G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Sorry

Byl bych rád, kdyby Hollywood přestal dělat ostudu ninjům a katanám. Začínám být na tyto věci velmi alergický. Akce je průměrná a hlavně vyžaduje kompletní vypnutí mozku. ()

P.J.2

Stejně tupé jako jednička akorát s více nařachaným Rockem. Vše co za něco stálo už bylo v traileru, i když uznávám že byl výborný nápad jak zbavit svět jaderných zbraní efektivní. A jednu hvězdu za Angry birds. Jinak ve všech ostatních směrech přinejlepším průměr. ()

Anduril

Jednoduchý dej, jednoduché pobavenie na jedno použitie. Slabá náväznosť na jednotku... Proste absolútny priemer. ()

GOREGASM

Vizuálně mnohem skromnější než Sommersova tradiční megalománie, ale i tak to stálo 130 mega, které ve výsledku až tak úplně vidět nejsou. Tím nechci říct, že by se nebylo na co dívat, ale jde o tisíckrát viděný, ničím překvapivý akční průměr, průběžně osolený různorodě (ne)vtipnými hláškami, ze kterého viditelně vyčnívá jen bravurně zvládnutá akce na lanech mezi horskými štíty. Snímek až přehnaně sází na sympatické tváře, přičemž pan Skála docela nudí a Bruce jen masíroval marketingovou kampaň. Na druhou stranu nabízí tváře nové (nádherně soustředěná Adrianne Palicki) i neokoukané (drsňák Ray Stevenson a korejský řízek Byeong-heon Lee), což v konečném součtu zahlazuje rutinní výkony dvou těžkých vah. S vypnutým mozkem se tento "příběh" absolvovat dá, ale jednou a dost. 50% ()

Puol

Celkom to ušlo, hlavne kvôli Rockovi a obstojnej akcii (ta skalná naháňačka má grady) a je to blbé tak akurát. V každom prípade mytológia okolo Hasbro panáčikov mi je aj naďalej ukradnutá! ()

BOURQUE

Bohužiaľ, tvorcovia nič nového neprinášajú do tohto žánru. Ako u prvej diela, tak aj tu frčia výkony PC a triky, ktoré môžu vypadať dobre jedine v 3D. Z scenáru zase postrácam originalitu. Z hereckej stránky opäť priemer, ale niekoľkominútový B. Willis aspoň trošinku potešil. Ale toto je všetko. No dobre, predsa len ešte niečo – A. Palicki is so hot! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Luk Skywalker

Horší než jednička. Kdysi jako malé děcko, jsem animovaný G.I. Joe zřal, ale filmová verze mi nesedí, i když je tu vše, jak má ve správném akčním filmu být. Pobavila přítomnost Willise a jaderné odzbrojování přes kufříky. ()

Hubis_

No chvíli jsem váhal,ale udělil jsem čtyři.Výborné efekty a hlavně povedené akční sceny.Hlavně ta na závěr.Ta měla opravdu šmrnc a ten výbuch Londýna,tak ten mi doslova vyrazil dech.Film nebyl špatný,ale rozhodně neobsahoval nic,z čeho bych zůstal zaražen v sedačce. ()

BeranSon

Začátek byl naprosto otřesný, neměl jsem absolutně se na to dívat jen jsem si v mozku dokola opakoval ať se to rozjede a taky se to rozjelo.Kdyby film nebyl tak banálně přehnaný nebyla by zábava a k tomuto filmu zábava patří, možná jsem se o malinko více bavil než u předchozího filmu. Postavi ani příliš neoplakali památku Channinga Tattuma. 5/10 jinak 59% ()

mala_kea

Je to takový film nefilm, taková směsice, do které prostě Chu musel nacpat všechno. Přes bojovníky meče, skoky na skalách a v neposlední řadě "tanková" bitva. Dwayne sází na svojí muskulatůru, Lee je badass, který zachraňuje svět na poslední chvíli. Jen Bruce si drží svoji stálici snad od první Smrtonosné pasti. Jednorázová jednohubka, která spestří nudné odpoledne nějakou to akcí, ale určitě si nezaslouží opěvování, nedej bože další pokračování. ()

figliar

Neviem čo je pravdy na tom, že film bol pôvodne tak zlý, že sa museli robiť korekcie v scenári a pretáčať niektoré scény, ale ani tento výsledok nie je nič, čím by sa mali tvorcovia chváliť. Jediné vtipné scény v celom filme obstaráva Bruce Willis a aj tak ich je podstatne menej, než v prvom dieli. Akčné scény sú hlúpejšie a dejová línia výrazne pokulháva. 3D prevedenie som síce nevidel, ale podľa mňa ani to by film nespravilo znesiteľnejším. ()

Heroine odpad!

Ne, ne, ne, ne, ne! Proč? K čemu? Ty militantní kecy! Ty samolibé držky! Proč já to vůbec sleduju? Aha, protože je tam Dwayne... Ale ani ten to nezachránil. Je to béčko jak prase, plné stupidních nápadů a špatných herců. Dobře, až na výjimky... Willis a Johnson jsou v pohodě, ale za takovéhle filmy by měli dostat pokutu! ()

strikeman odpad!

Tak to už bylo moc i na velmi tolerantního diváka mého typu:-) Nechápu Willise, asi musel dostat solidní chechtáky, aby se do tohohle bordelu upíchl. Stupidní příběh, scénář a dialogy doplňuje fušersky nastříhaná akce, na kterou se v 3D nedá ani pořádně dívat ... 10% ()

MickeyStuma

Elitní vojenská jednotka, složena z nejlepších bojovníků známých jako G. I. Joe (Global Integrated Joint Operating Entity), je nasazována všude tam, kde běžná armáda nestačí. Už komiks obsahující dobrodružství těchto vojáků dokázal zaujmout, což se mimo jiné projevilo i faktem, že nejeden kluk toužil vlastnit figurku alespoň jednoho z nich. A tak celovečerní film ´G.I. Joe´ (2009), s podtitulem 'Vzestup Kobry, byl toužebně očekáván. No, a zrovna nejlépe to nedopadlo. Přesto se tvůrci pustili do dalšího filmu a svým způsobem se jedná o malinký restart, i když ne úplně přímý. Ono už stačí se jenom podívat, kdo všechno z původní party zůstal. Nejdůležitější je tak plná pozornost úvodu příběhu dávajíc dohromady určitou skládanku co, kdo a proč. Kobra zůstává jako hlavní nepřítel, ale ještě je tu někdo další. A nic proti ničemu. V rámci scénáře a hlavně očekávané akce se snímek jeví daleko lépe než předchůdce. Akce je pevná už v kramflecích a i na choreografii se dal patřičný důraz. Avšak co se týče CGI efektů, místama se to opět až neuvěřitelně přehání. Každopádně je atmosféra o něco temnější a děj v rámci komiksové předlohy žánrově zajímavější. Pozornost na sebe strhává hlavně Dwayne Johnson, který je už v rámci akčních filmů ustáleným standardem. Oproti jiným snímkům, jako je třeba ´Doom´ (2005), ale nic nového či jednoznačného nepřináší. Snímek na základě komiksu jako obvykle nic moc, ale jako prostá akční žánrovka o nějaké další zvláštní skupině proti zločinu v ryze popcornové kabátě stojí za úvahu. ()

helloween93

V době vydání jsem tolik nekoukal na filmy a G. I. Joe: Retaliation mi unikl. Film navazuje na události z jedničky, organizace Cobra se zvedá z prachu poražených a s využitím lstí ovládne White House a téměř vyhladí G. I. Joe. Channing Tatum asi neměl čas, protože byl odepsán po úvodní půl hodině. Akce tu moc nenadchne, story je béčko všech béček a zaujme hlavně Dwayne, který se v téhle době stával AAA hvězdou a děda Willis, který i na minimum prostoru ukáže, že to v sobě furt má. Hračkářská série o plastových vojácích se mojí srdcovkou nikdy nestane, ale vnímám jí jako poctivou akci. 3* ()

Karmyn

První díl jsem před dvojkou neviděla. Z prvu jsem se dost ztrácela kdo je na jaké straně. Ale musím říct, že jsem se neskutečně bavila a užívala jsem si ten film. Na to jak moc prezentujou Bruce Willise tam moc tam není, za což jsem moc ráda, ale co mě teda štve je velká absence Channinga Tatuma :D. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)