Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

KOZEL84

No tak já si teda nepamatuju,že by Spielberg byl studený jak psí čumák a to z ÍTýho nijak neteču.Tohle by jen rádo bylo Spielbergovštinou,ale vůbec nic tu nefunguje a místo rodinné je tu ryze dětská podívaná.Na podobné ''Útěky na horu čarodějnic'' sou v HW jiní rutinéři a ne jeden z největších tamních talentů! ()

Filty

Typický Spielberg, bohužel místy zbytečně nudný, pomalý a naivní. Skutečná zábava a napětí končí u výbuchu vlaku (začátek filmu) a opět začíná v autobuse (konec filmu), zbytek vesměs můžete vypustit, stejně všichni dopředu budete vědět, co se tam stane. Klasická zápletka, kde banda malých dětí ze základní školy vyřeší problém, na který nestačí ani celá vojenská armáda. A to je hloupé. Tak či tak už jenom kvůli té příšerce rozhodně stojí za zkouknutí. ()

Pandae

Tak tohle je něco na co jsem opravdu dlouho čekal. Kamera která až do konce filmu tají vzhled onoho tajemného tvora, efekty dráždí smysly od A až po Z, příběh který ani vteřinu nenudí. Absolutně fantasatická věc, která má jen malou konkurenci. Dlouho budu hledat snímek k tomuto pro mě konkurující. ()

KoleckoR

Takový obyčejný film. Neurazí, ani neohromí. Zpočátku trošku pomalý, pak se to obstojně rozjede. IKdyž zase konec mě připadal, že nevěděli, co s ním, tak to nějak uplácali. ()

Saur.us

E.T. ver 2.0 přistál a zase volá domů...jen nám kluk trochu vyrost. Rovnou musím říct, že mě po výborném Star Treku JJ se Stevenem se Super 8 příliš nepotěšili. Asi už je to příliš dětské a dětem určené a proto nemůžu ocenit věci, které by mě před deseti lety přišly úplně nejvíc kůl a hustý. Navíc, když už jsem u těch dětí, tak ty mě ve filmu neuvěřitelně sraly. Reinkarnace ETho se nekoná, tímhle už nás Stevene nedostaneš. ()

xxSmoldaxx

Tak já to prostě asi nepochopil. Komu, že tenhle film byl určen? Fanouškům scifi? To asi ne, ty se asi těžko budou fancit bandě capartů, která je schopnější než celá armáda. Nebo snad dětem? To asi né, když tam pobíhá monstrum co pojídá lidi. Mě ten scénář prostě nedává smysl. Tolik zkušeností za kamerou a přesto tolik nelogičností, tolik nevyužitého potenciálu. Akce je tam dost a efekty jsou parádní, ale já se 112 minut nudil. Napětí nefunguje, scénář nefunguje, nic nefunguje. Taková škoda. 41% ()

Gastovski

Obvykle dávám od filmů, kde hrají hlavní role dětičky ruce pryč, nicméně tady jako lákadlo zapůsobil J.J. Abrams a také dosti tajemný trailer, který mojí zvědavost, jak bude ten vesmírný neřád vypadat ještě zvýšil. Čekal jsem dětinský peklo, ale světe div se - ty dětičky si mě získaly. Samozřejmě se tu člověk nevyhne otřepaným klišé, ale díky skvělému obsazení a super vizuálu je vše odpuštěno. Shlédnutí filmu bylo příjemně strávenou chvilkou. ()

Matli

Od Abramse bych čekal víc, proto hodnotím tak jak hodnotím. Od Béčkového režiséra by to byla paráda, ale takto lepší průměr. Vliv Spielberga je znát, ale furt je to málo. Nehoda vlaku byla ale luxusní, to se musí nechat a hodně dobře ozvučená. 64% ()

ASSBURGER

Perfektný sci-fi thriller z parádnym zakončeným, klobúk dole J.J.Abrams bez pochyby jeden z jeho najlepších filmov ktoré kedy spravil. Päť hviezd menej ani náhodou, síce Star Trek bol lepší ale medzi týmto mystery filmom a Star Trekom je veľký rozdiel. Pri tomto filme som ma taký divný pocit lebo tie deti tam zažili dobrodružstvo na ktoré nikdy nezabudnú a po pozrení som si povedal že by som si takým niečim chcel prejsť. Proste paráda efekty,herci....No a ešte by som chcel podotknúť že tam bola nádherná hudba ktorá si zaslúžila jednu hviezdičku proste bola taká smutná aj povzbudzujúca. Nemám slov. ()

xargos

Tak trochu jiný E.T. Tento film nelze brát zcela vážně, stejně jako jeho zařazení mezi thrillery. Je potřeba jedno oko přimhouřit, ale i tak jsem se smál tam, kde s tím autoři určitě nepočítali. Ale bavilo mě to od začátku do konce a vůbec mi nevadilo, že vše neprobíhá podle nějakých nepsaných pravidel o tom, "jak má vypadat správný film". ()

Hapretor

Kdyby v tomto filmu to bylo úplně naopak - kdyby romantická složka byla v pozadí té akční, snad i trochu hororové v popředí se sympatickým "alieníkem", tento film by se mi líbil. Takto je to nuda. Triky a prachy to nevyžehlí. ()

SidneyP

Monstrum, které člověka nevystraší. Děcka, která jsou po pár minutách divákovi otravná a příběh, který diváka absolutně vůbec nedostane. To je Super 8 - další klasická hovadina s apokalyptickými sklony, která vás hned v prvních pár minutách začne děsně nudit. Člověk by řekl, že když to produkuje někdo, kdo natočil tolik vynikajících snímků a někdo, kdo má na svém kontě tolik výborných seriálů, nemůže na tom filmu být snad nic špatného. A stejně bylo. Silně doporučuji vyhnout se tomuto dílu spadající do hodně dlouhé škáry amerických scifi-mysteriózních filmů. Když si pustíte Monstrum, nebo District 9, uděláte líp. 40%. ()

Pr4d3d

Godzilla menší, hezčí a inteligentnější. Abrams dokáže s malým (na poměry letních velkofilmů) rozpočtem vytvořit poutavou a nenápadnou Sci-fi, která rozhodně potěší v době, kdy kinům vládnou superhrdinové a obří roboti. ()

fixaman

Jedna nelogičnost za druhou, extrémní množství patosu a přeslazený konec.. Vše špatné z Hollywoodu koncentrované v jednom filmu.. Přesto to ale jako rodinná oddychovka není až tak špatné.. 50%.. Za sympatické dětské herce (tady kdyby se inspirovali třeba tvůrci filmové Narnie) pár bodů navrch, takže za tři.. ;-) ()

gumbo

Super 8 chce být dalším filmem o hodném mimozemšťanovi co potřebuje pomoc, chvíli to tají, pak zas ne a nakonec neví co vlastně chce. Nedotažené ve spoustě směrů a pokud opravdu něco dokáže ukázat, tak jen dětský svět malých režisérů, kteří pak vyrostli ve "velké" režiséry. P.S. Asi znova mrknu na E.T.ho, abych si spravil chuť. 55% ()

Rokle

Během první poloviny jsem měl asi 3x husí kůži. Škoda, že J.J. nemohl zůstat u dětí (ty jsou do jednoho bezchybně obsazené), protože ta jejich poetika a životní etudy byly parádní. Přerod (i když logický) v akční druhou polovinu je paradoxně méně napínavý a rozhodně má mnoho oprávněných důvodů, které přinášejí šťourání v příběhu. ()

Radek.SCH

Sympatická záležitost. Čekal jsem, že to bude podle místních komentářů o hodně horší, a přitom to trpí snad jen jediným neduhem a to "nesmyslným" zachraňováním Alice (překvapivě sympatická Fanning). Stejný problém jsem měl i u Cloverfieldu. Jinak je to pohodový popcorn, který vás bude bavit. Zasazení do 70. let, někam do maloměsta v Ohiu, sledování pro změnu mladých děcek a jejich "problémů", okořeněné o spielbergovské dobrodružství (ať už všední v podobě natáčení filmu, nebo smyšlené v honbě za emzákem). - 70 % ()

Karala

Abych byla stručná, i přes snahu celého štábu nedokážu překousnout tu hromádku nelogičností co mi vnucují ten trapný dojem, že tohle všechno byla jen snaha "jít až moc spielbergovsky pod kůži", která se právě kvůli tomu nepovedla. Ale co, chvílemi bylo opravdu na co koukat. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze