Od jisté doby mě jistá dvojice nahání hrůzu: Jim Carrey a jakékoliv zvíře. Nicméně zvědavost a synovy narozeniny rozhodly a šlo se do kina. A tam se to stalo. Věkem patrně mimické svaly Jima Carryho ochably nebo je Jim dostává pod kontrolu botoxem, ale to je vlastně jedno. Důležité bylo, že Jimiho výkon byl skvělý - pravda, tučňáci byli lepší, ale to jsem brala jako samozřejmost. Dějově typická linka, jak zlý, chamtivý a bezcitný kapitalista k citům, rozumu, rodině a kapitálu přišel, ale ve výsledku je to "loztomilá" letní, i když zimní oddychovka.(3.7.2011)

Na stagnující kariéru Jima Carreyho nebudou mít tučnáci jistě nijak zásadní vliv. Než se naděje běhá, skotačí a hýká mu jich po jeho luxusním apartmá rovnou šest. Zpočátku není z dědictví od táty cestovatele nijak nadšený zvláště, když má jako zaúkolovaný realitní agent plné ruce práce získat zapadlou restauraci, která jako jediná brání plánované moderní novostavbě. Jenže ke stařičké restauraci ho pojí pouto v podobě vzpomínky na tátu, který ho sem brával, když se vrátil z dlouhých cest a neposedné tučnáky si zase oblíbily jeho dvě děti s jejichž mámou se před časem rozešel, ale v koutku duše doufá v obnovení vztahu, protože stará láska nerezaví. Horší je to však s neodbytným úředníkem z místní zoo a jeho pravomocí zabavit zvířata žijící v nevyhovujících podmínkách a když se kupí stížnosti z řad nájemníků na nesnesitelný hluk, je třeba začít jednat a na nic nečekat, než by mohlo být pozdě. A ještě si tak nějak napravit pošramocený vztah s matkou svých dětí. Jenže uhlídat šest tučnáků je jako hlídat pytel blech. Tahle komedie perfektně zapadne do blížící se vánoční atmosféry. Pustit si ji třeba v létě, její kouzlo by nebylo nijak silné, protože když to tak vezmu, snaží se sice tvářit dospěle, ale vytasí se spíše s naivně pojatými vtípky. Rovněž proměna z mírně arogantního náfuky lačnícího po dobrém postavení ve firmě v citlivého a milujícího otce rodiny, který je ochoten se vzdát všech svých nectností pro dobro věci, je takto možná jen ve filmu. Jim Carrey však svoji postavu hraje převážně civilně, a i když se občas neubrání vložit do své herecké kreace nějakou pro něj typickou grimasu, je velkým tahounem filmu. Stejně tak se povedli tučnáci, kteří jsou kombinací živých a digitálních zvířat. Animace je natolik dokonalá, že není snadné poznat rozdíl mezi digitálním a živým zvířetem. Film se z velké části odehrává v bytě hlavní postavy a tam funguje překvapivě nejlépe. Pokud se děj přesune, případně i s tučnáky mimo něj, je znát, že film nedisponuje překotným množstvím nápadů, ale naštěstí se tak neděje příliš často. O předvídatelnosti děje snad ani není nutné psát, ta je totiž zřejmá. Ale jak už bylo zmíněno na začátku, je ideální si tuhle milou komedii pro celou rodinu pustit v čase předvánočním nebo vánočním a nic se tím nedá pokazit. Je určena totiž nejen pro příznivce Pittsburgh Penguins, jejichž dres si Carrey v jedné scéně oblékne. 60%(5.12.2011)

Většina z nás si jistě všimla podobnosti s Liar, Liar. Člověk si řekne - OK, předvídatelnej děj a nudnej obsah. Ale Carrey to vždy dokáže vyšvihnout v něco víc. Já vím moc dobře, proč pro něj mám slabost. Carreyovský humor opět nezklamal (i když je pravda, že s xichtama se už chlapec mírní a je trošku více vážný, ale nic ze svých kvalit neztratil) + výborný nápad s tučňáky, kteří byli i skvěle zanimovaní.(1.11.2011)

• honajz

Tuctová rodinná komedie, která se neztratí na televizních obrazovkách třeba o vánočních svátcích. Jako celovečerní film patří k tomu slabšímu, kde Jim Carrey hraje, navíc schéma vyprávění skoro doslova kopíruje starší snímek Lhář, lhář. Tatínek pana Poppera jezdil na dobrodružné výpravy a se synem byl ve spojení jen vysílačkou. Doma se neukázal, co bylo desetiletí dlouhé, a tak není divu, že ze synka vyrostl sobecký hajzlík, který dokáže ukecat jalovou krávu, aby dala tele. Tedy aby lidé prodali své nemovitosti, i když nechtějí, aby se to dalo zbourat a výhodně prodat developerům. Pak však pan Popper narazí, a to hned dvakrát. Nejprve díky majitelce zahradní restaurace v Central Parku, která kupodivu tento na Američany historický skvost odmítá prodat, a potom, když doma najde bednu od tatínkových kolegů. V bedně, a následně druhé, která přijde, jsou tučňáci. Živí. Respektive CGI animovaní, ale jako živí. Život pana Poppera se změní – exmanželka ho začne víc respektovat, děti ho najednou opět milují, jen proto, že si z luxusního bytu na Manhattanu udělal ledovou jeskyni, aby bylo tučňákům dobře (věci jako když je koupelna plná vody, že by to vytopilo sousedy, a podobně, se zde neřeší). Jen když si zaměstnanec ZOO tučňáky odvede pro pochybný zisk, nastává záchranná výprava, která rozhodne i o osudu výše zmíněné zahradní restaurace. Protože schéma nenabízí nic nového, je i zábavy pomálu. Navíc jde o zábavu typu tučňák se vykálí Carreymu na hlavu. Nebo někdo legračně uklouzne. Navíc celá ta moralitka v příběhu ukrytá je při bližším zkoumání poněkud pochybná. Na druhou stranu Carrey poněkud ubral ze svých bláznovství, což je spíše k dobru věci. Tučňáci jsou také animovaní docela hezky, a když dětem přetočíte nudný začátek, který jim nic neřekne, třeba se alespoň u řádění tučňáků pobaví. Avšak proti jejich kolegům z Madagaskaru půjde pořád jen o slabý odvar.(4.12.2011)

Tucnaci pana Posera jsou rodinna komedie, coz vicemene rika vse. Lehce moralizujici pribeh o tom, jak se fotrik polepsi a zacne se vic zajimat o deti (svoje, ne v parku s pytlikem bonbonu) a samozrejme nechybi roztomily zviratka. Ty tu jsou tentokrat v podani bandy sympatickejch tucnaku, ktery mi prisly silne digitalni a pritom je v zaverecnejch titulcich kec, ze nebylo zadne zvire zraneno, tak nevim. Carrey je sice sympatak a vlastne nesleze ze zaberu, ale nedostal moc prilezitost pro nejaky extremni saskovani. Coz je skoda. Takle je to proste prumerna komedie s par fajn vtipkama, lehce otravnejma detma, ktera se da ale v pohode skouknout. Jen nechapu tu zalibu tvurcu v neustalym vyslovovani slov na p, to zacne bejt trapny behem dvou minut.(27.10.2011)

• - Na začiatku filmu si malý Popper pri komunikácii cez vysielačku s otcom nasadí zvláštnu drevenú masku, čo je odkaz na film Maska (1994), ktorý preslávil Jima Carreyho (Pán Popper). (canucks333)

• - S výberom tučniakov pomáhal Scott Drieschman, ktorý sa nimi zaoberá od roku 1972. (drake31)

• - Mr. Popper (Jim Carrey) nosí ve filmu hodinky Rolex Two-Tone Blue Submariner 16613. (Roland Sands)