Stranger Things (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2019, 42–62 min

Během sledování jsem si poprvé přiznala, že seriálový svět se už skutečně dokázal vyrovnat tomu filmovému. Stranger Things totiž je seriál filmových kvalit. Vše podstatné již bylo zmíněno v dalších komentářích. Sešlo se zde zkrátka všechno na tom správném místě, nelze se od toho odtrhnout. Inspirace Spielbergem je tady patrná po celou dobu, při sledování jsem zažívala pocity, které jsem myslela, že už nikdy nezažiji, protože takto se už dneska netočí. Ta šílená nostalgie musí dostat každého velkého filmového fanouška, který na podobných filmech vyrostl. Opravdu smekám, letos jsem nic lepšího neviděla (a ne, nemluvím pouze o seriálech). 1. série: 100%(31.7.2016)

Stejně jako Tarantino se neomezuje pouze na citování, ale z okrajových žánrů destiluje jejich esence a z nich vytváří divácky ultimativní pastiše, také bratři Dufferové totožně přistupují k osmdesátkovým hororům, teenagerským bijákům a dětským dobrodružkám, aby z nich uhnětli dokonalý fantastický příběh, který divákům dá současně pocítit úžas dětství, úzkosti dospívání i strachy rodičovství.(8.1.2017)

Osmdesátkový trvalý, džísky (♥) a ofinky ve fantasy hábitu. Jů, super, že někoho napadlo strašit nás příšerami a do toho pouštět The Clash nebo Duran Duran. Stranger things je stylová záležitost, o tom žádná. Ale dokonalý seriál to opravdu není. Spíš než horor to na mě chvílemi působí jako pohádka, nad kterou se nevyplatí přemýšlet. Ale na hnidopicha si hraju nerada, navíc je to tak originální, že mě to vtáhlo během chvilečky. Zpočátku jsem se neubránila pocitu, že se jedná o seriálové To. Podobně jako ve filmovém trháku, i tady je důležitější atmosféra a protagonisté, než monstra pod postelí. Dětským hercům opravdu palec nahoru, hlavně Eleven boduje. Kdo mě tak "trochu" sere, je dokonalá slečinka Nancy, který to hraní na drsnou prostě nevěříte. Nikdy. Občas si říkám, jestli si nemůže jít třeba... škrobit límeček a odtáhnnout i s Jonathanem do prdele, protože jejich linka "jsme jenom kamarádi" je asi jediné OPRAVDU neoriginální, nezáživné a nezajímavé klišé. Steve ať se s tužidlem a lakem na vlasy snaží kvůli někomu, kdo za to aspoň trochu stojí. No a Winona Ryder mi jen po letech potvrdila, že přehrává. Ale nijak zvlášť protivná není, takže odpuštěno. Shrnuto v kostce, výtky by byly, ale koho to zajímá, vždyť tohle je seriál, který mě po dlouhé době přiměl strávit celé dny volna v posteli.(9.11.2017)

Osmdesátky jsou mi celkem u zadku, ale tady z nich sálá úplně všechno, od úvodních titulků až po hnusnou elektronickou hudbu. Nevím sice vůbec, kdo jsou bratři Dufferovi, ale jejich nástup je docela razantní. Oslava klučičího přátelství, záhad a sci-fi, s trochou fantazie dětství agenta Muldera. :o) 90%.(4.5.2017)

Naprosto vynikající. Neříkám, že sem tam se to trochu netáhlo a že Winona Ryder aka Joyce mi sem tam taky nelezla se svými záchvaty na nervy, ale celkově - vynikající. Neznámí herci, neznámí režiséři / scénáristé, neznámí skladatelé, ale ono to jde. Stačí mít myšlenku / vizi a pořádný scénář. A Netflix, který vám to zaplatí. Skvělé herecké výkony, perfektní atmosféra a hlavně úchvatná hudba. Těším se na dvojku, i když se obávám, že ta půjde, jak to tak u správných dvojek bývá, s kvalitou dolů... 2. série - Poněkud rozmáchlejší, moc jsem nepochopil přidání pár nových postav, které notabene nemají dostatečný význam pro žádnou z linek, když už jich tak máme dost a nestíháme je všechny sledovat (příp. stíháme, ale mezi jednotlivými linkami zapomínáme, co se stalo posledně), ale i tak spokojenost... 100% (1.-2. série - 100%)(28.8.2016)

• - Font písma a celkově intro (úvodní titulky) jsou inspirované prací Richarda Greenberga, designera, jenž vytvořil „titulky" k filmům jako jsou Vetřelec (1979), Superman (1978), Rošťáci (1985) a Mrtvá zóna (1983). (Streeper)

• - Skladatelia seriálu Kyle Dixon a Michael Stein pred Stranger Things predtým nikdy nepracovali vo filmovej oblasti. Tvorcov však zaujala hudba ich kapely. (Marceloo)

• - Finn Wolfhard bol vždy prvou voľbou pre postavu Mikea Wheelera. Problém nastal až podpísaním účasti na filme It (2017), čo mu znemožnovalo natáčanie. Lenže produkčné problémy Kingovho remaku spôsobili posunutie natáčania o rok, vďaka čomu sa herec mohol venovať obom projektom. (Evee04)