Stranger Things (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2018, 14 h 27 min (Minutáž: 42–62 min)

Toto som ja potreboval; farebné svetlá, synťáky, Limahl a ''Neverending Story'', kolotočiarske maringotky s výhernými mašinkami, do ktorých sa z boku vhadzovala korunáčka... Jednoducho 'moje' milované 80. roky! No a Dufferovci mi toto všetko aspoň na chvíľku priniesli späť týmito ôsmimi jebovými epizodkami!(9.8.2016)

Netlfix nakonec potěšil touto novinkou více než druhým Daredevilem, který nedokázal překvapit ani potěšit tak jak jeho první sezona. Tohle je ovšem pocitově zásah přímo do srdíčka každého, kdo miluje celý ten 80s feel západní kultury a tvorby. Nemohl jsem si pomoct, hned po první scéně mě Divné věci měly ve svých pavučinách a pařátech a ačkoliv se série nakonec nedokázala tak úplně vypořádat se všemi nešvary, které sem tam vylezly z hnusných kobek a černých děr žánru a osm dílů se ukázalo délkou jako mírně unavujících, hned po skončení jsem měl touhu se vrhnout na druhou a třetí a čtvrtou sérii. A to něco znamená. Jo a úvodní titulky se povedly zase náramně. Hned člověka naladí na ten podivný svět a atmosféru mysteriozního i hororového dětmi poháněného dobrodružství v osmdesátkách.(18.7.2016)

(Nejen) za Modern English ve druhem dile plna palba. Prevypraveny ET s milionem odkazu (Poltergeist, Jaws, Evil Dead, Thing, Alien...) a osmdesatkovejsim feelingem nez maji osmdesatky (predevsim uvodni znelka je dokonala). Skvele na tom vsem je, ze to nepusobi jako pocta osmdesatkam, ale jako samonosny serial, ktery byl tricet let ztraceny v archivech (ktery ve volnem case natocil Spielberg s Carpenterem zatimco je King zasoboval kokainem a vymyslel scenar).(21.7.2016)

Nádherná retro atmosféra! Sci-fi a osmdesátky na plný koule! Steven Spielberg meets The X-Files and Freaks and Geeks. Najednou jsem se zase cítil jako čerstvě -náctiletý... Opravdu podařená seriálová pocta všem těm krásným soft sci-fi filmům a mysteriózním hororům z 80. let a skoro až neuvěřitelná metamorfóza k dobové produkci cílené především na dětského a dospívajícího diváka. Kdybych to nevěděl, neuvěřil bych, že tenhle seriál nevznikl v 80. letech, ale až teď... Skvělá hudba! PS: Na výběru (nejenom dětských) herců je dobře patrno, jak se za těch cca 30 let změnil ideál krásy a estetický úzus... Série 1: 90% Série 2: 95%(25.7.2016)

Konečne som sa dočkal niečoho, čo ma vyslovene nadchlo. Asi takto by vyzeral kríženec Spielberga a Kinga, hotová mysteriózna laskominka. Narozdiel od mnohých iných užívateľov si však nemyslím, že to bolo podobne detské ako napr. Super 8. Veď tu sledujeme trojgeneračné riešenie záhady ohľadom zmiznutia Willa - matka so šerifom, teenegerská epopeja Nancy s Jonathanom a konečne trojka chalanov so záhadným dievčaťom. Nebolo všetko iba o deťoch. Možno len preto sa to tak javí, pretože dejová linka s chalanmi bola najzaujímavejšia, to ako postupne prichádzali celej záhade na kĺb a ako sa niektoré ich fantasy a scifi sny premenili na skutočnosť bolo jednoducho fantastické. Aj so záverom som bol spokojný - nič vyslovene sladké ani príliš smutné, tak akurát a s veľkým obsahovým potenciálom do 2. série. K tomu všetkému treba prirátať vynikajúcu, chytľavú hudobnú zložku, ktorá tým skoršie narodeným privodí príjemné asociácie na detstvo. A najsympatickejšia postava? Jednoznačne Bezzubák Dustin :D.(23.9.2016)