Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

randi64

Tak film není špatný, pohodoví herci.. (Panebože ten čas letí, Helen nám nějak zestárla :( ale furt je to přirozená pěkná ženská!) Uvažoval jsem o třech "hvězdách", možná 3 a půl. Ale i díky záběrům z konce filmu a titulků jsem to musel zvednout na 4! Zagůgloval jsem a zjistil si o ní informace, dokumenty, videa na YT a smekám! Bethany, ta reálná Bethany, je neuvěřitelný člověk. Je důkazem toho, že se nemá nic vzdávat a že my si občas nemáme na co stěžovat. A také, že i s handicapem může být úspěšná a šťastnější, než lidé bez handicapu.. RESPEKT Bethany! ()

BradleyT

Ve filmu jde hlavne o pribeh, zadne preslazovni ani okoreneni, mozna jen nakonci si to trosku neodpustili - no nevim nakolik je to presne podle skutecne udalosti... Uz kvuli Annasophii jsem na ten film spechal do kina (Auckland,NZ), nutno dodat, ze jsem byl jedinej v sale. Annasophia nezklamala, ale taky toho moc svetoborneho predvest, vzhledem k jeji roli, nemohla, coz je skoda. Je mi lito, ale i ty tri hvezdy jsou u me nadsazeny, i pres obdiv Bethany Hamilton me FILM za srdce nechytil a pri nekterych zbytecnych scenach jsem se i nudil :-( ()

EggO

Zacatek byl pro me az moc dokonaly, idealni rodina, idealni svet...nemohl jsem se dockat kdy to konecne prejde v drama...jenze misto drama nastal desnej dojak, slabsi povahy by u toho celou hodinu nevericne breceli. Sean McNamara vsadil pouze na city, vsechno bylo az moc dokonale a moc smutne..Film bych hodnotil za 3, ale obdivuju tu holku, ze pres to vse to dokazala! ()

Ruud36

Když najdete zajímavý příběh založený na skutečné události, dobře ho natočíte a přidáte skvělou hudbu, pak máte vyhráno. Ve filmu se toho až tak moc nestane, to vše je ale vynahrazeno emocionální stránkou. ()

flying_fish

Líbilo se mi: Silný příběh ze života, nádherné záběry surfingu v exkluzivních exteriérech. Největší zážitek (pro mne strhující emoční dávka) a úžas přichází až na konci filmu, ale stojí za to. Po dlouhé době mě film donutil si na internetu několik věcí ověřit. Nelíbilo se mi: Nepřirozená a přehrávaná role mladé pastorky, trochu uměle budované napětí ve stylu čelistí. Celkově: I náboženství může být ospravedlnitelné, pokud této dívčině alespoň trochu pomohlo se nevzdat, nevzdat a prostě nevzdat! Nádherný letní film o sportu protkaný emocemi a optimismem. ()

-VINCE-

Pro mě nejmilejší překvapení pro rok 2011. Film, na který jsem narazil naprostou náhodou a vubec jsem nevěděl, že existuje. Příjemná podívaná podle skutečné události s výborným hereckým obsazením a hudebním doprovodem. Tento film mě utvrdil v tom, že některé problémy, které řešíme jsou jen maličkosti a jsou mnohem horší věci. ()

Blazis34

Sportovní drama naplněné celou řadou emocí u mě fakt pochodilo. Skvělé ztvárnění hlavních postav i děj, který začíná jako krásná idyla, ale najednou se vše otočí a promění v noční můru, když Bethany žralok ukousne ruku. Ta se ale díky své velké ctižádosti a vůlí dokáže z toho dostat a začne žít nový život. Situace, kde ji něco nejde, protože na všechno má jen jednu ruku si dokážu představit a pro člověka to musí znamenat hroznou náladu. Chce to opravdu obrovskou trpělivost a nevzdávat se. Každému postiženému bych přál, aby se dokázal vypořádat se svou anomálií alespoň jako Bethany. Filmu dodávají emoce i to, že je to podle skutečné události a na konci reálné záběry Anny Sophie Robb na diváka také zapůsobí. Opravdu zajímavé pokoukání a hlavně velice emotivní druhá polovina filmu mě držela stále při pozoru a poprávu dávám čtyři hvězdičky - 85%. ()

DanielP.

