Osmdesátky jsou mi celkem u zadku, ale tady z nich sálá úplně všechno, od úvodních titulků až po hnusnou elektronickou hudbu. Nevím sice vůbec, kdo jsou bratři Dufferovi, ale jejich nástup je docela razantní. Oslava klučičího přátelství, záhad a sci-fi, s trochou fantazie dětství agenta Muldera. :o) 90%.(4.5.2017)

S01: Po ročním odkladu možná nebylo nejchytřejší dívat na to hned po Twin Peaks, ale upřímně, moc mě to nebavilo a ani nechápu ten ultra humbuk kolem. Herci vesměs otravní, 8 dílů by se v klidu dějově vešlo do čtyř, bez nápadů, nudil jsem se víc a víc a víc a vyšla mi jen pěkně sterilní retro slátanina. Pro milý hororový spirit si radši zopáknu KRAMPUSe, dětský spirit GOONIES, pro slizácký sci-fi šmejdy zase letošní THE VOID, přeju vám všem to nadšení a druhou sezonu, já jsem z toho nevrhlej a mrzout. 55%(17.9.2017)

Ako by to vyzeralo, keby Stephen King písal scenár Freaks and Geeks? Postavy a základný set-up seriálu bol za posledných 35 rokov videný nespočetne krát a nijako zásadne ho neinovuje - a práve o to ide! Stranger Things je precízne vybudovaná nostalgická bomba, ktorá pracuje s tým, že dáva divákom to, čo chcú - "klišé" je v Stranger Things jeden s najdôležitejších elementov (božská carpenterovská hudba a názov seriálu vo fonte 80s paperbackov Stephena Kinga). Bohužiaľ v poslednej tretine seriál stráca dych, väčšina otázok je zodpovedaná a záver poslednej časti ma vyslovene sklamal. Aj keď určite je v nastavenej mytológii čo rozprávať ďalej, otvorený záver a cliffhanger pre ďalšiu sezónu pôsobí ako päsť na oko (alebo akoby bol dotočený na poslednú chvíľu). Na dokonalosť Super 8 to nemá, ale aj tak je to ultimatívna nostalgická pecka a spomienka na detstvo pri filmoch z osemdesiatych rokov.(1.8.2016)

Nádherná retro atmosféra! Sci-fi a osmdesátky na plný koule! Steven Spielberg meets The X-Files and Freaks and Geeks. Najednou jsem se zase cítil jako čerstvě -náctiletý... Opravdu podařená seriálová pocta všem těm krásným soft sci-fi filmům a mysteriózním hororům z 80. let a skoro až neuvěřitelná metamorfóza k dobové produkci cílené především na dětského a dospívajícího diváka. Kdybych to nevěděl, neuvěřil bych, že tenhle seriál nevznikl v 80. letech, ale až teď... Skvělá hudba! PS: Na výběru (nejenom dětských) herců je dobře patrno, jak se za těch cca 30 let změnil ideál krásy a estetický úzus... Série 1: 90%(25.7.2016)

Osmihodinový film rozdělený do minisérie. Spielbergovský feeling dětského dobrodružství. Kingovský horor s monstrem, které jen reprezentuje něco ještě hlubšího a zlejšího ("the upside down"). Netflix a hlavně bratři Dufferové dokázali, že jednoduchý příběh postavený na sympatických hrdinech (skvělá klukovská parta a "superhrdinka" Eleven), záhadě a poctivém vypravěčství stojí za to a nepotřebuje šokantní dějové twisty. Opravdu jsem se těšila na každý další díl a zajímalo mě, co hrdinové - nejen ti dětští, ale i teenagerští a dospělí (šerif Hopper!) - udělají příště. Potěšily i narážky na osmdesátkové hity a dobový elektrosountrack. Zkrátka poctivé řemeslo. 90 %(2.8.2016)

• - Finn Wolfhard bol vždy prvou voľbou pre postavu Mikea Wheelera. Problém nastal až podpísaním účasti na filme It (2017), čo mu znemožnovalo natáčanie. Lenže produkčné problémy Kingovho remaku spôsobili posunutie natáčania o rok, vďaka čomu sa herec mohol venovať obom projektom. (Evee04)

• - Když chlapci upravují El (Millie Bobby Brown), aby vypadala víc jako dívka, dají jí blond paruku a růžové šatičky. Její vzhled je pak téměř totožný s Paulou z videohry Earthbound, která má také psychokinetické schopnosti a spolu s několika kluky bojuje proti zlu z jiného světa. (jerry12)

• - Když se šerif Jim Hopper (David Harbour) ptá kluků, co je „Mirkwood“ a oni se poté dohadují, jestli je zPána prstenů“ nebo „Hobita“, pravdu má Dustin (Gaten Matarazzo). Temný hvozd (Mirkwood) má totiž důležitější roli v příběhu „Hobita“ než v „Pánovi prstenů“, tam je sice zmiňován, ale příběh se v něm neodehrává a není jím ani nijak ovlivněn. „Hobit“ je navíc starší, tudíž Temný hvozd původně pochází z knihy „Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky“. (Krub)