Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

nikus120

Zaujímavý a dobre spracovaný film. Som prekvapená nad výkonom Anne Robb ako surfarky vidno, že úlohy si vie vybrať a je aj dobrá herečka. Bethany je symbol sám o sebe a toto je jej príbeh. Síce vo filme niektorými scénami dofarbený ale na hlavnom deji to nespravilo krivku. Film je aj dôkazom toho, že netreba na skvelý film vyhodiť milióny dolárov. Páči sa mi prostredie aj obsadenie.Ako jeden z mála si ho určite pozriem viackrát . ()

swinevenca

Co to zas Američani vytvořili za prototyp dokonalý a nezlomný puberťačky, která soucítí s chudejma a bez surfu nevydrží ani den?! Přesně tohle bych si říkal, kdyby to nebylo inspirováno skutečnou postavou. Ale když taková holka existuje a tenhle příběh si v máločem vymýšlí, nezbývá než jí obdivovat. Ty emoce, který film chrlí, jsou hned skutečnější a film je o dost silnější. Ale nemůžu si pomoct, některý scény mě přišly moc a skoro ve všech z nich jsou dojímavé pohledy Carrie Underwood, ty jsem v danou chvíli vůbec nepotřeboval, vystačil bych si s tím, že jsem se dost možná tvářil podobně. ()

holka218

Filmy podle skutečných událostí mám ráda, ať už jsou válečné, o příběhu jedné určité osoby a nebo o nějaké katastrofě. Jasně, že tenhle film není úplně dokonalý, ale síla tohohle příběhu mě naprosto uchvátila. AnnaSophia Robb je skvělá herečka a roli Bethany Hamilton zahrála výborně. Film je natočený v pěkném prostředí a scéna po útoku žralokem vypadá velice reálně. Celkově bych filmu dala asi 80%. ()

w0rm

Vela som od tohoto filmu necakal, predsa len tento zaner (niekomu sa stane nestastie a potom sa ukazuje ako sa s tym kraasne vyrovnal), je plny klise. Ale napriek tomu pekny film, ktory na zaver potvrdi ze sa drzal pomerne blizko realite. Solidne 3* ()

onemanga

Od začátku, kdy jsem se dozvěděl že Robb točí další film s titulem " Soul Surfer " jsem se těšil jako málé dítě, a musím říct že to malé dítě ve mně přede spokoujeností. Film byl přesně takový " Americký " jak jsem čekal, všude plno úsměvů, podpory a dojemných scén. Avšqak ani to mne však neodradilo a zhltal jsem jej dokonce. Úžasný (už zase) výkon AnnySophii Robb coby Bethany Hamilton, sexy Helen Hunt, Přitroublý Kevin Sorbo a parádní záběry vln a surfingu. Prostě letní odpočinkový film s mou oblíbenkyní ! -- 4/5 - 85% ()

davella

Nejpůsobivější na tom je, že je to podle skutečné události. Když s na konci titulky běží videa, kde je skutečná Bethany, dost se mi zalíbilo, že film byl téměř totožný s videy. Líbí se mi, že děj není moc přetvořený, líbí se mi duševní i fyzická síla té dívky, líbí se mi, jak celá rodina drží při sobě a podporují se, líbí se mi okolí na Hawaii, líbí se mi, co dokáže AnnaSophia Robb na prkně a líbí se mi celý film. K tomuto filmu bych neměla větší výhrady, snad jen... nebylo to až moc optimistické? Samozřejmě tam byl i happy end. Bylo příjemné se na to koukat, zahřálo to na duši i u srdce, ale opravdu to chvilkama bylo moc šťastné a pohodové na realitu. Ale i tak velice povedený snímek! ()

dexfirst

veľmi silný príbeh dobre natočený, tu je dôkaz, ak sa niečo chce, dá sa to dosiahnuť, už že je to natočéne podľa skutočnej události tomu nasvedčuje. Neviem či by som to dokázal, keby sa mi také dačo stalo, 4* za film a ta posledná ktorá viedla k dokonalosti za Bethy Hamilton(AnnaSophia Robb), či už tu skutočnú alebo dobre zahranú annou. Proste držal som jej palce. A to je dôkaz, že "Everything is possible, no matter what"!!! ()