Z počátku mě film silně odrazoval pobožnou tématikou a hromadou mladých krásných teens běhajíc pomoci poničenému Thajsku a dětem v Mexiku a řeči o bibli atd... A světe div se naštval mě i ten přehnaný sebestředný amerikanismus který je vidět snad ve všech podobných filmech. Ale... Pak přišlo to ALE. Film je natočen podle skutečné osoby, která se ve filmu i ukáže. Podle skutečné Bethany, která si tímhle prošla, která se setkala s tím predátorem z pravěku co si pochutnal na její ruce a která dokázala i přes tuhle ztrátu vrátit se zpět na prkno které znamená její svět. Uvědomil jsem si, že projít si tím samým co ona, nevím zda bych to jako ateista dokázal. Někdy mám pocit, že každý kdo si prošel něčím tak silným na svět najednou kouká trochu jinýma očima. Víc nesobeckýma, víc pozitivníma a člověka to hodně posílí. Proto 5*. Chválím kameru ve vodě a na vlnách, kameramani se zde opravdu vytáhli. /// Snad chyba ve filmu nebo nedokonalost daného záběru či má profesní deformace, ale když se vrátí z nemocnice a stojí ve svém pokoji s modrou stěnou v pozadí, herečce AnneSop. je vidět ruka ( ta ukouslá ), kterou digitálně špatně odstranili. Resp její matný zbytek /// ()

Lijanka

Filmy podle pravdy mne vždycky dostanou přesně tam, kam pan režisér potřebuje. Tohle mělo ještě jedno velky plus v tom, že to bylo neuvěřitelně optimistické, když člověk chce a věří, dokáže vše. Velice kvalitní film, neudržela jsem suché oči. ()

Todd_Hewitt

Klidně se vám přiznám, celej film jsem probrečel jako malý dítě. Carrie Underwood byla nádherná, vůbec jsem nevěděl že je to ona. She looks so different. ()

DonBraso

Kdyby to nebylo podle true story tak je to směs krásných vln,plno košil,hezkých plaží a Bobbyho Sixkillera v menší roličce,ale není,tudíž je pěkné se ponořit do vln,když najednou holku rafne žralok do ruky a měla by začít dramatická část.Ta vesměs proplula jak ten žralok.Příště by to chtělo ubrat stopáž,protože mi to přišlo dlouhý,celkem film na bodu mrazu ve velký vlně.Herecky fajn,kamera taky zaujme občas,jenom ty emoce byly takový moc na vyžádání občas a ani Dennis Quaid,natož Helen Hunt už vyšli trochu z módy tak v tomhle nic moc,ale AnnaS.Robb zahrála pěkně,všechno takový be cool jakoby šel život dál,jestli se to stalo přesně jak to McNamara zamýšlel chvála bohu,já si najdu radši a lépe zpracovatelný příběh,ikdyž holka má určitý obdiv,tak je to sport.70% ()

lobo87

Skutočné príbehy majú väčšinou jeden silný spoločný znak, a to, že končia happy-endom, resp. režiséri si vyberajú tie, ktoré tak končia. Potom sa často stáva, že autori nám hrajú na city trošku viac, ako by sa patrilo a uberá to filmu na kvalite. Podobné "chybičky" sa dajú nájsť aj na tomto príbehu mladej surferky, ktorú napadol žralok a ktorá napriek nepriazni osudu našla skutočný zmysel života. Jej príbeh je veľmi silný a sám o sebe vyvoláva zimomriavky i slzy dojatia. Tvorcom sa podarilo trafiť obsadenie, AnnaSophia film herecky nepokazila. Film sa odohráva v zaujímavom a krásnom surferskom prostredí a zábery vĺn a ich zdolávania sú skutočne podarené. Celkové hodnotenie viac ako uspokojivé... 70% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Když já tyhle filmy podle skutečných událostí nasáklé neskutečnou sílou a dávkou energie a láskou k životu miluji! - a když tam mám Helen Hunt a pro mě poprvé skutečně skvěle hrajícího pana Quaida a tu mladou herečku slečnu Robb, která mě svým výkonem skutečně vzala do příběhu, do života!? Navíc skvělý soundtrack, napětí a malé vibrace bouřících se vln lidství pod tím vším. Vln, které umí vycítit jen část lidského osazenstva Země, natož na ně nasednout. No,...bylo to báječné!=´) "I don´t need easy, I just need possible!" "I´m gonna surf again, that´s it!" ()

Bouřka

Hustý a nádherný zároveň, hezky jsem si pobrečela. Úžasně natočený a herecké výkony vynikající, Helen Hunt je stále nádherná a AnnaSophia nám to ještě všem ukáže...je skvělá. ()

01.01.2012

01.01.2011