Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

drozdy1

Pohádka s trochou okořenění skutečnými událostmi, která vykrádá Forresta Gumpa. Narozdíl od skvělého Forresta je tohle až hnusně naivní rychlovka, která kromě kvalitního hereckého osazenstva nemá co nabídnout a čím přispět. Hodně přechválený film ! Hodnocení: 62%. ()

Matli

Tyhle filmy já prostě může, sportovní citovka podle skutečné události, kde absolutní looser dokáže z nemožného udělat nejlepší. Několikrát omílaný scénář, ale furt zabírá a navíc ta hudba, ta si zaslouží hvězdičku, něco nového a originálního a hlavně dobrého. 85% ()

Sentido

Upřímný, skepsí kalkulujícímu prostředí nepodléhající Eddie. Dojme, rozesměje a vnitřní podstatou připomene její platnost. ()

Saur.us

Veselý, milý a naivní film o amatérovi, kterého nikdo nebere vážně, který sice neumí ale má nesmírnou snahu a který má za trenéra ztroskotaného olympionika s kontrovezní minulostí. A navíc je ze země, která v zimní olympiádě dvakrát neexceluje. Jakobych ten příběh už někde slyšel. No jasně! Kokosy na sněhu. Anebo Orel Eddie aneb Kokosy pro nové tisíciletí. Dva silné příběhy o odhodlání navzdory úspěchu na jedné olympiádě. Skoro stejné, se stejně tragikomickým koncem. ()

DEADMANincCZ

Životopis asi jen těžkým jádrem, ale bylo to hrozně fajn. Jackman i Egerton byli parádní, osmdesátkovej soundtrack nádherně doprovodil tenhle komediální, někdy celkem emotivní, počin. Storka o tom, jak začal Forrest Gump skákat na lyžích mně přilákala jen díky tomu, že jsem věděl, z čí produkce tenhle film vyleze a jako obvykle jsem nemohl šlápnout vedle. Vaughn je filmař #1. Budu se těšit příště. 5*! ()

P.J.2

Pokud bych bral orla eddieho subjektivne tak je pribeh o mamlasovi, trpiciho pravdepodobne nejakou psychotropni poruchou, ktery zostuzuje svou zem a sport jako takovy, neskutecna blbost. Pokud na nej budu ale nahlizet jako na cloveka ktery si chtel splnit svuj sen stuj co stuj a jeho osoba je dukaz ze nic neni nemozne a zaklad je verit, pak se budu kvalitne bavit. Ja mam tu cest ze spadam do druhe kategorie a proto jsem s Eddiem prozival kazdy skok a kazdou prekazku. Plus je to neskutecne vtipne a optimisticke. ()

Hapretor

Dojemné a zábavné. Velmi mě překvapilo, že takový pucek - Taron Egerton - to zahrál tak skvěle. Jackman je jistota. Ten špatně ani hrát neumí. ()

Ombak▼Penari

Je to prostě takové milé a úsměvné. Ne nijak extra chytlavé nebo vyloženě povedené, ale rozhodně to zpříjemní večer. Rozhodně ale stojí za pozornost skvělý Taron Engerton a koneckonců i standardní, ale nezklamávající playboy Hugh Jackman. Trochu moc patetický konec, ale jinak je to prostě takové fajn. Nic víc, nic míň. ()

Majkak

Mile vyvážený vztah mezi fanděním outsiderovi a zdravým pohledem na pachtění antitalenta, který svým vzhledem a výkonem kazí zbytku týmu umělecký dojem. Pro někoho může být vzteku, že od dětství dře jak kůň a spolu s ním jede na olympiádu výletník, který se tváří jako sportovec. Eddie si chce splnit dětský sen, a maminka mu fandí poměrně sympatickým způsobem. Nejedná se o rozmazleného fracka, ale syna štukatéra, který má o něco větší ambice než taťka, co stojí nohama na zemi. Mamka věří, že se podaří. A paralelně s ním bývalý supertalent vyhozený kvůli nedisciplinovanosti z týmu. Eddie by určitě skončil na jednom z prvních míst, pokud jde o disciplínu, za to talent má nulový. Za zmínku stojí Eddiho skutečný životní osud. Zatímco Matti Nykänen, stejně starý jako Eddie, jeden z nejlepších skokanů šech dob, skončil jako alkoholik a domácí násilník, Eddie si počínal v soukromém životě dost úspěšně. ()

