kaposlav

Tak toto som nečakal. Nebol čas sa nudiť. Úvodnych 15. minút sa postupne rozbehlo a už sa nedalo od toho odýsť. Chcel som dať štyri hviezdičky, ale nepoznám jediny dôvod prečo nie plný počet. Asi jeden z troch najlepších filmov roku 2011 z toho čo som doposial videl. ()

Martin741

Absencia poriadneho pribehu nahradza prijemna atmosfera filmu, ovsem, hranice sediveho priemeru to v ziadnom pripade neprekroci.Film asi tak na urovni Romingu. 50 % ()

zdenotvor

Celkom zábavné česká komédia miestami prelínaná tragickými momentami a zopár pikantnými scénami. Myšlienka mi prišla trochu pokrytecká a Kerekeskyn slovenský prízvuk mi otravoval celú dobu život, ale bavil som sa až nečakane dobre na to že podobným filmom sa skôr vyhýbam. A Polívka ako starý perverzák je perfektný. ()

Havaj8

To sem zas jednou viděl v pohodě českou komedii. Obsazení sympatický, Bolek je prostě klasa, k tomu zlatý český hlášky. Sexappeal tomu taky rozhodně nechyběl. A téma děje moderní, pobavil sem se u toho... ()

Wiikii

Tak má to své slabé stránky a debilita se v některých směrech také objeví, ale já jsem si film užíval, hlavně díky hercům co se toho chytli za správný konec. .... HODNOCENÍ: 77% (4*) ()

Lischai

Problémy v životě? Pořiďte si milenku a všechno bude v cajku. Morálně problematická, naivně mačistická fantazie o tom, že podvádět svoji ženu se sexy vyprsenou zrzkou je super recept na štěstí. Fuj. ()

Figu

Když chlapovi dobrovolně skáče do cesty Vica, tak opravdu cejtí naději. Nedivím se Macháčkovi ani Polívkovi, že za tou nadějí šli hlava nehlava, páč když nad nima dámička Kerekes náhle roztancuje ty její melouny, to nevíte kam hodit oko, kam dát ruku a co dřív chytat. Ovšem je zde i tvrdá a těžká konkurence v podání Peti Hřebíčkové, ta je taky kusanec. No a když se dostaví ještě k téhle čtyrce lidiček supr herecká forma, s chytlavým scénářem a šikovnou režijí, máme zde náhle jednu z nejlepších českých komedií jednadvacátýho století! 75% ()

shyster

Jasné pokračování Žen v pokušení. Vejdělek tu potvrzuje, že je schopným režisérem, ale průměrným scénaristou. Je to vtipné, ale občas dialogy drhnou. No a pak se dostáváme ke konci, které je jako u Žen nedotažené a pro mě dosti pohoršující, v podstatě je Jiří Macháček jen hajzl (ale jako chlap je to frajer :). ()

MA.KI odpad!

Laciné / bulvární / povrchní / primitivní / amorální (adorace nevěry). Jednoduché pro jednodušší. ()

bukowski83

Tak zaprvé:nemusím české filmy, ale Muži v naději příjemně překvapili a za druhé:proč pět hvězd: hlavně protože můžu a taky proto že beru v potaz bídu, nouzi a šeď české kinematografie, ze které tento snímek vystupuje s grácií hlavně díky skvělé dvojici Macháček - Polívka. Vtipně napsané dialogy, pár skvělých vtípků, všudypřítomná nevěra a jako bonbónek navrch krásná Vica Kerekes. Jsem rád, že po tak strašně dlouhé době, jsem si užil český film a můžu a hlavně chci dát pět hvězd. ()

mike007

České filmy se mi nikdy moc nelíbily. Doposud se mi jich líbilo asi tolik, kolik má nešikovný truhlář prstů na jedné ruce... Proč? Protože v drtivých případech je to o hádkách a pohřbech... Tento film nebyl výjimkou, nicméně si mě získal skvělým humorem a hereckým obsazením. Doporučuji. ()

starbrejkr

Kdepak, tohle zdaleka není jenom laciná óda na nevěru, jak se film ostatně dle trailerů sám profiloval. A zdaleka to není jen komedie a ač chápu, že někomu se to mohlo zdát jako až přehnaná míchanice dramatu a odlehčené komedie, mně se to vyloženě zamlouvalo a právě kontrast mezi momenty, kdy se film dotkl hlubších souvislostí ve vztazích a tím odlehčeným skotačením, se mi líbil ze všeho nejvíc. A pokud někdo moralizuje nad tím, že film i díky svému vyznění víceméně obhájil svou zájladní tezi prospěšnosti nevěry, ať s tím jde do háje:-) Moralizování si dost užijeme v běžném životě a někdy tam i patří, tak proč moralizovat nad filmem, který má z většiny hlavně bavit? Sečteno podtrženo, velká spokojenost a víceméně i překvapení, pouze s minimem lacinějších scén. ()

