Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

TommyDiamond

Romantické filmy nejsou moji oblíbenou disciplínou. Ale tento romanťák se vážně povedl. Slabším povahám na konci možná i kapne slza. Anne Hatheway a Jim Sturgess jdou se svým příběhem napříč časem od promoce až do součastnosti. I když se snaží mít jejich životy rozdílný průběh, jejich kamarádství nebo spíše platonická láska je vždy spojí dohromady. Tento příběh může potkat kdekoho znás (tím chci říct, že může být reálný). A právě pro tu opravdovost se mi líbil. Celkově 80% ()

Lilien

Anne Hathaway sedia úlohy takýchto osudových žien. Príbeh bol zaujímavý, pohľad na životy a osudy dvoch ľudí, viac ako priateľov v priebehu cca 2O rokov ich života a to vždy v jeden ten istý deň v roku. Chémia medzi hlavnými postavami funguje tak ako má, a bol som milo prekvapený že to neskončilo tak ako som čakal. ()

Chasida

Jelikož je tu léto, přichází čas romantických filmů. Pěkné, místy vtipné, herecky dobré. Celkově však průměrné, ale jde o průměr, který neurazí. Pokud někdo hledá pěkný romantický film, nemůžu než doporučit. ()

Judy24

Upozorňuju, že moje hodnocení není úplně nestranné - na tenhle film jsem se začala těšit v době, kdy sotva odstartovalo natáčení, pak jsem dlouze četla knihu (která je zbytečně dlouhá, takže ji film dokonce překonává) a pak se jenom těšila a těšila a těšila. A dočkala jsem se. Jim a Anne tvoří vážně okouzlující pár a ten vývoj jejich vztahu je tam zachycený přesně tak, jak měl být - se všemi kiksy, chybami, hloupými gesty i změnami osobností, uprostřed prázdné scenerie i na hloupé svatbě. Nemůžu si pomoct, nemá to hluché místo a mně se to prostě vážně líbilo. ()

keka68

Je neskutečné, jak rychle můžou všechny naděje pohasnout...čekala jsem jiný finiš a ten, co mi naservírovali, se mi ale vůbec nezamlouvá..a snad právě pro ten chybějící happyand a reálnou ukázku krutosti osudu se dostal tenhle snímek v mém žebříčku hodnocení tak vysoko... ()

alldo.raine

C´est la vie, a to se vším všudy.... Ještě jsem neviděl film, který by toho stihl obsáhnout tolik v tak krátkém čase. To jak se postavy Dextera a Em vyvíjely, to čím si jejich vztah procházell, to jak vše končí... Vše perfektně zfilmováno a je jen škoda, že když bylo vše tak netradiční, něčím výjimečné, musí to také jednou skončit.... ()

existimi

Říká se, že ve 21 letech jste už pravděpodobně potkali svojí životní lásku. Tak je tomu i tady, i když jim cesta k sobě trvá trochu déle. Příjemný romantický zážitek s originálním příběhem, který potěší hlavně díky vždy roztomiloučké Anne Hathaway. Fakt, že se příběh odehrává v Edinburghu, Londýně a Paříži tomu na romantičnosti jen přidává ... ()

Kubi21

I když to nedělám často, tak jsem vzal svou drahou polovičku a šel jsem do kina na romantiku. A musím říct, že jsem dobře udělal. Moc se mi líbila ta forma příběhu. Kdykoli to začínalo spadat do nějakého sentimentu, trapnosti nebo slaďárny, tak přišel střih a byl tu zase rok navíc. Tenhle příběh ale mohl fungovat jen za přispění dobrých herců a tady je ústřední dvojice dokonalá. Anne jsem moc neuznával, ale tady jsem ji věřil úplně vše a moc fandil. A Jim je naprosto skvělý. Společně jim to sluší a sedí, ať jsou v jakékoli době. Zlatá ruka při výběru herců. Hudba je příjemně dokreslující a kamera nedělá žádné prostocviky. Scénář díky struktuře vyprávění je dobře promyšlený a chytrý. Režie je přímo úměrná a přesně vystavěná, jak se na romantický žánr sluší.PS: Dlouho jsem se rozhodoval u hodnocení. Nakonec dávám 4* a abych se přiznal, ani nevím proč. Něco z filmu sráží mé nadšení o trošku dolů. Počkám a s určitým odstupem se podívám znovu a zkusím přehodnotit. PPS: Závěr mi až tak klišovitý, jak tady všichni píší, nepřijde. K této formě vyprávění prostě patří a něco jiného by mi přišlo moc násilné. Takhle je konec příjemný a uzavírá velice příjemný filmeček. PPPPPPPPPPS: Dnes mne chytla psavá a sám se divím, že jsem vyplodil takový dlouhý komentář. Tak se omlouvám, že mé přízemní názory zde zabírají tolik místa. ()