Wargoo

Po preštudovaní všetkých zaujímavostí som zostal mierne sklamaný, v čom všetkom sa realita rozchádza, ale vďaka vynikajúcemu Egertonovi si film u mňa zaslúžil 4****. Jackman ako ochlastaná troska celkom fajn, aj keď, Bateman, Rudd alebo hociktorý iný podobný herec by to zmákol rovnako, možno i lepšie. 71,824% ()

agassi68

Milá limonáda, ktorá prekročila môj priemer najmä vďaka tomu, že v tých časoch som som pravidelne sledoval skoky na lyžiach a spolu s otcom sme tipovali dĺžku skoku. Eddie využil efekt "hviezdnej roty" a to, že ľudia prirodzene fandia looserovi vo svoj prospech. ()

Person

Pro mě velmi příjemný zážitek. Tak nějak mě naplnila pozitivní energie a přesvědčení, že kdykoliv můžu cokoliv. Jasně že to není tak jednoduché, ale v podstetě můžeme dosáhnout opravdu čehokoliv. Smysl toho celého je totiž hlavně v tom, že to vůbec zkusíme a projdeme si tu cestu. Samotný výsledek a to, jestli ho vnímáme kladně či záporně, záleží už jen na nás. Film dojal i rozesmál. Není nijak světoborný, ale rozhodně stojí za to. Už se těším, až si ho za čas pustím znovu. ()

GilanCZ

Podobné životopisné filmy mívají často úspěch už jen kvůli příběhu, který vypráví a z toho se samozřejmě těží i zde. Příběh silný a film není špatný. Pro mě není ale ani nějak extra dobrý. Působí to docela odfláknutě a obyčejně. Ve srovnání s jinými životopisnými filmy posledních let zde prostě dost chybí, je to zpracováno tak nějak uměle, díky čemuž je jednání postav často příliš předvídatelné. Taron Egerton si to ale povodil slušně, líbil se mi také Keith Allen. Zbytek Ok. ()

Faila

Jak se mi Taron Egerton nelíbil v Kingsmanech, tady jsem se do něj zamilovala. Úžasný dojemný příběh umanutého člověka, který nevidí překážky, ale příležitosti, a tvrdohlavě si jde za svým snem. Buď mám blbou paměť, nebo málokterý film s touto tématikou dopadl špatně - síla člověka je vždy sakra silné téma. Ale Orel Eddie mě dojal ještě o trochu víc. I když přiznávám, že to asi bylo tím roztomilým kouzlem Egertona... ()

BOURQUE

Film o túžbach a o ťažkom boji dostať sa na Olympiádu. Boj M. Edwardsa proti veterným mlynom by mal byť určitou inšpiráciou pre mladých ľudí, ktorí chcú začať športovať a hlavne tu môžu nájsť odpoveď aj na to, že prečo to celé „robiť“. Milé prekvapenie od T. Egertona a pekná vedľajšia rola pre H. Jackmana. PS.: Fak tma potešilo, že po úspešnom skoku zahrali pesničku Jump od Van Halen – skvelá voľba! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

anatheman

Vida... i jako zarytý odpůrce sportu všeho druhu musím nakonec onu plnou palbu udělit. Zkrátka nádherný sentimentální film... Nic není třeba dodávat. ()

RedDuck

Těch sportovních komediálních dramat je spoustu a vidět Orla Eddieho místo Kokosů před 18 lety tak bych byl asi odvařenej. Takto to byl však předvidatelný film, který se přitom dosti vzdálil realitě. Nutno aspoň uznat, že Taron Egerton udělal dobrou práci a Eddie si asi svůj film zasloužil. ()

Luk Skywalker

Opět jak Kokosy na sněhu, základ pravdivý a zbytek fikce, i když tady aspoň hlavní postava sedí. Sice "tragický" skokan, ale kdyby začal skákat v dětství a měl klasickou přípravu, tak by o něm nenatočili film a nebyl by v Calgary a po něm slavný (zvláštní to ZOH v roce 1988, britský skokan na lyžích a jamajský bob). Škoda, že je role Hugha Jackmana smyšlená, protože je prostě parádní, dodalo by to příběhu ten "hollywoodský" šmrnc. Nicméně jako v případě jamajského čtyřbobu i zde našla uplatnění olympijská myšlenka (a zřejmě i naposledy) od Pierrea de Coubertina. ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)