Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

stuj

Po delší době konečně dobrý a hlavně zajímavý film. O sci-fi nejde, je to spíš o přemýšlení. Akce se tedy nekoná, jde o ponoření se do děje a přiblížení se k hlavní postavě. P.S.: Sympatická herečka a dobrá hudba jistě udělá své. ()

maxi_tom

Jediná životná udalosť, ktorá dokáže zmeniť náš život. Čím by sme boli, ak by tá udalosť nenastala? Zmenili by sme sa vôbec? Chceli by sme sa stretnúť s tým druhým ja? Čo by sme mu asi povedali? Film nám ponúka otázky a pri tom nedáva žiadne odpovede. Myslím si, že scifi prvok dodáva tomuto snímku tú pravú šťavu. Bez neho by to tak dobre nefungovalo. Každopádne skvelá Brit Marling v roli Rhody. Celkovo som bol po zhliadnutí spokojný. Páčilo sa mi to. Film mi proste sadol do nálady, ináč by som to možno hodnotil odlišne. 4*(8/10). ()

r6AndrEw

Tak jo, přestaňte číst ty nesrozumitelné recenze od místních expertů (co to je kua "solipticky"?) a valte vočka, místo nicneříkajících odborných výrazů, rozborů scénáristovy nálady, zkušenosti, velikosti bot a patlání se v problémech těch dvou, tady máte krátké a jasné shrnutí: *hlavní hrdinka je tak krásná, až jí všechno věřim (a zahrála to dobře) *hlavní hrdina je dobrej herec *ponurá atmosféra pěkná *konec mě nasral, zrovna se to rozjelo *melancholická hudba super *víc než scifi psychologické drámo *fejzry a tavícíse štíty nečekejte *jsem rád, že jsem si udělal čas. Me gusta! ()

sun.eagle

Druhý film Cahilla během dvou dnů, tohohle režiséra jeho další počiny si budu muset začít hlídat. Brit Marling jakbysmet, donedávna jsem o ní vůbec neslyšel a tady jsem z ní tu bolest a touhu po druhé šanci cítil. Podílela se i na scénáři tak snad se její talent neztratí. ()

Kejxx

Nečekejte žádné scifi, naopak pořádnou nálož depresivně "mindfuck" dramatu. Opravdu existuje planeta, kde je všechno jinak? ()

BIDY

Hutná atmosféra, kterou doprovází zajímavě pohlcující hudba. Celou dobu čekáte na okamžik, ke kterému se nakonec musíte dostat, jen se to komplikuje čím dál víc. Od filmu jsem nic nečekal a moc o něm nevěděl, o to víc mě překvapil. ()

lukas_flek

zajímavý příběh, pěkně natočeno, ale sci-fi zkrátka není můj šálek kávy a těch faktických nesmyslů tam na mě bylo příliš ... ()

soldier.kopi odpad!

OMG ! 89 minut v prdel*. Bohužel jsem to musel dokoukat celý,protože jsem na to koukal v autobuse a neměl sem co jinýho na práci a byl jsem zvědav, jestli se uz toho přece jenom něco málo vyklube. Nehledě na to, že ta sci-fi část byla totální sračka tak i to ostatní byla totálně nudná ještě větší sračka. fujky fujky,nejdřív sem chtěl dát jednu hvězdičku, ale pak jsem si řek, jak je možný, že film má 70% !? ()

Milsa

Nepáči sa mi, keď sa odhodlám pozrieť si nejaký "mimozemský" film a do konca filmu sa vlastne nedozviem ako to skončilo. Takže 4 hviezdičky kvôli nudným pasážam a jedna dole za koniec. ()

Sof Raven

Ako nízko-rozpočtový film dobré. Dráma s nádychom sci-fi, dejom síce obstojí, no skončí v najzaujímavejšom bode filmu, čo je veľká škoda. Pre mňa ,,nedotiahnutý" koniec, preto len 3 hviezdy. ()

