poster

Stranger Things (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2018, 14 h 27 min (Minutáž: 42–62 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Dneska je kolem každého druhého lepšího seriálu takový hype... a Stranger Things není výjimkou. Ano, je to nostalgicky boží, hudba je jak z návštěv starých dobrých videoheren s pinbally a Pacmanem a postavy odpovídají své době svou naivitou a přístupem (děti ovládnout svět!). Cítím tam tolik filmů a seriálů, od Super 8, přes Akta X až po pohádkovost podsvěta ala Labyrint, až bych si někdy zahrál kvíz, co tam z důležitého období nebylo zmíněné. Ani ST se nevyhne slabším momentům a otázkám, třeba jak/proč Bill přežil v podsvětě nebo proč jsou vojáci v tajné základně tak nemožní. Tajemnost okolo mnoha otázek se mi ale líbí, stejně jako telepatický výzkum a jeho dějová linie. Osobně si 5* nechávám pro potvrzení v 2. sezoně, která začíná "blobovským" pomrkáváním a jen doufám, že se zatlačí na tempo. Prostor tam je.(2.10.2016)

 • sheen
  *****

  Po téměř 8mi hodinovém maratonu. No ty KOKSO. To jsem nečekal, úvodka s hudebním podtónem, která jako kdyby z ucha vypadla Tron Legacy 3D. Temná atmosféra, narážky na komix, fantasy, plakát The Thing, Jaws, Evil Dead?! Boží retrovka! Nadšení :) 29.10.17 - druhou řadu jsem také sjel jedním dechem, atmosféra byla o trošilinku slabší, jinak zůstalo vše z předešlé série, naprostý TOP, fakt pecka!(18.2.2017)

 • kulyk
  ***

  Moc nechápu, proč se tu ze serošku naprostá většina pomobáze posrala naplacato, leda, že by se místní ohyzdové rádi koukali na haranty, co na tom jsou ne-li hůře, pak alespoň podobně. Oscilace mezi napínákem pro dorostlé a ítý atmosférou, určenou fuckanům, z toho skutečně dělá žuvačku pro celou rodinu. Prostě se může na gauči trojáku uprdelit táta, co se rád bojí i něčeho jiného, než mámy, máma, která si tím najde dobrou výmluvu, proč opět odložit vytírání podlahy, na kterou se už natvrdo lepí i holinky s hodně hlubokým vzorkem a potěr, co by čuměl na cokoliv raději, než se naučil třeba číst, psát nebo si nevplétat holuby do lykansky husté, umaštěné kštice prepubescentního mongola. Aby to nevyznělo přespříliš přísně - autistická slečinka hraje jako z partesu, za to dvacet procent navíc, a občas se podaří i vybudovat skutečně tísnivou atmosféru. Kterou bohužel srazí další záběr (a že jich je) na nebohého chlapce, co si při nějaké strašné nehodě prohodil horní čelist se spodní a ještě mu přitom vypadala většina řezáků, oči se zbasedovali a zbytek těla čapnul dermatitidu hrubšího zrna. Ne, sorry, přeháním.) Prostě jsou tam odporní všichni, i ta slečna, co má být femme fekale. Představa bližší kooperace s ní se dá shrnout slovy klasika - no to mi ho zandej!(9.12.2016)

 • boshke
  *****

  Naprosto vynikající. Neříkám, že sem tam se to trochu netáhlo a že Winona Ryder aka Joyce mi sem tam taky nelezla se svými záchvaty na nervy, ale celkově - vynikající. Neznámí herci, neznámí režiséři / scénáristé, neznámí skladatelé, ale ono to jde. Stačí mít myšlenku / vizi a pořádný scénář. A Netflix, který vám to zaplatí. Skvělé herecké výkony, perfektní atmosféra a hlavně úchvatná hudba. Těším se na dvojku, i když se obávám, že ta půjde, jak to tak u správných dvojek bývá, s kvalitou dolů... 2. série - Poněkud rozmáchlejší, moc jsem nepochopil přidání pár nových postav, které notabene nemají dostatečný význam pro žádnou z linek, když už jich tak máme dost a nestíháme je všechny sledovat (příp. stíháme, ale mezi jednotlivými linkami zapomínáme, co se stalo posledně), ale i tak spokojenost... 100% (1.-2. série - 100%)(28.8.2016)

 • Isherwood
  *****

  Stroj času na čisté retro-blaho. Všechny inspirační zdroje byly vyjmenovány, všechny nostalgické slzy uroněny. Co v mých očích drží tachometr daleko za stovkou i v druhé polovině, kdy je obživlá deskovka v plném proudu a definitivně ze sebe setřese všechen nádech tajemna, je dětský casting z říše za zrcadlem. Millie Bobby Brown uhraje očima věci, za které se o dekádu starším herečkám vozí pozlacené sošky v náklaďácích a šišlavý kudrnáč Dustin je prototypem generačního hláškaře pro dalších pár let. Po osmnácti letech jsem dostal adaptaci Half Life, aniž bych to dopředu tušil. A teď jdu dočíst Kingovo To, ať mám popkulturní kombo bez kompromisu.(14.9.2016)

 • - V pilotním díle můžeme na pokojovém ventilátoru vidět logo, které používá jedna banka. Toto logo bylo rovněž inspirováno filmem E.T mimozemšťan (1982), protože připomíná chlapce sedícího na kole s košíkem. (Scaryman)

 • - Winona Ryder (Joyce Byers) je ročník 1971; v roce 1983, kdy se seriál odehrává, jí tedy bylo 12 let, podobně jako dětským hrdinům z tohoto seriálu. (jerry12)

 • - Winona Ryder (Joyce Byers) sa nevyzná do modernej techniky a až kým sa nedostala k Netflixu, jej bol cudzí aj význam pojmu "Stream". (Evee04)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace