poster

Smrtící léčba

 • USA

  Extreme Measures

 • slovenský

  Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

 • honajz
  *****

  Velice slušný lékařský thriller, který nejvíce kráčí v intencích filmů Alfreda Hitchcocka, a i tím je příjemným překvapením. Podle mne zde vše funguje, jak má, scenáristicky, zvraty, postupným rozvíjením atmosféry a děje, i hudba je docela dobře zvolená. Kupodivu, i když jsou zde dva herci, které nemusím, je to i herecky slušně a uvěřitelně zvládnuté. A ensmím zapomenout na kameru, která každým záběrem kouzlí atmosféru, a některé scény jsou dokonce malým uměním (třeba při dělení chodeb na východ a západ, když Hugha hledají v Triphase).(15.1.2012)

 • Shit
  ***

  Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim(22.6.2005)

 • lskala
  ***

  První film, kde Grant nehrál romantickýho troubu. Sice si ponechal ten účes alá "seladon", ale nevadil mi tolik, jako v těch sračkách typu Bridget Jones ... David Morse toho moc nenamluvil a Hackman hrál svůj záporácký standart. Z naprostého průměru by se film dostal, kdyby Grant skutečně ochrnul a odkývnul Hackmanovo nabídku. No nic, škoda. 55% - 3***(10.6.2010)

 • Oxytocin
  **

  Na úvod pobíhající alespoň decentně zahalení naháči a mluvící jako magoři, tajuplné cesty někam do podzemky, kde se skrývá odpověď na určité hádanky, očekávané probuzení záporáka z omdlení, který v závěru skočí po zádech H.G.... to jsou blbosti, které hodnocení příliš nepřidají. Nejsem tak kritický, ale ani těch pár výstupu G.Hackamana to fakt nezachrání. Slabota.(2.3.2016)

 • laepus
  ****

  vidím, že jsou tady samí scénáristé, kteří by to napsali mnohem lépe... :) je to povedený film a Grant i Hackman v něm mají co hrát a i kdyby ne, tak ta samotná myšlenka filmu je dost nosná, aby donutila člověka trochu zapřemýšlet - pro mě je to film, který když je v televizi, tak se na něj vždy rád podívám, protože prostě nenudí(3.1.2013)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace