Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

dopitak

Perfektní film. Michelle Williams je perfektní a těžko si představit, že by někdy mohla dostat těžší roli než ztvárnění MM. Těžší nikoliv ve smyslu jejího vlastního hereckého projevu, ale očekávaného srovnání (a předpojatosti) se skutečnou postavou. Je to jako když někdo ve filmu hraje Hitlera. Můžete mu toho diktátora nakrásně uvěřit, ale stejně to nebude úplné, i kdyby se ten nešťastník na konci filmu zastřelil uprostřed Berlína. Mnohem snadnější úlohu měl Kenneth Branagh (moc se mi líbil), kterého po dnešku (tedy pět dní před vyhlašováním Akademie) pasuju na favorita vedlejší role - jeho Laurence Olivier mi děsně připomínal Mirka Donutila, milé. Eddie Redmayne a jeho plné rty jsou tam skutečně jen jako messenger, to má ve filmu pravdu. My Week with Marilyn je pro mě nejlepším retro loňského roku, přestože úspěchu stejně otitulované The Kings speech nedosáhne. Potterovce potěší menší role Hermiony Emmy Watson, fajnšmekry zase obsazení Judi Dench a Julie Ormond. No a mě nejvíc, že herec, kterého ve vší tichosti obsadili zhruba do tří vteřin záběrů (stopáž cca od 8 min 47 sek), ve kterých ztvárňuje nejlepšího britského komika všech dob Normana Wisdoma (skutečně to je on, ve filmu na něj i volají, "Normane" a podle režiséra filmu tyto záběry natočili v ten samý den, kdy Wisdom zemřel), je loni zesnulému herci opravdu podobný. Podle některých domněnek si tuhle postavu zahrál dokonce sám Norman, těch několik vteřin je prý dílem CGI. Ví někdo víc? ()

iamek

Průměrný životopisný snímek o průměrné herečce, z které vyzařovalo něco co nejde popsat. Kdyby v roli Marilyn byl někdo charismatičtější, tak snímek možná dopadl lépe. ()

Chrustyn

Tématem zajímavé ale zpracováním dost plytké vyprávění o spontánním vztahu legendární hvězdy s obyčejným ale pozorným mladým mužem, který dokáže otevřít oči i takové hvězdě jakou byla Marilyn Monroe. Co je na celém příběhu pravdy se asi nedozvíme ale nemyslím si, že je na tolik zajímavý, že by jeho autenticitě kdokoliv pátral. ()

mcb

Potenciální ambice na mnohem propracovanější snímek tam jsou, Můj týden s Marylin se však scvrkl jen na jednoduchou romanci o tom, jak jak se idealistický mladík zamiluje do světového sexsymbolu. Témata nad rámec příběhu se vyskytují v hojném počtu, ale nejsou využity v prospěch co nejklasičtěji zpracovaného dramatu, které si razí cestou jednoduchou sentimentální cestou. Celý film vypadá jako náčrtek toho, jak by měl výsledný film ve skutečnosti vypadat. A to je škoda - hlavně kvůli tomu, kolik narážek a paralel s filmovým průmyslem mohl příběh Marylin Monroe obsahovat. ()

mat.ilda

Zde dojde, tuším, k rozdělení diváků na dvě skupiny, nicméně obě budou na rozpacích: skupina nevědoucích bude očekávat mnohem víc ze života Marylin, hlavně co do pikantností, a možná bude z neznalosti odsuzovat její vystupování. Ti druzí, kterým není neznámá životní a profesní osa herečky z životopisných knih, budou chtít vidět své dojmy převedené na plátno tak, jak si je jejich paměť a představivost zafixovala. Obojí tak nemohou být zcela uspokojeni, jedná se o krátkou epizodu a není jen o Marylin, jsou v ní útržky vzpomínek mladého muže, nováčka ve světě filmu, který měl to štěstí osobně poznat dvě ikony své doby - jednu z nich osobněji :-). Spolu s ním tak nasajeme atmosféru Anglie padesátých let, pocítíme chlad a nehostinnost ateliérů Pinewoodu, ve kterých se Marylin cítila tolik stísněně a nejistě, poznáme lidi, kteří ji doprovázeli, vedli i ovládali. Marylin je nám představována z pohledů osob, které s ní při natáčení v Londýně přišli do styku - jako přirozený talent zářící hvězdným prachem, ale hned poté zmítaný pochybnostmi a strachem tak, že neodříká jednoduchou repliku - jako novomanželku, která už tuší, že opět nenajde onu jistotu a bezpečí, kterou podvědomě hledá jako bolestné za ztrátu šťastného dětství - jako sexsymbol žádaný veřejností i jako zranitelnou bytost, závislou na drogách a alkoholu, toužící prožít obyčejně šťastné chvíle. To vše nám v časovém rozmezí jednoho týdne zprostředkoval Colin Clark, který se světu svěřil se svým tajemstvím, ale především úžasná Michelle Williams, která svým výkonem dokázala na okamžik upozadit přesvědčení o neopakovatelnosti a jedinečnosti Marylin Monroe. ()

Stanislaus

Marilyn Monroe, jako symbol Hollywoodu, mám rád, a proto jsem si nemohl za žádných okolností nechat ujít film, který se zabývá jednou velmi zajímavou etapou jejího bouřlivého života. Herecké výkony byly úžasné a přesvědčivé - hlavně Michelle Williams a Kenneth Branagh. Stylizace do 50. let byla velmi důvěryhodná, stejně jako výprava. Zkrátka moc dobře natočený film, kterému však k dokonalosti ještě něco málo chybělo. ()

Flego

Princ a tanečnica nie je príliš zábavná romantická komédia za akú sa chcela pasovať. A vlastne som nikdy nepochopil, prečo sa Laurence Olivier pustil do tohto projektu. Zrejme podľahol svetovej "marilynáde"... Prečo to spomínam ? Lebo Curtisov snímok je filmom o tomto filme, resp. poodhaľuje zákulisie pobytu komplikovanej Marilyn Monroe v Anglicku počas nakrúcania vyššie spomínanej komédie. A že dokázal dokonale vystihnúť paletu odtieňov charakteru slávnej herečky je viac ako jasné. Príbeh je až príliš intimný a poctivo natočený, aby bol len tak spláchnutý do zabudnutia. Mladá Michelle Williams v úlohe MM je skvelá a dokázala dať svojej postave punc dôveryhodnosti a nebolo to jednoduché, lebo stvárňovala svetoznámu ikonu strieborného plátna. Taktiež Eddie Redmayne bol dobrý ( páčil sa mi aj v Pilieroch Zeme ) a jeho roztomilá plachosť bola ozaj sexi. O Branaghovi netreba nič hovoriť, jeho Olivier bol ozdobou filmu. Oslnivou ozdobou bola i Judi Dench v malej úlohe. Toto masívne hodnotenie hercov má prostý význam, ich poctivá angažovanosť vo filme robí tento príbeh príbehom. Môj týždeň s Marilyn sa nezapíše do análov filmovej klasiky, ale je príjemným osviežením a bezpochyby stojí za to vidieť ho. ()

MontyBrogan

Latentne poetické a úmyselne nostalgické dielo s vydarenou atmosférou. A tiež zaujímavé nahliadnutie do (z časti) zákulisného života ikony a diania okolo nej. ()

sharky

takovy mily film, na kterem kazdy, kdo se o filmy blize zajima, oceni spoustu povedenych drobnosti...MW se do hlavni role vyborne stylizovala, i kdyz nema jeji sex-appeal ()

rikitiki

Standardní memoárová vyprávěnka, která je nostalgií let zbarvená lehce do růžova a medova, přestože evidentně pro Marilyn byl nezkušený mladíček pouhou hračkou na pár dní. SHRNUTÍ: Princ a tanečnice, o jehož vzniku film vypráví, je místy mnohem zábavnější. ()

Pítrs85

Při sledování filmu My week with Marilyn jsem měl chvílemi pocit, jestli se náhodou nedívám na dokument o životě této herecké legendy, sice neznám podrobnosti tohoto případu, takže nevím, nakolik je blízký pravdě, ale díky hercům, prostředí a různým skoro až pedantickým detailům mi to vše přišlo hodně věrohodné. Kenneth Branagh samozřejmě nikoho nemusí přesvědčovat o tom, že je to výjimečný herec, ale v roli Laurence Oliviera jsem si ho opravdu užíval a to samé se dá samozřejmě říct i o Michelle Williams, jenž je chvílemi od pravé MM až k nerozeznání. Za zmínku určitě stojí i výkon Eddie Redmayneho coby "holky pro všechno" Colina Clarka a (pro mě jakožto velkého fanouška Harry Pottera) přítomnost Emmy Watson, jejíž role sice není nijak velká ani výrazná, ale opět jí to tu moc sluší :) Ale pozadu samozřejmě nejsou ani ostatní herci. Moc příjemný film. ()

Sofia

Nejsem muž, takže mě hloupoučká, egoistická a sebedestruktivní osobnost typu Marilyn Monroe nechává chladnou, ať si má křivky dokonalé jak chce. Film je to příjemný, ale nevyvolal u mě žádné velké emoce. Více než Michelle Williams (nemám jí prostě ráda) mě spíše zaujal Kenneth Branagh v roli Laurence Oliviera, ten byl naprosto dokonalý. Jako celek v kategorii biografických filmů bohužel spíše podprůměr. ()

Chickenka

Vcelku velice příjemná a oddychová podívaná. Sice Michelle Williams si s Marilyn podobná skoro není, ale zvládla ji zahrát bez chybičky. ()

Tatannka

Momenty, kdy se stará herecká škola reprezentovaná Lawrencem Olivierem potkává s blondýnou, která hraje jinak a chová se jinak než filmové hvězdy do té doby, je na filmu nejchytlavější. Michelle Williams hraje skvěle. To je bohužel všechno. (Míň výrazný a zajímavý hlavní hrdina se často nevidí.) ()

TheJokerCZ

Moc příjemný snímek, u kterého jsem se zas tolik nenudil. Velmi se mi také líbili herci, ať už v hlavních či vedlejších rolích, kterým ty role rozhodně seděli a i Michelle Williams nebyla špatná. 99 minutová stopáž je tak akorát a já jsem celkem spokojen. Více méně zasloužené 4*. 7/10 ()

Kamca_

Dost nudný film. Teda aspoň pro mě. Podle ukázek jsem čekala víc. Nemám moc v oblibě životopisné filmy a tenhle snímek to potvrzuje. Ani herecky mi to nesedlo ... 40%. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)