Hurá do Afriky!

• Německo Konferenz der Tiere (více)

Afrika je pro divoká zvířata prostě ráj na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek s hlavou v oblacích. Spolu s vegetariánským lvem Socratem rádi lelkují a dělají si legraci z ostatních zvířat. Ale Afrika čeká nové hosty a bezstarostné časy se mění. Na utržené ledové kře tam pluje lední medvědice Sushi. A kvůli požárům v Austrálii hledají nový domov i klokan Toby a tasmánský čert Smiley. Do vysněného světa najednou míří spousta nespokojených zvířátek, která touží po lepším životě. Africkou deltu Okavango čekají velké změny. K tomu všemu nepřišla voda, která každý rok mění poušť v zelenou kvetoucí oázu. Zdá se, že v tom mají prsty lidé! Billy, Socrates a ostatní zvířátka se vydávají na nebezpečnou výpravu. Na cestě je čeká spousta dobrodružství a legrace, ale hlavně musí najít vodu, aby zachránili svůj svět… (oficiální text distributora)

The_God

Před spoustou let Američani natočili povedenou teenagerovskou komedii "Prcičky". Pak se tohoto tématu chopili Němci a byla to katastrofa. Před pár lety Američani natočili několik ne-nepovedených animovaných komedií se zvířátky. Pak se tohoto tématu chopili Němci a je to katastrofa. No, katastrofa vyloženě ne, byť je příběh průměrný a předvídatelný. Animace také nejsou špatné, s jednou (zato velkou) výjimkou a tou jsou částicové efekty. Pro CGI terminologie neznalé - částicové efekty jsou prach, kouř, pára, tekoucí, padající a šplíchající voda a podobné srandy. A tyhle věci tady jsou tak PŘÍŠERNÉ, že horší jsem neviděl dlouho už ani v počítačových hrách. A i když to zní jako nimrání se v blbostech, tak naopak tyhle "detaily" dokáží dost zkazit zážitek z celého filmu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

VeVa137

Hoci to nie je dokonalá zábava, ale ako poučenie pre malé deti a hlúpych ľudí ktorí si nevážia prírodu veľmi odporúčam. ()

Pythonator

Takových filmů by mělo být víc. Nejedná se o další bezduchou slátaninu. Proto nechápu nízké hodnocení. Je to důležité poselství o ekologických problémech naší planety a je velice rozumné seznamovat s tímto problémem už naše děti prostřednictvím podobných zábavných filmů. Film ukazuje jak jsou lidé blbí a snaží se aby z dětí další blbí lidé nevyrostli. Blbců je totiž mezi námi víc než dost (stačí se podívat na komentáře k tomuto filmu) a jak jinak pomáhat šířit moudro a pravdu o ekologii než prostřednictvím inteligentních filmů? Zajisté to jde mnoha způsoby, ale blbci nečtou a na filmy se dívá každý. Důležité je, že je to varianta dostupná dětem a podána zábavnou formou. Ano, šlo to odvyprávět i lépe, ale snaha se cení a poselství je tu jasně narýsováno. A nejedná se jen o ekoposelství . Film ukazuje skrze rozhádané nosorožce a buvoly jak nesmyslné je válčit a že kolikrát vlastně ani nevíme kvůli čemu válčíme. Pro děti jsou zde i těžko pochopitelné myšlenky, jako ekologicky smýšlející politici, kteří ve skutečnosti jednají v rozporu s ekologií. Je to film smutný a zábavný zároveň, bohužel nepochopitelný pro menší děti a natvrdlé dospělé. Nejvíce mě překvapilo, že je film německý. Nesnáším německé filmy a jsem toho názoru, že Němci ani filmy točit neumí. Dobré německé filmy spočítám na prstech jedné ruky a ještě mi nějaký ten prst zbude. Právě proto jsem došel k závěru, že tohle je i přes slabší kvalitu animace nejlepší německý film, jaký znám. ()

ssarka

poselství tohoto nepodařeného animáku - lidi se snažit nemusí, zvířata se ubrání sama...hm, tak určitě ubrání...hodně zlé jak dějově,tak animace není vůbec sympatická.. ()

torn666

Podlemne je tady tenhle film nepravem hodne podcenovany, jde o prumerny animak s nekolika fajn narazkami na jina filmy - treba US verzi Godzily. Postavy jsou taky celkem fajn hlavne revolucionarsky kohout z francie a prdici tasmansky dablik. Nekomu asi vade dalo by se rict az ekoteroristicky podtext filmu :-D . Zaslouzil by si tak trojku ale protoze ma prilis nizky prumer dam mu za 4. ()

TimeSpliter odpad!

