Pan Popper a jeho tučňáci

Mr. Popper's Penguins

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

Tucnaci pana Posera jsou rodinna komedie, coz vicemene rika vse. Lehce moralizujici pribeh o tom, jak se fotrik polepsi a zacne se vic zajimat o deti (svoje, ne v parku s pytlikem bonbonu) a samozrejme nechybi roztomily zviratka. Ty tu jsou tentokrat v podani bandy sympatickejch tucnaku, ktery mi prisly silne digitalni a pritom je v zaverecnejch titulcich kec, ze nebylo zadne zvire zraneno, tak nevim. Carrey je sice sympatak a vlastne nesleze ze zaberu, ale nedostal moc prilezitost pro nejaky extremni saskovani. Coz je skoda. Takle je to proste prumerna komedie s par fajn vtipkama, lehce otravnejma detma, ktera se da ale v pohode skouknout. Jen nechapu tu zalibu tvurcu v neustalym vyslovovani slov na p, to zacne bejt trapny behem dvou minut.(27.10.2011)

Tenhle rodinný film byl podle mého gusta. Sympatičtí herci i tučňáci, přetože děj je v mnoha směrech přihlouplý a postavy jednají dost nesmyslně. Jim Carrey už má věk i vzhled na to, aby hrál konečně více vážnější role, ale jak vidno ho stále drží při životě komediální role, ve kterých je jako doma ať už je to cokoliv. Na tento film jsem se docela těšil a nejsem zklamaný. Ta přeměna luxusního bytu na tučňáčí prostředí, to bylo něco neuvěřitelně ujetého, to bych taky chtěl :) 9/10(17.1.2012)

Tak takhle jsem se naposledy smál u Já Padouch :D Tohle je jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. V hlavní roli je navíc Carrey, který zabijí. Hláškuje v jednom kuse a do toho několik tučňáků. Chvilkami jsem se dostával do breku, protože to hodně vsadilo aj na emoce, ale jinak se jedná o totální šílenost. Na špatnou náladu nejlepší lék. :)(31.12.2012)

Kdyby tak Jim nestárnul, bude mi chybět jeho chlepecká rozvernost. V rámci žánru spíše nadprůměr. O třídu horší než podobně laděné Lhář lhář, kde šlo o něco podobného, totiž o nápravu dospělého muže, který si ujasní své priority a získá tak zpět rodinu. Přeměna ve zmiňovaném snímku Lhář, lhář byla však mnohem radikálnější a zábavnější. Nejvíce se mi líbila slečna Pippi, roztomilá holka, která podněcuje mou obrazotvornost. Naštěstí mi to nepřišlo trapné, to je v tomto žánru docela chválihodné a určitě to není samozřejmé.(22.7.2012)

Příjemná rodinná komedie. Jim Carry předvádí svůj gumový obličej jako už tolikrát. Ovšem, ani jemu se stárnutí nevyhýbá a je to právě vidět na tom jeho ksichtíku. Pořád se snaží diváka zabavit a daří se mu to stále dobře, takže do starého železa ještě rozhodně nepatří. Fórky jsou tu celkem laciné, ale proč ne? někdy je potřeba i trochu orazit a prohnat mozkem něco jednoduššího jako třeba tenhle příběh. Tučňáci byli super. Potěšila přítomnost "Flatcherové". No, tady má ale k svérázné spisovatelce daleko.(28.8.2012)

• - Filmová adaptace vznikla volně podle knihy Richarda a Florence Atwaterových z poloviny 30. let. (Chickenka)

• - Vo filme je spomenutý herec Donald Trump a o pár minút je v scénka na klzisku možné na mantineli vidieť reklamu s názvom "Trump". (ShortyIC)

• - Tučňák, se kterým se ve filmu setkáváme, je tučňák oslí, latinsky Pygoscelis papua. Obývá okolí jižního pólu, je jedním z nejrychlejších tučňáků a většinu života tráví ve vodě. (Prochy38)