Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

Wolvie

J. J. Abrams to dokázal a stvořil film,který je spielbergovštější než cokoliv,co kdy Steven natočil.Technicky stoprocentně precizní dílo,které nešetří emocemi,lahůdkové výjevy dávkuje přímo strojově dokonale a nebojí se diváka neustále překvapovat.A Super 8 přitom nefunguje jen jako zbožná pocta jednomu nesmrtelnému filmaři,ale i jako moderní sci-fi podívaná,která bude chutnat i mladým lidem,kteří nejsou odkojení na Blízkých setkáních nebo E.T.Z čistě diváckého hlediska mě letos ještě nic tak neuspokojilo.Snad jen True Grit. ()

Eluin

Existují - při hrubém zjednodušení - v zásadě 2 druhy filmů. Ten první má umělecké ambice a ten druhý tu je primárně od zábavy. Není pochyb o tom, že snímek Super 8 patří do druhé kategorie, což z něj a priori nemusí zrovna dělat film špatný. Naopak. Když se náruživý divák podívá na jména jeho tvůrcu, tak jistě nejedno srdce zaplesá. Spielberg, J. J. Abrams (pokud jej neznáte, a tomu moc nevěřím, tak je to autor seriálu Lost) a autor hudby Giacchino (rovněž Lost). Jenže jen jména sktuečně dobrý film nedělají, ale popořádku. Je rok 1979, skupinka dětí (tedy, mladších dorostenců) natáčí zombie film. Tato část filmu mi přijde zdaleko nejlepší, je točena s velkým nadhledem a místy i humorem, snad tu Abrams pohlíží s odstupem na své vlastní dětství a splněné (nesplněné) sny a touhy. "Filmařům" se ale krom skvostného "gore zombie" podaří na kameru zachytit i dost podivnou nehodu. Do právě projíždějícího vlaku vrazí ze zprvu nepochopitelných důvodů automobil. Nehoda je ale jen začátek. Vlakl totiž vezl značně neobvyklý náklad.... Začnu výčtem dobrých věcí. První 2/3 filmu jsou bezmála skvělé. Napětí se dá skoro krájet, herci podávají slušné výkony a jako divák jsem se cítil velmi příjemně připoután do svého křesla. A teď to špatné - poslední třetina je hrozná, příšerná. Na přetřes přichází ten nejhorší možný kýč a klišé s tou nejpříšernější "dojemnou" hudbou. Škoda. Film nepřichází s ničím extra novým, zkuste si jej představit jako jakýsi mix mezi E. T. mimozemšťanem a filmem Cloverfield. Místy jsem si snad říkal, že Abrams točí jeho pokračování. Efekty jsou úžasné, na 18. minutu a projíždějící vlak jen tak nezapomenu. Dovolím si ještě poznámku stranou - vyplatí se - a to velmi!! - shlédnout i závěrečné titulky. ()

Axident

U mě 100% dotažená pocta mistrovi Spielbergovi, která mě svou čistokrevností a držením se sveřepě "E.T. retro lajny" nenudila ani sekundu + výborní dětští představitelé! ()

FilmWave

Otřesné zklamání. Jako kdyby někdo natočil "Scary Movie 4" a myslel to vážně. Neúmyslná parodie na "E.T." a "Válku světů". ()

Norus88

S taileru sa zdalo že to bude dejovo úplne inde takže trošku sklamanie. Hoci námet zaujímavý aj efekty stáli zato, no zase tam boli deti až moc akčné a sebestačné, v tomto smere určite mimo reál. Pekný finish ináč slabý nad priemer. ()

Faila

Scény a hlášky plné klišé či patosu, výbuchy, auta ve vzduchu, láska, usmíření zdánlivě neusmiřitelných, nezranitelní hrdinové, vtipně hláškující vedlejší postavy, dojemný happy end - to už jsou snad typické znaky podobných akčních filmů z (většinou) americké produkce. Z nějakého podivného důvodu to na mě ale v tomhle snímku působilo méně nepříjemně a stejně jako u Ztracených, i zde se mi svíralo hrdlo u scén, u kterých si intelektuální část mého mozku ublinkávala. Při zpětném rozboru Super 8 zjišťuju, že šlo o poměrně plochý, jednoduchý snímek, který byl opravdu hodně plný přemrštěností a přehnaností, přesto ve mně zanechal silný pocit, jako už dlouho žádný film. ()

Ukubumbahoo

I přesto, že konec filmu kulhá jako laň raněná šípem, Super 8 byl neuvěřitelným zážitkem. Na plátno totiž nastupuje úžasné retro, které každému pravému Sci-Fi fanouškovy vytlačí slzy nostalgie. Dobrodružství mladých hrdinů je opravdu parádní až bych si přál být součástí jejich party. J.J. Abrams po Star Treku a Lostech opět povylezl o kousek výš, v mém žebříčku oblíbenosti. ()

Matthew01

Šel jsem na tento film úplně bez jakéhokoliv očekávání, abych nebyl zklamanej. Bohužel jsem byl zklamenej i bez očekávání. Je to dáno především výbornym začátkem, kde film baví a naladí diváka na další pokračování. Jakéto pak hrozné prozření, když na začátku naladěný divák odchází ze sálu zhnusen co to vlastně viděl za ptákovinu, kde logického nebylo vůbec nic a kde téměř každá scéna byla ukradena z jiného filmu. 45% ()

