Smrtící léčba

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

• nash.

Tak silné obsazení a tak chabý výsledek. Tak silné téma a tak fádní zpracování. Bez špetky jiskry, bez napětí, bez čehokoli, co by dokázalo uvíznout v paměti i po závěrečných titulcích. Slabý scénář, nevýrazná režie, nezajímavá hlavní postava, která nedokáže svým příběhem upoutat. Jednoznačně zklamání.(13.3.2012)

Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim(22.6.2005)

Scénárista Tony Gilroy se zde teprve zacvičoval, takže nejde o nějaký originální nebo překvapující příběh, nicméně se mi zde líbilo to nejednoznačné vykreslení záporných postav (rozuměl jsem, proč to dělají, akorát se řídí heslem ,,účel světí prostředky"). Bylo také příjemné vidět Hugha Granta v jiném typu filmu než v romantické komedii a navíc mu kryjí záda Gene Hackman a David Morse, které mám hodně rád. Sice nijak objevný, ale zato kvalitně udělaný thriller.(2.1.2009)

Thriller, který vám sice moc chvilek plných napětí nepřipraví, ale přesto je zejména díky zdařilé režii (všechny scény mají opravdu šmrnc) zajímavý a v jedné věci i originální. No řekněte, kdy jindy se vám stane, že zahlédnete vozíčkáře a tušíte nějaké darebáctví? Na druhou stranu, padouši až příliš šablonovití, stejně jako snaha oblafnout hlavního hrdinu. Ale i tak pohodlných 67 %.(15.5.2018)

Pôsobivý lekársky triler. Ak sa vám bude páčiť, odporúčam vám do pozornosti aj knižku F. Paula Wilsona Select (ktorú skúsený a zručný režisér Apted tak troška vykráda, ale robí to dobre, takže som mu za to vlastne vďačný). Hoci sa nejedná o žiadnu špičkovú filmovú prácu, atmosféra je dobrá, scény napínavé, príbeh nestagnuje a dokonca i Gene Hackman a Hugh Grant (z vedľajších lavíc krytí Davidom Morseom a Billom Nunnom) podávajú slušné herecké výkony (čoho podľa mňa spravidla nie sú ktovieako schopní). Tento film si vždy pozriem rád, hoci je to tak trocha "béčko".(18.11.2004)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)