Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

MickeyStuma

Jedná se o mix několika žánrů. Sci-fi, pohádka, fantasy, legenda a romance. Příběh je napsán srozumitelně, takže k správnému uchopení děje nic nebrání. Veliký přínos je hlavně v netlačení v ničem na pilu. Vývoj hlavní postavy od ponurého života až po výbušnou akci si tak lze dobře vychutnat a trochu se i do hlavní hrdinky samovolně vcítit. Monstróznost a efektivnost překonávající veškerého dosaženého klišé nelze očekávat. Wachowští směle ubrali plyn, což je jedině dobře,protože stereotypnost tvorby a neustálé překonávání sebe sama může jedině uškodit. Vše má svou hranici. Snímek se tedy nedá považovat za excelentní dílo, ale to neznamená že by bylo nějak špatné. Naopak. Je to snímek kouzelný, romanticko-dobrodružný a tak nějak určený pro dámské divátsvo. A proč by taky ne. ()

fixaman

Chtělo by to být velkolepé sci-fi, ale zkrátka není. Vizuálně to vypadá strašně cirkusově a lacině, dějově je to naivní jak Popelka. Kdyby mi bylo 10, nejspíš to žeru, ale dneska už fakt ne ;-) ()

P.J.2

Kluci a holky Wachowští stále neslezli z megalomanie Matrixu a snažili se vytvořit další přelomové dílo ale výsledek je více než zarážející a smutný. Vznikl tenhle paskvil který naprosto postrádá logiku a vubec smysl na něj koukat. ()

Heroine odpad!

Někdy si říkám, že snad sourozenci W museli natočit Matrix jen nějakou šťastnou náhodou. Protože to je film stylizovaný, originální, promyšlený, skvěle obsazený, zábavný, cool... je to kult. Ale třeba tohle? Slabá pohádka, o princezně vesmíru, která uklízí záchody? Hrozný!! Špatný obsazení, jalový repliky, směšný kostýmy... je to strašný. ()

Toka

Sci-fi pohádku od Wachowských jsem teda opravdu nečekal. Asi proto obsadili do hlavní role disneyovskou princeznu Milu Kunis, která se sem opravdu nehodí. Je to nudný, klišé na každém kroku a celkově to působí jako strašný mišmaš diametrálně odlišných filmů. Ta svatba jako by vypadla z oka Tima Burtona. Nestává se mi to často, ale i ta epická hudba mi přišla úplně mimo. Sice to vypadá krásně, snad s výjimkou oranžovýho filtru, ale grafika z mizernýho filmu dobrej neudělá. A toho sloního pilota si fakt mohli odpustit. Tu hvězdu dávám za to, že Sean Bean neumřel. ()

hazaba

Na první, druhý i třetí pohled film plný efektů a odpovídající hudby, který má naprosto prázdný příběh a zoufalé dialogy. Obrovské zklamání. ()

CyriC

Já nevím, ale mám pocit, že většina sledujících jsou pitomci. Ségry Wachovské navazují na přestřeleného Speed Racera a všechny postavý dělají v stylu archetypů. To celé je vlastně romantický film zabalený do scifi/akčních kulis. Všechno je totálně doslovné, bez jakýchkoliv mýtů, hádanek, mnohovýznamů - naprostý opak Matrixu. Vizuálně úchvatné, fantasticky pojatý vesmír a ty lodě. Hmmm.... Nicméně je to vlastně popcornová tupost bez hlubších myšlenek. Ačkoliv v jednu chvíli jsem sympatizoval s rodinou Abrasax. Přecijen ta možnost žít tisíce let, dát do pohybu plány neskutečně dlouhé a směřovat vesmír k vlastní vizi... Možnost utéct z omezeného času. Fascinovala mě myšlenka transhumanismu, který odmítá běžné humanistické hodnoty, které jsou v takovém světě už nevýhodné a vyplatí se jít dál. I my jednou budeme muset humanismus opustit (dojde voda, málo jídla atp) a najít nový kodex. Jinak budeme čelit svojí zkáze. ()

Wallis3

Wachowští kdysi vytěžili maximum z toho, že z lidí udělali živý baterky ve světě ovládaným stroji. Pak jim ruplo v kebulích, nechali si odříznout ocasy, přeonačili se na vlhký štěrbiny, a přišlo jiné myšlenkové soukolí. Vzali ten stejnej nápad, obalily ho vesmírem a politickýma plkama, debilním příběhem a slušným vizuálem a vznikl z toho Jupiter vychází. Když Miluša Kunisová začala vézt ty plky, jak se špatně zamilovavá, že přitahuje jen ty nesprávný chlapy a Tantům ju odpálkoval tím, že má blíž k čoklům, no to zas bylo na chcaní magi v kostkách. Film podle mě nějakej ten potenciál měl, kdyby se ubíral úplně jinou cestou. Ale tohle byla směs bez chuti a zápachu. ()

helloween93

Abych pravdu řekl, měl jsem co dělat, to dokoukat. Přeci jen sledovat ve space opeře jen intriky, twilightovskou romanci a rutinní CGI je na podobný blockbuster fakt málo. Nabízí se tu určitá podobnost s Johnem Carterem, to byl taky pompézní projekt s vlastním propracovaným světem, který diváky nezaujal. Mila Kunis hraje zbytečnou postavu, která ač je hlavní hrdinkou, působí jako naivní dívenka. Námět není zlý, ale v některých místech to vykrádá SW. Jak tomuto projektu mohlo WB odklepnout 180 milionů mi zůstává záhadou. Obrovský propadák sester Wachowských. ()

Warlukyn

Míla Kundis se umí celkem rychle poprat s tím, že má vládnout galaxii, na mě to ovšem nepůsobí vůbec normálně a jedinej bonus mi přijde Čeněk Zfetum, kterej výjimečně vyčnívá. ()

Kolssteyn

Imbecilitida od prvních minut až do samého konce. Kdo ví, jestli Wachowským někdo řekl, že je pod tyto pomeje připsal. ()

Azurovydrak

dlouho jsem se tak nenudil. Je to přeplácané, nepřehledné a plné všemožných klišé, přičemž i samotný příběh je poměrně béčkový. Milu Kunis jsem nikdy neměl rád a Channing Tatum je ještě otravnější než obvykle. Od Wachowských jsem čekal záruku kvality, tady to teda opravdu nevyšlo. 30% PS: Jupiter je žhavý kandidát na nejhorší jméno všech dob. ()

Chromik

Matrix skvělý, Speed Racer pohádka, Cloud Atlas skvělý, Jupiter Ascending pohádka... Jupiter má moc krásné zpracování a jednodušší příběh. Myslím si ale, že to účel splnilo - film na dobrý oddych a vizuální slast. ()

Narayan

Jediný důvod proč film nešel do odpadu je ten, že na světě existují perly jako Babovřesky, které, jak jistě každý uzná, prostě musí mít v každé hodnotící škále své pevné místo na absolutním dně. Tedy žumpa je obsazena Troškovou produkcí, ale hned nad ní plave v nepatrně řidších sračkách toto "epické" sci-fi. Ne, nezachrání ho ani Channing Tatum, s vyzáží stoprocentní homoklády (dost mi zde připomíná Azize z jeho legendárního klipu Mrazish - doporučuji negooglit :) , ani Mila Kunis, která vypadá i hraje, jako by vlastně vůbec nevěděla, o co jde. Když nad tím tak přemýšlím, vlastně jsem to taky moc nepochopil. Pro mě zatím největší filmová tragédie letošního roku. A něco mi říká, že tohle jen tak něco netrumfne (samozřejmě excluding Zdeněk Troška) ()

