Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

vickeyek

Postaveno na jedné myšlence, která se nakonec stejně rozpadla. Dějově plus mínus uvěřitelné, herci krásní, takže se na film místy díváte zamilováni do Anne nebo do Jima, čekáte, jestli se teda vysvlečou nebo ne, a mezitím se nic moc neděje. Konec měl být asi poučný a filosofický a kdo ví co ještě, ale pro mě se do romantického filmu, jako je tento, prostě nehodí špatný konec, když ještě celou hodinu a půl čekáte, kdy se konečně Em a Dex dají dohromady (oni musejí chudáci čekat asi patnáct let). Za dobře zpracovanou myšlenku a příjemnou atmosféru první poloviny filmu (možná i za hořké slzy na konec) dávám tak 55 procent, no. ()

Wargoo

Ach jaj... Bez priateľky, ktorá mi navyše zakázala zisťovať si o tomto filme čo i len meno režiséra, nieto ešte dej by som si tento film asi nepozrel. Ale, urobil by som veľkú hlúposť. Na konci film, vlastne ešte aj teraz som bol nasraný na všetkých na okolo. Dôvod prezrádzať nebudem, ale isto poznáte prečo. Čakal som iný žáner, až do konca... 3*** a 67,681% ()

GOREGASM

Ze shrnutí literární předlohy je cítit silný citový, hranu osudovosti pokoušející potenciál a je zřejmé, že se stejným cílem k ní přistupovala také režisérka a celý filmový štáb. Postupný vývoj po většinu času citově se míjejících milenců je nám předložen chronologicky, kdy pro hlavní hrdiny magické datum 15. července je vždy v nerušivé grafice chytře zakomponováno do scény otevírající příslušný rok. Jim Sturgess s Anne Hathaway (bez kompromisů její nejlepší role) vdechli svým postavám tolik potřebný život, díky čemuž chápete jejich životní a citové tápání, přestože řada skoků v čase by snesla kratší intervaly a tím i logicky delší stopáž. Divák si totiž musí řadu věcí domýšlet a pro hloubku vyznění celého příběhu by měla správně využitá půlhodina navíc efekt katapultu. Podtrženo, sečteno dostatečně upřímně a smutně vyznívající romantické drama, které by v rukou P.T. Andersona sahalo po metách nejvyšších. 66% ()

rekkky

Věřím, že knižní předloha obsahuje mnohem strhující příběh, ale filmová podoba mě vůbec nepřesvědčila o své exkluzivitě. Hlavní postavy Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) mě v průběhu filmu šly celkem na nervy. Ztvárnění se vůbec nepovedlo a to co by šlo vměstnat do půl hodiny je roztaženo do nudných107 minut. Anne Hathaway poté co se objevila na předávání loňských Oskarů nemůžu cítit a tímto se můj ne obdiv ještě prohloubil. Nuda. ()

Rockerman

Zajímavě pojatá romantika. Vždycky volám po ozvláštnění romantických filmů, které jsou většinou točeny jako přes kopírák. Tento film rozhodně zvláštní je. Už jen ten nápad, že se vše odehrává jen 15.července. První dějství začíná 15.7.1988 a to poslední 15.7.2011. Tento neotřelý nápad má své mouchy. Tím, že sleduje jen jeden den v roce, dozvídáme se podstatné věci, které se udály během celého roku, jen tak, že se o tom mluví. Dexter je sukničkář, ale jen se o tom povídá. Emma je dobrou učitelkou, ale to víme jen z doslechu. Nemuselo by to vadit, ale musely by být k tomu adekvátní dialogy. Takové trochu silnější dialogy. Jinak jsem s filmem spokojen a hlavně jeho poslední třetina je velmi dobrá a gradující. To, že zprvu "jen" přátelé se nakonec dají dohromady a začnou spolu žít, se dalo čekat, ale ten netradiční závěr byl překvapením. A to je vlastně druhé a zdařilé ozvláštnění tohoto dílka. 3 a půl*= 70%. Zřejmě jsem se nedíval dost pozorně a tak po druhém shlédnutí (9.1.2014) přidávám čtvrtou hvězdu. ()

