Stranger Things (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2018, 14 h 27 min (Minutáž: 42–62 min)

Dneska je kolem každého druhého lepšího seriálu takový hype... a Stranger Things není výjimkou. Ano, je to nostalgicky boží, hudba je jak z návštěv starých dobrých videoheren s pinbally a Pacmanem a postavy odpovídají své době svou naivitou a přístupem (děti ovládnout svět!). Cítím tam tolik filmů a seriálů, od Super 8, přes Akta X až po pohádkovost podsvěta ala Labyrint, až bych si někdy zahrál kvíz, co tam z důležitého období nebylo zmíněné. Ani ST se nevyhne slabším momentům a otázkám, třeba jak/proč Bill přežil v podsvětě nebo proč jsou vojáci v tajné základně tak nemožní. Tajemnost okolo mnoha otázek se mi ale líbí, stejně jako telepatický výzkum a jeho dějová linie. Osobně si 5* nechávám pro potvrzení v 2. sezoně, která začíná "blobovským" pomrkáváním a jen doufám, že se zatlačí na tempo. Prostor tam je.(2.10.2016)

Po téměř 8mi hodinovém maratonu. No ty KOKSO. To jsem nečekal, úvodka s hudebním podtónem, která jako kdyby z ucha vypadla Tron Legacy 3D. Temná atmosféra, narážky na komix, fantasy, plakát The Thing, Jaws, Evil Dead?! Boží retrovka! Nadšení :) 29.10.17 - druhou řadu jsem také sjel jedním dechem, atmosféra byla o trošilinku slabší, jinak zůstalo vše z předešlé série, naprostý TOP, fakt pecka!(18.2.2017)

Moc nechápu, proč se tu ze serošku naprostá většina pomobáze posrala naplacato, leda, že by se místní ohyzdové rádi koukali na haranty, co na tom jsou ne-li hůře, pak alespoň podobně. Oscilace mezi napínákem pro dorostlé a ítý atmosférou, určenou fuckanům, z toho skutečně dělá žuvačku pro celou rodinu. Prostě se může na gauči trojáku uprdelit táta, co se rád bojí i něčeho jiného, než mámy, máma, která si tím najde dobrou výmluvu, proč opět odložit vytírání podlahy, na kterou se už natvrdo lepí i holinky s hodně hlubokým vzorkem a potěr, co by čuměl na cokoliv raději, než se naučil třeba číst, psát nebo si nevplétat holuby do lykansky husté, umaštěné kštice prepubescentního mongola. Aby to nevyznělo přespříliš přísně - autistická slečinka hraje jako z partesu, za to dvacet procent navíc, a občas se podaří i vybudovat skutečně tísnivou atmosféru. Kterou bohužel srazí další záběr (a že jich je) na nebohého chlapce, co si při nějaké strašné nehodě prohodil horní čelist se spodní a ještě mu přitom vypadala většina řezáků, oči se zbasedovali a zbytek těla čapnul dermatitidu hrubšího zrna. Ne, sorry, přeháním.) Prostě jsou tam odporní všichni, i ta slečna, co má být femme fekale. Představa bližší kooperace s ní se dá shrnout slovy klasika - no to mi ho zandej!(9.12.2016)

Naprosto vynikající. Neříkám, že sem tam se to trochu netáhlo a že Winona Ryder aka Joyce mi sem tam taky nelezla se svými záchvaty na nervy, ale celkově - vynikající. Neznámí herci, neznámí režiséři / scénáristé, neznámí skladatelé, ale ono to jde. Stačí mít myšlenku / vizi a pořádný scénář. A Netflix, který vám to zaplatí. Skvělé herecké výkony, perfektní atmosféra a hlavně úchvatná hudba. Těším se na dvojku, i když se obávám, že ta půjde, jak to tak u správných dvojek bývá, s kvalitou dolů... 2. série - Poněkud rozmáchlejší, moc jsem nepochopil přidání pár nových postav, které notabene nemají dostatečný význam pro žádnou z linek, když už jich tak máme dost a nestíháme je všechny sledovat (příp. stíháme, ale mezi jednotlivými linkami zapomínáme, co se stalo posledně), ale i tak spokojenost... 100% (1.-2. série - 100%)(28.8.2016)

Stroj času na čisté retro-blaho. Všechny inspirační zdroje byly vyjmenovány, všechny nostalgické slzy uroněny. Co v mých očích drží tachometr daleko za stovkou i v druhé polovině, kdy je obživlá deskovka v plném proudu a definitivně ze sebe setřese všechen nádech tajemna, je dětský casting z říše za zrcadlem. Millie Bobby Brown uhraje očima věci, za které se o dekádu starším herečkám vozí pozlacené sošky v náklaďácích a šišlavý kudrnáč Dustin je prototypem generačního hláškaře pro dalších pár let. Po osmnácti letech jsem dostal adaptaci Half Life, aniž bych to dopředu tušil. A teď jdu dočíst Kingovo To, ať mám popkulturní kombo bez kompromisu.(14.9.2016)

• - V pilotním díle můžeme na pokojovém ventilátoru vidět logo, které používá jedna banka. Toto logo bylo rovněž inspirováno filmem E.T mimozemšťan (1982), protože připomíná chlapce sedícího na kole s košíkem. (Scaryman)

• - Winona Ryder (Joyce Byers) je ročník 1971; v roce 1983, kdy se seriál odehrává, jí tedy bylo 12 let, podobně jako dětským hrdinům z tohoto seriálu. (jerry12)

• - Winona Ryder (Joyce Byers) sa nevyzná do modernej techniky a až kým sa nedostala k Netflixu, jej bol cudzí aj význam pojmu "Stream". (Evee04)