Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

RichardLev

Připomnělo mi to knihy Stephena Kinga. Skoro jako by snad scénář napsal on! (To?) Je to sice film pro mládež, ale některé scény jsou snad jako by z úplně jiného filmu. Obří monstrum trhající na kusy vojáky a tak podobně. Podle mě je to skvělý film. Zvažoval jsem jestli dát čtyři nebo pět hvězd, ale vzhledem k nízkému hodnocení (proč je tenhle film v modrých hodnotách??) dávám pět. ()

Sancty

Akoby som to netvrdil stále. Najhravejšie filmy vznikali v osemdesiatych rokoch. Dnes máme skurvenú dobu perfekcionizmu. Už nejde o príbeh, postavy a obyčajné spory v ľudských vzťahoch, nie nie, chce to, nie chce, MUSÍ to byť TNT alebo semtex, a najlepšie niekoľko ton, pretože veľký oheň plní sály. Nič proti ohňostrojom, tiež si občas zájdem na poriadne barbecue. Preto som kurevsky rád, keď sa konečne objaví niečo čo sa drží celkom pri zemi, v popredí s partiou deciek, ktoré čelia prvej láske v živote a väzbám ich priateľstva hrozia trhliny. Ak sa do toho pripletú zelené uniformy a tajný vládny experiment, už len chrochtám blahom. Je to plné klišé, isteže, veď to odkazuje na filmy s éry, kedy tento žáner prekvital. Logicky si teda berie zo všetkého čo ponúka. Osobne ich vnímam skôr ako bonusy. Krásny film, ozaj krásny, plný nostalgických spomienok na príbehy, ktoré nemalou mierou formovali môj dnešný vkus. ()

F.W.Colqhoun

Production values! To, že chce být JJ Abrams Stevenem Spielbergem, je známá věc. Škoda, že mu nikdo neřekl, že se Spielberg Spielbergem nestal tak, že by někoho, jiného Spielberga, zkoušel doslovně kopírovat... Abramsův pastiš je v detailech (výběr herců, stavba příběhu, nepřetržité klanění se kultu rodiny atd.) akademicky přesný a v jednotlivostech dobrý jako Spielberg sám. Po vřelé atmosféře sousedství maloměsta, patosu, kde všichni spokojeně pracují v továrně jménem Romero Chemical, po javorovém syrupu, jimiž Spielberg své znepokojivé filmy zalévá (a který ukápne i tam, kam mistr kapat nechce, třeba do Schindlerova seznamu), není v tomto jako psí čumák studeném retru ani památky. Skvělý, naprosto mrtvý biják. ()

J.F.B.

"It's been two weeks and the murders continue. This investigation is like no other. It's putting too much stress on this town... and on my marriage. Could zombies be real?" Těžko říci, jak bych se na tento snímek díval očima roku 2011, kdy trh s osmdesátkovou (či pozdně sedmdesátkovou) nostalgií nebyl zdaleka na takové úrovni, jako je dnes, ale stejně si úplně nemyslím, že by se mé hodnocení nějak výrazně lišilo... Jelikož ani monumentální vlaková srážka s tunami kovu létajícího na všechny strany (a slušnou řádkou výbuchů k tomu), působící jako by vypadla z nějakého dílu série Rychle a zběsile (což není zrovna kompliment), prostě nedokáže zakrýt skutečnost, že filmu tak trochu chybí skutečně silná atmosféra – sice ta dobová ještě jakžtakž ujde (i když snad i nízkorozpočtové Summer of 84 ji má lepší), ovšem napětí, tajemno či strach se bohužel vytratí poměrně brzy, hned po první velké scéně s neznámým tvorem (v děsivosti s přehledem překonaného zombie Elle Fanning/Alice). Pořádně to nefunguje ani jako film o konci dětství, dospívání, vztazích s rodiči, přátelství a prvních láskách – Stranger Things, To a již zmíněné Summer of 84 (+ x dalších snímků/seriálů posledních padesáti, šedesáti let – ať žijí Freaks and Geeks!) to prostě mají zpracováno lépe, pečlivěji a uvěřitelněji. Tedy nejen to – ony mají dokonce i smysluplný příběh a kvalitní střih... a hlavně v nich popkulturní odkazy na 70. a 80. léta jsou tím, čím mají být – mile nostalgickým ohlédnutím, které dokáže příjemně zahřát u srdce, a ne pouhou smutnou připomínkou toho, o kolik jsou filmy, kterým se tu Abrams chabě a bez emocí (ač měl k ruce velmi solidní Giacchinovu hudbu) pokouší "skládat poklonu", lepší... Co říci závěrem? Asi by se hodilo poznamenat, že se tam najde občas i něco celkem pozitivního – ať už se jedná o výbornou Elle Fanning (ke zbytku dětských postav jsem si bohužel vinou scénáře nedokázal přímo najít cestu), slušné efekty (jež jsou ale zároveň svým použitím jednou z věcí, která tento snímek v mých očích dost potopila...) a Kyle Chandler. I když nejlepší a nejzábavnější částí stejně zůstává "film ve filmu" The Case (viz citát). (♪♫) ()

