Pan Popper a jeho tučňáci

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

• jojinecko

Jim Carrey hrá opäť svoju postavu debílka s grimasami, pritom je ho v tejto stereotypnej póze škoda, lebo je to nesmierne kvalitný herec. Tučniaci sú zlatí, marketingovo je všetko podchytené, ale... zas raz sa jedná o americkú kvázi- rodinnú komédiu, s vrcholne nesympatickou rodinou, ktorá je zúfalo nevtipná, neuveriteľne klišoidná a hlúpa. "Oddychovka", ktorá miestami poriadne bolí...(9.1.2012)

Mám rád "carreyovky" a naučil jsem se u podobně schématických filmů přeskakovat pasáže, u kterých bych se sám za sebe musel stydět, že se na ně dívám, takže si takových filmů dokážu i spoustu na určité úrovni užít. Z Carreyho filmů je to nejpodobnější Lháři, lháři, jen je zde méně otravný problém otce (tam to byl vyloženě špatný otec, tady jen člověk, který potřebuje přivést zpět k "pravým" hodnotám - osobně mám z těchto návratových a smysl hledajících filmů nejraději Stranger than Fiction a to proto, že nepracuje se schématy). Bylo to milé, s až pohádkovou zimní atmosférou.(31.12.2015)

Napadlo by vás, že byste někdy mohli zdědit živého tučňáka? Pana Poppera by to asi nikdy nenapadlo, jenže to by jeho otec nesměl být poněkud výstřední. A když mu pak díky nedorozumění přijde poštou krabice s dalšími pěti tučňáky, tak už je situace hodně kritická. Chovat šest tučňáků v městském bytě není jen tak, a tak si pan Popper užije hodně radostí i starostí. Jim Carrey jako tučňáčí táta je v tomto filmu prostě úžasný, ale není to on, kdo v tomhle filmu hraje hlavní roli, tučňáci ho totiž dokonale zastiňují a jsou to právě oni, díky komu je tato komedie zábavná, roztomilá a dojemná. Když se tučňácí rodinka vydává za panem Popperem po jeho stopě, když s ním hrají fotbal, když nacvičují tanenčí kreace, když si stavějí hnízda a očekávají vyklubání přírůstků, to všechno jsou nezapomenutelné scénky, které mě dokázaly zaujmout a vtáhnout do děje. A přiznávám, že mi ukáplo i pár slz, a to jak ze smutku, tak i z radosti. Zkrátka u filmů se zvířátky jsem dost citlivý a dokáže mě dojmout sebevětší pitomost, což je má docela velká slabina. Celkově film vnímám jako nadmíru vydařený a rozhodně nezapomenutelný. Uděluji lepší čtyři hvězdy.(19.1.2013)

Nebýt toho teplouše, co si ho nedávno střihnul v jednom moc moc sexy filmu, myslel bych, že Jim Carrey už navždy zakotvil v roli rozvedeného otce, který během filmu hledá cestu ke svým dětem. Téhle šablony se drží i film o jistém panu Popprovi, kterému do života úspěšného lháře (U Croma, jak originální role pro výše zmiňovaného) vstoupí partička tučňáků. A naučí ho lásce - bych málem zapomněl dodat. Přesto všechno, co zní možná až příliš hloupě, film vlastně vůbec nenudí. Vlastně se dá na něj úplně v pohodě dívat a dobře se bavit. Rozhodně ale v kruhu rodinném. Jít na to do kina s bandou nacamraných přátel v tušení bodré zábavy u brilantní komedie narvané gagy a skopičinami, asi by to byl pěkně vypráskaný večer, který už by ani plná hrst skunku nezachránila.(14.5.2012)

Jedna sa o neskodnu komediu so zvieratkami, v ktorej nejakou nahodou hra hlavnu ulohu Jim Carrey. Najviac ma na filme fascinovala ocividna snaha scenaristov o co najlogickejsie vysvetlenie dovodu, preco musi mat Jim u seba po cely film tych dnes tak popularnych tucniakov. Musim povedat, ze sa im to podarilo celkom zmysluplne, ale je skoda, ze svoju namahu radsej nevenovali vymyslaniu roznych gagov alebo situacii v ktorych by mohol Jim predviest svoje grimasy. Kedze Jimova postava je suchar, tak az na par momentov, ktore si jednoducho odpustit nemohol, tu skoro nic nepredvedie. Vysledkom je tuctova komedia, ktora sice nenastve (ziadna postava nie je otravna), vdaka kratkej stopazi rychlo ubehne, ale usmev na tvari mi vyvolala asi iba dvakrat. Jima je na taketo tuctove filmy skoda. 5/10.(26.11.2011)

• - S výberom tučniakov pomáhal Scott Drieschman, ktorý sa nimi zaoberá od roku 1972. (drake31)

• - Skuteční tučňáci byli použity pouze pro určité scény, z nichž většina byla natáčení v chlazených prostorech. (rafix)

• - Zo sedemnástich existujúcich druhov tučniakov bol vybratý druh gentoo. (drake31)