Když už si bostonská policie neví rady při řešení série brutálních vražd žen, které evidentně nic nespojuje, je rozhodnuto vytvořit zvláštní komisi v čele se známým právním teoretikem Johnem Botomlym (Henry Fonda). Vraždění sice pokračuje dále, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. A tak jednoho dne přivede náhoda Botomlyho a jeho spolupracovníka detektiva Di Natala (George Kennedy) vrahovi na stopu. Vyřešení složitého případu je pak překvapivé. Ve filmu, který je inspirován skutečným případem, zaujme zejména mimořádný herecký výkon Tonyho Curtise v roli mnohonásobného vraha Alberta De Salvy. (Historik)

edie sedgwic

Fleischer spracoval uz takmer klise scenu masoveho vraha velmi netradicnym sposobom. Prelinajuce sa obrazy a sceny pribehu len dodavaju na hodnovernosti, Tony Curtis zahral vraha tak brilantne, az mi ho vlastne nakoniec bolo luto. Film je spracovany tak trochu zurnalistickym stylom, snazi sa co najviac faktov a udalosti zahrnut na co najmensi priestor, vysledkom je velmi zaujimavy, takmer dokumentarny film o pripade bostonskeho skrtica. ()

Flagg

Ani ne tak samotné vyšetřování, které je poměrně rutinní, ale hlavně psychologický rozbor vraha, táhne tenhle snímek. Jakmile se totiž na scéně objeví Tony Curtis, začnou se dít věci. První půlku naštěstí celkem táhnou originální postupy jako rozdělování obrazu stejné scény na několik částí, a tak se člověk nenudí. Druhou půlku pak táhne, jak už bylo řečeno, sám Tony Curtis, který je doslova fenomenální. Zamrzí snad jen vykreslení vyšetřujících policistů (tedy žádné), naopak českého diváka potěší Jiří Voskovec v roli senzibila. ()

HH

Tony Curtis jako sériový vrah, který je schizofrenní. Ta scéna, v níž si ten normální instalatér uvědomí, že vraždí on, aniž by o tom věděl, je dost silná a hlavně skvěle zahraná. ()

Rokle

Čistá filmařina, okořeněná všudypřítomným strachem z neznámého vraha a davovou hysterií. Dokonale zahráno, a to i přesto, že Tony Curtis se zjeví až po hodině. Potěšily i jemné fórky při vyšetřování brutálních vražd. ()

Andronikos

Vo viacerých ohľadoch dosť nejednoznačný film. V samotnom závere nám totiž nápis cez obrazovku tlmočí určité zrejme úplne vážne mienené praktické posolstvo, o ktorom neviem, čo si mám myslieť. Bol tento film azda natočený iba kvôli tomuto apelu? (Sotva, nepochybne za tým bude obyčajná komercia! :-) ) - Približne prvé dve tretiny filmu sú akousi kriminálkou, čo ma ako nadšeného čitateľa detektívok muselo osloviť. Problémom je, že na rozdiel od rôznych filmových či románových fiktívnych prípadov nerobí v tomto na základe skutočných udalostí natočenom príbehu polícia žiadne pokroky a vraha jej do rúk prihrá náhoda. Lapanie páchateľa prebieha navyše akosi šablónovito, metódou pokusov, neustále sú preverované podozrivé osoby, pri ktorých sa však už pri prvom výsluchu ukazuje, že nie sú tým, koho polícia a my diváci hľadáme. Napriek tomu som sa nenudil. Aj vďaka tomu, že po celý tento "vyšetrovací" úsek filmu je pozoruhodným spôsobom budované napätie. Za zmienku stojí najmä technika rozdelenia obrazu na dva uhly pohľadu. - Druhá časť film je už o niečom úplne inom. Smeruje ku konkretizácii vety, ktorá film uviedla a v ktorej sa hovorilo, že vrah "sa priznal". Bolo to ale pomerne zvláštne priznanie... Tento druhý úsek filmu ma bavil menej, pretože jeho vyústenie bolo jasné, no na druhej strane mi poskytol fascinujúci pohľad na hereckú exhibíciu Tonyho Curtisa. - Nie je to žiaden moderný thriller à la Sedem, ktorý musí za každú cenu desiť, ohromovať a nútiť diváka zatínať päste. Je to pokojný thriller! Na spojení týchto protikladov má zásluhu asi najmä to, že sa tvorcovia museli aspoň do určitej miery držať skutočných udalostí. Neverím však tomu, že nemohli svoju prácu pokaziť. Tak sa však podľa mňa nestalo. Chcel by som viac takýchto filmov... ()

swiss

Na svojí dobu odvážný a originální film. Poněkud delší, ale budiš. Výborná minirole J. G. Voskovce. ()

porky93

Poměrně nudné a hlavně hodně nepřesné a upravené vyprávění příběhu "Bostonského škrtiče". Zajímavá je podle mého názoru až poslední část v psychiatrické léčebně. Co se týče toho rozdělení obrazu, tak to mně osobně po nějaké době už vyloženě vadilo a moc se mi to ve filmu nelíbí. Velkým plusem tohoto snímku jsou bohužel jen výkony Tonyho Curtise a mého oblíbence Henryho Fondy. PS: Dnes už se předpokládá, že De Salvo, o kterém film pojednává, má na svědomí jen některé z celkových třinácti obětí a že vrahů bylo tehdy víc. ()

merlik

Detektivka se prohloubí o brilantní studii rozpolcenosti schizofrenického vraha s odhalením jeho totožnosti, střih promyšlený a objevný, Tony Curtis je vvýborný. ()

zly.dvojce

Nahlédnul jsem do hlubiny šílencovi duše. Brilantní filmařina, vpravdě novátorské ztvárnění rozhodně nejen na svoji dobu. Kreace Jiřího Voskovce je pak jako třešnička na hodně bizardním dortu. Alberte? Alberte ... Alberte!!!! .............................................. ()

Ernie_13

Solidny film, ale tak na jedno pozretie. Vela veci nedava zmysel. Preco sa zrazu obete zacali od seba lisit, vobec nebolo vysvetlene a nedavalo to zmysel. Tiez bolo odveci dokonale opisanie profilu jasnovidcom, avsak opisana osoba nakoniec vobec nesuvisela s vrazdami?!!? Moc to do seba cele nezapada, ale vravel som si, ze film bol natoceny podla skutocnosti, tak nemali co vymyslat! A prave naopak! Docital som sa, ze vo filme oproti skutocnosti bolo vela fikcie, kde asi najvaznejsia je, ze skutocny Albert DeSalvo netrpel schizofreniou a ani nikdy nebolo podozrenie zo strany psychiatrov. ()

pestak

Film je natočen podle série autentických vražd, k nimž došlo v 60 letech v Bostonu. popisuje příběh schizofrenika, kterého se podaří chytit a psychiatricky vyšetřit, až když zavraždí několik žen. Toni Curtis, zde předvádí odpornou tvář choromyslného člověka. Dokázal, že je schopen zahrát víc než hezkého hocha. ()

petrik11

Moc mi to nesedelo, také rozvláčne, niekom obraz v obraze sedel, mne teda nie. Ani Curtis to podľa mňa nejako bohvieako dobre nehral. ()

mac000

Úžasné scény na velkém plátně. Podle časopisu American Cinematographer se jednalo o první hollywoodský celovečerní film, který použil techniku " multiple image" či "split screen", tedy zobrazení několika scén na plátně současně.(Aféra Thomase Crowna  přišla do kin až krátce poté a Seatonovo Letiště o celý rok později).  Podle odhadu časopisu bylo tímto způsobem použito 35 % celkové stopáže filmu. Rovněž  je zajímavé, že Tony Curtis, s nímž film stojí a padá, se na plátně objeví asi až po jedné hodině... ()

weasel.p

Včera jsem to viděl v pozdní hodinu a i když se mi chtělo spát,neusínal sem potom dobře...Takové psycho, ke konci až děsivé jsem dlouho neviděl. První polovina filmu byla trochu nudná (fakt jen trochu),ale zase obohacená Jiřím Voskovcem v roli telepata..druhá polovina vykreslující vrahovu rozpolcenou osobnost působila mrazení v zádech. Dokonalá hra se střihem a herecké výkony byly skvělé. ()

CrazymanM

Kvalitní psychodrama,na to ,že je film dosti starý se na něj dá v pohodě dívat!Slušné herecké výkony,pan Voskovec potěšil! ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

10.01.2014

Affleck na lovu bostonského škrtiče

Affleck na lovu bostonského škrtiče

07.12.2012

Casey, „ten lépe hrající z Affleckovic bráchů“, se chystá jako producent a možná i hlavní představitel zpracovat jednu z nechvalně známých kapitol historie rodného Bostonu. V šedesátých letech v… (více)