Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

kacirek_

Filmy podle skutečné události, jak již bylo řečeno vícekrát, prostě můžu. Krásný příběh plný síly, odhodlání a lásky a to vše doplněno krásnými záběry surfařů, to mě prostě bavilo, samozřejmě sem byla i patřičně dojatá. Málokdo dokáže takovou životní tragédii zvládnout jako Bethany, klobouk dolů! ()

Anduril

Možno sa divíte prečo až 5*. Proste mi nič iné nezostáva. Je to veľmi sympatický skutočný príbeh. Vnímal som z neho veľmi pozitívnu atmosféru. Herecké výkony sú fakt dobré, plač je plač, radosť je radosť, zúfalstvo je zúfalstvo... Postavy sú zahraté dosť do hĺbky a veľmi sympaticky. Dokonca sa tam aj občas blyskne nejaká tá pekná povzbudivá myšlienka. Nie so všetkými súhlasím (Boh na nás nikdy nezosiela nešťastie. My si ho zapríčiníme sami, alebo vyplýva z prirodzenosti prírody, sveta. Ale nikdy ho na nás nezosiela Boh. A povedať niekomu v nešťastí: "Asi to tak malo byť." Je neuveriteľná blbosť!!!), ale budiš. Všetko to sprevádza fajná hudba. Odporúčam pozrieť každému kto hľadá v živote svoju cestu, najmä mladým. Po pozretí tohoto filmu možno zistíte že podstatné veci ktoré tvoria váš život, nemusia byť až tak nekonečne podstatné. Pekný filmový zážitok vám prajem. ()

Fridecka

Velmi emotivní příběh ze surfařského prostředí. O síle vůle a připravenosti čelit prekažkám, jež nám přináší život. Síla příběhu je hlavně v tom, že se skutečně stal. Že skutečně někde žije dívka, která dokázala to co hrdinka ve filmu. Jinak by to vypadalo jako naivní poháka. Dívka na vzestupu kariéry přijde o jednu horní končetinu a čelí nejdříve ohrožení života a později omezenim, která ze ztráty jedné ruky vyplývají. Ale nevzdává nic a jde dál již po započaté cestě a překoná sama sebe, ovlivní svúj nepříznivý osud a svým přístupem inspiruje další podobné lidi. Film si na nic nehraje, ikdyž působí jako pohádka se šťastným koncem. Ale takové filmy občas potřebujeme vidět. Vidět, že život a osud jsou nevyzpytatelné a často kruté, ale když to nevzdáme, může to být cesta nebo start k něčemu novému, k něčemu co nás posune výše i o několik levelů ve hře života. ()

dj.kouba

Miluju takové filmy, zvláště podle skutečné události. Tolik různých pocitů, které se ve mně vystřídaly během sledování tohoto filmu.... ()

croxika

Ja si nemôžem pomôcť, u mňa niekedy proste emócie a zážitok z celého filmu s predstihom vyhrávajú nad rozumom a nad kritickým myslením,ktoré by som mala použiť...SPOILER - pre niekoho to zaiste môže pôsobiť ako lacná a umelá predvídateľná hračka na city divákov (napr. ako pri zachraňovaní v Thajsku učila Bethany malého chlapčeka surfovať a zrazu všetci prišli a začali tlieskať - viac ako nereálne)....a taktiež nevyužitie skvelého námetu..ale mne to prišlo tak, že je tam proste všetko čo tam má byť a pri posledných desiatich minútach som bola sklamaná, že to už končí... snažila som sa predstaviť si, aké by to bolo, byť na jej mieste...a nemohla som sa v istých momentoch ubrániť slzám nad jej ťažkým osudom a fandila som jej odhodlaniu a pohľadu na svet...uznávam ju , a to veľmi...netreba sa na všetko pozerať tak kriticky a treba oceniť kvality, ktorý tento film rozhodne má... ()

Ydrosten

Filmy podle skutečných událostí, jsem vždy vnímal tak nějak rozporuplně. Oceňuju každého, kdo se svěří se svým životním osudem a nechá filmaře zmrvit všechny skutečnosti k obrazu Hollywoodu - to chce opravdu pevné nervy a hodně odvahy. Veškeré takové filmy, si zaslouží vlastní kategorii ( oddělenou tlustou čarou od všech ostatních ) která by měla být pod ostrým dozorem skupiny lidí, kteří nevěří v boha a na svět se dívají normálníma očima smrtelníků. Pokud mám hodnotit příběh SKUTEČNÉ Bethany, musím vyseknout hlubokou poklonu její snaze nedat se osudem připoutat na jedno místo někde v sanatoriu pro hendikepované. Taková odhodlanost se určitě jen tak nevidí ( i když v TV je takových příběhů spousta, tak ne všichni se s hendikepem naučí žít - což dokládá TV NOVA neustálými reportážemi s čísly kont na které můžeme posílat své těžce vydřené peníze aby paní K.M. z Prahy nemusela po 367 žádat o invalidní vozík na který ze zákona nemá nárok ) Pokud mám hodnotit film, tak bych napsal asi totok : vypustit z filmu kraviny o bohu, vypustit nesmysly o smyslu života, místo barbie a kenů, dosadit průměrně vypadající herce, vyhodit hlavní hrdinku ( Annu Sophii Robb ) - místo ní dosadit pravou Bethany ( je to přece její příběh a ve filmu se dokonce i objeví , tak proč ji nedat její hlavní roli - kdo jiný by to už měl zahrát líp než ona ? ) a nakonec to všechno zabalit spíše do uměleckého dokumentu a ne do dramticko-komediálně-dobrodružné slátaniny, která mi vůbec nehla s city. Příběh není špatnej, ale nelíbí se mi jak je mi podáván. A nesnáším když ve filmech je neustále za všechno odpovědný BŮH ( ať už za tragédii, nebo nějaké uzdravení ) 3 hvězdy - ale opravdu jen proto že je to podle skutečné události. ()

inutihar

Poznámka na začátek: hodnotím film, ne příběh Bethany Hamilton (kterou obdivuji), za ni v závěrečných titulcích je ta jedna hvězda. Jinak to je ještě slabší než většina surfařských filmů, které jsem viděl (a to jich bylo docela dost). Pravé americké rodinné hodnoty, troška křesťanství, několik instantních životních mouder a dalších blábolů z motivačních příruček a happy end. A Kevin Sorbo. Člověkotísňovská akce v Thajsku totální WTF ("proč nejdou do moře, přivezli jsme jim tolik surfovacích prken?"). ()

nopud

Reklamy na Nově jsem silně podcenil, jenže když ona ta Nova si udělá takový trailer, že se pak jen bojíte v těch osm večer na jejich kanál přepnout. No každopádně to bylo velmi sympaticky zahrané, byla tam pěkná hudba a hlavně ty záběry na ony jízdy po vlnách, při těch jsem jen litoval, že nemám televizi s uhlopříčkou 3 metry, protože surfování je překrásný sport, je to můj sen zkusit si to. Dalo by se říct, že u tohohle filmu jsem se rozplýval. ()

BeranSon

Film mě absolutně nazaujal, koukal jsem na něj jen proto že to byl jediný snesitelný film co v TV šel. Místo toho abych se koukal tak jsem spíše hrál hry na mobilu nebo psal sms. Hrozná nuda a ještě ke všemu špatně natočená. 3/10 ()

MickeyStuma

Tragické osudy lidí vždy přitahovali filmaře k natočení bijáku, protože největším kouzlem příběhu je právě ta skutečná událost. Tady se jedná o mladou surfařku plnou elánu a radosti ze života. Miluje surfování a využívá každé volné minuty, aby mohla sjet nějakou vlnu. Osud jí však nepřál, ale dokázala se s tím poprat. Snímek je tak především sportovní. Ukazuje kouzla surfování jako takového, které jsou proloženy vskutku nádhernými záběry. Je vidět, že si na tom dali tvůrci hodně záležet. Vidíme, jak probíhá taková soutěž a co všechno se na výkonech hodnotí. Scéna se žralokem není nijak dramatická a brutální, což velmi oceňuji. V plném veselí prostě najednou vyskočí, chňapne a zase zmizí. O to víc je to nečekané a hlavně šokující. Co mi však vrtá hlavou je fakt, jak se s tím rychle vyrovnala. Především by měl každý strach do té vody vůbec vlézt, ale ona ne. Vzala prkno a vběhla do moře, jakoby se nic nestalo. Jestli to tak opravdu skutečně bylo, klobouk dolů. To děvče je v jádru ducha neskutečně silné. I přes dojemné scény je film veselý, kouzelný, barevný, plný léta a mořské vody. Jeho posláním je ukázat, že se nemá cenu vzdávat a podřizovat se osudu. Byť se život v mnoha ohledech zcela změní, běží hlavně dál. I s hendikepem, jako je např. ztráta jedné ruky, se dá žít, a užívat si krásy života plnými doušky. A to splnilo dokonale. ()

lemonova

Je to predovšetkým krásny inšpiratívny a tak nefalšovane dojímavý príbeh.. Hoci mi v ňom všetci na čele s Bethany pripadali až neuveriteľne dokonalí v zvládnutí tohto ťažkého bremena, neprekážalo mi to, ani to neubralo na jeho vierohodnosti. Áno. S vierou a láskou sa dajú prekonať aj tie najhrozivejšie životné vlny. ()

Kingjiri

"Konec je teprve začátek" Je škoda, že potenciál skutečného příběhu Bethany Hamilton zůstal hodně nevyužit. Herecké obsazení bylo solidní, ale celému snímku chyběla podle mě jedna důležitá "věc" a tou byl pořádný režisér, který by si to dokázal pořádně pohlídat. Výsledkem jeho vedení totiž bylo občas dost násilné přeskakování mezi žánry, které způsobilo, že celý film působil hodně nesourodě. Na začátku klasická bezstarostná atmosféra ve stylu typických amerických komedií, potom chvíli drama a nakonec typický americký happy end. Jasně, takhle to asi skutečně bylo, ale (nejen) konec už byl bohužel hodně velký patos (cesta do Thajska, změna hlavní rivalky z namyšlený pipiny na skoro nejlepší kámošku apod.). Dramatická složka mohla být více rozsáhlá, protože bylo rozhodně čím se zabývat. Dávám tři hvězdy a neobměkčí mě ani Bethanin skutečný a v mnohém inspirující příběh. ()

denisavary

Film mě nemohl ani uchvátit....už od samého začátku prostě víte jaký bude děj....nic vás tam nezarazí,nečeká... Ale musí se nechat krásné slunečné prostředí, hudba a hlavně to, že je to podle skutečné události. ()

Lucas87

Ten film mě mile potěšil, měl jsem období kdy jsem si pustil samou nudnou kravinu, tenhle film toto období zcela narušil, doslova jsem ten příběh lapal všemi smysly. Ten útok žraloka byl tak nečekaný a šokující, a ten úsek beznaděje byl zlomen v okamžiku kdy navštívila to místo po tsunami v Thajsku. Ty surf závody a ta poslední vlna to prostě nemělo chybu ! Poté co jsem viděl to Thajsko a dále, musel sem se rozhodnout pro plný počet hvězd. Je to jeden z mála filmu, kdy se nechají doběhnout titulky do konce, no prostě život píše ty nejlepší příběhy. Řekl bych, že nejlepší životopisné drama roku 2011 ()

Rockerman

Ano, ano tak to Američané chtějí a potřebují. Velké dojetí, spousta slz, neuvěřitelné žvanění a samozřejmě pokrytecké povzbuzení do života (pojď ty to dokážeš). Také to neustálé omlouvání se za všechno. Oni jsou schopni se omluvit snad i za vydýchaný vzduch, který měl vydýchat někdo jiný. Skutečná Bethany zaslouží obdiv za to, že se nezhroutila po útoku žraloka a vrátila se zpátky nejen do normálního života, ale i na sportovní dráhu. Film o ní však pro mne byl utrpením a tak jedinou hvězdu uděluji za nádherné záběry ze surfařských soutěží. Komentář 6thSun je přesný!!! ()

01.01.2012

01.01.2011