Film Avatar: The Way of Water nabízí filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jakem Sullym, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. (Falcon)

Andy.222

Ale tak užil jsem si to, to bych zase lhal, bohužel je tu několik větších či menších "ALE". Začneme tradičně klady. Akce je naprosto parádní. Je stylová, dynamická a celkem i přehledná (i když Jake s tomahawkem mi neodbytně evokoval Connora z Assassin's creed tři, včetně stylu boje). Druhý je (nepřekvapivě) vizuál a design naší nové lokace. Obecně nemám mořské lokace rád a tohle je snad poprvé co bych dal přednost moři před lesem. Ta vesnice je nádherná - z fleku bych se tam nastěhoval a začal se učit rybařit a jezdit na místních létajících rybách a plesiosaurech. Jakmile dojde na seznamování se s Cestou vody, člověk jen slastně hltá ty vizuální hody. A teď můžeme plynule přejít na zbytek. V prvním díle mě stupidní příběh "modré Pocahontas" neuvěřitelně iritoval. Ve dvojce už tolik ne, ono se totiž o žádném příběhu nedá mluvit. Prostě jako když ve videohře porazíte v jednom levelu Bosse a on se vám v další lokaci vrátí oživený a vylepšený. Vtipné je že i v tomto vlastně neexistujícím příběhu v podstatě nijak nerozvinutých postav dokázali udělat hromady nelogických věcí nebo nadhozených linek, které nikam nevedou. Namátkou: Jake své syny vychovává v podstatě jako vojáky, jedná jako válečný štváč, v jedničce se staví že nebojovat není řešení, protože hamižní lidé jen tak neodejdou a pak najednou si myslí že se něco vyřeší, když uteče a schová se? Proč Spider nemá Avatara? S kým ho měl plukovník vlastně mít, nevypadal jako ten typ co spí se svými podřízenými, a vzhledem k tomu že měl být na konci prvního dílu nemluvně, tak asi ho musel udělat čerstvě. Proč nezničili základny lidských sympatizantů (a kde tito lidé brali zásoby)? Nebo ty dvě linky, které tam vlastně vůbec nemuseli být a nic by se nestalo (látka z místních velryb a Kiriiny záchvaty). To si připravujeme pro třetí díl nebo co? Zkrátka pokud na to jdete, abyste se koukali co všechno se dá vytěžit z 3D technologie a nic dalšího vás nezajímá, můžete si to užít. Pokud chcete něco víc, asi bych vám doporučil spíše jiný film. Viděno ve 4Dx ()

Rikku

Nikdy bych nevěřila, že se u nějakého Cameronova filmu budu nudit. Je to technicky a vizuálně samozřejmě naprosto dokonalé, ale to je dle mého úsudku bohužel vše. Kam se poděly Cameronovy vypravěčské schopnosti? Celý film mi připomínal epizodickou sérii nešťastných příhod Sullyových dětí, která se v různých obměnách neustále opakovala bez sebemenšího vývoje nebo ponaučení dětských postav. V jednotlivých epizodách bylo spoustu náznaků a motivů, které mají být nejspíš vysvětleny v budoucích filmech... ale to už ani Cameron nedokáže natočit konzistentní film a jako ostatní tvůrci blockbusterů musí točit na pokračování? Nejspíš jsem přehnaně přísná, ale osobně mám problém s recyklací postav, které již měly být po smrti, a jejich násilného návratu do pokračování (navíc obohacené o jejich potomky). Navíc spoustu funkčních mechanizmů nebylo nijak vysvětleno (oproti způsobu jak byl svět Pandory pečlivě představován v prvním filmu) - jak dokážou domorodci mluvit s velrybami, jak je možné, že kolonizátoři již po roce od osídlení vědí, že tyto velryby jsou *spoiler* vhodným zdrojem (řekněme) elixíru, jak je možné, že dokázali během tak krátké doby kolonizátoři zjistit, jaké má onen elixír účinky na lidstvo, a k čemu by lidstvu na umírající Zemi byl takový elixír vůbec užitečný (když víme z prvního dílu, že jedna cesta na Pandoru trvá několik let). ()

TOPmoovie

avatar 2. slabe..., pribeh americky stupidos, dialógy  ako zo sablony inych filmov, plytke umele emocie. vizual je ok, sceny,  kde sa nic nehovori su jedibe technicky uchvatne, podmorske...budes hotovy.  pochopil som , ze avatar1 bude vzdy jedinecny a nenahraditelny. ta jeho originalita  a napatie. to ,ze som sa tesil na pokracovania to bol vlastne  iba uzasny pocit z jednotky:)  a zbytocne ocakavania, ze dalsie diely budu dobre..., inak myslim si , ze planeta opic je rovnako prepracovana, dokonca zobrazenie srsti maju kvalitnesie ako avatar. cameron, usetri si pracu,,ved uz chapem preco to nechces rezirovat..nuda.. zostan pri dvojke a z trojky daj iba nastrih scen bez slov. nepocut tie vase scenare posobi blahodarne! ()

