Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

zipS

Zaujímavý film .. no neviem si predstaviť, žeby sa dačo také stalo aj v skutočnosti :) ale asi o tom to je.. vidieť aj nemožné... inak.. ten koniec mi vnukol rôzne otázky.. ()

spawn866

Absolutně nechápu proč do filmu cpali něco o zrcadlené Zemi když je to o holce která se chce zavděčit chlapovi kterému zabila celou rodinu při automobilové havárce :/ ... Film o ničem! ()

koci

To snad ne. Jestli byste se na to chtěli podívat kvůli nápadu s druhou Zemí, tak to ani nedělejte. Celé je to o vnitřním rozpoložení hlavní hrdinky a její snaze vyrovnat se s minulostí, Země Dvě ani žádné sci-fi s ní spojené se neděje. Uznávám, že Rhondina situace a její emoce jsou ztvárněny dobře, jenomže to by to neměli pojmenovávat "Another Earth" a nacpat půlku traileru sci-fi zápletkou. Nakonec tvůrci zůstávají jen u tý nejlacinější metafory. A já celou dobu doufal, že nakonec se ty dvě planety přitáhnou až k sobě a navzájem se zdemolují. Nebojte, nic tak zajímavého se nestane. Nebo ano? ......... Ne, krucinál, jistěže ne. ()

complex

s vedeckého hľadiska, keď sa človek díva tak nechápe niektoré chyby... ale dráma je to naozaj luxusná, aj keď to má pár chvíľ, kde sa nič nedeje.. k celkovému dojmu prispieva najmä soundtrack a ľahké výkony hercov... aj keď bola tá dráma priehľadná od začiatku filmu, tak stále má čo to do seba a oplatí sa ju pozrieť... je to iný druh drámy, ak sa to dá nazvať aj takto... ()

Hanquita

Spoiler allert! Velice slibný nápad, který ale zůstává naprosto nevyužit. Navíc mě neuvěřitelně štvalo, jak se tenhle film snaží tvářit realisticky, ale přitom je plný pitomostí. Nebo si opravdu myslíte, že v takové situaci by lidé dál v poklidu žili své životy a maximálně si občas řekli "jůů, viděls to včera v televizi?", místo aby plnili ordinace psychiatrů, nebo se po kolenou vydávali do Vatikánu (popřípadě na jiná svatá místa)?? Stejně tak podivné je chování Rhodiny rodiny po tom, co se vrátí domů. Nějaká psychologie postav? Kdeže... Chlápek, kterého připravila o rodinu, žije čtyři roky na hromadách odpadků, ale stačí, aby mu přišla dvakrát uklidit, a hned dostane novou chuť do života. Je rovněž velmi uvěřitelné, že osoba mučená výčitkami svědomí, by s tímhle chlapíkem, který je živoucí připomínkou její viny, vesele hupla do postele... A poslední bonbónek - tenhle chlapík se vydá na Druhou Zemi, aby co? Aby tam své přeživší rodině dělal tatínka č.2? Nebo aby se posadil na lavičku a kochal se skutečností, že kopie jeho rodiny ještě žijí? Pokud to mělo být podobenství, tak to moc nevyšlo. Tenhle film je spíš nerealistickou, nelogicky sflikovanou hříčkou na téma výčitky svědomí a "co by bylo, kdyby", kde naprosto chybí nějaké uvěřitelné emoce. ()

Hajkou

Za poslední dobu jedno z nejlepších sci-fi,které jsem měla tu možnost shlédnout,emotivně velice silný snímek. ()

Epco

Druhá Zem, prvotný hýbateľ v tomto príbehu. Dôvod prečo všetko začalo a zároveň spôsob ako sa to vyriešilo. Druhá Zem slovné spojenie navodzujúce atmosféru niečoho fantaskného. A pritom o Druhú Zem tu skoro vôbec nejde, pomalá komorná dráma na tému vina, výčitky svedomia, spackaný život nie len svoj ale hlavne iných ľudí. Druhá zem je teda filmom, ktorý rieši niečo úplne iné ako Druhú Zem a tak sa nedozvedáme vlastne nič o neznámej planéte, ktorá je dosť podobná Trierovej Melancholi akurát neprináša skazu ale vykúpenie. ()

mine.slayer

Film tak matoucí jak matoucí je i jeho konec, není to matoucí? Kupodivu se na to vše dá koukat a nejen to!! Film se dá i dokoukat a to s velkým zájmem a nadšením(jinak bych nevěděl že má matoucí konec)!! I když jsem použil lehce maximalistická slova je tenhle film tak minimalistický, ale v tom je právě to kouzlo minimální film s maximálním efektem. Napadlo mě připodobnění k Jsem číslo 4, ale na místo testosteronového scénáře ujíždíme na estrogenovém koktejlu a ten já rád:) A nezaškodí i nenuceně lehlá melancholie s hlubokomyslným podtextem sebereflexe a schopnosti se vypořádat se svými činy a rozhodnutími. ()

Mr.Hackels

Opravdu zajímavě natočený příběh. Tu myšlenku se zrcadlovou zemí bych ale klidně oželel. Pořád mě totiž rozptylovala a ve finále si myslím, že k závěru nebyla nutná. Každopádně, náhled do života dvou lidí, kterým jsou havárií podstatně změněny životy, je povedený a ikdyž nejdu výš než na tři hvězdy, je to u mne slušných 65%. ()

vyhna

Ze začátku sem si říkala , že ten film bude asi blbost , ale nemá se soudit předčasně . Tento film sem celý dokoukala a moc mě zaujal . Příběh byl dokonale promyšlený . Rozhodně doporučuji. ()

Archvile

Pre mňa je toto po dlhom čase veľké prekvapenie. Výborne zahrané, dobrá hudba a záver určite stojí za zamyslenie sa. Ale ten kto čakal čosi ako Vesmírna odysea, bude pravdepodobne ťažko sklamaný. ()

Stebielko

Film je rovnako vhodný pre scifistov, ako aj pre fanúšikov artových drám. Predstava možnosti, že sa nám nad hlavami objaví dvojča planéty Zem, zo všetkým čo k tomu patrí, čiže aj s ľuďmi, je zaujímavá. Rovnako zaujímavé, ako sledovať osobnú drámu Rhody, ktorá bojuje s vlastným svedomím a odvahou. ()

Methew odpad!

Ja by som tento film absolútne nezaradil do sci-fi žánru. Nedokázal som ho pozerať viac než do polovice. Proste je to dramaticky až priam depresívny film znázorňujúci život mladej slečny, ktorá ma v živote otvorené dvere, ale ona ich vidí skôr zatvorenými. Žije v samých depresiách čo má za následok jej psychické zlyhanie a teda aj primitívnosť akým svoj život "ovláda". Pre mňa je to hnus, úplný odpad. Žiadne zaujatie rozumného človeka, vtiahnutie do deja, nič také som tu ja nezaznamenal. ()

Loganberry

Celý film by se bez sci-fi always vložky zcela obešel. Takhle je z toho počin, který je rybarak, žabomyš a neví, jestli je to sociální drama, sci-fi, láfstory či marmeláda z višní a oskeruší, do které babička, vlivem počínajícího alchajmra, nasypala sůl místo cukru. ()

Mangoo

Musím teda říct, že mě to taky těžce připomenulo Melancholii ale tohle se mi líbilo teda mnohem, mnohem víc. Původní očekávání pořádné scifárny rychle minulo a vyklubalo se z toho pěkné drama. Moc hezky podané emoce, které prožívala Rhoda. Všechen ten syrový způsob ,kamery včetně, mě teda skvěle uhranul. Rád se na to podívám někdy zase znovu! ()

Pa.ja

Kdo čeká čisté sci-fi, bude zřejmě zklamán. Necestuje se zde budoucností ani se nekoná nic jiného podobného tak typického pro tento žánr. Ale kdo čeká psychologické drama s prvky sci-fi, bude u toho mít otevřenou duši, bude vnímat a naslouchat, ten bude potěšen. A ten konec, konkrétně tedy poslední scéna filmu, to byl (s nadsázkou řečeno) šok. ()

90125

Kdeze scifi. Drama o ludoch. O vine, ktora boli, o odpusteni, ktore vykupuje, o tuzbe zacat znovu. Sikovny strih a skvely soundtrack vytvara posobivu, minimalisticku formu bez komercnych ambicii. Vyborne vybrata herecka hlavnej postavy. Videl som tuto Brit Marling teraz po prvy krat a velmi ma zaujala. Vlastne cely film taha sama. Na zaujmavosti este pridava, ze je spoluautorkou tohoto pribehu. Ohromne silna je scena, ked hrdinka vyjavi tajomstvo o svojej vine. A ten nadherne uvolnujuci koniec... Silny zazitok. Po dlhej dobe film, ktory ma zaujal. 73 % ()

solver

Zapomeňte na sci-fi. Je to těžké psycho, i když uznávám, že té holky jako herečky je pro tyto prázdné filmy škoda. Po shlédnutí jsem si musel dát alespoň jeden díl seriálu StarTrek, protože sci-fi, ve kterém je právě objevená planeta na obloze větší než Měsíc, mě na dlouhou dobu logicky fyzikálně znemožnilo ()