Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

Simba72

Čakala som, že tento film bude jeden zo slabších sci-fi, ale musím povedať, že som veľmi milo prekvapená. Vôbec mi nevadilo, že dej je skôr zameraný na postavy a ich životy ako na život na druhej planéte. Začiatok filmu je dosť smutný a dojemný, no neskôr to začne byť už lepšie. Je plný prekvapení a koniec je dosť nejasný, čo mi až tak nevadí, ale zišlo by sa nejaké pokračovanie, ktoré by som si rada pozrela. ()

Brenda.Ch

Velké překvapení ! Film jsem si pustila spíše z nudy, když jsem nic dobrého v televizi nenašla. Velmi mě zaujal. Já bych řekla, že se vůbec nejednalo o sci-fi, nebo můžu připustit, že se jedná o lyrickou sci-fi...nicméně ten nápad objevení druhé Země byl spíše jakýmsi nástrojem k poznání, co všechno se v nás lidech skrývá, co prožíváme a jak to prožíváme, nástrojem k naslouchání svého vlastního já. Líbilo se mi, jak se postupně druhá Země přibližovala, líbil se mi ústřední motiv dopravní nehody, moc se mi líbila esej, kterou hlavní hrdinka napsala a na základě které vyhrála letenku, po které tak toužila...a přesto jí darovala, neboť kromě úklidu a útěchy to bylo to jediné, co mohla pro toho skladatele udělat. A ten závěr byl boží...protože je zřejmé, že z té druhé Země neodletěl John, ale Rhoda, což otvírá různé možnosti - co se asi stalo, na Zemi 2 nedošlo k nehodě ? Nebo Rhoda 2 letenku nedarovala ? Jak skončí ta konfrontace ? Moc dobrý film. ()

MiniRecenze

Another Earth (přek.Další Země) má dva příběhové "pilíře".Hlavní (drama) a vedlejší (sci-fi).A to rozdělení bylo chybné,kdyby žánry dali obráceně,udělala by produkce líp.Protože film by nepůsobil tak "nezajimavě".Je to škoda,poněvadž herci hrají dobře a myšlenka filmu není špatná. ()

TheTimo

Pro někoho možná odpad, pro někoho film, který velmi zaujme a chytne za srdce. Zajímavý nápad a možná by nebylo naškodu natočit pokračování, ovšem otázkou je, aby z pokračování dále nebyl jen paskvil... ()

Scaevola

Pokud se podívám očima sci-fi fanouška, musím být nutně otráven. Zhlédnul jsem totiž další z dlouhé řady komorních dramat, jež využívají vědecko-fantastickou zápletku k probírání všelidských problémů, přestože by se totéž dalo učinit přirozeněji a bez nutnosti klamat diváka. Omlouvám se za zlý podtón, obecně nemám nic proti dramatům a už vůbec ne proti žánrovým cross-overům, ale v tomto případě se jedná pouze o prvoplánový tah, jak křečovitě uplakaný snímek napasovat kamsi, kam nepatří. ()

girasollle

Minimalistický snímek o výčitkách svědomí a o možnosti druhé šance, třebaže na zrcadlově stejné planetě. Představa druhého já na druhé Zemi vyvolává zvláštní pocit, stejně jako modře zářící Země na obloze provázející celým filmem a to celé na závěr završí tichá mrazivá scéna okamžiku setkání. Film, který vypráví spíše obrazem a hudbou, určitě stojí za shlédnutí. ()

kolodej1

mé pocity jsou fost rozporuplné. Jedná se v podstatě o dva příběhy, jedno je drama o vině a svědomí, celkem dobře vystavené a druhé je sci-fi téma, z kterého je jasně cítit, že je vymyšlené tak, aby to nic nestálo. Je nedotažené a vlastně docela zbytečné, patrně ve snaze nějak dramatický příběh ozvláštnit, aby se více odlišoval od tématicky podobných snímků. Ovšem, právě tohle se moc nepovedlo a dle mého je tohle spojení největší slabinou snímku. ()

fafejt001

To nebylo v podstatě sci-fi , ale psychologický film o neštastném skutku a jeho následcích . Tohle odpad není ani náhodou . Je to jeden z těch lepších filmů v poslední době . A o Brit jěště uslyšíme . Jojo . ()

Mr_Corny

Citovo prázdna, neosobná a deprimujúca prechádza po zahmlenej ulici, niekde v cudzom meste bez pouličného osvetlenia. ()

david666

Pravda, nevím jestli jsem ten konec správně pochopil ale přesto je to zajímavý film. Skvělá hlavní hrdinka mě postupem času do příběhu vtáhla, takže po půlhodině, kdy jsem zíval nudou žačal film pomalu gradovat. ()

Kozlowski8

Velkou vášní Rhody Williams je vesmír. Jenže právě v důsledku pozorování nové planety během řízení způsobí vážnou dopravní nehodu, při níž zemře mladá těhotná žena a její syn. Rhoda si odpyká čtyřletý trest vězení a poté se rozhodne zkontaktovat zbylého, přeživšího člena rodiny a omluvit se...Psychologické drama s důležitým prvkem sci-fi, bez akčních scén, v rozvážném tempu, přesto nenudí. Divák je stále napnutý a čeká, co bude dál, jak se bude příběh dál vyvíjet, kam bude směřovat. Brit Marling odvedla velmi dobrou práci jako spoluautorka předlohy i jako představitelka hlavní role. Myslím, že si začnu této zajímavé ženy víc všímat. Tento nenápadně působící film s dvojicí planet v každém druhém záběru, mne velice zaujal a potěšil. 80%. ()

kolly13

Psychologická sci-fi, která diváka vtáhne reálností postav a příběhů. Pocit viny je přímo hmatatelný a hudební podkres zvýrazňuje výraznou kvalitu kamery a režie. Čekal jsem pseudoartový film či pubescentní scénář, ale tohle mne velmi překvapilo - druhý den po shlédnutí mám otisk postav stále v živé paměti a neurčitý pocit v krajině břišní, že jsem viděl "jiný" snímek. ()

zazka

Veľký potenciál a tak premárnený. Mohol to byť ďalší Interstellar a je to len "ďalšia zem". Fakt dobrý námet a hlavná postava, srší z toho však lacnota a žáner sci-fi je skôr na pozadí psychologickej drámy. Ako dráma dobré, ako sci-fi však nenaplnené. ()

veverysiak

Brit každým svojím umeleckým počinom pripomína odkiaľ vzišla, mohla to byť žiarivá kráska v priblblých pokusoch o komédie alebo romantiky, lenže ide svojou nezávislou cestou, ktorá je mimo hlavného fokusu bulvárnych reflektorov, na takéto kúsky ale musíte mať určitú mieru empatie, inak sa unudíte, nie som na takéto žánre, ale občas sa im dokážem podvoliť, priznávam ale, že v tomto prípade hlavne kvôli hlavnej hrdinke, takže 40% ()

DexMASTER094

Toto je přesně ten tip filmu, který si rád pustím v krátkém časovém horizontu znovu. Připomíná mi to "Signál z neznáma" svým specifickým koncem. Když zbývaly poslední minuty stopáže, tak jsem začal tušit, že konec bude jistě katastrofou. Nestalo se tak. Konec jsem si pustil rovnou třikrát po sobě. S chřipkou upoután v posteli jsem nečekal od tohoto filmu moc, ale nakonec solidní 4*. ()

Fracek

Nepropracovaný scénář, sci-fi nelogičnosti, Brit Marling bez jiskry (ale asi jak pro koho), a hlavně prokreslení postav naivně předvídatelné ... v podstatě hloupý film pro rádoby vyspělého diváka ()