John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

Othello

Má misogynní, šovinistická, nevyspělá duše se místy smála až se za břicho popadala. Nedalo se s tim nic dělat... ()

poz3n

Méďa je opravdu celkem silná sprcha nekorektního (čti převelice urážlivého) humoru a hodněkrát jsem se smál až jsem se za břicho popadal. Méďa je ale zároveň dost průměrně, spíše podprůměrně natočený film s dost chabým příběhem, který jen a pouze stojí na základní podstatě celého příběhu, že vulgárně mluvící plyšový medvídek je vtipný medvídek a že to je celé dost divné. Což je, ale postavit na tom celý film je prostě slabé. 5/10 ()

Pítrs85

Emzák Paul se nám převtělil do chlupatýho médi? :) Ta postava je fakt na chlup stejná, přesněji řečeno její charakter (dokonce i v názvu filmu je jméno hlavního hrdiny)... Mám rád jak Family Guy tak i Cleveland Show, ale jak jsou ty díly, co se kvality týče, kolísavý, je kolísavý děj i filmu Ted- chvíli je to super hlína, chvíli zase trapnost střídá nudu. Je fajn, že herci typu Wahlberga nebo Reynoldse si klidně hoděj takovejhle úlet (Ribisiho nepočítám, to je magor od pohledu :)), ale Seth MacFarlane by měl zatím zůstat jen u těch seriálů, na celovečerák to ještě fakt není (je vidět, že má hodně nakoukáno aneb v jeho filmu vlastně není nic, co bychom ještě neviděli). Dvě hvězdy za film, jedna za cameo (i když trapný) Norah Jones, celkově docela zklamání, jdu si radši pustit Griffinovce (btw ten slovenskej název je ku*evsky dobrej :)). ()

anderson

Ak hrdinovým alter egom urobia tvorcovia plyšového medveďa s pohľadom neviniatka, očakával by som, že sa vo výsledku bude jednať buď o politicky nekorektnú satiru, alebo inteligenciu neurážajúci príbeh s poriadnou záverečnou morálnou katarziou. Tu sa nenaplnilo ani jedno ani druhé. A samoúčelné vulgarizmy boli skôr trápne než vtipné. Navyše okrem odfláknutého scenára film potopili absolútne nevhodne obsadení predstavitelia hlavných i vedľajších rolí. A ako romantická komédia to zlyhalo na celej čiare. Jedna hviezdička je iba za GARFIELDa. (14.11.2012) ()

Ivoshek

První půlka filmu je rozhodně pětihvězdičková. Hodně fórů vychází z toho, že plyšový medvídek se chová jako třicetiletý povaleč - kleje, chlastá a fetuje. Nicméně je tam i spousta dalších věcí, které jsou pekelně vtipné. Asi nejlepší je střetnutí sjetého Flashe Gordona se sousedem Mingem.... Ve druhé půlce se děj čím dál víc přesouvá k romanticko-vztahové linii a legrace dost ubyde. Zatímco ze začátku jsem se řechtal skoro pořád, ke konci už ani jednou. Škoda, že se Sethovi nezachtělo malinko přitlačit, mohlo z toho být kultovní dílo. Takhle je to "jen" povedená polo-romantická komedie. ()

Kailo

"tum tum tum, tum tudum tum tudum... what is that? That sounds negative." Griffiňák Seth v "hraném" debutu obstál a já se mohl spokojeně smát vtipným gagům a sarkastickým narážkám. 4* za celebritu z Twilight. 70% ()

AlfaNumerO

Po hodně dlouhé době komedie s velkým K. Je sice pravda, že vulgarismy se jenom hýbe, ale pokud s tímto nemáte problém, užijete si hodně vtipných scének a upřímně se zasmějete. Pro mě komedie roku (společně s Nedotknutelní). Díky za ně ()

Thomick

Vyloženě "nenávistná" komedie. Moc ofenzivnějších byste asi z filmových análů nevyhrabali. Bohužel se stejnou radostí, s jakou se MacFarlane opírá do všemožných celebrit a popkultů (a že leckdy pomocí notně křečovitých referencí), podléhá taky nechutným klišé, který pak v mnoha momentech působěj dokonce jako berlička neschopnýho scénáristy (co může bejt smutnějšího?). Romantická i akční/dramatická linka sucks, zbytek rovněž nenadchnul tolik, jak jsem doufal. Mark Wahlberg v romantický komedii (jedno velký WTF) tudíž potom ještě nevypadal tak blbě, jak by asi správně měl. ()

ARI50

Nápad určitě skvěly a chvilkami se i dost dobře bavíte ale potom vám přijde že je to pořád to samé za herce a nápad medvěda za mě dobrý. ()

kajda.l

Ted vlastní spoustu atributů k tomu, abych se úspěšně pronudil do konce, odplivl si a vlepil mu usmolené dvě hvězdičky, ale neučiním tak. Přes atributy jako stokrát omletý šablonovitý příběh "okořeněný" zbytečnou romantickou linkou, která je ve filmu jen proto, aby Mila prodala svá kukadla či občasný fekální humor s lidskými výměšky, který jinak nenávidím Ted funguje tím, že je v něm ... Ted. Tenhle medvěd není samoúčelně vulgární a trapný, ale velmi příjemně, trefně a sarkasticky glosující a upřímný a to oceňuji. Navíc celou první polovinu snímku, do očekávaného partnerského rozkolu jsem se téměř soustavně hlasitě smál či alespoň uculoval a to se u komedie musí ocenit. Potěšilo navíc spousta odkazů na filmové klasiky (Ted jako Mistr Yoda), mobilní vyzvánění a v neposlední řadě Armstrongova koule :) Jediné co mi vadilo byla nezajímavá krimi vložka a teplouš Ryan Reynolds. Až zase někdy dostanu chuť na osvědčený jednoduchý film, tak Ted bude jednou z voleb. Slabší čtyři ()

Earl_23

Výborná komedie, o tom prostě není pochyb. Jen jsem nečekal tolik romantičnosti, která filmu docela uškodila. Ted je jinak vynikající postavou, prakticky každým vtípkem mě pobavila. Škoda, že se film nenesl více v duchu Griffinových. Třeba u úvodní scény jsem se velmi pobavil. Pak ale přijde několik hluchých míst... ale dost s kritikou. Čtyři hvězdičky nedávám jen tak pro nic za nic, protože skutečně jsem se bavil královsky. Tenhle "advokát Brumíků" byl prostě boží! ()

MáŠa

Pár opravdu povedených hlášek, ale jinak to nechci nějak přeceňovat, protože sou komedie, kde je vtipů mnohem více ()

luka4615

Ted přišel jako blesk z čistého nebe a strhl masy lidí svým nekorektním humorem. Nápad s mluvícím a přisprostlým plyšovým medvědem se někomu může zdát jako šílený nápad, nicméně ve výsledku se jedná o naprosto dokonalé spojení, které mě dokáže rozesmát i při desátém zhlédnutí. „Fuck you, thunder! You can suck my dick! You can't get me thunder! Cause you're just God's farts!“ ()

Lucasion

„You hired. – Sh*t.“ Na Teda jsem se velmi těšil. Nakonec mi Seth MacFarlane splnil sen. Méďa je totiž boží film. Dokonalá romantická komedie a pochybuju, že někdy to něco překoná. Leda tak další pokračování. John (Mark Wahlberg) a Lori (Mila Kunis) tvoří krásný pár a mezi nimi to jiskří. Ovšem do momentu, než se začne projevovat Ted (Seth MacFarlane) jako „náročný“ spolubydlící. Když pominu Fightera 2010, tak je tohle dost možná nejlepší role Marka Wahlberga. K Tedovi se stoprocentně hodí. Mila Kunis je tu krásně okouzlující. Co se týče hlavního protagonisty, tak animace je skvělá až místy zarážející. Ted je dost sprostý a trošku i oplzlý snímek. Každopádně hlášky jsou perfektní a u mě si našly půdu. Je to mix romantické komedie, která má danou příběhovou linku a zároveň snoubí perfektní humor a ke konci zabrousí do mírného napětí. Ted mě nadmíru dostal, protože jsem se u něj pořádně nasmál. Nejlepší je pak Johnovo zvonění Imperial March, rychlé jmenování ženských jmen a samozřejmě Tedyho hlášky na každém kroku. Stačí mi tohle ke štěstí? Ano stačí! (96 %) ()

Morholt

Jako jo. Sice podobně laděnejch trojúhelníků už tu bylo dost, ale to, že tady je jedním z vrcholů plyšovej medvěd, dělá z Teda něco víc. Nehledě na to, že zatímco jindy mi ty přisprostlý vtípky vaděj a kolikrát kvůli nim v půlce vypínám, tak tady jsem se jim culil jak měsíček na hnoji. Herecky zase super (já tu Milu prostě žeru), navíc okořeněno velkejma jménama ve vedlejších rolích a jednou zapomenutou legendou role jedný - zítra si pouštím Flashe, to je jasný. Konec dopadl tak jak měl, ale když jsem přestal žmoulat kapesníček, uzemnil mě McFarlane totální umrtvovací lautnerovskou hláškou, takže ty, které tečou z těch divnejch upírů a vlkodlaků, by se až do konce neměly dívat. 80% ()

Handle

Na Méďu jsem se fakt těšil a ani trochu mě nezklamal. První polovina je vážně geniální, hláška za hláškou, smál jsem se na celé kino. Druhá polovina možná drobek ztrácí dech, ale přesto se tam také najdou skvělé a vtipné momenty. Baví mě smát se absurdním vtipům a tady jich bylo tolik, že jsem byl úplně ve svém živlu. Krom toho je to neotřelé a osobité, což má u mě vždycky plus. Upřímně nechápu, kdo se může na tuhle "pohádku" zlobit... :) Opravdu velmi vtipná podívaná. 4,5* ()

TheJokerCZ

Velmi dobrý nápad s mluvícím medvídkem a krásně zpívajícím Wahlbergem v hlavních rolích. Mila Kunis mne také potěšila. Jen je škoda, že tento film je velice předvídatelný. Určený pro děti rozhodně není a tak nechápu proč to nemělo nějaký "lepší" konec. Slabší 4*. 7/10 ()

Kamca_

Chvilku trvalo než jsem se k tomuto filmu dostala. Do té doby všichni o Tedovi kolem mě básnili, jaký je to úžasný film. Já se musím přiznat, že mě to moc nevzalo ... Spíš vůbec. Pár hlášek se sice dalo, ale většina byla spíš trapná a tupá .. Moc jsem nepochopila to hodnocení od všech lidí tady. Čekala jsem v tomto filmu něco velkýho a nic novýho nepřináší. I když nápad oživlýho medvěda není špatnej. Učitě by celý film dopadl líp, kdyby se tvůrci vyvarovali americké tuposti a americkýho konce ... 50%. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)