Kopi1

Opravdu skvostné dílo od J.J. Abramse a Spielberga jako producenta. Musím vyzdvihnout hlavně efekty, ale také tu mysterioznost a napínavost, což se mu povedlo skvěle. Tento film vřele doporučuji. ()

sbl

Abrams prostě umí bavit lidi. Dokázal to Star Trekem, dokázal to MI3 a dokázal to i Super 8. Další prosím!!! ()

studo

Abramsa bolo vidieť, Spielberga bolo cítiť, Abramsa bolo počuť. Toto bol parádny návrat do starých čias. Škoda, že celkový feeling nebol lepší, asi som čakal o čosi hodnovernejšie zobrazenie tých rokov minulých. Deti neotravovali, príšera bola super. ()

lasonic

Trosku som mal obavy pozriet si tento film, myslel som, ze to bude len strata casu, ale nebola. Ano, miestami to pripomina E.T., ale tento film si ide svojou vlastnou cestou, najlepsie to vystihol uzivatel Djkoma, s jeho komentarom sa uplne stotoznujem, nema zmysel, aby som pisal to iste. Potvrdilo sa mi, ze detski predstavitelia dokazu zahrat svoje ulohy ovela uprimnejsie, ako ich dospeli kolegovia, triky su zvladnute uplne dokonale, hudba skvela, ale to co ma utvrdilo na tom, ze tento film si zasluzi 5* bola perfektne namixovana zvukova stopa (anglicky 5,1 Dolby Digital), oznacenie 5,1 je v tomto pripade fakt na mieste, film je pre mna adeptom na ziskanie oscara za zvuk a strih zvukovych efektov. ()

mala_kea

Abrams dal tentokrát hodně na velkolepé scény likvidace města (zejména vlak byl vynikající) a přinesl zase něco málo novostí, ale je to tak nějak celkově fádní, poněvadž ani samotný námět, milionkrát převařený, nenabízí mnoho možností seberealizace. ()

zelda82

Ctvrta hvezdicka je za ty zaverecny titulky...A E.T. to neni ani nahodou, skoro to vypada, ze Abrams tak nejak nevedel, jestli chce dobrodruznej/rodinnej film nebo blockbuster.... ()

GOREGASM

Celý rok nás DžejDžej napínal a připravoval na událost roku. Nakonec se mu podařilo natočit téměř dokonalý tribut producentovi tohoto snímku Stevenu Spielbergovi. Feeling osmdesátkové atmosféry je dokonalý a Abramsova režie je stále prvoligová. DžejDžej ale nepochopitelně osciluje mezi hravým, rodinným dobrodružstvím a scifi hororem, přičemž převažuje první varianta. Právě proto snímek, který má své nesporné kvality, vyznívá se závěrečnými titulky bezzubě, a to i přesto, že se u něj pobavíte. Vzrůšo s velkým V, na které nás Abrams namasíroval, se však rozhodně nekoná. 60% P.S.Design aliena je brilantní, bohužel vyzní zcela do prázdna... ()

Elbarto08

Já...jsem...filmem...prostě...uchvácen...moc...se...mi....líbil....nechápu proč je tak podceňovanej.... Asi se mi tak strašně líbil proto, že miluji Ameriku, americká maloměsta, takovéhle příšerky, události, které se doktnou ne jenom hlavnách hrdinů, ale celého obyvatelstva a v neposlední řadě to krásné zničení města. Screw you, bando ()

agassi68

Kingovská atmosféra ma vtiahla do deja, o ktorom som si nič neprečítal. Zrážka vlaku s autom dodala akčný náboj a vyzeralo to na jeden z najlepších kúskov tohto roku. Fagani boli dobrí, malá Fanning tiež, no blížiaci sa záver chcel byť asi poctou Spielbergovi a narušil moje dovtedy päťhviezdičkové nadšenie. Čo už, zrejme to tých amíkov budem musieť doučiť.. ()

char_t

Už dlouho jsem neviděl film s dětmi v hlavních rolích, který by nebyl zároveň dětinský, takže palec nahoru. Škoda jen nevyužitého potenciálu - konec, kde se mohla tajemná entita konečně pořádně ukázat, jako by režírovaly samy děti, a ne Abrams pod dohledem Pana Režiséra osobně. ()

Luk Skywalker

E.T. Mimozemšťan v roce 2011, takhle to přesně vypadá protože děti jsou už dneska drsnější a odolnější, takže trošičku té akce co tam je zvládnou, takže spíš film pro děti než dospělé. Jinak nevím, jestli to je pocta 80. létům, protože přesně takhle se před 30 lety filmy točily. Dále stejně jako v případě Kick-Ass se mi líbila hlavní holčičí postava - Elle Fanning hrála sympaticky. Dále chybičky by se taky našly, ale nepošlu tento film do háje, ale do průměru, kde dozajista patří. Příště by ale mohl Spielberg platit něco lepšího, bo poslední dobou to u něj stojí za hovno. A ty dojemné scény mě už přestávají bavit. ()

Puddle

Po první půlhodince bych to označil jako hezkou poklonu E.T.mu s citem pro detail. Dětští herci parádní a dílčí zápletka s natáčením filmu jakbysmet. A z Elle Fanning v roli policistovy ženy mě fakt mrazilo v zádech. Ok, ok... Později však děcka ustupují z hlavního tahu a kouzlo filmu začíná pomaličku pohasínat. A veškeré budování napětí a strach z neznámého, vyznívají do prázdna, když si člověk vlastně uvědomí, že to není ani tak poklona, jako spíš E. T. v bleděmodrém. Neříkám sice, že bych se nějak přehnaně nudil, ale cítím se lehce oklamán. Od J. J. Abramse jsem prostě jen čekal něco trochu sofistikovanějšího. 65 % ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze