Stranger Things

(seriál)
  • USA Stranger Things
Trailer 2
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2022), 31 h 44 min (Minutáž: 42–150 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, (více)

Série(4) / Epizody(34)

Chlapec se ztratí neznámo kde a město začne odhalovat svoje záhady, mezi které patří i tajné experimenty, děsivě nadpřirozené síly a jedna malá podivná holka. (Netflix)

Trailer 2

Recenze (1 162)

KevSpa

Bezkonkurenčně nejlepší letošní letní novinka. Osmdesátková nostalgie, která potěší zejména fanoušky hororových a mysteriózních klasik. Inspirace Spielbergem, Carpenterem a Kingem je tu víc než patrná. Celá ta stylizace do 80. let se neskutečně povedla, ať už jde o samotný děj, tak úvodní titulky a parádní výběr hudby. Přes řadu úmyslných žánrových klišé vás nenechá seriál ani na chvíli vydechnout, zkrátka závislost od první chvíle. A jsem ráda, že se můj oblíbenec David Harbour dočkal takhle skvělé role. 1. série - 100% Dufferovi to opět dokázali. Navíc si opravdu stylově pohráli s pravidly pro pokračování a skutečně nám naservírovali všeho víc. Jen blázen by od druhé řady čekal naprosto stejný feeling jako u první série. Tohle je zkrátka pokračování a podle toho k tomu museli tvůrci přistoupit. 2. série - 100% ()

Isherwood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stroj času na čisté retro-blaho. Všechny inspirační zdroje byly vyjmenovány, všechny nostalgické slzy uroněny. Co v mých očích drží tachometr daleko za stovkou i v druhé polovině, kdy je obživlá deskovka v plném proudu a definitivně ze sebe setřese všechen nádech tajemna, je dětský casting z říše za zrcadlem. Millie Bobby Brown uhraje očima věci, za které se o dekádu starším herečkám vozí pozlacené sošky v náklaďácích a šišlavý kudrnáč Dustin je prototypem generačního hláškaře pro dalších pár let. Po osmnácti letech jsem dostal adaptaci Half Life, aniž bych to dopředu tušil. A teď jdu dočíst Kingovo To, ať mám popkulturní kombo bez kompromisu. ()

verbal

Když To potkalo Poltergeista a urputně se snažili jít rovnou na Věc. Od kýčovitě debilního Super 8 tu podobné retro nebylo a je moc milé, že tvůrci dali tentokrát šanci předvést se před kamerou i ozářeným dětem s genetickými deformacemi. Sehnat do kupy takovou partičku malých mutantů, to určitě dalo zabrat a musím říct, že skoro všechny ty příšerky hrály přirozeně a jako o život, tíseň a občasný strach předstíraly věrohodně, asi proto, že se celé natáčení opravdu bály, aby jim Winona v nestřeženém okamžiku náhodou nevykostila šrajtofle. Ta hbitá čorkařka si jako jediná celou dobu patrně myslela, že ji konečně angažovali do Šejxpíra, tudíž je přirozená asi jako Tříska v Terminátorovi, a místy způsobuje divákovi až svědivou vyrážku. Pravdou je, že to má pár roztomile nostalgických hororových momentů, ty jsou však z větší části vyvatěny otravným infantilním čurákováním pizizubých, pydlookých a jinak znetvořených dětí, které jsou navíc mnohdy obludnější než to interdimenzionální monstrum s kousací hlavou, co se tam občas sporadicky mihne. Takže se jedná jen o retroparazitující, sterilní a anemickou kokotinku, byť hezky natočenou a až na tu chmatavou Řidičku výborně zahranou, jež si klade za cíl vybubat pár citlivých bukanýrů a kojících matek, aby tu pak z toho udělali málem nejlepší seroš evrmejd. A to je opravdu až příliš přehřáté a laktačně hysterické. ()

Tosim

Osmdesátky jsou mi celkem u zadku, ale tady z nich sálá úplně všechno, od úvodních titulků až po hnusnou elektronickou hudbu. Nevím sice vůbec, kdo jsou bratři Dufferovi, ale jejich nástup je docela razantní. Oslava klučičího přátelství, záhad a sci-fi, s trochou fantazie dětství agenta Muldera. :o) 90%. ()

J*A*S*M

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V prvních čtyřech epizodách totální pohlcení a nadšení, v druhé polovině (jen) spokojenost, s postupným odhalováním toho, o co tam kráčí, totž počáteční fascinace ubývalo. Všechna ta přirovnání k osmdesátkám, Spielbergovi, Carpenterovi, Kingovi a dalším stoprocentně sedí. Super postavy a přesně vybraní herci, každopádně se těším, až se do toho světa v další sezóně vrátíme. 2. série: Po dějové stránce more of the same. Ale kouzlo osmdesátkového maloměsta, roztomilých interakcí mezi sympatickými postavami a strach z neznámého jsou pryč, přičemž to nahrazuje blbnutí s hejnem digitálních příšeráků. Chvílema mi přišlo, že se dívám na zkurvenej animák, a ne na hororovou sérii. ()

• V scéne, kde nájdu vo svete "Upside down" chlapca Willa, má Will (Noah Schnapp) v ústach akéhosi živočícha, ktorého mu následne z úst vytiahnu. Živočích sa svojím umiestnením v ústach podobá na facehuggera z filmu Votrelec (1979). (Hexicek)
  • V seriáli sa objavujú plagáty odkazujúce na iné významné horory: Vec (1982), Evil Dead (1981) či Jaws (1975). V škole okrem iného visí plagát Edgara Allana Poea, otca všetkých hororov. (Miagy)
  • Skladatelia seriálu Kyle Dixon a Michael Stein pred Stranger Things predtým nikdy nepracovali vo filmovej oblasti. Tvorcov však zaujala hudba ich kapely. (Marceloo)

Související novinky

Kolik stály epizody Pána prstenů?

Kolik stály epizody Pána prstenů?

25.04.2022

Jen pár dní po zprávách o masivním rozpočtu jednotlivých epizod blížící se čtvrté série Stranger Things, hitu streamovací služby Netflix, je tu tentokrát nové info spjaté s příchodem očekávaného…

Nová řada Strangers Things má obří rozpočet

Nová řada Strangers Things má obří rozpočet

23.04.2022

Přestože pád akcií po nedávném oznámení, že Netflix začal přicházet o předplatitele, způsobil společnosti ztrátu okolo 50 miliard dolarů, na její rozhazovací politiku to začne nejspíš mít dopad až s…

Pátá řada Stranger Things bude poslední

Pátá řada Stranger Things bude poslední

18.02.2022

Čekání je u konce, po sérii zveřejněných plakátů ke čtvrté sérii veleočekávaného seriálového hitu Stranger Things tvůrci sdělili fanouškům nejen datum premiéry, ale taky potvrdili informaci, že se…

Dočká se Stranger Things spin-offu?

Dočká se Stranger Things spin-offu?

29.09.2021

Seriál Stranger Things patří na Netflixu mezi nejúspěšnější původní projekty vůbec. Z malého nenápadného díla, jenž vzdávalo hold hororovým a sci-fi kultům uplynulých dekád, se postupně stal…