Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Tayen

Pokud sérii Underworld znáte a nečekáte prudkou originalitu ani extra herecké výkony budete spokojeni. Je to stejná zábavná modrými filtry zbarvená blbost jako obvykle. Selene má dceru, která je podle jedné recenze extra protivná. Toho jsem si ale za celou dobu nevšimla, pokud za protivnou nepovažujete pasivní postavu, kterou je třeba zachraňovat. Chybí Michael a místo něj nastupuje upír-policajt, který pobral tolik charismatu jako postava z reklamy na deodorant. Díkybohu si tvůrci vystačili jen s pár rádoby oduševnělými dialogy a většinou se soustředili na akci, která je jako vždy efektní, přehnaná a nepravděpodobná. Pro fanoušky Underworld obstojné pokračování. Pro hledače něčeho víc než jen hezkého videoklipu to ale není. ()

Lamiczka

Nechápu, proč spousta uživatelů nadává na stokrát omleté téma, desetkrát převařenou vodu a podobně. Vždyť o tom celá tahle sága je, ne? O bitkování mezi upíry a vlkodlaky, případně dalšími entitami, o jednoduché ba až banální zápletce, jejíž rozuzlení tušíte již v polovině filmu, o nekonečných zásobnících a vždy-přítomné-po-ruce zbraních atd atd. Mě se to líbilo, mělo to spád, akce střídala akci, poctivě to všechno umírá, co víc si od takového žánru přát? Navíc pěkná baba v upnutém latexu, to musí být sen snad všech pánů. :) ()

javak810i

Ani návrat stále sexy Kate, přítomnost Charlese Dance a povedené akční scény bohužel nezachránily čtvrtý Underworld. Děj je prázdný, stejně tak scénář, a kromě té akce působí film velmi budgetově. Nejhorší na tom ale je, že ve své relativně krátké stopáži končí obrovským cliffhangerem a člověk má tak pocit jakoby zhlédl nedokončený film. Ovšem jestli má být další pokračování v kvalitativním duchu Resident Evila, tak už radši ne... 2* ()

Riddick77

Bezmyšlenkovité pokračování již vytěžené série, která z mého pohledu končí druhým "beckinsaleovským" dílem. Toto je pouze nastavovaná kaše, jež vyjma poměrně povedené a hojně přítomné akce prakticky nic nenabízí. O latexovém půvabu Kate Beckinsale není pochyb, ale raději bych jí viděl v ambicioznějších projektech. 4/10! ()

UncleG

Underworld čtyřka rozhodně nesplňuje parametry celovečerního filmu. Svou kratičkou stopáží, nulovým dějovým vývojem a absencí jakéhokoli závěru připomíná spíš teaser na další díly. Ve chvíli, kdy máte pocit, že TEĎ se to celé rozjede, film nečekaně končí, nashle za rok u pětky. Tak sorry, tohle nežeru. Jinak jde samozřejmě o vytuněný Béčko, mezi jehož klady patří dobře zvládnutá akce v akurátním střihu, která člověka donutí vypnout mozek a nechat se unášet... a na druhou stranu disponuje kvadriliónem zbytečných a bezúčelných postav, které se plácají odnikud nikam. A že by tam někomu z huby lezlo něco, co by dávalo aspoň minimální smysl, jsem si taky nevšim. Režisérské duo Marlind-Stein se navíc zatvrzele drží osvědčené poučky, že dění na plátně se stává tím dramatičtější, čím více a rychleji blikají všechny světelný zdroje. Takže jsme se úspěšně problikali nějakejma sedmdesáti minutama a co z toho všeho zbylo? Mžitky před vočima... ()

buldock

Konečně stravitelný, svižně a hlavně krvavěji natočený díl série, který ale vykrádá jiné série (např. Resident Evil) a samozřejmě se nevyhne spoustě klišé. Ovšem nutno říci, že audiovizuální stránka filmu je velmi dobrá, místy vynikající a získává tím snímku určitě kladné body. Kate je zde opět správně cool a sexy a když se k tomu přičte krátká stopáž a líbivý vizuál, tak v rámci možností film nabízí velmi slušnou porci zábavy. Film: 62% ()

Tony.cs

Akční, rychlý, nekompromisní. V předchozích dílech jsme si mohli vybrat, kdo je hajzl. Lycani totiž byli vzbouření otroci a upíry jsme měli rádi jen kvůli Selene. Vzpoura Lycanů naše sympatie měla završit a najednou je tu nadupaný Awakening a Lycané jsou najednou totální zmrdi. To neskousnu jen tak... U závěrečné zabijácké sekvence mi chybí nepřekvapující překvapení a to, že se najednou objeví Michael a toho velkýho pejska rozseká na štěňátka. Jinak dokonalé odreagování. ()

ABLABLABLA

Viděla jsem všechny 4 díly a musím říct, že tento zatím poslední (no doufejme, že už definitivně) je opravdu už slátanina všeho možného, co scénáristy napadlo, aby nějak vyplnili těch 89 minut. Co ale filmu nemůžu odepřít je to, že i tady děj pokračuje v rychlém tempu a rozhodně nejsou žádné hluché okamžiky. Ale jednička byla prostě nejlepší, jak už to tak bývá. Aneb oblibu si u mě film získal především hlavní "akční" hrdinkou Kate Beckinsale a jiným pojetím dnes velmi častého námětu upíři-vlkodlaci. ()

Alementina

Diky bohu, ze je to tak kratky, ale jinak je to už 4x vyvařený čaj, tudíž chuti nevalné až žádné, a to mi první šálek hodně chutnal. ()

SarumanKo

Mám z toho rovnaký dojem ako z predchádzajúcich troch "historiek z podsvetia". V každom slova zmysle veľmi jednoduché béčko s dôrazom na efektnú akciu a praskajúce kosti, od ktorého nikto nemohol čakať nič iné, tým pádom sú sklamania vylúčené. Je to slabé, ale takým tým zábavným, spotrebným spôsobom. Normálne dúfam, že relax v podobe piateho dielu mi bude dopriaty. (5/10) ()

Žralok

Selenin příběh pokračuje. Krátce po událostech Underworld Evolution, lidstvo objevuje existenci upírů i lycanů a začíná čistka. Hon na obě rasy. Selen i Michael jsou zajati. Po dlouhých 12-ti letech v ledu Selene uniká a zjišťuje že svět do kterého se probudila není jako dřív. Lycani jsou na pokraji vyhynutí a upíří coveny se musí skrývat v podzemí. Že z obou ras zůstal jen stín dřívější síly a moci. Ale co je horší - nic není takové jak se zdá na první pohled. Jediné co ji drží při zdravém rozumu je malá jiskřička naděje v podobě ...... To zjistíte když se podíváte na tento film jenž je již čtvrtým pokračováním této akčně hororové ságy. A který rozhodně fanouška nezklame a neurazí. Svým předchůdcům dělá čest. ()

movieband

"Kate Beckinsale je zpátky a ještě nelítostnější." Kevin Steincross z Fox TV dostál svých slov. Čtvrtý Underworld je asi největší řezničinou z celé série (nebo se dělí o tohle místo s Evolution), každopádně je také nejslabším snímkem. Bohužel ani ne tak kvůli ději, jak spíš kvůli zpracování samotném. CGI je místy až moc a vlkodlaci, tak působí až moc uměle a směšně narozdíl od předešlých dílů. Kupříkladu ve Vzpouře Lycanů, i navzdory tomu, že tam efektů bylo taky víc využíváno, než ve Wisemanově dílech, tak tam nepůsobili, jak pěst na oko, kdežto v Probuzení ano. Co se bych pak čtvrtému dílu ještě vytkl je slabý scénář. Pravda v Underworldu se nedá nic moc co hledat a děj je relativně jednoduchý i v předešlé trilogii. Ale tady je to ke konci, kdy by mělo přijít největší vyvrcholení, nudné a člověk už sleduje čas, za jak dlouho, že už to končí. Co bych vak pochválil je zas tempo, které film má. Samotná zápletka taky není až tak špatná, jen finální souboj je trochu zdlouhavý. Probuzení nic přelomového nepřinese, mimo trochu pozměněné podoby Lycanů, ale taky ničím neurazí a účel pobavit splní úplně stejně, jak předešlé díly. Ono i díky krátké stopáži, která je filmu přínosem, není nějak čas na to, aby se divák při sledování nudil. Suma sumárum, čtvrtý Underworld není špatným následovníkem, ale taky nijak extra lepším, než jeho předchůdci. Pro mě je to nejslabší článek celé téhle upírsko-vlkodlačí série. 64% ()

Herr_Flick

Underworld ode mě za první tři části získal plných 15 hvězd, poněvadž upíří tématika, to je moje. Tedy až na výjimku z Twilightu, a to si neodpustím, v podobě křížence Justina Biebra a komára. Omlouvám se, ale vážně mě to štve, protože tohle je vampír, tohle je lycan a Dildo Pattinson je jen metrosexuál obalený v mouce. Tolik pro srovnání, teď zpět k filmu. Jak jsem se již zmínil, Underworld je srdcovka, takže Awakening jsem nedočkavě vyhlížel více než rok. [POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT MALÉ SPOILERY] To je pak vcelku kruté, když ti po tříleté pauze naservírují jen 80 minut a nicneříkající konec. Ale pěkně popořádku. Selene (Kate) neztratila nic ze svého půvabu a v latexu to dál řádně práší všude kolem, jenže tím končí výkaz pozitiv. Na to, jak dlouho jsem čekal, přišel mi film dost odfláknutý. Vysoká kvalita zpracování lycanů vzala za své na úkor 3D provedení, stejně jako kvalita scénáře, který se od slibného začátku dost neobratně prokličkoval na konec. To už se ani nebavím o chybách ve filmu, kde tentokrát kolísá snad všechno, hlavně schopnosti hlavních aktérů. To bije do očí. Největším zklamáním je pro mě krásně bestiální šavlozubý šmoula Michael, kterého sprostě a bez okolků zametli pod koberec na úkor malé holky, na které si rozhodně záležet nedali. Vypadá hrozně. Končit se mělo v nejlepším, čtyřka mě hodně zklamala, takže dávám to nejhorší hodnocení vůbec, jen čtyři hvězdičky z pěti! Nezbývá, než doufat v propracovaný pátý díl, který nám vše důstojně ukončí. ()

Hadža

Vzdy kdyz dostanu to co ocekavam,tak mam opravdu radost a tady bylo presne vsechno to,na co jsem se tesil.A ze nebylo zadne prekvapeni?To je v nekterych pripadech jen dobre,lepsi zadne prekvapeni,nez byt prekvapen velkym zklamanim. ()

FilmFan24

Krátká stopáž ve které zbylo místo jen na svižnou akci a nic víc. Jo a byli všichni zmutovaní. Kate Beckinsale byla sexy v latexovém oblečku. No a za chvíli po shlédnutí si už na nic nepamatuju...Snad jen jak Selena zabořila ruku do těla a dala tam granát. Tak asi tak. ()

dom156

Tenhle díl tuhle sérii velmi pokazil. Díl byl vlastně o ničem a přitom měl neuvěřitelně dlouhých 85 minut. Není skoro nic co bych mohl kladně hodnotit, až na pár povedených akčních scén. Velmi nedoporučuji. ()

Kuzlo

Dostal som presne čo som očakával. Komu sa nepáčili predchádzajúce diely série, tak ani toto nie je pre neho. Kto predchádzajúce filmy ani nevidel, tak nech to ani neskúša, pre minimum dialógov asi nepochopí a bude celý čas stratený. ()

higuain

"Selene v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru." No páni. To neustále blikající světlo snad ve všech akčních scénách jsem nepochopil. Ze čtvrtého Underworldu mám pocit, že je dělaný jen proto, aby se Kate mohla opět proběhnout v latexu. Romantická linka byla odsunuta úplně pryč a už se to v podstatě jenom řeže. Jenže k čemu to, když jsou triky mizerný. Akce byla v minulých dílech ujetá, ale relativně zábavná. Tady je pouze ujetá a ve výsledku směšná. ()

vegetol.mp

Slušnej akční výplach s pěknou hlavní hrdinkou, cool akčními scénami a nulovým příběhem. Každopádně jsem celou dobu sledování přemýšlel, od kdy se z Underworldu stal Resident Evil. Nebo to bylo naopak? ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)