Stranger Things (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2017, 14 h 26 min (Minutáž: 17x60 min)

Seriálová verze SUPER 8. Ač odkojen filmovými osmdesátkami, Stephenem Kingem i AKTY X, STRANGER THINGS mě první řadou nesejmuly, jak by asi chtěly a jak bych si přál i já, protože se mi nezdály ani trochu strange, natož stranger, ale od začátku byly zoufale přehledné a taky dětské postavy mohly jít víc do hloubky. Jinak to ale bylo fajn, hlavně obsazení, hudba a retro stylizace. Druhá série sice pořád nebyla stranger podle mého gusta, ale zaměřila se na postavy a byl z toho velkej doják a velká spokojenost :)(19.9.2016)

Netflix jede. A navíc rozumí tomu, jak to dělat správně, tady totiž hraje důležitou roli atmosféra osmdesátkového dobrodružství, ale zároveň je to jako celek natočeno moderně a nikdo nepáchá snahy o přílišné klišé a když, tak s nimi dokáže perfektně pracovat a parafrázovat na ně. A dál? Správně zvolená délka, jsem si jistej, že kdyby tohle běžel na jakékoliv jiné us tv stanici, tak by byl počet dílů vyšší a to by rozhodně nedopadlo dobře, těch osm krát pětačtyřicet minut dokáže náležitě nadávkovat atmosféru tajemna a dobrodružství (mimochodem, už hodně dlouho jsem neviděl tak kvalitně zahrané dětské hrdiny) a přestože jsou postavy hodně neoriginální (školní boreček, bručoun sherif s tajemstvím atp.), je zábavné je sledovat. A ta atmosféra.. Upřímně, jediné podobné, co mě napadá, je del Torovo Faunův Labyrint a to už je pěkných pár let. Jasně, mohl bych tu ještě psát o kvalitní hudbě, kameře a dalších věcech, ale raděj si místo toho půjdu pustit úvodní znělku.(2.8.2016)

Mrazivé retro podle Spielberg-Kingovského školy. Abrams má konkurenci... Skvěle vygradované hororové drama, které opravdu jako by napsal Stephen King (no kdo v tom nevidí střípky To nebo třeba Talismanu?) a přitom je ve svém pojetí originální. Seriálová forma dovolí dostatečně prokreslit charaktery a budovat napětí. Rub a věci s ním spojené je děsivé místo a spolu s Jedenáctkou předvádí parádní věci. Triky povedené, i když blikavé finále je pro epileptiky nesnesitelné a dokážou naježit všechny chlupy na těle. Herecky všichni super, jen Winona dost přehrává. Těším se co nabídne příští sezóna. Druhá řada přesně ve stylu dvojek nabízí všeho více, všechno větší a vše se děje rychleji. Párování postav se vydává nečekanými směry, ale samotné odhalování světa naruby probíhá stále velice pozvolna. Jane je odklizena zcela na vedlejší kolej, aby nějaké nebezpečí vůbec mohlo vzniknout což by nevadilo, ale celá linie s hledáním sestry jen zdržuje děj. Jinak to znovu parádně odsýpá v duchu Kingovské školy. Stále příjemná zábava.(21.8.2016)

Štve mě, že jsem Stranger Things tak dlouho přehlížel, i když zde hraje Winona, ale na druhou stranu nebudu mít zase takovou prodlevu na druhou sérii, takže dobrý. :D Seriál ohromě překvapil. Hudba, někdy doslova mrazící. Úvodní znělku jsem si zamiloval a nechal jí hrát každý díl, né jako u jiných, kde tuhle část obvykle přeskakuju. Příběh suprový a propracovaný v každým detailu, návrat do devadesátek je opravdu neskutečně vydařený a všechno šlape jak má. Postupné odkrývání se mi zde moc líbilo. Tempo bylo tak akorát a na konci dílu jsem měl nutkání si ihned pustit další. Tohle všechno dělá z STčka přesně ten typ seriálu, který okouzlí a už vás nepustí. Ani druhá série nezklamala. Byla opět kulervoucí a možná ještě více našlapanější než první. Už teď vyhlížím třetí sérii!(7.9.2017)

Naprosto vynikající. Neříkám, že sem tam se to trochu netáhlo a že Winona Ryder aka Joyce mi sem tam taky nelezla se svými záchvaty na nervy, ale celkově - vynikající. Neznámí herci, neznámí režiséři / scénáristé, neznámí skladatelé, ale ono to jde. Stačí mít myšlenku / vizi a pořádný scénář. A Netflix, který vám to zaplatí. Skvělé herecké výkony, perfektní atmosféra a hlavně úchvatná hudba. Těším se na dvojku, i když se obávám, že ta půjde, jak to tak u správných dvojek bývá, s kvalitou dolů... 2. série - Poněkud rozmáchlejší, moc jsem nepochopil přidání pár nových postav, které notabene nemají dostatečný význam pro žádnou z linek, když už jich tak máme dost a nestíháme je všechny sledovat (příp. stíháme, ale mezi jednotlivými linkami zapomínáme, co se stalo posledně), ale i tak spokojenost... 100% (1.-2. série - 100%)(28.8.2016)

• - Herec Charlie Heaton, ktorý hrá postavu Jonathana Byersa, sa nezúčastnil premiéry druhej série, na ktorú oficiálne do USA mal prísť. Dôvodom bolo, že mu na letisku v batožine objavili stopy kokaínu, a preto bol poslaný späť do Londýna, kde žije. Herec sa priznal, že kokaín naozaj bral. (Marceloo)

• - Dustinova (Gaten Matarazzo) diagnóza zní kleidokraniální dysplazie a je to porucha zahrnující abnormální vývoj kostí v lebce a klíční oblasti. Jedná se o dědičné onemocnění. (jerry12)

• - Castingom na obsadenie detských postáv prešlo 906 chlapcov a 307 dievčat. (Marceloo)