• HellFire

Ááááá, zase tu máme další z filmů, který neví na co si hrát. Budu rodinný film nebo se u mě pobaví jen děti či dospělí? Kašlat na to, budu to střídat, aby se pobavil každý. A to je právě ten problém. Prvních pět minut vám jasně naznačí, že se hraje na dětskou notu, ale na to se zase řeší existencionální problémy úspěšného workoholika - prodejce nemovitostí, který mimo své peníze nemá nic jiného. Rozvedený a děti se střídají v názorech na to, jestli ho mají rády nebo ne. Do toho mu jeho otec odkáže v závěti dárek - nic jiného než tučňáka poslaného v ledničce obalené krabicí. Film zase spadne do dětského tónu, kdy se digitálnímu tučňákovy daří dělat takové vylomeniny, které by nedokázal ani dospělý, i kdyby se snažil a který se chová, jako by rozuměl lidské řeči a chápal podstatu věcí. Aby jich nebylo málo, tak za pár minut dorazí další várka a to se teprve začnou dít věci. Náhoda tomu totiž chtěla, že v ten samý večer má synek narozeniny a tučnáci se mu tááák líbí. A přece synkovi neodepřete šest tučňáků, i když to nedává smysl... Jo a hraje v tom babička z To je vražda, napsala. Vypadá to, že ještě žije, ano. Nakonec to dobře dopadne, otec se poučí, rodinka se dá dohromady, byznys taky klapne. Alespoň to tak vypadalo, když jsem přeskákal až na konec. Protože na tohle se nedá dívat. Ztráta času.(13.5.2014)

Komedie stagnují už pěknou řádku let, proto mě další v zástupu jen těžko dokáží zaujmout. Na pana Poppera a jeho tučňáky jsem vyrazil, jelikož zrovna v té chvilce nebylo nic jiného a i tak jsem byl v některých momentech překvapen, že se dá natočit stále něco netrapného! Jim Carrey sice ukazuje své typické obličeje, ale výborně mu sekunduje parta tučňáků, kteří musí být perfektní bandou především pro malé diváky! Pan Popper, i když míchá všemožné chutě, v celku působí obstojně.(2.7.2011)

No prosím, a já si doteď myslel, že je vlastní Mario Lemieux.. Pozitiva: Černobílí nelétaví ptáci nemluví, kadí v přiměřeném množství a stárnoucí Jim už má na své osobité herectví "extrémně ohebné držky" ochablé mimické svalstvo. Negativa: Při pohledu na Jessicu Fletcher mě především napadá: "To je klišé, napsala". Proč je v rodinných komediích vlastní otec dětí VŽDY nakonec ten správný, ten nejlepší, ten co uzná, jaký byl mizera, zatímco nový přítel maminky je nežádoucí ťulpas, kterého ona i děti dříve, či později postaví na vedlejší kolej, protože po té hlavní přifrčel jejich náhle napravený tatínek? Snaha zachovat kolektivní sen romantické lásky v historii rodiny je zkrátka neutuchající, byť se už dávno stal jen prázdnou frází..(14.8.2012)

Ničím výjimečná, ale v rámci možností snesitelná rodinná komedie, která děti spolehlivě zabaví a dospělí ji absolvují bez větší újmy na zdraví. Jim Carrey už nemá co "fyzicky" hrát, ale sympatie mu upřít nelze, tučňáci jsou maximálně roztomilí, podstrkované rodinné hodnoty nebolí a stopáž pod sto minut funguje. V televizi se každý víkend povaluje x komedií podobné kvality, ale pokud máte na něco podobného chuť v kině, není Pan Popper ta nejhorší volba. Celá recenze zde.(21.6.2011)

Příjemná rodinná komedie. Jim Carry předvádí svůj gumový obličej jako už tolikrát. Ovšem, ani jemu se stárnutí nevyhýbá a je to právě vidět na tom jeho ksichtíku. Pořád se snaží diváka zabavit a daří se mu to stále dobře, takže do starého železa ještě rozhodně nepatří. Fórky jsou tu celkem laciné, ale proč ne? někdy je potřeba i trochu orazit a prohnat mozkem něco jednoduššího jako třeba tenhle příběh. Tučňáci byli super. Potěšila přítomnost "Flatcherové". No, tady má ale k svérázné spisovatelce daleko.(28.8.2012)

• - Tučňák, se kterým se ve filmu setkáváme, je tučňák oslí, latinsky Pygoscelis papua. Obývá okolí jižního pólu, je jedním z nejrychlejších tučňáků a většinu života tráví ve vodě. (Prochy38)

• - Na začiatku filmu si malý Popper pri komunikácii cez vysielačku s otcom nasadí zvláštnu drevenú masku, čo je odkaz na film Maska (1994), ktorý preslávil Jima Carreyho (Pán Popper). (canucks333)

• - Zo sedemnástich existujúcich druhov tučniakov bol vybratý druh gentoo. (drake31)