chaometic

Propadák. Hlavní zápletku se dozvíme, až v posledních dvaceti minutách. Celá ta atmosféra je moc zdlouhavá. V neposlední řadě mě pobavila scéna, kde tanky vojáci střílejí na jedno monstrum vše tam vybuchuje jako ve filmu bratrstvo neohrožených. Nehorázná ztráta času. ()

seth82

Nuž, poniektorí tu asi nevideli Goonies a nemali záľubu vo filmoch z 80-tych rokov...Práve som sa vrátil z kina, úprimne povedané, veľa som od toho nečakal, hoci J.J. Abrams definitívne patrí medzi mojich obľúbencov. Napriek tomu ma film prekvapoval už od samého začiatku, maličké detaily v záberoch, postupné vrcholenie napätia, sympatické postavy, tie správne dávky humoru a akcie, jednoducho E.T. vs. Goonies vs. Cloverfield vs. Industrial Light and Magic = výborná zábava, so skvelou dobovou atmosférou, ktorá ma na dve hodiny preniesla niekam inam. Nesmiem ani zabúdať na výborný hudobný podmaz od Giacchina, ktorý mi nápadne pripomína staršiu tvorbu pána Johna Williamsa, hneď po filme ma napadlo - Spielberg+Williams, Abrams + Giacchino - žeby sa nám rodila nová dvojica, ktorá do éteru prinesie aj iné Sci-Fi, ako sú Marvelovské a DC-Comixovské výtvory (nič proti nim, samozejme)? Ja dúfam, že áno, Super 8 mi dnes veľmi zlepšil náladu, ktorú pravdepodobne vylepším niečím starším :) ()

Crackonosc

Je mi jasný, že bude filmu vyčítána celá řada blbin i objektivních nedostatků, ale mě se tahle cesta časem do doby, kdy mohli ve filmech děti řešit své "velké" problémy, prožívat velká dobrodružství a tvůrci to uměli uchopit za správný konec, aby to nevypadalo trapně, strašně líbila a moc jsem si tu atmosféru a naivní krásu užil. Konec už je trochu moc, ale úplnej závěr se skvělou hudbou Michaela Giacchina bez problémů přebije tu mírnou pachuť na jazyku a zanechá jen pozitivní dojmy. Super 8 asi není pro všechny, ale já jsem rozhodně součástí cílovky. ()

Hankey_

Docela chapu nizky hodnoceni nekterych uzivatelu - cekali od Abramse nabusenou scifi jizdu a misto toho dostali dobrodruznej film s hromadou deti. To je naopak vec co me v hodnoceni vykopla na 5*, na takovejhle druh filmu uz se posledni dobu nehraje (snad od starych Goonies). Dobrodruzna retro podivana se super trikama a jednim velkym emzakem. Dostal jsem presne to co jsem po shlidnuti traileru cekal (a chtel) a dostavila se neuveritelna divacka spokojenost. ()

ThomasCrown

Vynikajúca klasická atmosféra a spielberg feeling, skvelí detskí herci, príbeh, hudba, jednoducho všetko, len samotné prekvapenie z vlaku mohlo byť..prekvapivejšie? Nechcem prezrádzať dej, ale prišlo mi to ako kópia jeho skoršieho filmu až na detaily. Pamätná je však scéna, ktorá nabáda nebrať drogy, lebo vás môže v aute prejsť veľký tank:) a samozrejme veľkolepá záverečná štyridsaťpäťminútovka. ()

Teabag

Spousta špatných hodnocení na ČSFD je důsledkem nenaplněných očekávání. Já jsem například očekával něco trochu temnějšího a hororově laděného. To se nekonalo. Ale to vlastně až tak moc nevadí, protože jsem místo toho dostal poměrně dobré sci-fi se zajímavým scénářem a velmi dobrým řemeslným provedením. V mých očích tak Super 8 sráží jen ona Spielbergovská naivita, s čímž souvisí i rating PG-13. Mohlo to být vynikající. Takhle je to "jen" velmi dobré. ()

Harapes

Tak od takového velkého tvůrce,jako je J.J.Abrams bych čekal lepší sci-fi,než je tato.Skupinka dětí si natáčí zombie horor a jsme svědky velké vlakové nehody...do této doby opravdu zajímavý film.Ale potom už jen sledujeme armádu s naštvaným velitelem( jak jinak :-)) ).Příšeru,která si běhá v podzemí a za celý film není moc vidět a hollywoodském happy endu,kde se všichni usmíří.Pro někoho filmový hit,pro mě ale průměrná zábava na sobotní odpoledne v tv. ()

Randyz

Tento film mi trochu přijde jako takový hybrid mezi dospělým akčním (apokalyptickým) filmem a filmem pro děti. Je v něm hodně nereálných, nedomyšlených až trapných momentů a scén a místy jsem se docela nudil, ale zároveň z filmu vyzařuje něco pěkného a zajímavého, možná trošku nostalgického. Dávám hodně slabé 4* ()

Ještěřák

TY WOE, KÁMO, PŘILETĚL K NÁM ŇÁKEJ HAJZLPAVOUK Z VESMÍRU! _____ Film s jednou brutálně kvalitní katastrofickou scénou a zbytkem nemajícím daleko ke skutečnému kompostu kapitalistického realismu ala THE INDEPENDENCE DAY (aspoň že tam jsou nějaký ty kočky). A která že scéna to je? Půlka lidí to na 99% ví a druhá půlka to zřejmě dopředu vědět nechce. ()

Xavi6

J.J Abramse mám jako režiséra celkem i v oblibě, zaujal mně hlavně skvělou režií filmu Mission: Impossible 3, a tak jsem očekával opět něco tajuplného a nedořešeného. Povedlo se to z části. Finální "boss" měl podle mne zůstat takový, jaký byl po celou dobu filmu, tedy zahalený ve tmě nebo zabrán v nezaostřené kameře, kdyby v jedné scéně nebyl tak dokonale vidět, hned by byl jeden bodík nahoru. Každopádně zcela většina záhad nebyla rozluštěna, a tak alespoň tu druhou část splnil dobře. Celkově na mě film působil dobrý dojem, zvlášť když se jedná o film od Spielberga, každopádně našlo se hodně drobností, které mi vadili, jako chybějící hlavní tahoun filmu, či pořádný střih, či napětí. Povedlo se to opravdu jen průměrně s menším plusem. ()

FARGO

Začátek, kdy děcka natáčejí film a žijí svoje životy ja naprosto super se skvělou atmosférou. Problémy nastávají při půlce filmu, kdy film jak kdyby ztrácí tempo a až vyvrcholení dokáže opět v táhnout. PS: Giacchino složil spíše zapomenutou hudbu, coč je škoda, protože silný motiv filmu chybí. ()

Mauric

Zombie existují! Úžasně začínající, trapně americky končící příběh nadšené skupinky mladých filmařů a jednoho anabolického E.T. mě chytl. Má to spád, sympatické postavy, napětí a vtipně old-schoolový look. Ztrácí to ale v závěru dech a samotné rozuzlení je vytaženo z kopírky. PS: Hodnocení nejspíš krapet ovlivněno mou účastí v pár amatérských "filmech". :) ()

Ondracius

Takové obyčejné. Moc mě to nevzalo, ale ani jsem se u toho nenudil. Jediná část, která mě vyloženě na tom filmu bavila, byl závěrečný minifilm, který mi přišel lepší než ta Abramsovina (asi nejslabší, co jsem zatím viděl. Že by v tom měl prsty Spielberg?) předtím. Tenhle samotný minifilm si zaslouží aspoň jednu hvězdu a filmu předtím patří zbylé dvě. Nebo ty hvězdy mají být obráceně?:) ()

Drirr

Plytký kočkopes, který se nemůže rozhodnout, zda chce být dobrodružnou dětskou podívanou nebo hororově akčním dramatem. A tak nefunguje ani jedno z toho. Další z mnoha filmů na stejné téma, které vznikly v poslední době. Bohužel tento není ničím zajímavý/originální/zapamatováníhodný a proto naprosto průměrný. Herci ucházející, hudba nudná, příšera ještě nudnější, scénář tupý jak palička na maso a navíc plný nelogičností, klišé (hodné maloměsto - zlí vojáci) a patosu (objímání v nejméně vhodné okamžiky). Závěr je naprosto předvídatelný, režie bez invence a jestli tu někdo mluvil o nějakém prostoru pro rozvíjení vztahů postav - ano to tu sice je, ale na nejbanálnější úrovni co si lze jen představit. Všehovšudy nejzajímavější na celém filmu jsou závěrečné titulky, respektive ten amaterský kousek v nich. Váhám mezi dvěma a třema... PS. Pochopil jste někdo, po kom tam sakra střílely ty tanky??? 50,1 procent ()

Piri

Od idealistického rodinného E.T. mimozemšťana to má veľmi ďaleko. Tento ufón je silno pretlačený mix E.T. a Votrelca a okolo mierumilovného ufóna sa to ani nemihlo... Ale ako sci-fi triler pre dospelých je to fajn. Pobavila ma scéna vykoľajenia celého nákladného vlaku jedným malým autom :) ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze