Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

loveless

Anne Hathaway a Jim Strugess jsou spolu skvělí, a i každý zvlášť je skvělí. Anne má většinou příšerné oblečení a brýle, ale je prostě roztomilá, Jima jsem snad ještě v žádném filmu neviděla a přijde mi neskutečně sympatický, přestože jeho postava je tak z padesáti procent hrozný blbec. Příběh setkávání a změn v jejich životech v průběhu dvaceti let je místy milý, místy hrůza, s jinými herci by mě asi tak nezaujal a konec nedojal. Je fajn vidět zas něco s opravdu dobrým castingem :D Milý film. ()

E lan

Skvělý a neskutečně smutný film. Vynikající příběh, nadprůměrné herecké výkony a scénář. Čekal jsem složitou podívanou, ale dílo je zábavné a výborně zhlédnutelné. Bravo. ()

forkys

Když dvoum štěstí nepřeje? Jeden z mála filmů, v kterém se mi líbila Hathaway, role usmrkané smolařky k ní tak nějak seděla :) ()

markotter

O trochu méně klišoidní romantický film než jiné podobné. Váhal jsem mezi 60 a 80 %, ale závěr byl už moc srdcervoucí. ()

balcazar

Veľmi dobrý nápad a veľmi dobrá myšlienka, postupne sa to však začalo tak trochu zbytočne naťahovať, sentimentálne a melancholicky preplňovať. ()

dudo0606

Fúha úžasný film, krásny prierez ich životmi a nechápem ako som to mohol na prvý krát ohodnotiť len na 3*. Práve som to dopozeral o pol jednej ráno, čo by som za bežných okolností dávno zaspal, a katarzia po filme je taká intenzívna že asi ešte dlho nezaspím. Anne a Jim sú moji obľúbení herci a perfektne im sadli role podľa mňa. Úsmevné, smutné, občas šokujúce a zároveň dosť reálne. Som rád, že som to pozrel znovu a zmenil prvé hodnotenie, neviem čo mi vtedy bolo ale dnes mi to určite dobre padlo. ()

haWranka

Pro mě opravdu zklamání. Jednotlivé příhody mě celkem zajímaly a bavily, ale jen proto, že jsem čekala, že k něčemu směřují. Nesměřovaly. Jen na sebe navazovaly, aby celý film skončil přesně tak, jak jsem si na začátku myslela, že skončí, ale modlila jsem se, aby to tvůrci tou kýčovitou hrůzou nepokopali. No, stalo se. Chápu, že někdo si u některých scén opravdu popláče, ale mně ani slza neukápla (a to jsem cíťa). Jen jsem utrousila "hm". To je málo... Takže tři * a ta poslední je jen za soundtrack Rachel Portman. ()

mira.l

Já nevím, mě to hlavně v první půlce docela nudilo. Pak se to nějak rozjelo, ale i tak to nebude lepší jak za tři *. V některých momentech mi hlavní hrdinka moc krásná nepřipadala, no ale budiž. Celkově to na mě působilo poněkud chaoticky, občas jsem se ztratil v tom, kolikátý že je to vlastně rok. No a konec... na jednu stranu je asi dobře, že to neskončilo klasickým "Hollywoodendem" ve stylu "...a žijí spolu šťastně dodnes"; poté, co jsem zavřel hubu z prvotního údivu, jsem si chvíli myslel, že to pro Dextera byl jen dlouhý nepěkný sen, ale záhy to zase vypadalo, že ne. No, možná jsem smysl toho závěru úplně napoprvé nepobral, asi by to chtělo reprízu, možná to má nějaký skrytý hlubší význam, ale bohužel, kvůli nudnější první půlce je tohle jeden z filmů z kategorie "Jednou a dost". Nicméně musím uznat, že jak od A. Hathaway, tak od J. Sturgesse to bylo zahráno velmi kvalitně. ()

Likan7

Neexistuje krásnější a romantičtější herečky než Anne Hathaway. Je nádherná, sympatická a její úsměv okouzlí kohokoliv. S Jimem jim to náramně slušelo a celou dobu jsem jim to nepokrytě přál. Lone Scherfig má takovou tu jemnou romantickou ruku režisérky, přesně takovou, jakou Anne a Jim potřebovali. To skákání rok po roku mi ale vadilo. Vytváří to sice krásné scény, ale příběh je pak šíleně rozkouskovaný a mě se nepodařilo ani v jednom momentu se "zadívat". Příjemný, ke konci velmi dojemný film, kterému se ale nepodařilo mě více zasáhnout (až na závěr), prostě jen tak pluje po povrchu. ()

DadysGirl

No tak nevím... Místo komedie bych připsala drama... Příběh by to byl dobrej, ale... Anne na mě nefunguje a celkově to nemá takovou tu magii, která vás pohltí... Celkem průměrný film, na který bych znova do kina nešla... Možná vhodný pro sobotní večer u TV... ()

prengelo

Romantické klišéééé... ? Nech, ale čo ak Vám to pripomenie Váš život ? Niečo čo ste fakt skutočne prežili ? A z otrepanej frázy sa stane za 107 minút Váš "true story". Ak to niekto zažil pochopí a ak nie tak tu je link na niečo pre Vás. :) http://www.csfd.cz/film/220982 ()

krizek

Na to, že jsem čekala něco jiného, mne film překvapil. Ale opravdu bych neřekla, že žánr filmu je komedie... ()

Šindy

Stejně jako několik dalších lidí jsem i já zklamán. Nikoliv z ústřední dvojice, tam chemie pracuje velice dobře a jiskří se, jak při startování dvanáctiválcového motoru. I děj je víceméně dobrý, ale jen do posledních 15-20 minut, pak se to bohužel zvrtne do citové vydíračky, která celý, nadějně rozehraný, film devalvuje. A to je v mých očích veliká škoda, protože potenciál byl daleko větší. Po zhlédnutí jsem rozhodně neměl pocit, že bych se někdy chtěl podívat znovu a to je u mě dost podstatné v hodnocení. Není to film, na který bych se chtěl kouknout někdy v budoucnu opětovně. Knížku si ale velice rád přečtu. SPOILER: To, že na konci umře hlavní postava, bylo od začátku snadno předvídatelné. ()

odvedle

Tentokrát budem za citlivku, ale film ma dostal, slzičky na krajíčku, a ani si nespomínam na film z poslednej doby, kde by dej ťahali tak silné postavy, Hathaway a Sturgess, Scherfig, teda klobúk dole! ()

winnita

A to je právě ta potíž s romantickými filmy. Jeden den se dokázal poměrně oprostit žánrových klišé a i přes mírnou vykonstruovanost děje působil svěže a divák fandil oběma hlavním hrdinům. A pak ke konci, když dvojice začne konečně fungovat a řešit nějaký závažný životní problém přijde nepochopitelný scénaristický zkrat, který se absolutně falešně snaží vyždímat emoce, ničí tak zážitek z celého filmu a shazuje ho zpátky do průměru. ()

dj_kure

Nemám moc rád čistě romantické filmy, ale tenhle se povedl. Pokud sháníte čistě slaďárnu tak One Day je hned po Lásce nebeské další trefa do černého. (ne že by si byly ty filmy podobný). 71% ()