Pan Popper a jeho tučňáci

Mr. Popper's Penguins

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

...SE UPNOU NA ČLOVĚKA, JAKOBY BY TO BYL TUČŇÁK A PERMANENTNĚ SE POHYBUJÍ V JEHO PŘÍTOMNOSTI. PŘI NIŽŠÍCH TEPLOTÁCH JSOU KLIDNĚJŠÍ A POSLUŠNĚJŠÍ....... /// O tom, jak podivný dědictví udělá z Jima Carreye lepšího tátu, polepšenýho manžela a tak nějak celkově lepšího člověka. Stačilo k tomu jen 6 (až 8) tučňáků, kteří sním bydlej v New Yorským 5ti hvězdičkovým bytě. Sice to nejsou takový machři, jako ti z Madagaskaru (ani drsňáci z Batmana), ale pár fórků taky vymyslej. Hlavně díky nim je to taková lehce nadstandartní rodinná pohodovka, kterou si užijí i děcka. A jestliže nudu zahání medvídek mýval, na rozvrácený manželství prej zabíraj.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Každý ráno vstávám s tučňákem (Manželka? Nepřemejšlel jsem...). 2.) Chceme si s klukama (i holkama) nacvičit nějaký choreo (tučňácký). 3.) Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně blejt, ale lítat tučňáka.... 4.) Knížku od Richarda a Florence Atwaterových (Mr. Popper's Penguins) číst nebudu. 5.) Thx za titule ,,Tibro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(5.10.2011)

Animovaní tučňáci jsou roztomilí, Carrey je furt sympaťák. Vyloženě špatný film to není, ale není tam nic nového, je jasné, jak to dopadne a tyhle rodinná klišé a stejné koncepty jsme viděli už v milionech jiných rodinných komedií, takže mi to příjde jako neuvěřitelně zbytečný film a ztráta Jimova času. 50%(23.4.2012)

Příjemná rodinná komedie. Jim Carry předvádí svůj gumový obličej jako už tolikrát. Ovšem, ani jemu se stárnutí nevyhýbá a je to právě vidět na tom jeho ksichtíku. Pořád se snaží diváka zabavit a daří se mu to stále dobře, takže do starého železa ještě rozhodně nepatří. Fórky jsou tu celkem laciné, ale proč ne? někdy je potřeba i trochu orazit a prohnat mozkem něco jednoduššího jako třeba tenhle příběh. Tučňáci byli super. Potěšila přítomnost "Flatcherové". No, tady má ale k svérázné spisovatelce daleko.(28.8.2012)

Většina z nás si jistě všimla podobnosti s Liar, Liar. Člověk si řekne - OK, předvídatelnej děj a nudnej obsah. Ale Carrey to vždy dokáže vyšvihnout v něco víc. Já vím moc dobře, proč pro něj mám slabost. Carreyovský humor opět nezklamal (i když je pravda, že s xichtama se už chlapec mírní a je trošku více vážný, ale nic ze svých kvalit neztratil) + výborný nápad s tučňáky, kteří byli i skvěle zanimovaní.(1.11.2011)

• Driss

Už bylo dost mluvících zvířat a tak Ace Ventura přichází s bandou tučňáků a snaží se pobavit. Nemám proti filmu snad žádné výhrady, jen mi nepřijde adekvátní označení "rodinná komedie", jelikož banda ptačích Chaplinů snad nezaujme ani toho nejinfantilnějšího rodiče. Pro děti je však Pan Popper ideální volba.(20.4.2012)

• - Filmová adaptace vznikla volně podle knihy Richarda a Florence Atwaterových z poloviny 30. let. (Chickenka)

• - S výberom tučniakov pomáhal Scott Drieschman, ktorý sa nimi zaoberá od roku 1972. (drake31)

• - Tučňák, se kterým se ve filmu setkáváme, je tučňák oslí, latinsky Pygoscelis papua. Obývá okolí jižního pólu, je jedním z nejrychlejších tučňáků a většinu života tráví ve vodě. (Prochy38)