Smrtící milostný trojúhelník, který rozpoutá válku gangů... Filmografie legendárního herce Anthonyho Quinna (1915–2001) čítá pestrou škálu banditů, zločinců nebo mafiánů. V gangsterce Šéf je mrtvý se představil jako Don Angelo DiMorra, kmotr jedné ze tří mafiánských rodin, které svedou nelítostnou válku o vládu nad celým městem. Křehkou rovnováhou seskupení mafiánských rodin v jedné korporaci otřese nečekané úmrtí jednoho z jejích představitelů – Dona Paola Regalbuta. Podle dávných kriminálních tradic je proto svolána národní rada, aby vykázala důležité rozhodnutí založené na nestranném posouzení věci. Regalbutův výbušný syn Frankie (Robert Forster) podle názoru rady zatím není připravený převzít rodinný podnik, ale kmotr Don Angelo mu nabídne, že ho dočasně vezme pod svá křídla se slibem, že mu později nebude stát v cestě. Nové mocenské uspořádání ale vezme rychle zasvé, protože se oba osudově zamilují do stejné dívky. Série zrad, intrik a nedorozumění vyústí v krvavou válku gangů, ve hře je totiž lákavá kořist v podobě vlivu nad celým městem. (Česká televize)

dakarin

inteligentní a nápaditý film, velmi dobré herecké výkony, dneska už ne tak zcela objevné téma... škoda jen, že film je nakonec smutný, protože není zcela vzdálený zpravidla (si myslím) kruté gangsterké realitě... ale nebojte se, autor nechce moralizovat - v době vzniku předestíral nové skutečnosti a nové pohledy na americkou společnost - tak to alespoň chápu já ;-) ()

tranquill

"Ty ho chceš jako dostat tam? .. Osobně!" No mě už ke sledování nedostane. Ač se to zdálo zajímavé, sklouzlo to ke klasické střílečkové mafiánštině. ()

hlína

Tak tenhle film si budu pamatovat, protože to byl první a dosud jediný film ke kterému jsem na ČSFD napsal komentář jako první :) Ale určitě bych si ho radši pamatoval protože byl něčím úžasný, výjimečný a nezapomenutelný. Bohužel to se nekonalo, film sice má svou kvalitu, ale místy se táhne pomalu jak med stékající po těle nahé ženy, která ale není natolik hezká aby ho chtěl někdo slíznout. ()

Bakemaster

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je dělaný místy tak hodně po "kmotrovsku" až to bije do očí, lze to připsat datumu vzniku, film je jen o rok mladší než Kmotr. V té době muselo vzniknout hodně takových gangsterek. Jinak scénář je hodně slabý, postavy se chovají jak loutky bez mozku, nalétávají do léček jak pečení holubi do huby, to si místy divák musí plácat do čela. Ale na druhou stranu v něm najdeme pár dobrých fíglů, které stojí zato.Pro mě však lepší průměr. ()

ostravak30

Gangsterské filmy byly vždy docela oblíbené. Hlavně ty, které popisovaly 30. léta. To se rozhodli tvůrci změnit a zasadili snímek do tehdejšího současna. Jde o válku, protože jde o ženu. Jenže po úvodní nudě, kdy si jednotliví doni potřásají rukama a nešetří se úsměvy, začne boj, který už známe z jiných filmů, často i později natočených. Hodně mrtvých, krve a na konci stejně nejsou žádní vítězové. Jenže od chvíle, kdy si mafiáni sundávají rukavice začne jedna dlouhá přestřelka občas přerušená nějakou tou konverzací čí únosem. Mění se jen místa a lidé. ()

gotham

Druhá polovina filmu je o moc lepší než ta první, zejména postava Tonyho Farga je naprosto úžasná a k mému překvapení fantasticky zahraná. Trošku více výrazný by mohl být nejen jeho bratr Vince, ale zejména třetí do party Frank, kterého hraje známý Robert Forster, ale nezaujal mě. Co mi kromě slabší úvodní části na filmu ještě vadilo, byla až příliš velká hloupost gangsterů v některých situacích, ale jinak velmi povedené mafiánské drama. Musím pochválit herecké výkony jak již zmíněného Frederica Forresta (Tony), tak samozřejmě i Anthonyho Quinna. 70% ()

DonBraso

Al Lettieri se divím,že hrál tak málo,protože on vypadá jako správná mafiánská svině:) Příběh nijak nevybočuje extra do závratných výšin a divák dostane skvělého Anthony Quinna,což bohatě stačí.Láska je mocná čarodějka a od té doby zvedne film tempo a dva gangy jdou proti sobě.Jak říkám nemůžete čekat něco co by diváka znalého gangsterek mělo opotit čelo,ale dobře se na to kouká a to je hlavní.Pravda, ta předvídatelnosti občas bije do očí,začátek by chtěl malinko vylepšit a u některých postav by větší charakteristika nebyla na škodu,ale Ruby je jen jedna.75% ()

brasek

Priemerný gangster film, v ktorom postrádam "čaro darebákov".  Príbeh je viac zameraný na vraždenie jeden druhého, aj to je žiaľ vo viacerých prípadoch fraška! (pripadalo mi to, že postava niekoho zastrelí a potom čaká až ju niekto iný zlikviduje). Koniec je plytký, zabil si najviac ľudí a tak bude z teba don Antonio. Takéto veci riešila "Komisia" a bratia Fargovci dávno by boli v betóne za ich neposlušnosť a diktovanie si podmienok. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá gangsterka s jednoduchým príbehom intríg medzi mafiánskymi rodinami. Spočiatku pokľudné rozloženie síl sa snaží narušiť Luigi Orlando consigliere Dona Aggimia, ktorý je vo väzení. Ľsťou sa proti sebe poštve    Dona Angela a mladého Franka Regalbuta. Víťazom vzniknutej vojny je nakoniec prekvapivo Frankov pomocník Tony Fargo, ktorý vlastne s problémami rodín nechcel mať nič spoločné. Produkcia je na vysokej úrovni a vie vytvoriť dramatickú atmosféru v pravý moment. Herci hrajú veľmi dobre aj keď hlavná hviezda Anthony Quinn je v chúlostivých situáciách trocha toporný, ale ako mafián sa cíti ako ryba vo vode. 70% ()

JARDAHONDA

Oscarový herec Anthony Quinn září v tomto epickém akčním dramatu : lásky, života a smrti uvnitř mafie. Nápaditá gangsterka v langsam stylu, která neztratila nic na své originalitě. 85% ()

BGH

Velmi "naivní" gangsterka. Přímočaré, rádobydrsné, rychlé... až je to směšné, předvídatelné a velmi, velmi okatě nereálné. To slabší z mafiánskéo soudku... ()