Jak znám Hugha Granta a jeho romantiky, nečekal jsem, že ho uvidím zahrát i charakterní roli lékaře, který se snaží přijít na kloub záhadnému úmrtí jednoho ze svých pacientů. Je to docela nezvyk, a proto jsem ho v téhle roli viděl moc rád. Stejně jako Davida Morseho na odkloněné straně v roli agenta FBI. Film mě příjemně překvapil, s radostí jsem se podíval na známé a vynikající herce v trochu odlišných rolích. Pro mě tedy bez problémů za pět.(28.4.2011)

Ani jsem nevěděl, že Hugh má něco takového ve svém repertoáru. A ve své vážné roli nevypadal vůbec špatně. Vlastně on je asi nejlepší na celém filmu. Negativem jsou nevýrazní ostatní herci a pak některé nelogické počiny postav a vysvětlení oněch lékařských zákroků se pořádně také neudělalo, a na to já se těšil. To se nedělo asi jen proto, že by se ukázala další nelogičnost. K dobru musim ještě zmínit atmosféru, která místy byla napínavá. 2,5*(10.1.2009)

• RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo(21.7.2013)

• Matamoroz

Film mě celkem zajímal do chvíle, než Hugh Grant zjistil, že i když má krční límec a leží kdesi na JIPce, tak nemá přerušenou míchu, jak mu americký Mengele tvrdil, ale že mu jen píchli anestetikum, aby se nemohl hýbat a tak se sebere, otrhá ze sebe elektrody a fáče a vezme roha...to už bylo trochu moc, něco jako hra od Cimrmana, "tvůj dědeček není tvůj dědeček, ale je to tvůj syn a tvoje sestra je vlastně tvoje babička."(3.1.2013)

Bezbarvý, laciný film. Všichni zúčastnění jsou schopní herci, ale mnoho neukázali. Až na Hugha Granta. Asi jeho nejlepší vážný výkon. Ve scénáři by se taky našlo pár CHYB. Film je nerealistický. Navíc zde jedinou velkou roli má hugh Grant, všichni ostatní si rozdělují ostatní část stejným poměrem. A to dokonce i Gene Hackman, jindy jeden z nejlepších herců. Zde mě zklamal. Sarah Jessica Parker je zde jen pro okrasu. David Morse se sice snaží, ale zahrál už i lepší role (Skála, Zelená míle). Prostě bezbarvý, laciný film.(22.6.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)