poster

Slečna Marplová: Plavý kůň (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: The Pale Horse

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Plavý kôň

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2010, 89 min

Režie:

Andy Hay

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Komentáře uživatelů k TV filmu (17)

 • akisha
  ****

  Zde je asi ten nejodpornější vrah ze všech A.Ch. detektivek, co jsem zatím viděla. Moc hezky atmosférické dílo, se spoustou výborných britských herců, tajemnem a hodně zajímavou zápletkou. Z novějších Marple je to pro mě nejpovedenější díl hned po Rozbitém zrcadle.(4.3.2012)

 • burina
  ****

  Opäť to má s predlohou pramálo spoločného, ale akosi to od tejto série už ani neočakávam. O to milšie som bola prekvapená atmosférou a celkovým rozuzlením. Preto tie 4 *.(26.11.2010)

 • Hejtmy
  ****

  Z filmů o slečně Marplové natočených s Juliou McKenzie zatím nejlepší díl. Dobrá atmosféra, příběh není zbytečně překombinovaný a závěrečné odhalení je možná ještě víc neočekávané než obvykle. Knížku jsem nečetl a možná je to dobře, protože jinak filmy, kam připíchnou slečnu Marplovou i když v knížce není, moc rád nemám (Sittafordská záhada). 70%(10.12.2010)

 • blackrain
  ****

  Agatha Christie, Královna detektivek, mě svou tvorbou vždycky tak nějak mijela. Znala jsem ji pouze z TV prostřednictvím jejích hrdinů, ke kterým patří právě Slečna Marplová, postarší vštečná dáma, která se plete policajtům do práce a pokaždé příjde s velmi zajímavým rozluštěním, po kterém všechno do sebe dokonale zapadne. Kolikrát jsem si říkala, jak to, že ji nikdo nezabije, vždyť si o to přímo koleduje. Musím říct, že po několika televizních filmech si k Agathě Christie hledám pomalu cestičku a také za to částěčně může moje zvědavost, která mě nutí uvažovat nad tím navštívit nějaké knihkupectví a zakoupit si pár detektivních příběhů.(10.12.2010)

 • Elyssea
  ****

  Ne tak šíleně odlišná adaptace nemarplovské předlohy. Oproti některým snímkům tento film nemá s předlohou společné jen jméno.(10.12.2010)

 • Autogram
  ****

  Výborný diel, skvelá zápletka a napínavé rozuzlenie, všetko ozvláštnené okultizmom a upaľovaním tradičnej miestnej Moreny. Vyšetrovateľa musí nesmierne mrzieť, že je za Marpleovou vždy dva kroky pozadu, tentokrát to platí dvojnásobne a asi sa s tým aj zmieril, keďže ochotne spolupracuje. Mnohých po skončení možno napadne, či to je až taký dobrý nápad vytvárať si profil zákazníka napríklad používaním zákazníckych kariet u obchodníkov. Dúfam, že neprezrádzam príliš... –– Proti zlu sa musí bojovať, inak sa prepadneme do temnoty.(23.7.2013)

 • Simbet
  ***

  V knižní podobě dávám slečně Marplové přednost před Herculem Poirotem, ale co se týká filmového zpracování, Poirot určitě vede a je to zásluhou jeho představitele Davida Sucheta. Bohužel, dokonalou slečnu Marplovou jsem zatím neviděla a představitelka tohoto filmu patří k těm horším. JJ Feild dojem trošku zlepšil, ale protože jsem si nemohla užít v dabovaném filmu jeho hlas, tak to také nebylo ono.(10.6.2014)

