Smrtící léčba

• slovenský

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

Bezbarvý, laciný film. Všichni zúčastnění jsou schopní herci, ale mnoho neukázali. Až na Hugha Granta. Asi jeho nejlepší vážný výkon. Ve scénáři by se taky našlo pár CHYB. Film je nerealistický. Navíc zde jedinou velkou roli má hugh Grant, všichni ostatní si rozdělují ostatní část stejným poměrem. A to dokonce i Gene Hackman, jindy jeden z nejlepších herců. Zde mě zklamal. Sarah Jessica Parker je zde jen pro okrasu. David Morse se sice snaží, ale zahrál už i lepší role (Skála, Zelená míle). Prostě bezbarvý, laciný film.(22.6.2005)

Ani jsem nevěděl, že Hugh má něco takového ve svém repertoáru. A ve své vážné roli nevypadal vůbec špatně. Vlastně on je asi nejlepší na celém filmu. Negativem jsou nevýrazní ostatní herci a pak některé nelogické počiny postav a vysvětlení oněch lékařských zákroků se pořádně také neudělalo, a na to já se těšil. To se nedělo asi jen proto, že by se ukázala další nelogičnost. K dobru musim ještě zmínit atmosféru, která místy byla napínavá. 2,5*(10.1.2009)

Průměrný thriller z lékařského prostředí, ve kterém padouch Hugh Grant hází klacky pod nohy dobráckému doktorovi Gene Hackmanovi, co se snaží vyvinout novou léčbu pro ochrnuté pacienty a dává tak příležitost k užitečnosti sociálně nejslabším občanům. Prostě starý lidumil versus mladý, sobecký floutek:-). Klišoidní scénář, solidní herecké obsazení (s výjimkou toho britského žužu cukrouše, ten se už prostě nálepky romantických rádobyvtipných cajdálistů nezbaví)... a to je asi tak všechno. Ve filmech mi doktoři nevadí, tak dám i třetí hvězdičku. 55%(10.6.2010)

Může lékař v rámci hledání léku pro statisíce či možná miliony obětovat pár lidí ze samého dna společnosti? Slušný thriller z lékařského prostředí staví proti sobě tradičně skvělého Hackmanna a solidně hrajícího Granta. Nevěřím, a to tak že vůbec, že by se Grantova postava po zkušenosti, která je jí zprostředkována nepostavila na Hackmannovu stranu! Solidní podívaná(5.1.2015)

film neni az tak spatny - herecke obsazeni je vyborne, scenar je taky prijatelny, bohuzel, to zpracovani uz neni ono. Neni to nikterak zdlouhave, stopaz je akorat. Bohuzel, film je takrka bez prekvapeni - hlavne v zaveru bylo takrka jasne, jak se jake sceny a situace budou odehravat, coz si clovek u filmu podobneho razeni a zeme puvodu uz zvykl...(3.1.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)