Mladý anglický lékař Guy Luthan, který pracuje na pohotovosti jedné newyorské nemocnice, ošetří bezdomovce Clauda Minkise, který však později nečekaně zemře. Shodou okolností Guy zjistí, že tuto smrt obestírá několik nejasností, a když se o případ začne zajímat, narazí na další podivnosti týkající se nejen Minkisova úmrtí. Netuší však, že se dostal na stopu nelegálních lékařských pokusů. V nebezpečí se ocitá, když uspěje v konkursu a má se stát posilou univerzitního neurologického výzkumu, který vede uznávaný neurolog dr. Myrick. Je to totiž právě on, kdo na nic netušících bezdomovcích provádí experimenty s cílem najít lék pro regeneraci nervů a léčbu paraplegiků. Pracuje pro společnost Triphas, sdružující rodiny paraplegiků, kteří projekt nejen financují, ale často jsou ochotni pro zdraví svých blízkých udělat cokoli, někteří dokonce i zabít. A když se Guy pokusí tajemství záhadného Minkisova úmrtí odhalit, rozhodnou se ho odstavit. Nejprve ho falešným obviněním z přechovávání drog zdiskreditují a dosáhnou jeho propuštění z nemocnice, když se však Guy ani potom svého pátrání nevzdá a vydá se přímo mezi bezdomovce, pokusí se ho zabít. (TV Nova)

Matamoroz

Film mě celkem zajímal do chvíle, než Hugh Grant zjistil, že i když má krční límec a leží kdesi na JIPce, tak nemá přerušenou míchu, jak mu americký Mengele tvrdil, ale že mu jen píchli anestetikum, aby se nemohl hýbat a tak se sebere, otrhá ze sebe elektrody a fáče a vezme roha...to už bylo trochu moc, něco jako hra od Cimrmana, "tvůj dědeček není tvůj dědeček, ale je to tvůj syn a tvoje sestra je vlastně tvoje babička." ()

andydufrsn

Může lékař v rámci hledání léku pro statisíce či možná miliony obětovat pár lidí ze samého dna společnosti? Slušný thriller z lékařského prostředí staví proti sobě tradičně skvělého Hackmanna a solidně hrajícího Granta. Nevěřím, a to tak že vůbec, že by se Grantova postava po zkušenosti, která je jí zprostředkována nepostavila na Hackmannovu stranu! Solidní podívaná ()

Mrkvič

Fajnový thriller. Těžká rozhodnutí pro hlavního hrdinu a ještě těžší až bezvýchozí situace. Do toho ještě banda slušných herců. Také bych si dovolil tvrdit, že je to film pro celou rodinu (samozřejmě ne ty úplně nejmenší). No a závěrečné rozhodování bych rozhodně nezávdiěl, ale to argumentování s hlavním záporákem nebylo vůbec špatně napsané. ()

Shit

Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim ()

RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)

Související novinky

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)