Slepý bankéř (S01E02) (epizoda)

The Blind Banker

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010, 1 h 29 min

Komentáře uživatelů k epizodě (26)

*** a půl poníka ------ Naděje v individuální ocenění zmařeny, přidávám se k hromadě sníženého hodnocení. Méně humoru (např. Sherlockovy sociální interakce s jedinci schopnými sarkasmu a respektu zároveň), méně závislostí, více nudy, nepovšimnutá hudba. Hezká kamera. Uvěřitelná přítelkyně. Chybějící Lestrade (Wrong!). Chybí mi atmosféra... jakákoliv. Schází napětí, schází očekávání. Je to Moffatem? U Doctora se cítím podobně, čím dál v sériích, tím silněji. A přitom - těch nápadů, krucifix! Hodlají vyházet všechna tajemství najednou? ------ Zpátky. Přemýšlím, zda k Sherlockovi není třeba průpravy. Mít rozsáhlejší zkušenosti ve čtení anebo sledování detektivek, možná bych jej ocenila spíš. A možná také ne. Neklid přijde, kdykoliv tempo děje zvolní; nikdy jsem nedokázala udržet pozornost u "starých dobrých klasik", s výjimkou Colomba (místy to byla fuška, ještě že Peter Falk nemá chybu). České detektivky leží bez ladu a skladu v paměti sedmiletého dítěte, neviděla jsem drtivou většinu Hitchcockovy práce ani Sherlocka v podání Jeremyho Bretta, Poirot mě - poměrně k jiným nabízeným drogám - k uzoufání nudí. Takže možná jo - možná mi chybí patřičný zápal. (NEBO HUDBA. Kéž by byla hudba lepší.) Downeyho Sherlock je nezastíraná akční komedie, srovnávat jej s tímhle nemá smysl. Co je opravdu zlé: nečetla jsem Doyla. To stoprocentně napravím. ------ Chci se bavit i bez průpravy. Moffata považuji přinejmenším za záruku legrace. Někde. Nějaké. Většinou. Tak kde vězí? Sherlock od BBC sice zatím nestačí k tomu, abych byla unešena, ale epizod je málo a The Great Game slibuje zajímavý děj. Jsem více než ochotna to risknout.(24.4.2016)

• SidneyP

Po vydařené první epizodě přišel mírný úpadek, ovšem nic tak velkého, abych se na to přestal dívat dál. Konec taky bohužel není žádná "vytřeštil-jsem-oči" podívaná, pro mě tedy 70%.(4.1.2016)

• Kingjiri

POZOR SPOILERY Až na pár povedenejch scének humornějšího ražení (Watsonovo rande nebo jeho vandalismus) převážně nuda. Zápletka s čínskou mafií mě moc nebavila a scény spojený s čínskym cirkusem mě už nezaujaly vůbec. Aspoň, že byla vcelku zajímavá pointa a napínavější závěr (eliminace číňanky), dvě silnější hvězdy.(6.7.2016)

O pořádný kus lepší jak Studie v růžovém a přesto ještě ne úplně TOP. Sluneční brýle v temném tunelu (či co to bylo) mě fakt pobavili. Napínavé.(12.10.2017)

Skvělá zápletka, bohužel to ale nebylo zdaleka tak dobré jako první díl. I přesto se mi tento díl líbil a zatím jsem a doufám že taky ještě budu z tohoto seriálu nadšen :-).(27.1.2016)

Druhá časť je veľké sklamanie, samotný Sherlock pôsobí ako nepodarená paródia svojho (v skvelom úvode) načrtnutého charakteru. Dôvtip a nápaditosť sa vytratili, miesto nich sa kŕčovito snaží The Blind Banker pretláčať akciu, čo mu však vôbec nepasuje. Dúfam, že sa v ďalšej časti napravia, toto bol čistý priemer.(4.9.2017)

1 2 následující >>