Do malého mesta prichádza policajný vyšetrovateľ kapitán Kren, aby vyriešil prípad lúpeže klenotov zo starej hrobky šľachtickej rodiny Ujváryovcov. Ubytuje sa v miestnom hoteli, kde sídli aj televízny štáb, nakrúcajúci filmovú verziu Offenbachovej opery Hoffmanove poviedky. V priebehu ďalších dní spoznáva komplikovaný vzťah starnúcej opernej hviezdy Martiny a krásnej mladej herečky Oľgy, ktorej Martina vo filme prepožičiava svoj hlas. Obe ženy sa len ťažko vyrovnávajú s vlastnou životnou situáciou. Speváčka Martina so starnutím a postupným strácaním krásy a mladá herečka Oľga so žiarlivosťou. (oficiální text distributora)

topi

Hrozně špatný film. Nemotorný, zdlouhavý a nudný. Bez šťávy. Odehrává se v prostředí při natáčení Offenbachovy opery pro televizi, ale scénář a režie jsou naprosto nezvládnuté. O výkonech hereckých představitelů ani nemluvě. Připadá mi, že film byl natočen snad za dva dny. Vyšetřování krádeže šperků z hrobky a do toho mord, který se odehraje až během posledních deseti minut. Já jsem si teda všimnul ještě jedné vraždy, ale na tu asi tvůrci zapomněli a ani se nesnažili ji nějak objasnit. Co tohle mělo znamenat fakt nevím. Aby toho přeplácání nebylo málo, film má i jakousi psychologickou rovinu, jenže dohromady to absolutně nedrží pohromadě. Ještě jednou se budu opakovat, opravdu hrozně špatnej film. ()

MIMIC

Je neuveriteľné, aké zadosťučinenie sa môže dostať okradnutým mŕtvolám, treba vidieť. Vynikajúci námet, po stránke scenáristickej i režisérskej nezvládnutý. Autori sa domnievali, že atmosféru psychologického alebo kriminálneho filmu (alebo oboch) dostatočne navodí samotná dráma Offenbachovej opery. Nenavodí. Ak sa nemýlim, herečka hrajúca Oľgu je totožná s talianskou herečkou hrajúcou novinárku v horore "Zombi Holocaust" (1980). ()

Snorlax

Kdybych řekla, že film měl hloupý scénář a naprosto nezvládnutou režii, budu oprávněně považována za hodně tolerantní ke slovenské tvorbě. ()

Flego

Kriminálny príbeh v komplikovanom psychologickom hudobnom šate zvádza k experimentálnej myšlienke. Tu veľa vecí nefunguje, aby bol film pre divákov stráviteľný a pre kritikov lahôdkou. ()

Amonasr

Atraktivní námět v atraktivním prostředí a přesto z toho vznikl neuvěřitelně chaotický galimatyáš bez ladu a skladu, místy až směšný namísto hrůzostrašný. Hodně nepovedené krimi i na svou dobu. ()

brasek

Film je mixom niekoľkých žánrov a to: totálne absurdnej kriminálky, pravdepodobne jednej z najhorších čo kedy kto natočil (Janko Króner hovorí Paľovi Mikulíkovi: "Súdruh kapitán, veľa som sa od vás naučil!" Tá veta je totálny blud, sa mohol naučiť akurát to, že aj on má žlčník! ; opery, žiaľ operné momenty v príbehu sú na príťaž ; drámy medziľudských vzťahov, ktorá je vykreslená totálne povrchne a bez emócií. ()

Monicina odpad!

Niečo tak otrasné, umelé a trápne a hlavne nudné som ešte asi ani nevidela. Ani herecké prevedenia nestáli za nič. ()