Smrtící léčba

• slovenský

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

Velice slušný lékařský thriller, který nejvíce kráčí v intencích filmů Alfreda Hitchcocka, a i tím je příjemným překvapením. Podle mne zde vše funguje, jak má, scenáristicky, zvraty, postupným rozvíjením atmosféry a děje, i hudba je docela dobře zvolená. Kupodivu, i když jsou zde dva herci, které nemusím, je to i herecky slušně a uvěřitelně zvládnuté. A ensmím zapomenout na kameru, která každým záběrem kouzlí atmosféru, a některé scény jsou dokonce malým uměním (třeba při dělení chodeb na východ a západ, když Hugha hledají v Triphase).(15.1.2012)

Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim(22.6.2005)

První film, kde Grant nehrál romantickýho troubu. Sice si ponechal ten účes alá "seladon", ale nevadil mi tolik, jako v těch sračkách typu Bridget Jones ... David Morse toho moc nenamluvil a Hackman hrál svůj záporácký standart. Z naprostého průměru by se film dostal, kdyby Grant skutečně ochrnul a odkývnul Hackmanovo nabídku. No nic, škoda. 55% - 3***(10.6.2010)

• Oxytocin

Na úvod pobíhající alespoň decentně zahalení naháči a mluvící jako magoři, tajuplné cesty někam do podzemky, kde se skrývá odpověď na určité hádanky, očekávané probuzení záporáka z omdlení, který v závěru skočí po zádech H.G.... to jsou blbosti, které hodnocení příliš nepřidají. Nejsem tak kritický, ale ani těch pár výstupu G.Hackamana to fakt nezachrání. Slabota.(2.3.2016)

vidím, že jsou tady samí scénáristé, kteří by to napsali mnohem lépe... :) je to povedený film a Grant i Hackman v něm mají co hrát a i kdyby ne, tak ta samotná myšlenka filmu je dost nosná, aby donutila člověka trochu zapřemýšlet - pro mě je to film, který když je v televizi, tak se na něj vždy rád podívám, protože prostě nenudí(3.1.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)