Swayne

Lone Scherfig vie ako udrieť na tú najcitlivejšiu strunku u žien aj mužov. Sám som sa pristihol ako sa sem-tam nevedomky usmievam :-) Je to jednoducho priateľský, príjemný, žiarivý, krásny príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí si k sebe hľadali cestu trochu dlhšie ako je obvyklé. A aby to nebolo klasické hollywoodske klišé, tak musel prísť ten záver. Napriek tomu veľmi veľmi veľmi podarená a pekná romantická komédia/dráma. ()

curfew77

Možná jsem trouba, ale ten MOMENT před závěrečnou čtvrtinou filmu jsem opravdu vůbec nečekal a dostal mě naplno. Dojemné, mnohem víc drama než komedie, a hodně mě zajímá knížka. O Anne Hathaway už jsem toho napsal dost, takže se spokojím s konstatováním, že je opět božská :) Nemyslím, že by ONE DAY byl laciným slzodojákem - ve mě alespoň rezonoval hodně dlouhou dobu. Některé trochu za vlasy přitažené pasáže z úvodních červencových setkání a zbytečnou linku s nemocnou matkou rád odpustím - 85 %. ()

miki68cz

Jim a Anna rozehráli nevídaný koncert pro dva mladé herce, pro dva mladé lidi, pro dvě mladá srdce. Povedené, milé, smutně krásné. Tak to někdy bývá když se neposlouchá hlas osudu. DOPORUČUJI všem , kteří někdy milovali, nebo se na to teprve chystají ()

jafuska

Klasická romantika, kde asi už nic více se nedá zahrát, aby tomu člověk opravdu uvěřil, proplétání vztamu mezi dextrem a Ammy, ale bohužel nikterak zajímavé a to jsem na romantické filmy docela vysazená, ale tady se mě to jaksi hodně minulo, velká škoda ()

MaxForValue

Taká typická hollywoodska love story, ktorá sa tvári hrozne originálne, ale popritom je to vlastne len zlepenec viacerých filmov zabalených do jedného (Before Sunrise, A Lot like Love, Same time Next Year ...). Všetko vytvorené s úmyslom ostať verný typickej šablóne, ktorá, ani skrz pomerne prekvapujúcu pointu, nevybočí z rámca. Cez to všetko si ma tento film pomerne získal. ()

HEED

Neřekl bych že je to přímo komedie a ke všemu romantická. V tom filmu je spíše otisk dost silného dramatu s občas komickýma scénkama. Z filmu jsem byl spokojený, i když jsem chvílema sledoval čas, kdy už bude konec. Tři hvězdy za herců a jednu za dobrý film. ()

angel.CZ

Tak na tohle jsem se těšil, romantická komedie co má hodnocení více jak 65% !! WooW ... a to byla bohužel chyba, 3/4 filmu taková obrovká nuda, až do roku 2002 (kdo ví pochopí) Který je cca za polovinou filmu je to fakt (dle mého) na odpad. Od toho roku se měl film odvíjet dále, ale kam v 35minutách chcete dojít, jiank je spíše Romantické drama než komedie. Na můj vkus slabší, opravdu to zachraňuje posledních pár desítek minut filmu. 45% ()