Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Nach

Pro mě průměrné drama s nadprůměrnou Annou Sophií Robb, která je u mě skutečně vycházejícím hereckým sluncem. Ale ani ostatní herci nestojí stranou. Jakože filmy o sportu nijak nemusím, tento mě zaujal. Ano, jsou zde mouchy v podobě zdlouhavějších pasáží, ale i tak se jedná o hezký mírný nadprůměr. Takže pro nedělní odpoledne vřele doporučuji. 75% ()

Abes

Dnes jsem měl chuť na pořádný filmový průser a přítomnost Hercula a Bobbyho Sixkillera ve mně budila naději. Bohužel se to od začátku odvíjelo nečekaně kvalitně. Slunné pláže, sympatičtí člověci, asi ten nejvíc pohodářský sport na Zemi. Zdálo se, že námět filmu padl na úrodnou hroudu, takže i toho odfláknutého cgi žraloka tvůrcům odpouštím. Jakmile se ale příběh začal soustředit na Bethanin návrat do starých kolejí a začala se budovat emocionální linka podporovaná háčky, které nám tvůrci tak okatě předhazovali na začátku filmu, háčky typu koukáme se z příliž velké blízkosti, průser zase získal obrysy. A to předhazování okaté opravdu bylo, protože se celý příběh točí jen kolem serfu, nic než serf neexistuje, takže i ta nejmenší odbočka od tématu bije do očí a ve výsledku zavání diletantskou technikou scénáristy, technikou která nás bude za pár minut v nějaké ubulené motivační řeči odkazovat o těch pár minut zase zpět, čímž se vzbudí dojem, že vše se vším souvisí. A ten Bůh je stejně kůl přestože bere lidem končetiny. Vždyť stačí věřit a párkrát denně se pomodlit. No haváj! Nepovedlo se toho opravdu hodně. Například šablona potvorné Maliny, jejíž zákeřnost je v závěru využita proti ní samotné, čímž je prolomeno její zakletí a sama rázem vykvete v charakterově vytříbenou bytost. Dále fotrovy motivačni dřisty, které vynikají především v posledním závodě. Na druhou stranu se taky objevilo pár prvků, u kterých jsem měl fajn hřejivý pocit u srdíčka ale předpokládám, že nešlo o kreativitu tvůrců jako spíš o reálie, které v příběhu skutečné Beth napsal sám život resp. její přátelé. Nebýt závěrečného závodu přitaženého za vlasy takovou měrou, že už chyběla jen pomsta a ukamenování toho zlého žraloka, zvažoval bych i čtyři hvězdy. Pokud máte rádi filmy, které vás upřímně přesvědčí o tom, že život je fajn a vzápětí vás vlivem patosu přinutí si vlastnoručně zasadit facepalm, směle do toho. ()

Joges

Ze Soul Surfer se vyklubal velmi povedený film. Výborný námět, vážně. A na začátku to tak nevypadalo. Ve filmu jsou i nádherné momenty při surfování. ()

U_S_O

No tak to bol poriadny útok na city. A nič iné radšej ani nenapíšem, lebo každý komentár čo tu je, je presne o tom istom a ja by som asi nič nové ani nenapísal. (89%) ()

Pajky3

A je to tady zase, zase sportovní, zase dojemný, já prostě nemůžu jinak. Takový filmy mě pořád ještě baví. Sice jako vždy veškerá mládež ve filmu byla taková ta uměle pěkná, ale to k tomu asi už patří. Jedinou výtku bych měl asi k vsuvce s tsunami, i když jestli je to podle skutečné události, tak se to dá odpustit. Potěšili i vedlejší role pro mé oblíbence z dětských let Herkulese a Bobbyho Sixkillera. ()

tormento

Viete čo bude diať každú ďalšiu minútu, a aj to ako film skončí. No aj tak vás dostane. Možno tým ako je neskutočne skutočný. Svetlá chvíľa v živote Seana McNamaru :D ()

campix

Nenápadný film, ale o to silnější. Samozřejmě díky té autenticitě silného příběhu podle skutečné události. Herecké obsazení ani režisérská stolice (McNamara) nenaznačovali žádné veliké divadlo, ale opak je pravdou. Celá parta kolem filmu si nesmírně sedla a na filmu to je znát. Přes tíživý osud je znát ta pohoda během natáčení. Člověk si, ale i tak uvědomí jak všichni stárneme a nevyhne se to ani Dennisu Quaidovi s Helen Hunt. Občas se mi zdálo, že moc tlačí na emoční pilu. Viz scény z Thajska, ale potíž je v tom, že ono to opravdu tak bylo, takže není nač si stěžovat. Super film. ()

Juto

Dospievajúca surferka Bethany Hamiltonová prekonala prekážky a vlastné obavy z návratu do vody po tom, čo prišla o ľavú ruku pri útoku žraloka. 6/10 ()

pakobylka

Takové uvědomělé, až úporně pozitivní vyprávění. Už od samotného začátku má jasně stanovený cíl - a poměrně nekompromisně nalajnovanou cestu, po které k němu hodlá kráčet ... s úsměvem na rtech a s pokorou v duši. Přitom není ochotné akceptovat žádnou zásadnější odchylku od původního plánu - toleruje jen drobná a tím pádem i nevýznamná zakolísání. S ohledem na reálný základ příběhu musím obdivovat jak hlavní hrdinku, tak i její rodinu a přátele ... dokonce i jejich životní postoje, zaštiťované vírou v Boha a jeho záměry. Jen se s nimi nedokážu ztotožnit, neumím - a vlastně ani nechci se jim třeba jen přiblížit. ()

Riley

Maximální 4 hvězdičky (80%) a musela sem se hodně ovládat, abych nedala plnej počet. Ano, ano je to vyděračskej film co z vás tahá jednu slzu za druhou. Co naplat, když je film založenej na true story a větě you can do anything if u want to. Ale sakra ta holka by mě rozbrečela asi i jen kdybych se o ní dočetla v novinách. Natož když jí hraje AnnaSophia Robb, která pravděpodobně není zrozena pro surfování, ale rozhodně je zrozena hrát statečný holky, co zavřou oči a sny se jim splní. Do toho ještě Havaj a nádherný záběry na oceán a......a bylo to prostě úžasný. Skutečná Bethany má můj obdiv a tenhle film se povedl. Nedám já přeci jen 5??? (Vlastně ne, za ty kecy o bohu) :D ()

KajusaK

Bohužel jsem začátek nechytla, ale asi mrknu dodatečně :)) .. Pěkně zpracované drama, které bylo takové odlehčenější a fantastický konec. Dost mi to připomínalo Osudové léto. ()

Immortal17

Srdcervoucí příběh surfařky Bethany Hamilton v mých myšlenkách zanechal jakousi stopu, která mě přesvědčila o tom, že je potřeba se v tomhle tvrdém životě probojovat až na samý vrchol i přes sebevíc obtížné překážky. Už dlouho jsem si u ničeho tak nepobrečela. Je to fantastická osoba, statečná, že se dokázala dokopat zpět na prkno a čelit svému osudu. Klobouk dolů. Ráda bych se s ní někdy setkala. ()

sir-dave

Stejně jako Osudové léta, ani Soul Surfer nijak zvlášť nezklamal, spíše potěšil a posloužil jako dokonalá oddychovka. Sice stále dokola jako u většiny surfařských filmů - prostředí, vlny, holky,.. ale komu to vadí... Prozatím se na tuto tématiku přilíš netočí... Podle skutečných událostí. ()

Mylouch

Přes řadu schémat z filmů pro teenagery a pár řemeslných neobratností je tu hezká řada drobných scénáristických detailů a náznak slušného sportovního dramatu. ()

Radiq

Je mi jasny, že oproti skutečnejm postavám režisér vždycky vybere mnohem hezčí osobu, než jak vypadá ve skutečnosti. Tady to je docela hodně velkej rozdíl, když před závěrečnejma titulkama ukážou, jak vypadá. Nic proti, klobouk dolů před tím, co ta holka dokázala, tohle je spíš kritika režiséra. No, ale kritika - mě se AnnaSophia Robb moc líbí, takže nevim, proč si stěžuju. Stěžovat bych si měl spíš na Helen Hunt, která sice byla dycky škaredá, ale zdá se mi, že je čím dál hnusnější. Jinak děj je docela lehky předvídat, obzvlášť když víte, o čem to tak trochu má být. Nic moc tam nepřekvapí, ale jde z toho taková dobrá pozitivní atmosféra, všude slunce, pláže, moře, vlny, vysmátí vyzubení lidi, vyzubení žraloci, surfařský prkna a tak. Film se mi docela libil, pro jednou... PS: akorát ty kecy o bohu mě naserou v každym filmu, ve kterým je to myšlený vážně... ()

vesper001

Jízda po divokých vlnách a inspirativní ukázka odhodlání nevzdat se svého snu, i když se na cestě objeví pořádný žralok. Bethany je sympatická, ale její lpění na prkně mi chvílemi připadalo přehnané. Já přijít v moři o končetinu, asi bych měla problém vlézt i do vany. Rodina Hamiltonova už tak moc sympatická není, její příslušníci jsou pozitivní, jak to dovedou jen Amíci, zbožní, jakoby se sprchovali ve svěcené vodě a charakterově ploší jako ta surfařská prkna. Navíc děj je lehce předvídatelný a se žralokem odplave i všechno napětí. ()

Copacabana

Vynikajúci nápad natočiť film o tomto výnimočne smutnom ,ale hlavne inšpirujúcom príbehu. Musím uznať, že ma to dostalo – skvelé zábery surfovania, prostredia, herecky hodiaca sa AnnaSophia, film bol napínavý až do konca, sprevádzaný milou havajskou hudbou s ukulele. Prvý surferský film, ktorý nestavia na žartíkoch a romantike, ale na ozajstnom ľudskom osude, čo mu dodáva hĺbku. Na skutočných záberoch na konci, som si všimla, že Beth bola naozaj sympatické dievča, a tá iskra v oku pravého bojovníka – veľký príklad. ()

chelseaman22

Přespříliš dobré na snímek s podprůměrným rozpočtem. Kamera a výprava na špičkové úrovni. Těžko ně co namítat vůči vnitřní síle Bethany Hamilton. Nikdo, kdo viděl Soul Surfer na Bethany nedokáže zapomenout, ikdyby chtěl. Jen to pánbíčkářství mi nevonělo. 90% ()

01.01.2012

01.01.2011