Ned si žil spokojeným životem na bio farmě po boku své hippie přítelkyně, dokud jej však jeden nerozvážný incident s marihuanou na farmářském trhu nedostal za mříže. Po návratu z vězení se nastěhuje ke svým sestrám... V žádné rodině nesmí chybět – černá ovce, která je vždy o pár kroků pozadu. Zvláště pak, má-li si dát do pořádku život. Pro sestry Liz, Mirandu a Natalii je to jejich věčně pozitivní bratr Ned, bývalý majitel organické farmy, jehož neskonalá ochota spoléhat se na poctivost lidstva způsobuje jeho osobě nemalé problémy. Normálně by byl naprosto nepoužitelný, ale jednou je to jejich bratr, takže když ho opustí přítelkyně a vyhodí ho z farmy, jsou to opět sestry, kdo zavelí k záchraně. Každá ho u sebe nechá nějakou dobu bydlet, ovšem bratrova neotřesitelná víra v naprostou upřímnost jim obrátí životy vzhůru nohama. Avšak i díky tomu si všichni v rodině nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá. (HBO Europe)

iamek

Moc příjemná komediální jednohubka se sympatickým hereckým obsazením. Hlavně Paul Rudd v roli trosky byl fantastický. ()

Chrustyn

Neobvyklá, nezávislá podivnost s ojedinělým výkonem Paula Rudda v poněkud naivní roli člověka se vzhledem z dob hippies. Víceméně standardní "malá" americká komedie se vším všudy. Bohužel nepříliš vtipná. ()

Flego

Mnohí si myslia, že byť naivným, pravdovravným, úprimným idealistom je pozvánkou k nálepke idiot. Možno sa to tak niekedy v tomto svete javí, ale to nie je chyba tých "idiotov". Nenápadný snímok so slušným obsadením je malou sondou do americkej rodiny a je len škoda, že záver bol príliš zjednodušený. ()

rikitiki

Humor je něco, co se tomuto snímku nepřihodilo. Hlavní hrdina je jednoduše hloupý, neschopný a protivný. Asi bylo záměrem scénáře, aby hrdina svou bezprostředností demaskoval lži v životech svých sester, ale on jim je jen zničil a ještě na ně byl hnusný. Je to zbytečný film. ()

HellFire

Jaký význam měl tenhle film? Natočit příběh o jednoduchém chlapovi nebyl v tomhle podání moc dobrý nápad. Potěšující alespoň bylo sledovat tu spoustu příjemných herců pohromadě (Paul Rudd mi jediný moc nesedl). ()

Thomick odpad!

Hustý. Asi po pěti minutách jsem si řekl, že jestli to opravdu skončí tak, jak to skončit nejspíš "musí", tak půjde o sračku gigantických rozměrů. A hle! (Bylo to ještě horší). Každopádně jestli máte chuť potkat nejprvoplánovější vtip galaxie (pes Willie Nelson) a neskutečně tragicky vykreslenýho "idiota", ve kterym by se beztak - nejmíň kousíčkem - našel kdokoliv z nás (takže fakt stěží pochopíte, proč že ho má celý okolí za naprostýho imbecila, co si ani zadek sám nevytře) ... tak směle do toho! Vážně nechápu, jak se takový jména mohly tomuhle bezcennýmu projektu vůbec upsat; čimž teda ale rozhodně nenarážim na čim dál votravnější Zooey - ta tam naopak pásla dokonale. ()

eraserhead666

Na jednu stranu zábavná komedie o jednom týpkovi, který je prostě "tak trochu jiný" a má to hozené jinak, než se dnes vyžaduje. Občas je to prostě blb, který uniformovanému policistovi prodá trávu, jindy zase super týpek na pokec, když si potřebujete ulevit a vykecat se. A je obklopen zvláštními až podivnými lidmi, ať už jde o jeho rodinu, expřítelkyni nebo kurátora jeho podmínky. Tohle všechno přináší nejednu zábavnou situaci. Problém trochu je, že se to někde v půlce nebezpečně zvrhne do vztahového dramatu hned několika osob. To už tak zábavné není. Navíc, hrozně nesnáším lidi, kteří za své chyby a těžkosti viní jiné. A tady jich je ke konci hned několik. ()

Janek

Paul Rudd to jednoznačně táhne (a vlastně celé osazenstvo), jeho postava je dobře napsaná: bezelstně upřímná (až hloupá), ale překvapivě situace netahají za mozek a dobře plynou. Já se nenudil a odpouštím trochu slabší finále. 70% ()

Necrotongue

Ani nevím proč jsem si film tak oblíbil, když je plný klišé a dalších předvídatelností. Možná proto, že mi Ned svou povahou silně připomínal Jeffa Lebowskiho; taky je to takový ten týpek, který si chce jen v klidu žít, na otázky odpovídá pravdivě a ani ho nenapadne, že by si tím mohl uškodit. A není to proto, že by byl hloupý, on prostě nepředpokládá, že by to proti němu chtěl využít někdo, komu neublížil. Takže je jen těžce naivní. Vždycky, když tento snímek vidím, musím přemýšlet nad tím, jak by to vypadalo, kdyby se takhle chovali všichni. To by bylo peklo. Je škoda, že film spadá do žánru, v němž jsou šťastná zakončení povinná, protože falešné tóny zbytečně nabourávají tu porci člověčiny, kterou jsem z příběhu dostal. / Poučení: Když už musíš prodávat drogy, alespoň si dobře vybírej zákazníky. ()

Beastmaster4

Vtipné a jednoduše krásné. Ned (Paul Rudd) tu ztvárňuje naprosto nevinný přístup k životu, který je tak krásný, jak si ho uděláme - bohužel nám v tom občas "překáží" zákon a nevyřčená pravidla :-). Film, který určitě stojí za podívání. Není nijak hlubokomyslný ale o to více plný jednoduché krásy a pochopení....je to film o vztazích a lidské spokojenosti s prostým, jednoduchým životem, kde vám stačí láska a pochopení rodiny a váš věrný pes :-) + nějaká ta pěkná slečna ;) Zaujaly mě (a to jsem byl překvapený) i dialogy, které díky kvalitnímu ženskému obsazení měly tu pravou hašteřivou šťávu s obsahem životní reálnosti....žádné tlachy bez emocí a o ničem. ()

MonaSax

Tenhle film byl prostě hrozně sladký (myšleno dobře). Velice mi byla sympatická postava Paula Rudda. Bavila mně dost i role Elizabeth Banks a kupodivu mi tady ani nevadila Zooey, kterou od shlédnutí pár dílu The New Girl opravdu nemusím., není to špatná herečka, ale v tom sitcomu je opravdu směšná a otravná. Steve Coogan mi sympatický nebyl a Emily Mortimer taky moc nemusím. Všichni na Neda nadávali, ale nakonec to bylo on, kdo všechno spravil a uvedl na pravou míru. Mám ráda tyhle komediální rodinná dramata. Mezi jedny z nejlepších, co jsem viděla patří Little Miss Sunshine. ()

Morholt

Paul Rudd si vrcholně užívá roli losera, který svou bezelstností totálně převrátí naruby životy jeho tří sester. A i trojice sester v sestavě Banks-Mortimer-Deschanel byla parádní, přičemž kukadel poslední jmenované se asi nikdy nenabažím. Our Idiot Brother je synonymem pro pohodový film. 70% ()

Kamca_

Začátek byl hodně zajímavý a neobvyklý. Film mě zaujal hned. Nebyly tu vůbec hluchá místa. Herecké obsazení fungovalo dokonale. 80%. ()

Lacike

Po väcsinu stopaze sa to tvari ako velmi slusna satira na vztahy a sposob zivota, aky vedu postavy okolo ustrednej postavy. Lenze poslednych happy endovych 10 minut meni cely film na klasicky rodinny film s miernym moralnym ponaucenim. Skoda. Ale aj ked si odmyslime zaver, tak to nie je ziadna slava a vidno, ze reziser nie je natolko schopny, aby dokazal utiahnut temu ktoru si zvolil (jeho predchadzajuce priemerne filmy to len potvrdzuju). Keby to reziroval napriklad Woody Allen alebo niekto podobny vo svojej vrcholnej forme, tak z toho mohla byt totalna pecka. Takto z toho vznikla zaujimava jednohubka s nevyuzitym potenciálom. 6/10. ()

ScarPoul

Nechápem ako je možné, že film ako tento drží pokope aj napriek všetkým slabým miestam čo obsahuje. Aby ste rozumeli: nejedná sa o žiadnu prevratnú komédiu a už vôbec nie o tragikomédiu. Aj keď sa film vyvaruje značnému množstvu klišé , spájaných s podobným druhom filmov, rozhodne nie je originálny. Peretz natočil rutinný film, ktorý má mnoho nábehov na širšie rozpracovanie deja a postáv, ale vo všetkom zostane na pol cesty. Čo zamrzí, lebo charaktery sú vystavané perfektne. Ale celá tá dráma okolo životov hlavných hrdinov, bola jednoducho slabo vykreslená. Preto ma to do značnej miery nechalo chladným. Najväčší klad filmu sú herci. Vďaka nim je film pozerateľný a práve oni mu dodávajú potrebnú dávku inovácie, ktorá pomáha v značnej miere zabudnúť na nefungujúce prvky. Paul Rudd je talentovaný herec aj komik, len akosi nemá šťastie na dobré úlohy. Our Idiot Brother je vzťahový guláš, ktorý kupodivu chutí dobre, ale sú samozrejme veci, ktoré vám chutia viac. ()

6thSun

Další variace na téma měkkosrdcatý a skrz naskrz dobrácký týpek. V reálném životě bych s takovým člověkem rád pobyl, ve filmu ale jeho existenci tolerovat nehodlám, neboť znamená obrovský scénáristický cheat, který navíc v tomto případě není obalen dostatečně zajímavým příběhem. 40% ()