Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uplynulo deset let od chvíle, kdy si Joe Lampton (Laurence Harvey) poprvé hledal svoje MÍSTO NAHOŘE. Sňatkem s dcerou šéfa Abe Browna (Donald Wolfit) Susan získal vše, na co by běžným kariérním postupem nemohl nikdy dosáhnout. Auta, pěkný nový dům, přístup do vyšší společnosti. Dlouho žil v představě, že je to jen pozice ve firmě, co mu jeho mocný tchán dopředu nalajnoval, ale postupně objevoval, že to celý jeho život vede po vedlejších a předem vybraných kolejích. Když náhodně odhalí manželčinu nevěru a sám si začne románek s půvabnou televizní moderátorkou Norah Hauxleyovou (Honor Blackman), musí se Joe Lampton rozhodnout, po jakém životě nahoře vlastně touží. (dopitak)

(více)

Recenze (3)

Rogue 

všechny recenze uživatele

Partnerská krize let šedesátých a sen o Francii (btw je zajímavé, jak je Francie lákavá v roce 65 i 2008). Překvapivě otevřené, nadčasové a snad ještě lepší než Room at the Top. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Drsný film, výborně zahraný a skvěle v patřičných chvílích gradovaný. Okamžik, kdy Joe stojí za dveřmi ložnice a sahá po klice, aby manželku přistihl s jiným, by měl patřit do filmařské učebnice. A na stejnou stranu zařadit i výborný výkon Donalda Wolfita, šéfíka každým coulem, který jako správný kapitalista má prsty dost dlouhé i pro politiku. Nemít Laurence Harvay o půl čísla větší uši, klidně mohl ve své době hrát Jamese Bonda, chlap byl na to dost. ()

Lamiczka 

všechny recenze uživatele

Život není legrace a ani hlavní hrdina, který se z chudých poměrů dostane do vyšších vrstech (předchozí film - http://www.csfd.cz/film/77809-misto-nahore/), není spokojený s tím co se mu podsouvá a rozhodne se revoltovat. Nechce se podřídit rozmarům bohatého tchána a majitele obří fabriky, objeví nevěru své manželky, sám odjede do Londýna za svou milenkou. Ruleta se točí a konečné rozuzlení má hlavní hrdina stejně dávno před nosem, jako na stříbrném podnose. Zajímavý, ještě černobílý film, jen mi chyběla vazba na postavy. ()

Reklama

Reklama