Kriminální příběh o oběti, která nebyla zcela bez viny. Na palubě dunajského parníku se koná módní přehlídka, na níž nejvíce září manekýnka Anna Vlčková (Ľ. Vašová), která má kvůli známostem s bohatými cizinci přezdívku „krásná neřestnice". Mezi diváky je shodou okolností i mladá policejní kapitánka Strelková (E. Vášáryová) se svým starším spolupracovníkem nadporučíkem Michalkem (V. Polónyi). Ani jeden zatím netuší, že Vlčková má políčeno na nemocného švýcarského továrníka Langera. Kvůli zamýšlené svatbě s ním jí však kdosi vyhrožuje smrtí. Langer zemře v nemocnici dřív, než se může s krásnou neřestnicí oženit. Vlčkovou nicméně stejně někdo zavraždí výstřelem z lovecké pušky. Pro kapitánku Strelkovou je to první velký případ její kariéry, o to těžší, že vyšetřovatelka se musí prosadit ve světě, který byl dosud doménou mužů... (Česká televize)

Ixbalanke

Jaj, tak tohle se Vašáryové teda moc nepovedlo... Docela zajímavé vyústění, nečekané, ale v průběhu filmu opravdu hodně věcí, které bych mohla vytknout... ()

Schlierkamp

Československá krimi, neobvyklá tím, že hlavní vyšetřovatel je žena. Kapitánka Strelková, nezkušená, ale energická E. Vašáryová, musí vyřešit případ krásné modelky, jež byla zastřelena loveckou puškou. Podezřelých je mnoho a odhalení pravého pachatele bylo překvapivé a zajímavé. Kromě zmíněné kapitánky herecky zaujali schopný policejní asistent V. Polónyi, vždy nepřehlédnutelný V. Müller či manžel vyšetřovatelky a jeden z podezřelých, lékař Š. Kvietik. Snímku však chybějí dramatické či akční scény, tedy snad kromě honičky na železnici. Hodně mě pobavila scéna u kapitánky vyslýchající mladý pár, jež tvořila velmi temperamentní brunetka a dosti submisivní muž. Závěrečné retropohledy do života skutečných pachatelů byly značně působivé a notně přispěly k odhalení jejich pohnutek k vraždám. Celkově však snímek hodnotím pouze lehce nadprůměrně, neboť od vyššího hodnocení mě odradila absence více akčnějších momentů a z hereckého potenciálu se také dle mého názoru dalo získat víc.. ()

Biopler

Predsa táto rola Milke Vášáryovej nesadla, i keď sústavne sa dá o tom polemizovať nakoľko jej filmári prišili rolu začínajúcej policajtky detektívky. A tak sa jej prejav dá aj ospravedlniť. Môj názor - nemá charizmu či rešpekt si ukradnúť scénu len pre seba, autoritu si chce vydobyť jedine krikom a tak nečudo, že ju valcuje komický Polónyi. Príbeh celkom ujde, fajn to odsýpa i kvôli výbornej slovenskej hereckej elite, ktorá sa zišla v silnom zložení, tentokrát v zváračskom kolektíve :) Samotné rozpletenie prípadu je málo katarzné a zo strany páchateľa je nám predvedené ľahulinké podľahnutie návnade. Nejako to bolo treba ukončiť, taký mám z toho dojem. A preto tento Lettrichov a Tallov kúsok nemožno vymaniť z priemeru. ()

Prubner

Lettrich se pokusil navázat na detektivní trilogii s Chudíkem, ale moc se mu to nepovedlo. Příběh není špatný, ale režisér to pojal v divně rozverném duchu, v jakési mírně komediální nadsázce, což se sem moc nehodilo. A hlavní hrdinka mi připadala spíš jako jednoduchá husička, než chytrá kriminalistka. ()

carl.oesch

Slabota. Všechno tady vypsali už kolegové. Ale - hrála tam asi nekrásnější slovenská herečka všech dob - Emília Vašáryová, a i když jí ta role vůbec nesedla a nepůsobila v ní uvěřitelně, tu hvězdu jsem jí dát musel. I když české detektivky stejného období jsou skoro stejná bída, tohle bylo hodně slabé. Dementní zápletka, rádoby "matení" diváků a nakonec vlastně velké nic. ()

Kleinbauer

Dobová agitka jako vystřižená z padesátých let, šedá kvádra, gumové ksichty, toporné dialogy a vtipnosti komunistických policajtů.., exaltovaná "káča" ztvárněná mou oblíbenou paní Vašáryovou (diva snad promine, jako já jí tento "umělecký" poklesek) řídí vyšetřování s "citem" pro detail a logiku, že jsem měl do poloviny filmu podezření, že se režisér uchýlil k fantastické parodii na práci "našich uvědomělých soudruhů", co nás bránili ve dne v noci, aby dítka mohla v klidu spát. Ale ochotnické pojetí režie soudruha Letticha jeho snahu o odlehčenou kriminálku hatí a zůstává jen angažovaný nevkusný blivajz. Půl hvězdy ze soucitu. ()

evangelik

...tak tohle fakt ne. V roli kriminalistky působí E.V. přibližně stejně přirozeně, jako panna ve vykřičeném podniku. Zápletka úplně mísu. Proč by "zlatokopka" co pořádá ve svém domě pijatiky a orgie pronajímala jeho část "sockám", co se nezmůžou na vlastní byt...? ()

Monicina

Mňa to bavilo. Vašáryiová sa hodila na úlohu kriminalistky, a aká to bola štramanda, Polónyi bol ako vo všetkých Tallových krimi skvelý a zábavný. Celkovo, atmosféra konca 60 - 70 rokov, Bratislava v tej dobe, módne prehliadky na Dunaji ako aj celá plejáda skvelých hercov, ktorí tam hrali a to vo všetkých rolách robia z môjho pohľadu film veľmi kvalitným. A dej bol záhadný a do poslednej chvíle som netušila, kto je vrah. ()

GalaktikHero

Na 50 ročnú kriminálku a okolnosti vzniku filmu je to totálna šupa!!! Obsadenie je samá hviezda! PÁNI HERCI (samozrejme aj ženy), ktorí už bohužiaľ pomreli, teda až na výnimky. Oproti dnešnej produkcii (Horná Dolná, Hranica a podobné zvratky) je toto úplne neskutočné!!! ()