DarkViper

S postavami by se dalo více experimentovat a plukovník/padouch by mohl zabíjet děti po jednom... to ano...  Pokud se ale vžijete do Camerona na jeho místě bych to taky neudělal. Balík peněz a čas co byl spotřebován na Avatara2 si 95% lidí na světě dokáže těžko představit a nešlo tu taky o nic jiného než o posunutí technologií ku předu, aby se to dalo posunout ještě dál bude potřeba zase ten balík peněz... a já jako divák miluji technologické posuny a těším se na trojku. Takže to, že má být Avatar pro širší spektrum lidí aby film vydělal jsem ochotný akceptovat a musím říct, že v kině IMAX to celé dostalo úplně jiný rozměr a všem nepolíbeným IMAXem vřele doporučuji. Do budoucna, ale doufám, že postavy nebudou tak hrozně předvídatelné a že mě film, něčím víc překvapí. ()

Kritickej

6/10 Forma zvítězila nad obsahem. Škoda, že Cameron nevěnoval stejnou péčí příběhu, jako prostředí ve kterém se děj odehrává. Akční scény patří k tomu nejlepšímu, co je k vidění; o ději je ale škoda mluvit. Na třetí díl už mě do kina nedostane. ()

Woitisek

James Cameron se vrací po více jak dekádě s pokračováním na legendárního Avatara, aby všem opět vytřel zrak, no a znovu se nešláplo vedle. V jádru se tenhle sequel velice podobá svému předchůdci s výjimkou v podobě většího důrazu na emoce a budování silných vztahů v naší ústřední rodince a dále samozřejmě vrcholného vizuálu. Druhý Avatar je tříhodinová jak pastva pro oči, tak úžasný zážitek z hlediska silného příběhu. Jsou tu představeny zcela nové kouty Pandory, které poskytují skvělou výstavbu světa. Prožívat tenhle osobní příběh ve spojení s akčním blockbusterem bylo prostě neskutečně fajn a ta stopáž se při sledování úplně vytratí. A k tomu všemu je tu do toho všeho zakomponováno jedno velmi vážné téma, jež se perfektně odráží na svět skutečný a divák si při těchto silných scénách uvědomí, že se jedná o opravdový problém. Celkově se jedná o atmosférický blockbuster plný emocí a James Cameron zkrátka dokázal stvořit něco, co v současné době nemá konkurenci. Nejlepší zážitek v kině letošního roku. ()

kuba650

Nový Avatar je co se týče audiovizuální stránky opět naprostá pecka (kdo čekal něco jiného) občas se někde objeví slabší CGI (nejvíce jsem si toho všiml při akci, kde se vyskytují motorové čluny), ale kdo by to ve finále řešil, když vám je naservírována tak neskutečná podívaná v podobě světélkující podmořské fauny a flóry. Kde vidím největší problém je (opět nečekaně) příběh, ten je bohužel podle mého názoru ještě o něco slabší než u prvního dílu, objevují se se hluchá místa, šablona příběhu může být v nějakém bodě hodně podobná prvnímu dílu a dalo by se toho asi vyjmenovat i více. Šel jsem však do kina kvůli příběhu? Ne. Film mě nezklamal, přinesl mi vizuální skvost který jsem očekával. Proto už se těším až se na film podívám znovu. ()

NeOn1702

Kdyby to s hlavním padouchem nedopadlo tak, jak to nakonec dopadlo, mohlo být hodnocení i lepší. Na filmu mě rozčiluje víc věcí, ale tahle je tím největším zklamáním. Snad nebudou všechny další díky opakovat tu stejnou zápletku pořád dokola. Jinak grafické zpracování a efekty úžasné. Emočně to na mě působilo taky velice silně a párkrát jsem měl na krajíčku. ()

quokam

Hezka CGI"kreslena" pohadka. O vizualu se nemusime bavit. Pribeh samotny nebyl az takove becko, jak jsem predpokladal, zacinal tam, kde koncil "Tanec s vlky." Problem byl v tom, ze scenárista jakoby neveril sve postave, neveril jejim argumentum, jejim postojum. Mnohe bylo tahnuto jaksi na silu na ukor verohodnosti, napr vztah s mladsim synem. Taktez nez mucit toho vlciho chlapce (pri cemz onen vysedek muceni jaksi no nesel mu verit, tezko nemyslet na "ruzoveho slona v obyvacim pokoji", ten kluk musel projit mentalnim treninkem ala z filmu Pocatek) by bylo lepsi nerikat mu o tom sledovacim zarizeni v masce a rovnou ho pustit na svobodu s tim, ze chca nechca by  je dovedl do povstaleckych ukrytu. Mam pocit, ze ono sledovaci zarizeni si zahraje sve jeste v dalsich dilech, jiste nebylo zmineno jen proto, aby bylo vseobecne zapomenuto. Ze na to zapomnel ten kluk je pro mne dalsi rana duveryhodnosti, kdyby neco takoveho věznitele rekli mne, jiste bych to nebral na lehkou vahu. Dale se mi zdalo, ze uprostřed zaverecne bitvy nejak zmizel onen vodni kmen, nepochopil jsem, co se s nimi stalo, jesti se nejak stahli ci co, ale tvurci jakoby na ne pozapomneli. Stejne tak pozapomneli na puvodni lesni kmen, nebyl zobrazen jejich osud, mozna zamerne, treba nas toto odhaleni ceka pristim dile. Kazdopadne dvojka lepsi jednicky, taktez zaporak nebyl az tak plochej na rozdil od jinych postav. Stopaz by se dala cca o tretinu zkratit, aniz by film jakkoliv utrpel. Byl urcen vskutku pro celou rodinu, pro zeny milostne rodinne melodrama, pro akcne zalozene muze zase litaly, byt trochu nadbytecne, uriznute ruce vzduchem, jasne ty chvile mohly mit manzelky zavrene oci. Celkovej dojem cca 8.5/10. Jo a mohl by mi nejakej odborni sdelit, zda i palne zbrane mohou opravdu zacit strilet hned po vytazeni z vody? ()

matous20063

Cameron mě díky tomuto filmu naučil nenávidět lidskou rasu a zárověn ve mě vyvolal touho si vzít za ženu tří metrovou modrou mimozemšťanku. Film doručil to co měl, kvalitu hodnou prvího dílu. A asi nebudu jediný kdo toto pokračování považuje za lepší než první díl. Zápletka pokračování je opět stejná, lidi jsou zmrdi. Příběh je taky jednoduchý ale co si budem, vůbec to nevadí. Film vás ukojí skvělými akčními scénami, skvělými vizuálními efekty a epickou vizuálně spracovanou faunou a florou. Reálně bych řekl že jo to film pro každého v tomhle ohledu. Je to od všeho trochu. Dal bych i pět hvězd ale přece jenom ten příběh je jednoduchý oproti jiným skvělým filmům, ale jak říkám, tomuhle filmu to vůbec nevadí, ten je dokonalý i bez toho. 85% ()

Venom

Moje očakávania sa síce nenaplnili ale to neznamená, že som si film neužil. Z technickej stránky je perfektný a čo sa týka príbehu ten bol super, ale za mňa ten 1 akt bol celkom nudný. 2 a 3 akt som si veľmi užil a hlavne ten 2, ale musím pochváliť aj finále ktoré bolo miestami také, že v pohode ale necítil som tú epičnosť. No ale v tom finálnom hlavnom bode tam som ani nedýchal. Bolo to dosť emotívne a dokázal to ten film aj divákovi predať. Konec koncou je to dosť dobrý film ktorý sa určite oplatí vidieť na veľkom plátne v 3D. ()

HororSamael

Měl jsem pocit, že za těch 13 let tak trochu Cameron opisuje z jiných filmů. Chvíli to byla Modrá laguna, pak Aquaman, dokonce i Titanic a na konci Twilight sága... Je super, že film má přes 3 hodiny, ale myslím si, že naprosto zbytečně. Plně souhlasím s komentáři, že je to první díl, trochu jinak, trochu delší. Celkový pocit pro mě osobně je film Aquaman trochu jinak... ()

SirAduard

Mnoho lidí říká, že nový Avatar nepřekonal svého staršího brášku, co se týče efektů a příběhu. Já ale s tím nesouhlasím. Minulý film určitě překonal tehdejší konkurenty po stránce vizuálu, avšak v pokračování Jamese Camerona překonal režisér i sám sebe. Voda je pro oči neodolatelná a pod hladinou moře je to snad ještě nádhernější. Fauna a flóra mě bavila poznávat a k novými postavám jsem si dokázal vybudovat vztah. Bohužel ne všechny se mi prokreslily dostatečně, jako například Spider, který byl sice zajímavý a zábavný, ale jeho znázorněné motivace mi nepřišli dostačující na to abych mu porozuměl. Největší překvapení bylo pro mě samotné finále, díky nápadité akci a uplatnění věcí, které byly načrtnuty dříve, však některé emoční scény na mě nezafungovaly správně, jak bych si přál a kdyby byly více vybudované, tak bych si konec užil naplno. Pořád ale finále tohoto snímku je o dost silnější než v minulém filmu, neboť je více zaměřen na osobní motivy a postavy, než jen na tupou akci. Proto pro mě Way of Water překonává klasiku z roku 2009 a na novou návštěvu Pandory se nesmírně těším. ()