 • FireTight
  *****

  Slušelo by se napsat: "To nejlepší si Česká televize nechala na konec". Nechci tady vůbec řešit, zda si film udělal z původní knihy trhací kalendář nebo ne, originální příběh jsem bohužel nečetl, takže bych tu zbytečně tlachal. Chci hodnotit film jako takový a z mého pohledu se povedl. Zajímavý příběh, velmi zajímavé prostředí, trefná Marplová Julie McKenzie (i když mi v některých chvílích připomínala spíš Columba) a hlavně překvapivé rozuzlení, ve kterém jsem si až do poslední chvíle myslel, že vím vrahovu identitu. Ovšem všechno bylo nakonec úplně jinak a vrahem byl... no dobře, nechtěl jsem moc spoilerovat, ale byl jím zahradník (haha!). Dlouho jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami a nakonec jsem se rozhodl dát plný počet, protože jsem byl při předchozích komentářích k novým dílům poněkud přísný,(10.12.2010)

 • PavelZava
  ***

  V této epizodě v porovnání s předlohou bych očekával Miss Marple stejně tak, jako že se v Shakespearově hře Julie a Romeo vůbec nezamilují. Adriadne Oliver by jistě byla smutná, že na úkor slečny Marple, ostrouhala ... Zápletka byla hezky zahalena do tajemna a zajímavě gradovala do nečekaného závěru, je to zajímavý díl(10.12.2010)

 • filmmovier
  ****

  Opět pozměněno, ale dopadlo to nad očekávání dobře. Opět. Na Julii McKenzie jsem si v téhle řadě už docela zvykl, a těším se na novou sérii. Ale na Poirota to furt nemá.(19.12.2011)

 • marusshhka
  ***

  Četla jsem román a nechápu, proč muselo být ve filmu tolik změněno... Navíc tam tentokrát nemá Miss Marple co dělat. Ale jinak - kromě té hrozné scény s čarodějnicemi - to bylo celkem fajn. Jen jsem očekávala mnohem víc, protože román mám opravdu ráda.(4.9.2010)

 • fantomas19
  ***

  * okultizmus a jed v kozmetike * hotel, penzion a nájomné vraždy *(19.11.2012)

 • unclejack
  ****

  Výnimočný čarodejnícky nádych svedčal už poirotovke Videla som vraždu. Plavý kôň, v ktorom pani Marplová hrá tak trochu druhé husle, vynahradí jej absenciu hutnou atmosférou a zaujímavou zápletkou. Jednoznačný úspech a jedna z naj marploviek.(14.9.2014)

 • maoc
  ****

  Jen kousek od plného hodnocení. Mnoho postav - ovšem představených tak, že jsem se neztrácel. Spletitý případ - ale odvyprávěný tak, že jsem vždy věděl (nebo aspoň chápal) kdo co a proč. Navíc atmosféra, skvělí herci (jen jednou Ginger hrozně nabělili obličejík, fuj maskérko) no a biblická omáčka vždycky táhla, notabene z Apokalypsy. "I uzřel jsem čtvrtého jezdce na plavém koni a jméno jeho bylo Smrt." Jediné, co mi hapruje, je motivace pachatele / -ky. Prostá touha po moci? Krutost? Finance to asi nebyly. A na to, jak vše geniálně vymyslel / -a a zařídil / -a, tak se potom nechal / -a od Márplice nachytat na švestkách až moc snadno. Asi pocit nepolapitelnosti. Fakt dobrý díl.(30.8.2017)

 • hany83
  ****

  Oproti knížce nastalo celkem dost změn (ta největší je přidání slečny Marplové:)), ale nad tím jsem zamhouřila oči, i díky hercům i slušné atmosféře.(23.7.2013)

 • h.madlenka
  ****

  3 1/2 | Zajímavá zápletka, ale nakonec docela jednoduché rozřešení.(9.12.2010)

 • D1705
  *****

  Môj najobľúbenejší diel slečny Marplovej, aj napriek tomu že sa slečna Marplová v predlohe nevyskytuje. Slečna Marplová bola zasadená do príbehu, ktorý jej sedel. Opäť mohla riešiť 3-násobnú vraždu, čo pre ňu nebol problém. Ako fanúšik slečny Marplovej si myslím, že sa jedná o celkom vydarenú adaptáciu.(7.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace