Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život přináší události radostné i neradostné a zřejmě jen málokdo by zpochybnil, že svatba jednoznačně spadá do první z jmenovaných kategorií. John a Mary se rozhodli vstoupit do manželského svazku a paní Hudsonová ohlašuje konec celé jedné éry. Pro Sherlocka to ovšem znamená, že bude nucen čelit dosud největší výzvě svého života – musí zvládnout proslov ženichova svědka. A přednést ho před skutečnými lidmi, kteří mu budou opravdu naslouchat. Co se může stát nejhoršího? Třeba to, že se mezi svatebčany vyskytne někdo s vražednými úmysly. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Tušil jsem, že se jedná o seriál, ale zároveň jsem si myslel, že jde o adaptace příběhů skutečného Sherolocka Holmese. To bylo zásadní zklamání. Do moderní doby je ovšem zasazen Sherlock, který má s tím Doylovým jen pramálo společného, snad jen jeho deduktivní metodu, jinak se chová jako cvok a všude kolem rozsévá zmatek, rozhodně mi to nesedělo a jestli toměla být komedie, tak to zas tak moc k zasmání nebylo. Ale samotná vražda, ta trošku dojem vylepšila. ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Svadba a prípad, obe proporcie vyskladané z najmenších maličkostí a zároveň vkusne skĺbené dohromady. Exemplárna ukážka toho, že na detailov proste záleží. Nič nebolo na vyše, všetko malo svoje opodstatnenie, čo sa retrospektívne efektne zužitkovalo. Toto bola skutočne nádherná a nostalgická púť priateľstvom Sherlocka Holmesa a Johna Watsona, tejto neodlučiteľnej dvojky. Oni sú stvorení jeden pre druhého, veční parťáci a ani svadba na tom nič nezmení. Sherlock sa role svedka zhostil naozaj svojrázne, hoci spoliehal na racionálne myslenie a nedával najavo emócie, nakoniec sa ani on tomu nebránil a intenzita tej chvíle ho skrátka pohltila. Jeho reč bola mimoriadne senzitívna, emočne ukotvená, ale aj šialene zábavná. Tento sociopat vie poriadne rozvíriť vody a spraviť svadbu ozaj divokou. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohužel, zatím nejslabší díl Sherlocka. Skoro se mi nechce věřit, jaká nuda, místy až otravná, to byla. Co naplat, že se mě v závěru tvůrci pokoušeli přesvědčit, jak měli všechno promyšlené, stejně jsem se nezbavil pachuti z toho sitcomového svatebního řádění, kvůli kterému na případ došlo až po půlhodině (!)... A pak jsem si ho stejně neužil, protože ho scénář neustále rozmělňovali onou svatbou a naprosto příšernou rozlučkou se svobodou. Tohle si pánové nezasloužili. ()

herr_carter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprostá mňamka !! Tenhle díl, spolu samozřejmě s posledním dílem 2.série u mě způsobil ten klasický stav, kdy člověk sedí před televizí s držkou dokořán a občas má záchvat smíchu nad komickými výjevy Sherlocka, kterak se snaží řešit, nebo komentovat běžné životní situace, používajíc přitom svůj odborný detektivně-dedukční slovník - a to, že znamení tří vlastně nakonec znamená 3 vlastnosti, které se u ženy projevují v těhotenství, to je prostě mazec !...............moje hodnocení = 10 z 10. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další díl třetí série. Místo gradace, spíše malý úpadek. Celá epizoda popisuje příběh toho jak Watsona a jeho lepší polovička (ne Sherlock) jdou pod čepec. Ani jsem nečekal, že o tom bude celá epizoda, ale ukázalo se, že ano a dokonce bude mít i ten detektivní podmět. Ale v celku slabé. Je hezké být součástí něčeho takového pokroku ve vztazích s hlavními postavami, ale nějak mi to celkem nezapadalo do přímého Sherlockého universa. Stále ale cenný materiál. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Mezi Wi-Fi sítěmi, dostupnými v blízkosti bytu Sherlocka Holmese (Benedict Cumberbatch), je vidět i síť s českým názvem "webchodit". (hypo97)
  • Název epizody The Sign of Three (Znamení tří) je inspirován názvem novely sira Arthura Conana Doyla "The Sign of Four" ("Znamení čtyř", česky také jako "Podpis čtyř"). (Anyk)
  • Táto epizóda obsahuje niekoľko referencií na film Temný Rytier (2008): v úvodnej scéne majú lupiči masky, aké pri krádežiach nosili kumpáni záporáka Jokera, veliteľ Sholto má spálenú polovicu tela na štýl Harveyho Denta a v scéne na lavičke Sherlock nečakane zmizne priamo uprostred rozhovoru, presne tak ako to je zvykom pre superhrdinu Batmana. (Phosphorus)

Reklama

Reklama