Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

genetique

Štýlová žánrovka - nič viac, nič menej. Dalo sa z toho vyťažiť viac, ale až príliš to zaváňalo náhodnosťou, v rozhodujúcich momentoch hrá každá sekunda v prospech hlavných hrdinov, a to malo od realistickosti pomerne dosť ďaleko. Takže hlavným kameňom úrazu je prehnane vykonštruovaný scenár. Komerčný feeling filmu Kormákurovi tiež moc nesvedčí a temná atmosféra vo filme nenastane tým, že použije tmavšie filtre. V mnohých scénach som mal pocit deja-vu, zvraty tiež nepriniesli pocit prekvapenia, postavy sú pomerne stereotypné, ale svoju úlohu splnili. Potešilo najmä duo záporákov, soundtrack a akčné scény, ktoré spravili tento film pozerateľným a držali ho v tempe. 60%. ()

3DD!3

Slušné řemeslo, s několika výbornými momenty. Wahlberg začal hrát zase snesitelně, Foster jede svůj standart a Ribisi si toho svého slizkého sráče vychutnává. Čím blíž jsme konci, tím víc to skřípe, ale co. Hlavně, že je sranda. Úroveň zábavnosti neklesne. ()

Kaka

Standartní věc. Hlavní přestřelka nic moc, kamera špatná, příběh sice solidní, ale zpracování a tématika je už sama o sobě v podstatě dost průměrná, místy i braková. Při úvodu jsem doufal, že náběh na Miami Vice style nebude jen úvodních několik záběrů, ale že podobně dokonale vytuněných prvků tam bude hodně a bude jimi prošpikovaný celý film, bohužel nestalo se tak. Několik světlých chvilek sice ano, ale jinak průměr pure and simple. Wahlberg hraje zase toho svého typického drsňáka. ()

castor

Islanďan Baltasar Kormákur sází na můj vkus až příliš na náhodu. Nic tu totiž nejde podle plánu a nasraný prďola Giovanni Ribisi by chtěl už brzy někomu ustřelit hlavu. Všechno záleží na bývalém pašeráckém esu, které, aby splnilo jednu misi, musí po hlavě vlítnou do druhé, pak do další a ještě do jiné... Jakoby tvůrcům nestačilo, že divák chce zase po čase vidět film, který sází na postavy, slušné napětí a atmosféru a na realisticky pojatou akci (což se taky ze začátku děje). Jenže tahle (na první pohled) poctivá žánrovka to chce mít komplikovanější, za každým rohem holt čeká podraz na druhou, a to chtě nechtě zamrzí. Protože osobně mi stačilo, kdyby ten samý prďola Ribisi někomu máchal bouchačkou před obličejem a kdyby se tu a tam přitvrdilo (pašerácká fuška se jednou změní ve velmi slušnou pouliční přestřelku). Přesto tuhle místy elegantní jízdu tahají nahoru herci – Diego Luna a zmiňovaný Ribisi jsou slušní magoři, Ben Foster a Mark Wahlberg jsou zase těma chlápkama od vedle, vedle kterých si divák rád počká na jejich další hereckou štreku. Místy velmi slušně odpracované, ale na vyšší level to nepochybně taky mělo. ()

Don Jebal

Rozpočet: 25 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 349 815 $ (v 2 863 Kinách) Tržby USA: 66 528 000 $ Tržby SR: 8 937 $ Tržby ČR: 45 278 $ Tržby Celosvetovo: 96 262 212 $Mám rád tento žáner filmov,dokonca je to jeden z mojich najobľúbenejších.Vykrádanie,pašovanie a nakoniec prekvapivý koniec ako dostali úlovok do bezpečia a mohli si ho užívať,ma nikdy neomrzí.Preto je veľká škoda, že scenár je prvú hodinu málo zaujímavý až rutiny a zvyšných 45 minút to je ľahký nad priemer,ktorý poteší drsnosťou,známymi ale aj prekvapivými zvratmi a napínavými scénami.Za tak málo peňazí, je malý zázrak že to dopadlo dobre,teda priemerne. ()

*CARNIFEX*

Bývalý pašerák drog sa po rokoch vracia k svojmu starému remeslu. Jeho synovec spacká zásielku a jeho celej rodine sa vyhrážajú smrťou. Nato aby ju ochránil musí vykonať posledný kšeft. Fuu ha. Toľko zhôd náhod a zvratov že by to zaskočilo aj samotného Dana Browna. Miestami neuveriteľnejšie ako záverečná scénka kúzelníka. ()

kulyk

Pašeráčtí pašáci pašují paš z Pašistánu. Nebo jiné prdele. Jů es amerikána totiž trpí permanentním nedostatkem prostředků, nutných k ukojení základních potřeb. Naštěstí však existuje ono dříve zmíněné hrdinné plemeno. Jeho příslušníci ctí rodinné hovnoty a drží pěkně pospolu, tudíž Marcus Švédskýjméno a Ben Povzbuzovač mohou světu svorně ukázat, do které tělní dutiny umístit pár desítek kilo kokainu, či snad zelníky ostrakizovaný druh kaktusu. Snesitelná pologangsterka - poloblbost. Rada na závěr: než budete starý nazouvat betonové bačkůrky, seberte jí proboha ten kecafon! PS. Milé dámy, ten Wahlbergův švára je ale hnusák, co? Vypadá jako kříženec štěněte mopse, posedlého atopickým ekzémem, a pijavice. ()

Spooner

Slušná jednohubková kriminálka s výborným obsazením a příjemně syrovou atmosférou. Scénář je solidní, režie odsejpá a Marky Mark dokazuje, že tyhle role mu neskutečně sednou. 70% ()

Davies182

Tohle zábavné pašování peněz mě bavilo mnohem víc než páté zběsilé dobrodružství Doma a Briana! Výborná práce s divákovými nervy o zdraví hlavních postav. ()

gogo76

Nelákalo ma to. Hovoril som si, že to bude opäť jedna z priemerných akčných zábaviek, ktorú budú o rok vysielať všetky komerčné stanice. Nakoniec ma presvedčilo meno režiséra, tušil som trochu iný prístup. To sa z veľkej časti potvrdilo. Film má spád, neustále graduje až do finále. Asi bude lepšie filmy vždy podceňovať, potom budú mnohí z nás spokojnejší. Príbehy o vydieraní a "poslednom kšefte" tu už boli x-krát, ale nie vždy sa to podarí takto namixovať. Mám len dve výhrady. Z Panamy sa im s dodávkou podarilo ujsť až nečakane hladko a K. Bakinsale by sa v igelite zadusila už po dvoch minútach...Toto mohli urobiť reálnejšie. Najviac ma potešila "plachta". Poznám Pollockove obrazy a na tej plachte som sa celý čas bavil. 70%. ()

Xmilden

Stanu se asi pašerákem. Wahlberg po hodně dlouhé době hraje hrdinu, kterého stojí za to obdivovat a hlavně takovému se už z principu fandit musí. Záporáci správně nesympatičtí až slizcí. Nádhera. Kouknu znovu a rád. ()

Real Tom Hardy

Nostalgicky dávam znova dole celú Wahlbergovu filmografiu a Kontraband nesklamal a v rámci zabudnutia v mysli dosť prekvapil (a ako prekrásny bonus – Ribisi v polohe antagonistu bude pre mňa navždy filmovým sviatkom, plus Beckinsale). Štandardný príbeh o tom, ako sa legenda predmetného kriminálneho oboru musela kvôli neočakávaným vplyvom aj napriek nevôli opäť vrátiť do fachu, kreatívnym spôsobom vyriešiť všetky problémy a obalamutiť každého. Toto zostáva aj tu a v tomto smere nič nové, cením ale spád filmu, ktorého vývoj išiel z kopca a scéna po scéne idú stále do väčšej a väčšej stoky (pretože hľadať falzifikované doláre niekde v panamských "favelách" som naozaj nečakal). A vieš čo ešte cením? Že film zdieľa rovnaký pohľad na vec, ako aj ja – že maľby Jacksona Pollocka sú, odpusť mi nasledovný termín, skurvené sračky, ktoré si každý súdny a normálny jedinec pri pohľade na ne pohodené pomýli s ufúľanými počarbanými handrami... (14.1.2018) (25.9.2023) ()

paascha

Pěkně svižné pokoukání, které tu a tam skřípne nějakým nesmyslem, ale koho to zajímá, když právě sympaťák láme čelist nesympaťákovi? ()

Fiftis

Pár absurdít, ktoré sa sa v priebehu jazdy vyskytli, kompenzuje sofistikovanosť celého príbehu a spôsobu, akým Wahlberg organizuje akciu. Treba však poznamenať, že nejde o nič nové. Príbehov, pri ktorých zhodou okolností zapadne do seba niekoľko desiatok premenných a naoko neuskutočniteľný plán sa podarí, sme tu už videli nemálo. Avšak silná dramatickosť, dynamika, výkony a atmosféra posúvajú túto snímku medzi top otváracie filmy roku 2012. ()

Shakers

Jedna s tých lepších krimináliek za poslednú dobu. Herecké obsadenie je skvelé, dej dokáže pripútať, napätie tomu nechýba a dusným scénam atmosféra tiež nie. Režisérsky dobre zvládnuté len škoda, že sa s toho nevyťažilo viac. Všetko vo filme funguje fajn, ale všetko sme už v podstate videli. Takže skratka rovnaká šablónka len s iným štýlom a dobrými hercami. Rozhodne film, ktorý ale stojí za pozretie. 70% - 3* ()

Pepinec

Zdravím všechny odborníky, rejpaly a znalce. Jsem upřímně rád, že se vám film tolik nelíbil a že jste u něj ztratili dvě hodiny vašeho života, protože o to víc vás nasere ta pátá hvězdička, která je jen a pouze pro vás. Těžko říct, co jste očekávali od akčňáku s Wahlbergem, ale já zábavu, kterou jsem dostal. A to je všeobecně známo, že Marka mám rád asi jako stírání podlahy. Tady bych mu ovšem chtěl vyseknout veřejnou pochvalu; věděl jsem, že zásoba jeho mimiky je omezená na vodorovný rejhy na čele a svislý mezi obočím. Jaký pro mě ale bylo překvapení, že se tyhle dvě techniky naučil propojit! Teď už je dokonalej. ()

Big Bear

Slabé, přiblblé, nereálné a neuvěřitelné. Ten hepáč na konci mně opravdu nakrknul a tak tvůrci za ty mé 3 hvězdy mohou být zatraceně rádi. Je ale možné, že si to ještě rozmyslím a půjdu dolů, protože u tak pěkného konce by byl místo pelikána hezký třeba košík s hrajícími si koťátky a taky si mohl Wahlberg třeba ještě před odjezdem do Panamy jako napínavou zápletku vsadit sportku a doma po návratu jako že by večer koukal na bednu a jako že by našel ten tiket v kapse a pic všech šťastných deset uhádnuto a sto mega doma! Prostě když hepáč tak supr hepáč ne pane Kormákure? ... 3 pytlíky se solí, ona se totiž ve vodě rozpouští - aha ! * * * ()

Madsbender

"Islanďan ukázal Hollywoodu, ako sa točia thrillery." Asimilovaný Kormákur v anglicky hovoriacom prostredí stráca prvky provinciálnej atraktivity a topí sa vo vlastnej neoriginalite. 40% ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)