Crawler-D

Svérázné pojetí žánru městská fantasy. Pojetí nevěry bych vzhledem k současnému stavu společnosti nebral úplně jednoznačně, rozhodně ne tak, že přesvědčuje o tom, že nevěra je fajn, spíš by se mohlo jednat o zrcadlo. Ono je navíc ošidné pojímat umělecké dílo s dogmatickým pohledem, protože koneckonců, kdo ví, co je skutečně správné. Rozhodně neodpustitelné je však to, že film je zabydlen nejen lidmi, kteří se do jednoho dopouští nevěry, ale že jsou takoví neskuteční blbci. Vejdělkovi se musí nechat, že film natočil s tak vlezlým stylem, že sledovat ho je zábava, když se člověk nechá unášet hezky nasnímanými obrázky. Charakterové vady postav jsou však tak neskutečné, že to vlastně sledovat nejde. Každý se chová tak blbě, že kolektivně přispívají k tomu všemu marasmu, ale to je bráno z pohledu člověka vyznávajícího tradiční morálku. A samozřejmě, vůbec to není komedie... ()

enjoi

Česká produkce dokáže vytvořit i docela zábavný film. Muži v naději jsou sice příběhem, který by se asi těžko ve skutečnosti stal, ale je tak dobře natočen (na české poměry), že se budete bavit od začátku do konce. Jo a ta Kerekesová je fakt kus :D. 70 % ()

tomtomtoma

Podle renomované české filmové recenzentky Terezy Spáčilové se divák téměř na každé projekci českého filmu současnosti může kochat rozšafně citlivou zábavou. A ve filmu Muži v naději prý lze dokonce nalézt několik podprahových linek autorova sdělení světu a jako celek jde o nadprůměrně dobrou zábavu. Již samotný sled kritiččiných myšlenek se dostává do příkrého rozporu se sebou samým. A nutně následuje osobní úvaha, zda je filmová kritička bezbřehou optimistkou, či zda v otupování kritických názorů nesleduje osobní cíle. Chlácholením, plácáním po ramenou a navyknutím na prázdnotu obsahu konzumní kultury nikdy nebude nastoleno prostředí pro vyšší uměleckou kvalitu a originalitu, nýbrž se bude jen bezradně přešlapovat na místě a úpadek bude stále citelnější a zkázonosnější. Netuším, na co se filmová optimistka Spáčilová dívala, já viděl jen šmuk s výraznou hereckou stránkou a nicotným příběhem. Jiří Vejdělek již zcela podlehl vieweghovskému vyprávěcímu stylu postelových hrátek na různé způsoby. A opravdu se zdá, že se pokouší i o nějaké sdělení. Ovšem, co je to platné, když je vše v nepřirozené křeči rádoby velkodušného světáctví. Ale není to světáctví, nýbrž umná snaha o komerční úspěch v líbivém obalu prázdnoty. I na to poselství jsem narazil: muži jsou nevěrní a myslí si že vládnou, ženy jsou nevěrné a skutečně vládnou. Vše v idejích filozofie přízemní spotřební společnosti, kde postelové hrátky jsou tím nejvyžadovanějším tématem každého dne. A kde je ten humor a zábava? To vše se ztratilo v nepřirozenosti a v násilně budovaných zápletkách. Bez účinného smyslu pro vtip a jakékoliv známky elegance. Hlavní postavou příběhu je Ondřej (sympatický Jiří Macháček), seriózní muž na prahu nové etapy života. Názor, že nevěra je kořením šťastného rodinného života je lživý, protože uspokojení přináší jen nevěrníkům. A v tomto názoru se hlavní postava začíná potácet a topit. Druhou nejdůležitější postavou je nevybouřený Ondřejův tchán Rudolf (příjemný Bolek Polívka) ve spletitém systému postelového dobrodružství. Hlavní ženskou postavou je provokativní tanečnice Šarlota (půvabná Vica Kerekes), která má jedinou úlohu: rafinovaně odhalovat své ženské křivky a vnady. Dále je zde Ondřejova nudící se manželka Alice (zajímavá Petra Hřebíčková), nespokojená a neupřímná v každém slovu i činu. Poslední výraznější postavou je Rudolfova manželka Marta (dobrá Simona Stašová) v područí konzumních vymožeností a sladkých plodů nevěry. Z dalších rolí: líný Ondřejův kuchař, se slabostí pro jeho manželku, Louis (Lukáš Langmajer), slepý masér (Hynek Čermák), či Ondřejův malý synek Pavlík (Filip Antonio). Z čeho má být divák u vytržení? Snad z křeče a kostrbatosti příběhu? Snad z prázdnoty a laciné podbízivosti? Snad z pokrytectví a klamu, který je dáván za standard lidského společenského chování? Až na herecké výkony, se musí vše kritizovat! A doufat, že stav se zlepší a nebude se nadále plácat po rameni za každé vytroušené hovínko z módně ušmudlaných a trendově střižených nohavic. () (méně) (více)

bourec

Nikdy jsem si nevšimnul, jaká hysterie a znechucený recenze tenhle film vyvolal. Musím přiznat, že takhle vážně brát film, to je už potřeba léčit. Pravda, já nejsem ten z nejpovolanějších, ale film se mi líbí, a čím víc přibýva počtů promítnutí, tím víc si mě získává.. Vejdělek natočil svěží, vtipnou, bezvadně obsazenou, trochu amorální, sexistickou, ale parádně zakončenou komedii. Navíc komedii, která nemá na svým kontě sto překotnejch vtipů, ale podobně jako Vejdělkovi ostatní filmy jí sledujete s potutelným úsměvem na rtech. Fakt dobrý. 80%. ()

necisty

Je to hezké, krásné, milé, ale hlavně je to strašně srandovní. Vážně jsem nemohl ze scény v restauraci Maxi:). Velice rád bych tomu dal 5 hvězd, protože jsem určitě ani nečekal, že mě to až tolik pobaví, ale jednu si beru za nereálnost. Bolek je sice Valašský král, ale toho 'Alfa samce', který zná všechny fígle kurevníka a že mu skáčou na špek, takové k*ndičky, tak to mu nežeru ani náhodou! Taky mě štvalo, že tam Macháček, jinak velmi kvalitní komik, hraje takového idiota. A vy si tady zase nehrajte na kdo ví jaké úžasné kritiky, když vyjde nějaká nová česká komedie, protože by jste nikdy v životě nic takového nenatočili. ()

Martrix

Nevím kdo to začal, ale už delší dobu to vypadá, že se česká komedie neobejde bez toho, aby v ní někdo umřel. Jako kdyby se nešlo jen tak zasmát a ukázat radost ze života bez připomenutí, že tady věčně nebudeme, nebo tady třeba nebudou naši blízcí... . Občas se tato dějová facka zvrhne v moralizování, které nám nabízí nejen příběh, ale často zaznívá i z úst hlavních hrdinů. Přičemž zní docela nepřesvědčivě především proto, že jde o "pravdy" vytrhané z kontextu, pečlivě servírované tak, aby se týkaly všech a zároveň nikoho. Navíc jsou tato moudra součástí zvláštně nakašírovaného příběhu, který nejen že nemá hloubku, ale zároveň není ani dost vtipný na to, aby ho člověk bral s nadhledem. Vzhledem k tomu, že se necítím být součástí světa, ve kterém se pohybují jen mladé krásné ženy a nevěra je naprosto normální, nebyl jsem schopen bavit se tím, že budu téměř dvě hodiny sledovat hasení nevěr jiných. Vejdělek vcelku zručně nastrkal do Mužů v naději několik úsměvných momentů, načančaný look, pár opravdu pěkných koz (Éva Vica Kerekes) a dle mého názoru velmi neskromně očekával stejné reakce jako u Žen v naději. Tímto filmem se mu ale povedlo pouze to, že se nebezpečně přiblížil placatým, průměrným komediím, které chrlí Hollywood ve velkém každý měsíc. Jenže stejně jako tyto zbytečné komedie, sklízí i Muži v naději úspěch v podobě prodaných vstupenek a současně nepříliš nadšený ohlas náročnějších diváků. ()