sabretooth

Perfektně natočený film, který je schopný neskutečně dojmout. Není nic, co by filmu chybělo. Opravdu emotivní příběh, suprová hudba v doprovodu, přátelství, rodina, kapka pomsty a další. Nemám rád náboženský podtext, ovšem při sloučení s morální silou jednotlivce, mi to nádherně sedlo. Užívám si filmy, které i po skončení v člověku zanechají ten správný pocit a tohle byl rozhodně jeden z nich. Soul Surfer je sen každého kdo má rád emotivní napětí a samozřejmě pěkný holky v plavkách, které jsou na každém druhém záběru. Nemluvě o tom, že je podle skutečné události. ()

anarya

Jedna z věcí, která mě asi nejvíc potěšila, je příjemný soudtrack a závěrečné ukázky ze života pravé Bethany. Hodně pozitivně nabitý film přes to, že se o moc hezké téma nejedná (myslím tu ukousnutou ruku samozřejmě) nemluvě o tom, jak je AnnaSophia Robb moc krásná a sympatická. Rozhodně poučně a hezky strávených 106 min. Myslím, že každý by si měl z Soul Surfer vzít trochu toho ponaučení... Ps.: Úžasné záběry vln! ()

DansteR

"I don’t need easy. I just need possible."....O filmu jsem se dozvěděl jen náhodou, ale vzhledem k tomu, že příběh Bethany Hamilton trochu znám rozhodl jsem se, že ten film musím vidět. Mé nadšení ještě stouplo, když jsem se dozvěděl, že samotnou Bethany hraje AnnaSophia Robb, která mě svým výkonem mile překvapila v Terabithii. Takže jsem se jen tiše doufal, aby film byl při nejmenším podobně emočně napjatý jako Most do země Terabithia. AnnaSophia Robb mě nezklamala, film byl ještě dojemnější, dramatičtější a plný toho co k takovémotu dramatu patří (i když se u takovýchto filmů považuju za "silného" :-) a nebrečím tady to absolutné nešlo). Jediné co mírně pokulhává je řekněme kolem průměru se pohybující režie a některým může vadit, že film je přehaně nábožensky založený, ale vzhledem k tomu, že tak to v životě Bethany vážně bylo tak nevidím důvod k přehnaným reakcím v některých komentářích. Navíc jakoukoli mouch s přehledem dožene nádherná hudba, která sedí do většiny scén, parádní záběry Hawaie, vln i surfařek plus jejich výkony. Na závěr vše dokončují skutečné záběry Bethany Hamilton. 95% ()

gezper

O tom že i ruka ukousnutá bílým žralokem může být ve výsledku pozitivní ? Člověk se na to musí podívat z jiného úhlu. Záběry Hawaie, surfovaní a celkově pěkný vizuál (pochopitelně hlavně vodních scén) doplněn dobrým hudebním doprovodem a podpořeno celkem ucházejícími hereckými výkony - Robb, Quaid, Hunt, Sorbo (ale jen něktěrými!, protože taková Underwood je na pěst). Fandové seriálů let 90-tých zde objeví třeba Herkula či Bobby6killera. Škoda celkového zaobalení do místy nesnesitelné medové americké krusty. Je to tou Hawaií kde jsou všichni tak spokojení, krásní, stále se usmívají a vše společně překonají ? Nebo že by to takhle rádi viděli scénaristi a to navzdory použití reálné a silné předlohy ? Pěkně se na to kouká, ale objektivně nemohu dát více. [60%] ()

Georgeton

To čo tento film ukázal je ľudskosť, byť stále silný a hlavne emócie veľkosti sveta. Krásne prevedené do filmovej podoby od McNamaru, skvelé herecké výkony a obzvlášť krása AnnaSophie dodali tomuto príbehu šťavu a trochu tú odvahu, že nikdy nie je nič stratené, stači len bojovať o to. ()

david666

Ano příběh je silný a vnitřní síla Bethany je obdivuhodná. Vadil mi však přehnaný patos, taková ta americká dokonalost, kdy jsou všichni lidé vlastně dobří, dokonalí a štˇastní a zejmény ty náboženské kecy. ()

Flamik

trošku FRAJERKA. Sice nějaký to Thajsko(nejen) bylo poměrně ujetý a podle mě strašně přimalovaný, přesto určitě byl aspoň základ pravdivý a já mám pro filmy podle zkutečné události slabost. ()

mseet

Hodně americký film o síle vůle a překonávání překážek a podobně... Prostředí hawajských bungalovů, pláží a surfingu, kdy jsou všichni polonazí a od písku, mě příliš neoslovuje. Ale jako sportovní film podle osvědčeného mustru Soul Surfer celkem obstojí. 60% ()

01.01.2012

01.01.2011