Jirkacek

Snímek Jiná země mne hodně překvapil, ale nedá se říci, že příjemně. Očekával jsem zajímavou Sci-Fi podívanou, plnou zajímavých setkání lidí z obou planet a překvapivých událostí. Namísto toho jsme doma sledovali komorní psychologický příběh inteligentní dívky jménem Rhoda Williams, kterou si zahrála pro mne neznámá Brit Marling. Ani jména ostatních herců mi nic neříkaly, ale tento fakt často nehraje roli a film i bez hvězd může být hodně dobrý. Zde bych podotkl, že problém u Jiné země nebyl ve výkonech herců, ti se svého úkolu zhostili dobře, ale ve slabém a nudném scénáři. Ten byl postaven na automobilové nehodě, kterou Rhoda způsobila a jenž se odehrála v předvečer objevu duplikátu Země. Odseděla si tak 4 roky ve vězení za zabití jednoho narozeného dítěte, jednoho nenarozeného a také jejich matky. Jediný kdo přežil s těžkým zraněním byl otec a hudební skladatel John Burroughs, kterého ztvárnil William Mapother. Po propuštění z vězení se Rhoda nedokázala zařadit zpátky do života a dokonce se pokusila o sebevraždu. V této části filmu jsme zažili poměrně vzácné okamžiky, protože několik minut nikdo z herců nepromluvil ani slovo. Jak říkám, komorní příběh ! Přes svoje psychické problémy se Rhoda odhodlala poslat vyplněnou přihlášku k letu na onen duplikát Země, viditelné pouhým okem. A pak její život opět dostal smysl, když vyhledala Johna Burroughse, utápějícího svůj žal v alkoholu, žijícího osamoceně ve velkém domě a rezignujícího na venkovní život. On totiž nevěděl, kdo tu nehodu před čtyřmi lety způsobil - byl totiž v kómatu a později jeho jméno nechtěl slyšet - a Rhoda neměla odvahu mu se s tím svěřit. Začala mu doma jednou za týden uklízet a časem se dokonce sblížili, takže oba dokázali opět normálně žít. Bylo to však hlavně pro Rhodu křehké a těžké spojení a já z toho neměl vážně dobrý dojem. Další problematické okamžiky přišly, když byla Rhoda přijata jako člen posádky letu na druhou Zemi. Do konce filmu však už nezbývalo mnoho minut a i když závěr byl poněkud překvapivý, celkově jsme se doma nudili a velice nás mrzelo, že ona sestřička naší modré planety byla jen jakýmsi nepohyblivým komparsem o němž se hodně mluvilo, ale nic víc. Bohužel jsem byl zklamán, kromě psychologických problémů se zde moc věcí neřešilo a i když oceňuji kvalitní herecké výkony, nemohu jinak, než že filmu Jiná země uděluji jen dvě zemité hvězdy **. ()

Cihlator odpad!

Destilovaná nuda. Se sci-fi to nemá nic společného... možná dokonce ani s fi. Romantiky také po skrovnu, ale tu jsem naštěstí nehledal. Naprostá ztráta času. Nenašla se ani jedna scéna, která by stála za vidění. To dokazuje, že nadprůměrné hodnocení (70%) opravdu nic neznamená. Jdu si pustit Kanárskou spojku. ()

AdminkaDF

psychologický sci-fi fillm , kde mladá Rhoda, jejíž velký sen je letět do vesmíru, v mládí udělá něco hroznýho. Po čtyřech letech vyjde z vězení a najde si práci jako uklízečka v jedné škole. Po nějaké době zkontaktuje člověka, kterému způsobila velkou ztrátu a bolest a snaží se mu omluvit, za to, co udělala. V druhé dějové linii Země objevila Zemi 2, která podle teorií může být zrcadlem Země a lidí, kteří Zemi obývají. Jak dopadne příběh dvou ztroskotanců a co se bude dít s nově objevenou Zemí 2? Celý film má velmi depresivní nádech s troškou naděje. Takže za mě hell yeah ()

Dalajlada

Strhující drama o jedné chybě, která změní celý život. Sci-fi je zde jen jako pozadí pro naše hledání "druhé šance". Působivě natočené, emocionálně hluboké. ()

ezop1012

Podobá sa to na von tierovu melanchóliu, avšak tu skoro nič nefunguje. Príbeh je nezaujimavy plytký a koniec otvorený. ()

teekanee

Tak tohle mě fakt rozsekalo. Myšlenka s druhou zemí mě v dětství taky napadla a myslím, že už někde zpracovaná byla, ale smíchat v podstatě osobní drama o vině a odpuštění se zajímavým scifi konceptem, aby to nevyznělo stupidně je opravdu husarský kousek a tvůrci to zvládli opravdu na jedničku. O hlavní herečce jsem nikdy neslyšel, ale postavu profesora hrál Eathan z Lost, kterej má ksicht spíš na záporáky, ale tady se této tragické postavy ujmul výborně. Závěr mě pak opravdu uchvátil. 90% ()

pupidup

Je mi lito...takova utahanina ..ze porad čekáte, co bude...a ono nic neni. Radoby vnitrni drama ..ktere by se ale veslo do 10 minut...🙄 ()

mikimisha

Velice silný příběh se skvělými hereckými výkony v hlavních rolích. Myslím, že zde se velice hodí divákova empatie, protože představit si vzájemně propletené zrcadlové osudy obou protagonistů je velmi silný zážitek. Postupně gradující komorní příběh s nádhernou až uměleckou kamerou, studenými tóny barev, které podtrhují atmosféru a skvělou hudbou. Ačkoliv se jedná o poměrně depresivní téma, výsledkem z tohoto filmu je zvláštní mix až filozofického zamyšlení se kterým divák odchází od plátna. Rozhodoval jsem se mezi 4-5 hvězdičkami, ale vzhledem k průměru 69% dávám 5, protože tento film si to zaslouží a 69 je až ostudně málo. ()