Raz za čas je fajn, ak vznikne tento typ rodinných filmov. Mám menšie deti a je super ak sa sem tam zídeme všetci pokope a pozrieme niečo „ľahšie“. Detský smiech, ale ozval sa aj môj, mi dodáva dobrý pocit a celkovo cítim radosť z toho, že deti majú radosť. To potom ľahko prehliadnem hluché a klišovité miesta v príbehu a snažím sa vidieť skôr to dobré. Tučniaci sú skvelí, zábava to bola a asi najviac sa deti pobavili pri scéne na oslave, kde sa tučniaci šmýkajú dolu poschodiami ako na tobogáne. Objektívne možno skôr za tri, ale rodina sa dobre bavila, ja tiež, preto moje štyri berte ako rodinný priemer. Ono to vlastne v rámci žánru rodinný film – komédia, vlastne splnilo účel. Takže prečo nie? 80%.(8.3.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Sean Anders, John Morris, Jared Stern / Mr. Popper's Penguins by Richard and Florence Atwater | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: John Davis, Jordan Kerner | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Davis Entertainment, Central Casting | Rozpočet: 68miliónov $ | Tržby: 135,203,000 $ || Je až prekvapujúce, ako môže ten istý herec ťahať dlhé roky na komickú strunu bez toho, aby začal nudiť. Jimovy Carreymu sa to darí, aj keď už samozrejme neprekvapí. Je fenomenálnym hercom v rôznych žánroch, no k jeho zarezávajúcemu sa očividne vracia rád, ako i tvorcovia. Je potrebné povedať, že nebyť jeho, tento rodinný kus asi nedopozerám :D(24.6.2011)

• honajz

Tuctová rodinná komedie, která se neztratí na televizních obrazovkách třeba o vánočních svátcích. Jako celovečerní film patří k tomu slabšímu, kde Jim Carrey hraje, navíc schéma vyprávění skoro doslova kopíruje starší snímek Lhář, lhář. Tatínek pana Poppera jezdil na dobrodružné výpravy a se synem byl ve spojení jen vysílačkou. Doma se neukázal, co bylo desetiletí dlouhé, a tak není divu, že ze synka vyrostl sobecký hajzlík, který dokáže ukecat jalovou krávu, aby dala tele. Tedy aby lidé prodali své nemovitosti, i když nechtějí, aby se to dalo zbourat a výhodně prodat developerům. Pak však pan Popper narazí, a to hned dvakrát. Nejprve díky majitelce zahradní restaurace v Central Parku, která kupodivu tento na Američany historický skvost odmítá prodat, a potom, když doma najde bednu od tatínkových kolegů. V bedně, a následně druhé, která přijde, jsou tučňáci. Živí. Respektive CGI animovaní, ale jako živí. Život pana Poppera se změní – exmanželka ho začne víc respektovat, děti ho najednou opět milují, jen proto, že si z luxusního bytu na Manhattanu udělal ledovou jeskyni, aby bylo tučňákům dobře (věci jako když je koupelna plná vody, že by to vytopilo sousedy, a podobně, se zde neřeší). Jen když si zaměstnanec ZOO tučňáky odvede pro pochybný zisk, nastává záchranná výprava, která rozhodne i o osudu výše zmíněné zahradní restaurace. Protože schéma nenabízí nic nového, je i zábavy pomálu. Navíc jde o zábavu typu tučňák se vykálí Carreymu na hlavu. Nebo někdo legračně uklouzne. Navíc celá ta moralitka v příběhu ukrytá je při bližším zkoumání poněkud pochybná. Na druhou stranu Carrey poněkud ubral ze svých bláznovství, což je spíše k dobru věci. Tučňáci jsou také animovaní docela hezky, a když dětem přetočíte nudný začátek, který jim nic neřekne, třeba se alespoň u řádění tučňáků pobaví. Avšak proti jejich kolegům z Madagaskaru půjde pořád jen o slabý odvar.(4.12.2011)

Jimi Jimi ty se mi začínáš poslední dobou hodně líbit tvé začátky byly o uřvanosti a grymasach které aspoň mně vůbec nebavily a poslední dobou z tebe záři pohodový komik který to v žádných směrech nepřehání i když tě banda tučnáku přelstila a přehrála tak jsem se náramně bavil povedená komedie, parádně jsem se zasmál to v žádném případě nechybělo. I když stárneš si poslední dobou v mých očích dobrý.Konec úžasný.(1.7.2011)

• kajda.l

Komediálně vyčpělý Jim Carrey, který nedokáže pobavit ani trapností, nesympatické šestero nelétavců, jejichž schopnosti k pobavení diváka se zastavily u narážení do předmětů všeho druhu, kálení...ano, hlavně nezapomeňme na kálení!! a prdění a v neposlední řadě štípání a klování. Ale co, vždyť je to hlavně pro prcky a ti se u pšoukajících pingvínů umlátí smíchy. Opravdu, jsou děti až tak tupé? No, nemyslím si. Kdy už tahle fekální neřest z rodinných snímků konečně vymizí. Od Popperovic tučnáků jsem mnoho neočekával, opravdu jen onu slibovanou "hřejivou rodinnou komedii", ke vší smůle jsem nedostal ani to a za pár dní si vzpomenu jen na ppp Pippi ppp Peponopolis roztomilou pppomocnici pppana Pppopera. Ne, že by koktala, ale její obsedance na písmenko P (věty významně skládala pomocí slov začínajícím na P a kupodivu vždy dávaly smysl) byla jediným vtipným a originálnějším bodem snímku. 50%(30.3.2013)

• - Na začiatku filmu si malý Popper pri komunikácii cez vysielačku s otcom nasadí zvláštnu drevenú masku, čo je odkaz na film Maska (1994), ktorý preslávil Jima Carreyho (Pán Popper). (canucks333)

• - Vo filme je spomenutý herec Donald Trump a o pár minút je v scénka na klzisku možné na mantineli vidieť reklamu s názvom "Trump". (ShortyIC)

• - Mr. Popper (Jim Carrey) nosí ve filmu hodinky Rolex Two-Tone Blue Submariner 16613. (Roland Sands)