"Sice je to z Německa ale to mi nevadí ten film byl tak dobrý že mi je uplně jedno že je z Německa" to opravdu je no, skvělý film pro nejmenší... "Založený na dvou, třech prdech" to sedí... Okatá ubohost typu "zvířátka braňte se a zachraňte přírodu kterou člověk zničil, protože člověk je svině"... Film natočen proprděnými ekoteroristy. :) ()

myllis

Miluju animáky, ale tenhle film mě upřímně dost zklamal. žádný děj, žádné vtipy, takový divný film, jako odpad to není, ale tak za snahu dávám jednu hvězdičku ()

Amithiell

Myslím si že tento animák měl ukazat těm nejmenším, že mít přátele a když se táhne za jeden provaz je skupina silnější a vše se dá zvladnout lehčeji než když je na to někdo sám ... To ocenuji avsak pro dospělé lidi kteří čekají opravdovou zábavu typu jiných animáku jako např Shrek nebo Příběh žraloka či Hledá se Nemo a jiné ... se nedočká ... takže pokud máte doma male děti tak do 5 let ... puste jim to ... byl to pro mě film u kterého nemám zájem se na něj znovu podívat ... ()

someone

No tak to bylo dílo!! Sice jsem si předem přečetl zdejší komentáře, ale prostě mi nedalo, abych se na to nepodíval - no budu si muset tu jedenapůl hodinu života napracovat někde jinde... Jak bych to teda shrnul? Bacha, přijde SPOILER:" Nuda, nudaaaa..... nuda... nuda.. nuddaaaaaaaaa.......????......nudaaaaaa...nudanudanudanudanuda......nuuuuudaaaaa.... WTF???!!!...nuda....nudaaaa.....nudaaaaa.....KONEC!".... konec SPOLIERu. Doufám, že i když jsem zde podrobně rozepsal děj filmu, ostatní to určitě neodradí od jeho shledování, neboť ponaučení, které si z něj odnesete, není k zahození. Tak například já už vím následující: 1. Namol opilá a spící DVOUČLENNÁ posádka kupodivu NEDOKÁŽE řídit obří ropný tanker.... 2. Nejčastější příčinnou požárů v Austrálii jsou motorkáři!... 3. Koaly, klokani a WTF to bylo za zvíře??! (nejspíš Taz) nepřežijou bez nápojů z plechovky.... 4. Kdokoliv si může postavit přehradu kdekoliv a za jakýmkoliv účelem (třeba kvůli hotelu v přírodní rezervaci - no LOL:-)))....5. Lvi malé děti nežerou (i když jim strčí hlavu do klece), protože jsou to vegetariáni! Proto malé děti HURÁ DO AFRIKY!! :-))) Fakt už toho bylo dost a nikdy více!! Jedna hvězda za "obojživelnou" surikatu... ()

p.hubicka

tohle je zklamání. Animáky miluju ale tohle je blbina.. už jenom to, jak odflákli jednotlivé " příběhy" zvířat.. pak ten trapný humor.. ne tohle je prostě nuda.. ani dceru to nebavilo ()

hajner

Eko zvieraco sociálna hlúposť. Ale bavilo ma to o chĺpok viac ako Zarafa takže to musím aj o niečo lepšie hodnotiť. Ale stále si stojím za svojim tvrdením,že Američania(hoc sú aký sú) dokážu natočiť oveľa lepšiu rozprávku ako Európa(ktorá všade tisne tie eko-sociálne dristy). ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)