kerkulka

Musím přiznat, že jsem hltala každou sekundu a po celou dobu filmu nemohla odtrhnout oči. A od Jima už teprve ne. Jediné, co mě trochu rozmrzelo, bylo zakončení celého příběhu, ten si tedy mohli ušetřit (a já pár kapesníčků).. Nicméně, celkový dojem byl tak silný, že stále nechávám plný počet a film doporučuji vesele dál:) ()

Gedes

Prní část filmu byla trošku nudná, pak se děj ale trochu rozjel, a tak jsem sledovala dál a dál...až přišel závěr a ve mně to zase křičelo, proboha ne! Už by to stačilo, rychle to ukončete... Film byl strašně dlouhý a natahovaný - překombinovaný, hned několika prvky, se kterými už jsme se sešli v mnoha jiných filmech... Bohužel tu emoci, kterou většinou nacházíme v dobrých romantických filmech to jaksi celé postrádalo... bylo to takové plitké - suché... Rozmýšlela jsem se jestli, mám dát alespoň 3 hvězdičky, ale bohužel nemohu jinak... vůbec jsem asi nepochopila tu myšlenku, nebo závěr, ke kterému došel režisér, co tím chtěl říct, opravdu netuším. ()

atmen

Vše kolem nás se neustále mění, a proto jsem rád, že já zůstávám stále stejně okouzlován a pohlcován těmito veskrze nenápadnýma lovestory.... ()

mala_kea

Vcelku příjemný romantický film, který stoprocentně musel fungovat na papíře. To, jak se ho podařilo adaptovat na filmové plátno, to ať posoudí čtenáři předlohy. Já mohu jen říct, že jsem byl překvapen výkonem Anne Hathaway, které jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Naopak Jim Sturgess, řekl bych, byl lehce nahraditelný někým jiným. A režie byla trochu suchá. V žánru romantickém však perfektní zpestření. ()

Bejbinka

Povedený a originální film, který se vymyká stanoveným klišé. Knížku jsem nečetla, takže mi "nepřekážela" a tak jsem byla nadšená ze zpracování a uchopení filmu. Anne byla tak perfektní - neperfektní, až se z toho stala dokonalost sama, což je u ní v poslední době standart. Strugesse jsem doposud neznala a musím uznat, že mě taky hodně bavil a přesvědčil o svých kvalitách. Moc krásný film. ()

Anduril

Pekný romantický film. Chcel by som vyzdvihnúť myšlienku, že "hýrivý" život plný sexu, ľahkých drog, alkoholu uspokojí človeka len chvíľu. Celý život sa tak žiť nedá. Vedie to k plytkosti, neuspokojeniu, nešťastiu. A ešte jednu, láska sa môže žiť aj bez sexu. Pretože čistá láska ho nepotrebuje. Sex nieje cieľ lásky, ani nutnosť, ani jej prostriedok, ani prejav. Láska si vystačí bez neho. Vzťahy sú o priateľstve, pochopení, vypočutí si toho druhého, spoznávaní, prípade rozlišovaní či je toto muž/žena s ktorou chcem prežiť celý svoj život. Škoda že mu to trvalo pochopiť tak dlho. taktiež sa mi páčil vzťah matka a syn. Fajná hudba a príjemné herecké výkony. Koniec ma tiež prekvapil, posledné dva romantické filmy s Anne čo som videl nekončili "žili spolu šťastne až do smrti". Snáď to nebude pravidlo. Ale napriek tomu vo mne zanechal pozitívne myšlienky. Taký nadpriemer v romantických filmoch čo som videl. Ale zase nie až taký výrazný... Odporúčam romantickým dušiam. ()

BOURQUE

Netypická romantická melodráma! A. Hathaway hrá neskutočne prirodzene a uvoľnene. Vďaka jej sa film dostáva do iných rozmerov. Jej „partner“ J. Sturgess je taktiež dobrý, no na začiatku jeho výkon zaostáva od slečny Hathawayovej. PS: Spoiler!: Škoda, že ten záver je taký smutný:( !! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

BeranSon

Lehký romantický nadprůměr, který nemá duši, ale zato je pestře zbarven. Nemusím říkat že film tahá hlavně Anne Hathaway, kdyby tam nehrála tak jsem ho ani neviděl. Za ní není pozadu ani ducha plný Jim Sturgess. Mě pobavilo. 7/10 ()

Doomedx

"I want a child with the man I love. And if he won't do it, then I want one with you." -> Knihu jsem necetl, takze jsem vubec nevedel co od filmu muze ocekavat, byl jsem velmi prijemne prekvapen. Ze zacatku trochu pomalejsi natahovane tempo, ale zhruba od 1/3 se to zacina konecne trochu rozjizdet. Smutny konec byl pro me sokem a o to víc se mi libil. <- "It's a Ying Yang. It means a perfect union of opposites." -> A o tom cely film je, o tom ze dva protiklady se navzajem doplnuji a take o tom jak nefer dokaze zivot byt. Melo to slabe mista, ale jako celek to fungovalo, bylo to krasne a libilo se mi to: 85%. P.S.: Vzdy jsem mel Anne H. za nesympatickou, po tomto filmu jsem na ni zmenil nazor, moc se mi tu líbila a Emmu zahrala krasne. ()

zalij.kytku

Má to všechno, co má takový film mít. Humor, lehkou romantiku, začátek a konec, slzy a spoustu řečí, i těch zbytečných. Bála jsem se, ale příjemně překvapilo, velice. Konec mě roztrhal na kusy, ovšem za pár minut jakoby to ani nemohlo být jinak. Příjemné, přirozené, vtipné a lidsky smutné. S menšími detaily, co by se daly vyladit .. 5/5 ()

Faila

Příběh Emmy a Dextera není úplně obyčejný, ačkoliv se mi tak v tomhle zpracování bohužel jevil. Film, v němž není tolik prostoru důkladněji vyobrazit dané postavy či odvyprávět všechny mini příběhy, na mě působil jako lehoučce netypická, ale ve finále průměrná lovestory. ()

siloalampa

Ja som sa so svojou priateľkou tajne stretával 7 rokov pravidelne cca 2-3x do roka. Bez sexu, bez búrlivých vyznaní, dokonca bez prvého bozku. Ona mala 5 rokov priateľa, ja som mal za ten čas priateľky dve. Paralelne sme sa míňali, prežívali to, čo len málokto dokáže pochopiť a preto som sa na tento film tešil a myslel som, že to bude šialená romantika. Nakoniec to však nebolo ani šialené a ani veľmi romantické... Ale bolo to poctivé, živé a surové - také ako je život sám. Donútilo ma to myslieť a spomenúť si na určité osudové okamihy môjho žitia, dobývania... A plný počet nedávam len preto, pretože ten môj príbeh je krajší... ()

Kingjiri

Pořádně jsem si před projekcí nepřečet popisek, a tak jsem na to dlouho dobu čuměl jako půl prdele ze křoví a moc jsem netušil "vo co tady go". Chlap a žeská se tu po roce setkávali (trochu divný, že VŽDYCKY stejnej den, ale dejme tomu), řešili blbosti a snímek lavíroval mezi jednou a dvěma hvězdama. Díky události v jednom z posledních dnů však všechno do sebe pěkně zapadlo. Jenomže po většinu stopáže to byla nezáživná nuda, přičemž Anne Hathaway moc jako herečku nemusim. Hlavně za nestandardní hollywoodskej konec dávám tři hodně slabý hvězdy. ()