JetDryerFan

Nejsem kdoví jakej fanda sci-fi, občas se tomuto žánru nevyhne nikdo, kdo má rád Marvela-třeba. Pár filmů, které mě již přesvědčily o tom, že sci-fi není úplně k zahození, jsem viděla. Ale tahle šílená slátanina je druhým filmem, který jsem v mém životě nedoukoukala a ani po tom netoužím. Po čtyřiceti minutách přemlouvání se jsem opustila kinosál a věděla jsem, že kdybych tam setrvala o chvíli déle můj mozek by mohl dojít nevratného poškození. Hvězdy neudělím, protože jsem to vlastně neviděla. ()

Plechpetr

No nevím co na to říct. Channing Tatum mě nijak neláká , ale na roli se hodil. Ikdyž se mě zdálo, že film vykrádá snad všechny velkolepé scifi filmy a série které svět zatím poznal, i přesto se mě to líbilo a myslím, že můžu doporučit. Co se mě nelíbilo byli zdlouhavé fight scény, které (zejména hned ta první) nebrala konce. Další zápor byla zbytečná zbrklost příběhu. Člověk se nestihl ponořit do té správné atmosféry a už byl děj zase někde jinde. Do každého koutu nového světa jsme se podívali tak rychle, že prostě nebyl čas trochu to rozvinout. ŠKODA! ()

Ihuj

Nenapadlo by mě, že v roce 2015 někdo vezme scénář z Flashe Gordona a natočí podle něj áčkový film. Je to poměrně líbivé a okouzlující, ale na rozdíl od Flashe zde režiséři nevědí, kdy utnout scénu, aby nebyla únavná. Potěší závěrečné titulky a Tančící dům v úvodu. Ubral bych stopáž akčních scén (kromě té, kde Mila Kunis leze po žebříku, ta je cool) a přidal více prostoru pro architekturu a překvapivě respektovaný, fungující, feudálně kapitalistický, byrokratický právní stát (scéna vykrádající Stopařova průvodce po galaxii a 12 úkolů pro Asterixe nemá chybu). ()

palmrus

Jediné, co trošičku prověřilo můj dávivý reflex, byly "nečekané" a trochu kýčovité a ohrané romantické scény. Naštěstí jich bylo jen pár. Jinak hodně dobrý počin. A navíc (BACHA SPOILER) tento film pravděpodobně vejde do dějin světové kinematografie jako film, ve kterém postava Seana Beana dožila závěrečných titulků. ()

bararich8

Já vám nevím, jako akce parádní, ztvárnění hodně barevné a vizuálně prostě moc příjemné, dokonce se i ve 3D (které bych v tomhle případě i snad oželel) při hodně rychlých akčních pasážích člověk vcelku slušně orientoval a věděl, co se děje, což považuji za obrovské plus a dnes již tak trochu jako umění. Celý film je vlastně ve stylu chvíle rozjímání, sem tam dialogy a pak frenetická akce. U akce bylo jedinou vadou na kráse létající botky Caina, jelikož to jeho bruslení místy vypadalo vážně dost směšně, jinak se mi to fakt líbilo. Příběh sice nepřináší nic objevného (kromě neustálého cestování mezi světy a prvky s tím spojené), ale jinak se dá v pohodě. Akorát to dost to zabíjí Channing Tatum, který mi k té postavě moc nesedí. Pak musím zmínit několik celkem dost okatých "náhod", sem tam nějaké logické nesmysly a nic moc dialogy. PS: Olympia v Brně by se měla stydět za cenu vstupenek a nabízené služby v porovnání s mnohem lepším Cinestarem. Lepší 3*. ()

SiMMaS

Jakto, že Sean Bean neumřel? Mám pocit, že to ve scénáři bylo, ale odmítl jim to zahrát. (Beztak jim řekl, ať si to vystřihnou odjinud.) Jinak celý film je dělaný na efekt a je vidět, že byl drahý - trochu zbytečně. Má to občas i své kladné stránky, ale scén, které byly zbytečně dlouhé a nudné, bych se asi nedopočítala. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa