Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

MáŠa

I když je to o něčem, čemu člověk skoro vůbec nerozumí, dokáže to vtáhnout a zajímat. Jen konec je takový nekonec ()

Morholt

Poslední finanční krize byla natolik rozsáhlá a medializovaná, až jsem se divil, že se tohoto tématu nikdo nechopil mnohem dříve. Nicméně Margin Call vypadalo na první pohled slibně a ačkoliv jméno režiséra mi neříkalo vůbec nic, herecké obsazení z mého pohledu zaručovalo slušnou porci zábavy. Ale ouha. I přes snahu hlavních hereckých protagonistů a slušně napsaný scénář nedokázal režisér filmu vtisknout ten pravý drajv, takže i scény, které nabízely alespoň špetku emocí a pošimrání divákových nervů byly nakonec naprosto bezkrevné a často i nudné. Na svůj debut si měl Chandor vybrat jinou látku. 50% ()

mm13

Margin Call je pravdivý a najpríťažlivejší v tom, že nekričí "to vy!", ale v šere a tichosti, neochotne, no vo finále predsa len bez okolkov konštatuje "to my". ()

jerry12

90%. Nemůžu si pomoct, ale tento snímek má jednu jedinou chybu - je příliš krátký. Špičková záležitost, která v mnohém předčila staršího a slavnějšího bratříčka, má vše, co by snímek z prostředí Wall Street měl mít, a i přesto, že jeho předmětem je velmi ožehavé a citlivé téma, které všichni ještě relativně čerstvě pamatujeme, je natočeno (a především napsáno) s velkou svědomitostí. Margin Call od začátku velmi postupně graduje, je systematicky náladový, jeho forma přesně zapadá do konceptu reálných událostí a přestože je to snímek plný konfliktů, každá postava konfrontuje především sama sebe a - občas nelogicky, ale přitom velmi realisticky - je plna svědomí, často i tam, kde je takový závěr iracionální. Sebereflexe všude, kam se podíváš, a takové filmy já rád. Konzistentní a z řemeslného pohledu zodpovědná práce, která se formálně sice zakládá na povrchních tématech - temná strana kapitalismu - ale ve svém důsledku je hlubší, depresivnější a vážnější, než se může zdát. Velice se mi líbila symbolická paralela se Samovým psem, která věrně a decentně odrážela aktuální situaci firmy až po její definitivní pád. Jen škoda, že nám Chandor neudělal tu radost a nepustil se i do té části, která by byla ještě o něco dynamičtější, ale také o dost odvážnější, a sice "den poté". Margin Call by totiž snesl klidně ještě hodinu, hodinu a půl a o zábavu by bylo bezpečně postaráno, nejen díky neustále se zlepšujícímu Spaceymu nebo překvapivě skvěle hrajícímu Bettanymu. Přímočará bomba, která mě fantasticky pohltila. ()

maseer2

vydařené drama, kterému, ač se zabývá dost složitou tématikou, snadno porozumí i člověk, jenž se v dané problematice vůbec neorientuje.. občas jsem se sice v nějakých odborných termínech poněkud ztrácel, ale zážitku z filmu jako celku to ve výsledku skoro vůbec neškodí.. snímek se v té odbornosti totiž zbytečně neutápí a místo toho pomocí reálných a uvěřitelných postav věrohodně a s nohama na zemi popisuje situaci v jedné velké firmě těsně před vypuknutím finanční krize.. ()

PROROK14

Solídna dráma z prostredia Wall Street. Síce nehovorí tak podrobne, ako tá kríza začala (ako film Inside Job), ale priblíži lepšie jednotlivé charaktery investorov. ()

6thSun

Otázka je, zdali nebylo příliš brzy natočit film o lidech, kteří značně zkomplikovali nebo téměř zničili život většině z potenciálních diváků současnosti. 70% ()

Lacike

Divny film. Asi mal ukazat nekompromisnost jednania financnikov, cim trochu pripominal fllm Glengarry Glen Ross. Ale cela ta zlomova situacia, ktora sa cely film prejednava ma celkom minula. Herci hraju kvalitne ale ich postavy mi boli ukradnute. A ta odborna hatmatilka mi pripadala nezrozumitelna napriek snahe o maximalne zjednodusenie. Pozri sa na graf x a tabulku y. Sme v prdeli. Ahaaa. Vlastne mi to pripadalo trochu smiesne. Evidentne sa tam jednalo o zavaznych veciach, ale pôsobilo to absurdne. Paradoxne najviac na mna zapôsobil uvod s hromadnym vyhadzovom a to hlavne ohľadom Tucciho postavy. To jak vyhodia chlapa na vysokej pozicii po 19tich rokoch a z minuty na minutu si musi pod dohladom zobrat z kancelarie osobne veci a v eskorte sa spakovat jak nejaky kriminalnik z budovi prec je totalne svinstvo mozne snad len v amerike. Skoda ze film nepojednaval radsej o tejto teme. 5/10. ()

Johny_fork

Celý děj se odehraje v několika kancelářích. Dlouhé statické záběry ovšem Margin Call prospívají. Líbila si mi ta komorní studená atmosféra burzovního zákulisí, kde se spory neřeší pěstmi, ale chladnokrevnými zákulisními hrami. ()

MoiJe

Wow, natacat s tolkymi znamymi hercami musela byt nocna mora. :) Slusne. Cakala som nieco viac ako serial Newsroom, akysi sum, stale nove informacie, exkluzivne info a nahodne dopnute spojitosti... to sa tu ale odohra len na zaciatku v hlave Quinta, dalej uz len sledujeme, ako sa o tom informuju vyssie a vyssie v potravinom retazci jednej firmy. ()

Chermy

Jak natočit zajímavý film o něčem, co každý ví, jak skončilo? Obsadit ho skvělými herci(Spacey, Tucci, Irons, Bettany...) a napsat chytré dialogy! A ono to kupodivu opravdu funguje. Film, který je poměrně dlouhý na to, že se v něm vlastně nic neděje, mě bavil od začátku do konce právě díky zajímavým postavám a jejich slovních přestřelkách. ()

JohnCZ

Tak tiché, neosobní a chladné a přesto napínavé a plné emocí, za což můžou především precizní herecké výkony. Velmi stravitelné vyobrazení počátku ekonomické krize, které se sice moc nežene za vysvětlováním a nechrlí po kilech odborné termíny, ale přesto a možná právě proto je pochopitelné i pro běžného diváka, který do problematiky ekonomie zas až tak nevidí. ()

Ajinka126

Film je zpracován dobře.. To jen já jsem čekala, že mi to zobrazí první kostičky událostí, které spustili dominový efekt.. ale ne, že uvidím pouze kus prstu, který do domina poté udeří. To bylo trochu zklamáním. ()

F.man

Na první pohled je Margin Call konverzačka chladná jako samotný svět financi. Kravaty, grafy, kafe a tak. Když se ale začne roztáčet koloběh příběhu a divák zjistí, že se ocitnul na scéně předvečera ekonomické krize 2008 v baráku Lehmanovic bratrů, dostane film neuvěřitelné koule. A ty si udrží až do poslední scény. Bezchybný casting, skvělá režie, trocha toho moralizování a několik pravých son-of-the-bitch týpků mi dává jedno z překvapení roku a čtyři hvězdy. I don't get any of this stuff. ()

DEXTER099

Tak tohle mě nějak minule,příběh o manažerech a jejích nenasytnosti jestli budou mít tolik nebo tolik milionu.No a jestli příčinou jejich rozhodnutí zkazí ix životu,no co vždyt je to přece jedno.Nebýt Kevina Spaceyho tak dám méně,ale takto 60 % a tři hvězdy. ()

EastWicka

Pomalejší rozjezd tomuto komornímu dramatu jen pomohl naplno se rozehrát. Je to fascinující sonda do světa, který může obyčejným smrtelníkům připadat tak vzdálený našemu jako, řekněme, ten, v němž jsou doma Thor a Loki. Fakt, že v momentě, kdy se svět burzovních bohů zhroutil, rozjely jeho trosky řetězovou reakci v té naší, každodenní realitě, člověku dochází postupně. A naplno až při závěrečných titulcích. ()

NinonL

Drama jedné noci a dvou dní, které změnily osudy miliard lidí, včetně nás. Ačkoli je z podobného ranku, film není tak zábavný, jako burzovní trháky Olivera Stonea. Ale je mnohem propracovanější, jde do detailů počátku největší finanční krize současnosti. Můj oblíbený herec Jeremy Irons je ve filmu neskutečně odporný, chamtivý a bezohledný majitel firmy na velké peníze. Všichni ostatní herci podávají své postavy stejně do hloubky. Moc se mi líbilo, jak je na každé jednotlivé osobě znát, co pro ni znamenají nadstandardní peníze i co všechno je pro ně ochotna obětovat. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)