Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Haide

Klasicky slabší druhý díl. Opakují se pěkné věci z jedničky a přidá se spousta blbostí. Ale stejně je člověk rád, že může koukat na pokračování. ()

helraiser

Tak tohle mě vůbec neoslovilo. Pro mne prostě další zprznění klasiky, které ovšem mladšímu publiku dle hodnocení vyhovuje. Pro mě osobně nejlepší Holmes byla ruská několika dílná série, tohle je srajda v akčním hávu určená především pro mladší publikum. ()

ViktorS

Tento film, je určite dôstojné pokračovanie prvého dielu. Sherlock tu rieši (aj keď nie tak záhadný ako v prvom diely) veľmi zaujímavý prípad. Veľmi sa mi páči, že v tomto filme je zobrazená hrozba a strach z veľkej vojny. Samotný prípad je na tom vlastne založený. Počas celého filmu som bol fascinovaný ako si Sherlock všíma rôzne detaily, vďaka ktorým sa mu nakoniec podarí vyriešiť tento zložitý prípad. ()

geek.ondra

Neskutečně zběsilý a mnohdy dechberoucí blockbusterový orchestr kde kralují režijní hrátky a výborní herci. Doslova kulervoucí zážitek. 8,5/10 ()

PEZ

Dvojka v podstate priamo nadväzuje na jednotku, jednak príbehom, druhak štýlom. Ten istý režisér, tí istí herci (tí hlavní), ten istý hudobný motív. Akurát súper je nebezpečnejší a dokonca príde aj na významné straty na životoch. Má to ten istý šmrnc, atmosféru aj dobré výrazné postavy, takže užil som si to. Proste dobrá forma a herci robia svoje a Ritchie to vie predať. Potešila účasť Noomi Rapace, tá to trošku oživila. Slušných 8/10 a ak naozaj príde tento rok do kín trojka, rád na ňu zájdem. Uvidíme, či to ale zas Corona neskomplikuje. ()

JamesConnorG

Dojmy - Druhý díl našeho oblíbeného detektiva Sherlocka Holmese v podáním Roberta Downeyho Jr. Za mě je druhý díl a trochu lepší než první díl. Příběh mi více sednul. Postavy jsou dobře napsané a hlavně Moriarty, krásně zahrán. Hudba naprosto krásná a úžasná jak u jedničky. Akce taktéž slušná a tenhle film se toho vážně nebojí. Doufám, že se někdy dočkáme třetího dílu. Celkové Hodnocení - 95% ()

Hpatrik

Víceméně to samé jako první díl. Znovu silně obsazený záporák, tentokrát v podání Jareda Harrise, velké produkční kvality, výprava, hudba a tak dále. Dobře se na to dívá, rychle to odsýpá a baví, a nic víc. Vyšumí to ještě rychleji, než doběhnou závěrečné titulky. ()

Martensson35

Příběh je značně přímočarý,vlastně je to jízda prostředím vizuálních efektů (zde není co vytknout) a konverzačního souboje Holmese a Watsona,jenž to zdrojem jediného humoru,nějaká (nedej bože spletitá) zápletka,nad kterou by si divák mohl lámat hlavu společně s postavami,jde mimo.Na druhou stranu,film jasně dává najevo,že větší ambice nemá.Škoda. Když uznám,že jsem v jedničce akceptoval Ritchiovský výklad "dedukce" (který hrdinovi slouží především k rozdávání ran),pak ve dvojce již přechází/ujíždí spíše k senzibilizmu.Heroických scén,umocňovaných zpomalením, přibylo.Snad jen dodám,že již v předchozím filmu jich bylo moc. Pravda,že na co film vsadil to vyšlo,ať už to jsou digitální města,stroje a scenérie,která jsou výtečně propracovaná až k dialogové bitvě mezi hlavním protagonisty,která občas plodí skutečné perly, a některým povedeným situačním gagům. Otázka je,kdo si s tím vystačí. P.S:Scházel mi tam ten obří Francouz z jedničky. ()

vikino1

Dvojka se nese přesně ve stejném duchu jak jednička (proč taky ne, když to tolik vydělalo), jen ubrali humoru a rébusů, ktere Sherly musí řešit, zato přidali akce a cestování. Z Moriartyho zas takovej strach nešel, a celkově jsem se bavil o trošku mín, tak o jednu uberu a jsem s Hrou stínů spokojen... ()

Henry Morgan

Škoda mluvit, je to pecka. Chtěl bych to nějak rozumně vyjádřit slovy, ale myslím si, že je potřeba to vidět, protože Ritchie naprosto unikátně, charakteristicky a geniálně zpracoval, natočil a zrežíroval Hru stínů. Pochopitelně využil podobné trikové kamery, jako v prvním díle, ale ještě ji mnohonásobně vylepšil, takže vytvořil dle mého názoru naprostý vizuální unikát a chytrou podívanou. Nečekal jsem, že to bude tak dobré, jako předchozí Holmes a teď si nejsem úplně jistý, jestli nebyl náhodou lepší. Byl to teda akční nářez, což moc neodpovídá knižní předloze, ale i tak to mělo Holmesovské kouzlo a Holmesova geniálnost prosvítala v každé scéně. Úžasně estetické, napínavé, chytré a vtipné. Pokud se vám zdálo, že v tom původním Holmesovi je jistá zběsilost a rychlost, tak tady ještě přidali. Downey a Law jsou okouzlující jako nikdy a profesor Moriarty je jen třešničkou na dortu. Jeho obyčejnost, nelidská genialita a kruté činy předčily moje představy. Čekal jsem někoho s charismatem Marka Stronga a z počátku mě zklamalo, že je to jakýsi podivný učenec, jenomže během děje, kdy se vykreslila jeho postava, charakter a kdy Harris rozehrál tu nejlepší hereckou partii, tak mě přesvědčil o naprosto úžasně vhodném výběru herce a jeho specifickém kouzlu. Další postavy jen podtrhly dokonalost celého díla. Musím říct, že si tvůrci hodně vyhráli, herce to očividně bavilo a společně s výbornou předlohou a ještě lepšímu přetvoření, vzniklo něco nádherného. Ritchie prostě nespoléhal na úžasnost prvního dílu a nesnažil se vést na vlně původní slávy, ale naopak se snažil o různé zajímavé, větší či měnší inovace. Z mého pohledu se pak komentáře typu druhý díl, je vždycky druhý díl, stávají přinejmenším hloupým. Jako kdyby to někoho zajímalo, když tuhle tupou, klišé, frázi napíše i díte z 1.třídy. ()

Oonika

Možná by do popisu filmu ještě sedělo komedie, protože takhle jsem se už dlouho nepobavila. Robert opět výborný, neocenitelný humor Sherlocka Holmese je naprosto bezkonkurenční. Pravda, raději bych viděla nahého někoho jiného, než Frye, ale co naplat :-) A Noomi, ta mě překvapila nejvíc, taková sexy kočka, to je lepší než piercingy! :-) ()

Nekroskop

Další super nářez, podobně jako v jedničce. Tahle dvojka zkrátka patří mezi ty povedené pokračování. A ta kamera, to je lahoda. Opět zpomalené záběry budoucího plánu útoku, nebo vybuchování stromů při útěku lesem. Hudba skvělá, hlášky výborné, no já jsem se výborně bavil. ()

greigor

Tohle mě nadchlo, je mi jedno, že tam bylo několik wtf momentů a místy tolik akce, že jsem ji nestíhal sledovat, já se prostě bavil. Downey je sympaťák, Jude taky a navíc mám rád šachy :D. 5 * ()

Dovlatovka

Proč ten dlouhý, pomalý, nudný rozjezd? Proč ten zbytečný dovětek? Proč Irene Adler? Proč proboha 169 minut? Ale to mezitím lepší než v jedničce. Potalčím v sobě iracionální principiální nesouhlas s tím, že nejbritštějšího z britských detektivů hraje Američan,a dám lehce nadhodnocené 4*. ()

Hoolit

Prvních čtyřicet minut bylo celkem nudných a skoro nic se tam nedělo. Naštěstí se druhá polovina trochu rozjela, což zachránilo tento film. Oproti prvnímu dílu sice slabší, ale stále dobrý film. Nakonec, znovu výborné herecké výkony Robert Downey Jr. a Jude Law mě přesvědčily dát tomuto filmu tři hvězdičky. ()

Karp

Začátek je hodně a prázdně ukecaný. - Zbytečné řeči, nuda. Ale i tak vás tak nějak baví sledovat křepčícího Sherlocka, kulisy a celkové výtvarné ztvárnění. Ten film má atmosféru a to je často věc k nezaplacení. Také vlastně velmi dlouho nevíte o čem to celé vůbec bude, protože jde o jakousi exhibici s dr. Watsonem a Sherlockem Holmesem. Ovšem od druhé půle se film postupně začne vylepšovat až k povedenému finále. - Mám chuť vidět tenhle kousek ještě jednou a to je dobré znamení. ()

TomStrom

Dobrý oddechový film, který pobaví, ale bohužel nezaujme. Scénář mě ničím nepřekvapil, logika děje taky není bezchybná, já osobně bych doporučil ubrat na snaze do filmu vtěsnat tolik fórků a raději scénář trochu zdramatizovat. Ale to už jsme u jiného typu filmů. Druhý Sherlock Holmes je tedy jenom pěkně koukatelná jednorázovka, kterou divák snadno zapomene. ()

bianca19

Film proběhl i dopadl podle mmého očekávání. Dvojka hodně podobná jedničce - dějově i typově. Efekty, střelba, zajímavé záběry kamerou. Samozřejmý byl i šťastný happy end. Film za podívání stojí, ale asi tak jen jednou. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011