Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Torgal

Verím, že tunajšie vysoké hodnotenie musí byť priživené znalosťou knihy, lebo film samotný bol skratkovitý do takej miery, že vývin vzťahu dvoch hlavných postáv bol pre mňa neuveriteľný od začiatku do konca. Kúskovanie filmu na zobrazovanie jedného dňa z každého roka je síce originálne, no character buildingu to vôbec nepomáha, navyše tým riadne trpí aj tempo celého filmu. Anne je ale zlatíčko a tento film je len ďalším potvrdením toho, prečo ju mám v osobnej topke. 6+/10 PS: Na tomto mieste sa chcem tiež poďakovať aj oficiálnemu textu distribútora, ktorý ma uviedol do omylu tvrdením, že hrdinovia "každý rok spolu ale stráví jen jeden den" čo je sprostá lož a polovicu filmu som to nevedel prežuť. ()

Razzor_82

"Ať se zítra stane cokoliv, máme dnešek." Anne Hathaway a Jim Sturgess drží celý film úžasně mezi sebou naprosto přirozenou chemii. A roli diváka jim to neskutečně přejete. Nostalgický průřez dvaceti lety života dvou kamarádů - milenců s bolestivým závěrem. Nechybí vtipné scénky, skvěle melancholická hudba a porce dospělé romantiky. 8/10 ()

tranquill

"Kdybych ti moh dát jen jeden dárek, jeden dárek do konce tvého života, víš co bych ti dal? Sebedůvěru. Buď tu nebo vonnou svíčku." ()

haroska

Kouzlo mezi Anne a Jimem téměř hmatatelné., kouzelné,křehké.... nevím, co víc o filmu napsat,protože ze všeho toho postupně plynoucího příjemného,nijak objevného, děje , ve mě ještě teď dohrává směsice pocitů z toho jejich epického vztahu.Kdo někoho milujete a necháváte ho být, neváhejte a jděte na film,dodá Vám to odvahu. ()

Black-star

ROmantika, která z prvu vůbec romantikou není. Je to spíš příběh ze života plný životních milníků a životních rozhodnutí, které vyvrcholí tím co člověk čeká už od začátku. Kvituji to že všechno dobré nemá vždy dlouhého trvání a líbí se mi že životní reality se film drží až do konce a nekončí trapným americkým sladkým happy endem. Přiznávám se že mě to lehce zasáhlo a tím pádem mi v kině i zvlhy kukadla... Hodnotím jakolepší průměr 59% ()

Primavera

Film vybočuje z radu prvoplánovej romantiky plnej kladných hrdinov, ktorí si po peripétiach s láskou padnú do náručia a ľudia, čo stojíte okolo, zatlieskajte nám! Je skôr plný horkosti života, ktorý občas nevychádza tak, ako človek chce, ideály sa vždy neplnia. Dexter, ktorý je plný rozporov a nevie, čo so svojím životom, je milovaný Emmou možno viac ako si zaslúži. Emme zdvihne sebavedomie paradoxne muž, ktorého neľúbi ako Dextera, ale vďaka nemu napíše svoju knihu. Ich vzťah prechádza etapami pohľadu na svet očami dvadsiatnikov, tridsiatnikov, štyridsiatnikov. V knihe sa píše: Priateľstvo je niekedy menej ako láska. Čo k tomu dodať? Že niekedy to človek pochopí aj za jeden skutočne skvelý deň. :-) ()

High.Hopes

Film, který je pěkný po všech stránkách a ve všech smyslech toho slova. Mezi Anne Hathaway a Jimem Sturgessem to jiskří na míle daleko a doporučuji film vidět už jen kvůli nim dvěma. Povedená je i kamera a hudba, dialogy jsou vtipné a kostýmy prostě dokonalé. Celkově je to slušný nadprůměr (nejen) mezi romantickými komediemi. ()

ifes

Zajímavá romantická komedie, která diváka nese v čase a ukazuje mu život dvou přátel, kteří se scházejí jeden den v roce. Nápad pěkný, herci své role hráli dobře, hudba a prostředí také pěkné, avšak jednu připomínku bych měl, ano k tomu již zmiňovanému konci, který diváka akorát mate a filmu ubírá na kráse. ()

Psycho.R

Vzhledem k žánru, který jsem tu viděl jsem bez starostí film shlídnul. Ovšem ta důležitá událost, která se stane... přesně takovým filmům se chci vyhejbat. Tenhle druh drama je pro mě totiž depresivní. Ale oceňuji převyprávění příběhu v rámci jednoho dne po letech. ()

salinka

Ne, mě to prostě nebavilo... přiznávám, že jsem zvládla jen polovinu a pak jsem to vypnula. Nuda a neustálé koukání na hodiny totiž značí, že u mě film prostě nemá šanci. ()

Sophia

strhující !!! Tento snímek mě dostal do kolen,roztrhal a skrčil kousky mé duše jen proto, aby je mohl slepit zase zpět.... Jsem velmi dojatá :) ()

deLaFere

Opravdu nevím co tam jiskří. Nelogická konverzační nuda. Hlavní hrdina katastrofálně nesympatickej a hlavní hrdinka ufňukaná slepice. Hollywoodská rychlokvaška se vším všudy, je to totálně prázdný. ()

HoR

Veľmi zvláštny charakter, ten Sturgess. Vôbec ma neoslovila jeho úloha, skôr deprimovala. A viac romantiky sa dá pozorovať i v Terminátorovi. ()

Pavel82 odpad!

Promarněný potenciál zajímavého tématu. Čekal jsem úplně něco jiného a to co jsem dostal místo toho se mi teda vůbec nelíbilo. V paměti nezůstane vůbec nic, protože se vlastně nic nedělo. ()

jiriks

aneb láska ranná jen kvete. Film o hledání cesty dvou lidí, kteří spolu jdou životem v jeden den v roce. Poprvé, když jsem ho shlédl, hodně jsem plakal, moc mě dojal. Podruhé už toho bylo méně, ale prožívám to stejně. Člověk až chce, aby to všechno dopadlo dobře..sám si každý můžeme uvážit, jestli nám to tenhle film přináší.. ()

netWoor

asi zajímavá prezentace vztahu muže a ženy v průběhu doby, ale ... právě ten dlouhý časový úsek mě vůbec nebavil, natož abych mu uvěřil ... postupem času spíše narůstala nuda a ... po té jízdě na kole ... už to bylo příliš mysteriozní ... ()