Marcecek

Na rovinu, jednotku Avatara som videl pred 13 rokmi v premiére, odvtedy už ani raz, v tej dobe ma až tak neoslovil, a to je Cameron môj favorit. Ale našťastie som dospel a musím povedať, áno, Cameron to znovu dokázal, dostal ma, dojal, pohral sa s mojími emóciami, ako to dokáže len on. Pre takéto filmy sa stvorili kiná a 3D, takto má vyzerať blockbuster, prepáč Marvel, ale môžeš sa ísť zakopať. Kašlem na plochšie postavy, jednoduchší príbeh podobný jednotke, všetko prepáčené. Prvky Titanicu, Terminátora, áno vykrádal, ale sám seba, a to je fér. Avatar 2 je spektakulárne, kulervúce, vizuálne dokonalé dielo s kvalitnou prehľadnou akciou a dojímavým koncom. A chráň Bože si to pozrieť niekedy potom v telke, to si tento film nezaslúži. Všetci povinne do kina s čo najviac déčkami, toto musíte vidieť. Cameron is God! ()

Jenda1cz

Ve svých 9 letech jsem prožil takový ten dětský šok, když jsem při návštěvě ČSFD zjistil, že Avatar nepatří k jednoznačně nejlepším filmům všech dob. Nutno říct, že s tímto očekáváním jsem šel navštívit i jeho druhý díl. Doma jsem si nadělal toasty, koupil si svůj oblíbený džus a vyhlídl ten správný kinosál.  Když jsem šel do kina, nešel jsem na Jacka Sullyho, ale na celoplanetární hrozbu jménem lidstvo a na jeho boj s příslušníky kmene Navi. To je první věc, která mi vadí. První polovinu filmu dostáváme příběh na globální škále, v druhé polovině to skáče jinam a řeší jen příběhy pár lidí. To narazí na můj druhý a mnohem větší problém. Cameron se prvně snaží o atmosférický film, což mu plně žeru. O nějakou dobu později ale všichni ostatní Navi zázračně zmizí a probíhá tu rodinné drama... Rodinné drama, ve kterém máme být napjatí, jestli hlavní postavy zemřou. Přitom nám ale ty postavy nikdo řádně nepředstavil, protože zase, jde o atmosférický film. Atmosferický film, který se velmi divně změní v rodinné katastrofické drama.  Celkově mi vadí, jak nás Cameron vypekl. Chce si udělat 5 dílů Avatara, a tak nás napíná všemi možnými způsoby. ()

Trageeed

Cameron opět doručil a zase vše o kus posunul. Skvěle zpracovaný vizuál, který vypadá maximálně realisticky, i když se koukáte na modré dlouhánky a dlouhány. Od pralesu jste se posunuli do oceánu a pro mě mnohem více emocí než v jedničce a vlastně mě na to bavilo koukat i jenom tak, že bych tu akci ani nepotřeboval. Jediné co mě nesedlo, byla postava Spidera, která u mě nenachytala moc sympatií... Cameron by měl natočit přírodovědný dokument, to by byl největší nářez filmové historie... ()

w.w.

Pre mňa to isté ako prvý diel - vidieť v kine v 3D a koniec. Pri Avatarovi sa nedá zažiť to čo pri Winnetuovi, Predátorovi či Mlčaní Jahniat - ak na to narazím v TV aj po 10. krát tak to automaticky pozerám zase a zase... Avatar je je pre mňa udalosť v 3D kine ako koncert, inde nemá zmysel. Pozerať ho v 2D alebo doma na 4K telke môže len fanúšik ale deti čo sa im páči dej. ()

Mejkby

Vizuál samozřejmě super, ikdyž zdaleka neohromí jako kdysi u prvního dílu.  Ale ten tříhodinovej film je jinak naprosto o ničem. Novej odstín Modráků(do zelena), nový zvířátka(ryby místo ptáků), nový lidský mašiny(místo divnoletadel, divnolodě/kraby/bůhvíco). Ale celej smysl všeho je pomsta mrtvýho žoldáka... A tu scénu s lovením velryb si mohli nechat od cesty, fakt hnus ty lidi. ()

Archee

Absolutně dokonalá podívaná, kde jsme mohli vidět další nádhernou část Pandory. Jak často někteří pseudoznalci filmů brečí nad jednoduchým předvídatelným příběhem, tak by si měli hlavně uvědomit, že Avatar o složitém příběhu prostě není. Je tam však obrovské poselství pro lidstvo, což považuji za mnohem důležitější. Za mě jeden z nejlepších filmů za celou dobu od prvního Avataru. :) ()

MAVO_99

Nádherná vizuální stránka, sympatické postavy a scénář, který nepůsobí uměle. Opravdu to stojí za návštěvu kina. 9/10 ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara