Stranger Things (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2019, 22 h 27 min (Minutáž: 42–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp, Sadie Sink, Cara Buono, Rob Morgan, Matthew Modine, Sean Astin, Dacre Montgomery, Joe Chrest, Ross Partridge, Shannon Purser, Chris Sullivan, Chelsea Talmadge, Catherine Curtin, Ron Roggé, Catherine Dyer, Anthony Reynolds, Aimee Mullins, Danny Boushebel, Jon Kohler, Shawn Levy, Andrew Ward, Amy Seimetz, Amy Parrish, Stefanie Butler, Chester Rushing, John Reynolds, Paul Reiser, Alex Van, Tobias Jelinek, Mark Steger, Anniston Price, Tinsley Price, James Donadio, Linnea Berthelsen, Brett Gelman, James Landry Hébert, Joe Davison, Fenton Lawless, Pruitt Taylor Vince, Keith Brooks, Juan Gaspard, Will Chase, Sean Astin (a.z.), Linnea Berthelsen (a.z.), Glennellen Anderson, Maya Hawke, Cary Elwes, Jake Busey, Francesca Reale, Anna Jacoby-Heron, Drew Scheid, Abigail F. Cowen, Kai Greene, Pete Burris, Gilbert Glenn Brown

Netlfix nakonec potěšil touto novinkou více než druhým Daredevilem, který nedokázal překvapit ani potěšit tak jak jeho první sezona. Tohle je ovšem pocitově zásah přímo do srdíčka každého, kdo miluje celý ten 80s feel západní kultury a tvorby. Nemohl jsem si pomoct, hned po první scéně mě Divné věci měly ve svých pavučinách a pařátech a ačkoliv se série nakonec nedokázala tak úplně vypořádat se všemi nešvary, které sem tam vylezly z hnusných kobek a černých děr žánru a osm dílů se ukázalo délkou jako mírně unavujících, hned po skončení jsem měl touhu se vrhnout na druhou a třetí a čtvrtou sérii. A to něco znamená. Jo a úvodní titulky se povedly zase náramně. Hned člověka naladí na ten podivný svět a atmosféru mysteriozního i hororového dětmi poháněného dobrodružství v osmdesátkách.(18.7.2016)

(Nejen) za Modern English ve druhem dile plna palba. Prevypraveny ET s milionem odkazu (Poltergeist, Jaws, Evil Dead, Thing, Alien...) a osmdesatkovejsim feelingem nez maji osmdesatky (predevsim uvodni znelka je dokonala). Skvele na tom vsem je, ze to nepusobi jako pocta osmdesatkam, ale jako samonosny serial, ktery byl tricet let ztraceny v archivech (ktery ve volnem case natocil Spielberg s Carpenterem zatimco je King zasoboval kokainem a vymyslel scenar).(21.7.2016)

Maximální polopatie s dětmi pro děti. A přesto se to dá. Akorát by teda postupem času nemuselo postupovat i debilní chování, leukemický patos a tak - i kdyby to byla sebevětší pocta čemukoli. ... Znělka šlape na paty i Dobrodružství kriminalistiky, ale nemůžu si to ani dát jako vyzvánění, protože na to čuměj všichni :\\(25.3.2018)

Štve mě, že jsem Stranger Things tak dlouho přehlížel, i když zde hraje Winona, ale na druhou stranu nebudu mít zase takovou prodlevu na druhou sérii, takže dobrý. :D Seriál ohromě překvapil. Hudba, někdy doslova mrazící. Úvodní znělku jsem si zamiloval a nechal jí hrát každý díl, né jako u jiných, kde tuhle část obvykle přeskakuju. Příběh suprový a propracovaný v každým detailu, návrat do devadesátek je opravdu neskutečně vydařený a všechno šlape jak má. Postupné odkrývání se mi zde moc líbilo. Tempo bylo tak akorát a na konci dílu jsem měl nutkání si ihned pustit další. Tohle všechno dělá z STčka přesně ten typ seriálu, který okouzlí a už vás nepustí. Ani druhá série nezklamala. Byla opět kulervoucí a možná ještě více našlapanější než první. Už teď vyhlížím třetí sérii!(7.9.2017)

Pripomína to vydarenú adaptáciu niektorej z lepších kníh Stephena Kinga. Ten na vydarené filmovo/televízne verzie jeho kníh a poviedok má dosť smolu, pretože ak aj išlo o dobrý film, taký ten typický pocit z jeho diel z filmu poväčšinou vyprchal. Tu špecifická kingovská atmosféra ostala zachovaná. A teraz čuduj sa svetu, nie je to veru žiadna Kingova adaptácia. Záhadný paradox ostáva: je to najlepšia Kingova adaptácia, hoci sa jej scenára slávny spisovateľ ani nedotkol.(14.9.2016)

• - Castingom na obsadenie detských postáv prešlo 906 chlapcov a 307 dievčat. (Marceloo)

• - Tvůrci seriálu, bratři Dufferovi, mají třicetistránkový dokument, který obsahuje informace o tom, co je to svět Vzhůru nohama a co jsou zač příšery, které v něm žijí. (Streeper)

• - Večera u rodiny Wheelerovcov je pocta filmu Poltergeist (1982). (molcan2)