Smrtící léčba

• slovenský

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

Bezbarvý, laciný film. Všichni zúčastnění jsou schopní herci, ale mnoho neukázali. Až na Hugha Granta. Asi jeho nejlepší vážný výkon. Ve scénáři by se taky našlo pár CHYB. Film je nerealistický. Navíc zde jedinou velkou roli má hugh Grant, všichni ostatní si rozdělují ostatní část stejným poměrem. A to dokonce i Gene Hackman, jindy jeden z nejlepších herců. Zde mě zklamal. Sarah Jessica Parker je zde jen pro okrasu. David Morse se sice snaží, ale zahrál už i lepší role (Skála, Zelená míle). Prostě bezbarvý, laciný film.(22.6.2005)

• Dr.film

Standardní film natočený podle osvědčené šablony. Jak to celé dopadne, už každý vnímavější pozná po třiceti minutách. Průhledné filmové postavy v čele z předem nalinkovaným dějem.(3.7.2005)

• Brouk

Tak z tohohle filnu jsem fakt vedle... akorát, že nevím jestli v dobrém nebo špatném... zkusím se na něj mrknout po čase a auvidím.. Zatím za horší 3*(20.9.2004)

• gudaulin

Jediné, čím se může tahle koncentrovaná nuda pochlubit, je herecké obsazení plné známých jmen. Jenže nač je to platné, když nemají co hrát. Scénář je slaboučký jako hladovkář po měsíčním půstu a režie rutinní a přesvědčivá jako úsměv reklamního agenta. Celkový dojem 35 %.(18.5.2007)

Nerada se po někom opakuji, ale tady to jinak nejde. Film si sice udržel mou pozornost až do konce aniž bych se přistihla, že myslím na blbosti typu "to vyprané prádlo nezapomenout ráno pověsit" nebo "měla bych si zajet koupit na kolo ty blatníky", ale ten děj ... ten opravdu nic moc extra je. Člověka nezaujme, nechytí ho do pasti, ze které je úniku až při závěrečných titulcích. Snaží se sice o akci o to, aby vznikl atraktivní a realistický příběh, ale jen snaha nestačí. Chybí tomu víc šťávy a víc gurmánského koření. Hugh i Gene byli vynikající o tom žádná, ale sami nemůžou zachránit slabý scénář.(15.7.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)