Mladý anglický lékař Guy Luthan, který pracuje na pohotovosti jedné newyorské nemocnice, ošetří bezdomovce Clauda Minkise, který však později nečekaně zemře. Shodou okolností Guy zjistí, že tuto smrt obestírá několik nejasností, a když se o případ začne zajímat, narazí na další podivnosti týkající se nejen Minkisova úmrtí. Netuší však, že se dostal na stopu nelegálních lékařských pokusů. V nebezpečí se ocitá, když uspěje v konkursu a má se stát posilou univerzitního neurologického výzkumu, který vede uznávaný neurolog dr. Myrick. Je to totiž právě on, kdo na nic netušících bezdomovcích provádí experimenty s cílem najít lék pro regeneraci nervů a léčbu paraplegiků. Pracuje pro společnost Triphas, sdružující rodiny paraplegiků, kteří projekt nejen financují, ale často jsou ochotni pro zdraví svých blízkých udělat cokoli, někteří dokonce i zabít. A když se Guy pokusí tajemství záhadného Minkisova úmrtí odhalit, rozhodnou se ho odstavit. Nejprve ho falešným obviněním z přechovávání drog zdiskreditují a dosáhnou jeho propuštění z nemocnice, když se však Guy ani potom svého pátrání nevzdá a vydá se přímo mezi bezdomovce, pokusí se ho zabít. (TV Nova)

B!shop

Vubec ne tak spatnej film, jak to podle hodnoceni vypada, ale zas nejaka velka slava to taky neni. Zapletka je docela dobra, ale precejen celkem neoriginalni, filmu na podobny tema (jeden clovek proti vetsine, ktera mu znici zivot) tu uz bylo spousta. I kdyz to ma slusny herecky obsazeni tak mi Gene Hackman ani Sarah Jessica Parker nejak moc dobry neprisli. Hackman predved docela mdlej vykon a Parker tam je spis proto, ze celkem dobre vypada. Ale potesil me Hugh Grant, v tech vsemoznejch romantickejch komediich ho nijak zvlast nemusim, takze bylo prijemny sledovat ho v necem jinem, a nutno rict, ze to zvladnul docela dobre. Trosku vic propracovat scenar, aby to nebylo cele takove rozvklekle (mistama je to ale napinavy docela dost), tak bych dal i vetsi hodnoceni, ale takle jen 3*. ()

Hal_Moore

Bezbarvý, laciný film. Všichni zúčastnění jsou schopní herci, ale mnoho neukázali. Až na Hugha Granta. Asi jeho nejlepší vážný výkon. Ve scénáři by se taky našlo pár CHYB. Film je nerealistický. Navíc zde jedinou velkou roli má hugh Grant, všichni ostatní si rozdělují ostatní část stejným poměrem. A to dokonce i Gene Hackman, jindy jeden z nejlepších herců. Zde mě zklamal. Sarah Jessica Parker je zde jen pro okrasu. David Morse se sice snaží, ale zahrál už i lepší role (Skála, Zelená míle). Prostě bezbarvý, laciný film. ()

tron

V dobe uvedenia do kín Smrtiaca liečba nikoho nezaujímala a mala povesť béčka, ale s odstupom rokov mrazivý, nepríjemný a pôsobivý (hoci uznávam, že nijak zázračný) lekársky triler. Ak sa vám bude páčiť, dávam vám do pozornosti aj knižku F. Paula Wilsona Select (ktorú skúsený a zručný režisér Apted tak troška vykráda, ale robí to dobre, takže som mu za to vlastne vďačný). Hoci sa nejedná o žiadnu špičkovú filmovú prácičku, atmosféra je dobrá, scény napínavé, príbeh nestagnuje a dokonca i Gene Hackman a Hugh Grant (z vedľajších lavíc krytí Davidom Morseom a Billom Nunnom) podávajú slušné herecké výkony (čoho podľa mňa spravidla nie sú ktovieako schopní). Tento film si vždy pozriem rád. ()

RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo ()

Shit

Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)