G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Sawy

Jednička bavila více. Dokázala si lépe utahovat sama ze sebe, měla mnohem víc atrakcí, nad kterými mohl divák slintat a zapomínat, jakou tupost to vlastně sleduje. A měla na režijní sesli Sommerse, který perfektně vyhodnotil potenciál látky a udělal z ní guilty pleasure přesně ve stylu Dne nezávislosti a jemu podobných. Druhý díl má klipaře točícího dosud jen taneční filmy a je to znát. Akce postrádá tempo, Chu neví, jakým způsobem stříhat, aby výsledkem nebyl chaotický a špatně navazující sled pohybů, i potenciálně vděčná lákadla (ninjové v horách) dokáže spolehlivě pohřbít. OVŠEM... pořád je to zábava. Protože se pořád něco děje. Že je to často směšné, špatně natočené, napsané i zahrané, vem ďas, u podobného typu filmu jde hlavně o to, aby se divák nenudil a příliv akce, hlášek, dekoltů a drsných gerojů neustal na moc dlouho. Což se relativně daří a druhé G. I. Joe má u mě navíc tu výhodu, že po dokonale zprasené páté Smrtonosné pasti moje nároky na oddechovou zábavu pro kino zatraceně klesly. Takže jsem se dobře bavil u špičkování Rocka s Tatumem, schovívavě se usmíval u béčkových zvratů, užíval si opět těžce vládnoucí dvojku Snake Eyes-Storm Shadow (vykašlete se na vojáčky a dejte těm dvěma drsný, špinavý a osudový spin-off!) i přepálené záporáky. Škoda, že Rock nedostal vděčnějšího protivníka, než jakým byl Ray Stevenson, skutečně kulervoucí bitky se nedočkáme. A vlastně ani akce, takže v paměti utkví spíš (paradoxně) verbální kejkle z podzemní věznice a podobné. No a ještě Bruce Willis, jehož cameo sedlo moc hezky. Výsledkem je zábavná popcornovka s lehce zmršenou akcí, která ale v nad očekávání chladném březnu potěšila a přinesla ujištění, že letní sezóna je blíž, než by se podle počasí možná mohlo zdát. 65 % ()

Morholt

Úplně jsem zapomněl, o čem byla jednička a silně pochybuju, že si na dvojku za tejden vzpomenu, ale času, kterej jsem tomu věnoval, rozhodně nelituju. Prostě jsem totálně vypnul a užíval si šílený střílečky, absurdní honičky a ninjovský mávání katanou všude a za každejch okolností. Takhle má vypadat blockbuster. Ničim neurážející, naprosto vypatlanej a skvěle bavící. 70% ()

Lacike

Je to lepsie ako jednotka ale stale je to podpriemerny film. Snad budem mat dostatocne pevnu vôľu a trojku vynecham. ()

ScarPoul

A aby som trpel poriadne, pozrel som si DC verziu. Ono najväčšou chybou filmu je ( a myslím, že to tu písala už väčšina), že sa berie príliš vážne. Aj čo sa týka emócií aj zápletky. Sommers síce bol prostoduchý, ale očividne si to užíval a tým z prvej časti spravil Eye Candy zábavu. Tu sa odrazu zmenila väčšina postáv, ale emócie a vzťahy medzi nimi by ste hľadali len ťažko. A potom už ide len pátos a trápna hláška a ďalší pátos a ďalšia trápna hláška. Poteší scéna na skalách a Adrianne Palicki. Preto 2*. Inak film na jedno pozretie. A prvý z mnoha ktorý prezentoval Dwayne Johnsona ako.....no... Dwayna Johnsona. ()

Tommassi3

"No, dobrá zpráva je, že žádný summit o globálním oteplování příští měsíc nebude.." ;) Každý chlap v sobě ukrývá malého kluka, jen málokterý si to však dokáže otevřeně přiznat !! ;) Já se nestydím a přiznávám, že ten klučina ve mně si tuhle dvojku neskutečně užil a jen mě mrzí, teda vedle faktu, že Jon Chu skutečně ani náhodou není Stephen Sommers, že nemůžu říct tátovi, že nechci Igráčka, ale G.I. Joea s ksichtem Bruce Willise od Hasbra !! ()

PROROK14

Na moje počudovanie sa mi tento film páčil. Akčné scény boli spracované podľa mňa dobre, nenudili ma a najlepšia bola jednoznačne na skalnej stene. Koniec Londýna bol taktiež efektný. No a keď bol na scéne aj McLane, tak som sa parádne bavil. ()

st.ranger odpad!

Absolutně vůbec nechápu, proč se moderní akční film snaží tvářit dramaticky, vyžaduje být brán vážně a nedostatky maskuje za rozklepanou kameru ve zběsilém střihu. I přesto že by mohl někdo namítat, že se u takového typu filmu nemá přemýšlet, zával stupidity a scénáristické impotence se valí z každé scény. Opomenu-li prostoduchý děj, který se překvapivě částečně opírá o svého předchůdce, vyplňuje dialogovou vatu změť nepřehledné a fádní akce bez sebemenšího nápadu. Jakmile se objeví závěrečné titulky, zůstane ve vzduchu viset plno otázek. Bohužel jsou to otázky týkající se zmateného dění, nelogického jednání nebo naprosto nevhodného umístění centra na léčení popálenin. ()

Terva

Celkem zklamání. Po povedené akční sci-fi jízdě v roce 2009 jsem tedy očekával něco podobného. Ale ne. Dvojka se dala cestou méně akční a zvolila k tomu 3D formát. Ve filmu je pár hlášek a hodně pokusů o hlášky (převážně nepovedených) , skoro žádné sci-fi a vůbec žádné napětí. Nejhorší na filmu je kamera, respektive kameraman. Záběry kamery na záda stojících nebo sedících aktérů jsou příšerné. Kamera je totiž snímá z malé vzdálenosti a ve 3D efektu jsou tyto záběry prostě rozmazané. Chyba je také ve 3D provedení létajících předmětů. Ať už to jsou "Světlušky" nebo kusy rozstřílených předmětů, létá vám to totiž přímu do obličeje a nutí šilhat, čímž se stanou dvě věci - bolí vás hlava i oči. Je to poprvé u 3D filmu, co jsem si několikrát musel sundat brýle a otřít si slzící oči - rozhodně to nebylo pro smutný, nebo naopak moc veselý obsah filmu - ale protože kameraman necitlivě používá svůj přístroj. Hodně tím film kazil. Ale i přes tyto aspekty, příběh stejně není moc kvalitní a tak jediné, co se mu dá za klad, je přítomnost Bruce Willise (on se pokusil o několik těch hlášek). Jinak příběh stojí za starou bačkoru. Přemýšlel jsem nad dvojkou, ale dám tři. ()

MoiJe

Väčšina hercov asi na účasť kývla už pre názov (predpoklad cool akcie s fanúškovskou základňou) a s čítaním scenára sa neobťažovala. Najodvecnejšie repliky Johnson a Stevenson, smutné. Celkovo som sa cítila trochu trápne sledovať to a ani guilty pleasure to nie je. Veľké sklamanie. ()

CiTrus007

Lepší a smysluplnější než jednička, technicky dokonalejší a pro diváka mnohem sledovatelnější. Bohužel je to ale stále ta samá hovadina jako dřív. Formát zůstal také podobný: sem tam nějaké ty nerealistické hi-tech hračičky, horský zasněžený spektakl, pořádná porce výbuchů a přestřelek, ninja souboje s mečem i bez a na závěr samozřejmě veledůležitý nukleární zápas o budoucnost svobodného světa. Tím ale všechny podobnosti končí. Nová herecká sestava totiž výrazně pozměnila styl filmu – už totiž nepůsobí tak kýčovitě a komixově jako přechozí díl. Většina původního castu je pryč, a tak více prostoru dostává původně upozaděné trio "Rock"-Cotrona-Palicki, které navíc podpoří – jaké to příjemné překvapení – důchodce Willis. Díky němu se atmosféra odlehčí, snímek nabere spád a hlavně chybějící bad-ass. Když člověk nepřemýšlí, může se klidně dívat. Pro inteligentní diváky bez vypínače mozku je to však ztráta času – poznáte je podle dvou hvězdiček. 6/10 ()

McClane

Jednička byla blbá, ale neuvěřitelně zábavná a tudíž koukatelná. Dvojka je ještě hloupější, ale zábava se někam vytratila. Akce je bombastičtější, traumata větší a děj nesmyslnější, takže to bohužel nakonec nefunguje jako jednička a ani Bruce Willis to nezachrání. Škoda. 40%. ()

JohnCZ

Stejná hovadina jako první díl. Překombinované, příběhově prázdné a v druhé polovině neskutečně ubíjející svou nudností a s opět nejasným závěrem. Hvězdu za efektní destrukci Londýna, jinak naprostá zbytečnost. ()

Chermy

Je zvláštní, když film který ani na chvli nepoleví v akci, je vlastně strašně nudný. Dwayne Johnson, Ray Stevenson a Bruce Willis taky vypadají dobře na plakátu....všechno jde ale do kopru, když ke stupidnímu námětu napíšete debilní scénář. ()

M.Macho

Místo pořádné jízdy pro velké zbraně hltající kluky - seminář v taneční škole. Hromady inspirace ze Star wars a dalších zdrojů je přece příslibem velkých torpéd, super tanků, vychytaných zbraní a pěkných holek s mečem. Naplnila se tak půlka a to ještě dosti podivně, bez Sommersovské všehochuti. Chybí návaznost na nepříliš korektní vztahy USA - Francie (nějaký přihlouplý pán v saku s vlajkou Francie na klopy nestačí), vnitřní dítě postrádalo trochu ráznější megalomanie, byť jde o válku malé skupinky s celým světem. Ani ta konspirační rovina není tak zábavná jako před tím. Pár samurajů na lanech a Bruce Willis se zbrojnicí v kuchyni nestačil nárokům na pořádnou řachu. *BUM* ()

Marek1991

Američania sa veľmi radi vo filmoch zahrávajú s osudom sveta. Katastrofy a boj všelijakými zbraňami o ich odvrátenie je v ich megalomanských predražených komerčných filmoch, ktoré sú preplnené superhrdinami, patetickými emóciami a svalnatými hercami hlavného prúdu, bežné. Trocha ázijského závanu, niečo pre milovníkov hôr, ale takých akčnejších a nakoniec bláznivá myšlienka ako zbaviť svet zbraní hromadného ničenia, avšak len na chvíľku, pokiaľ prvý nevyrobí opäť podobnú zbraň alebo už nemá náhodou v zálohe pripravenú inú. A to s tým šialeným americkým prezidentom mi príde ako ospravedlnenie pre deti, ktorým vymývajú mozgy, keby náhodou ten ich niečo pokazil, no a ono sa to dnes deje, čiže už len čakám, kedy niekto príde s tým, že niekto sa vydáva za prezidenta USA, lebo najmä jeho pričinením stojíme v posledných dňoch na pokraji jadrovej vojny. Opäť si našli zámienku, opäť ide o nerastné bohatstvo, výhodnú geografickú polohu a vplyv, avšak ako to vysvetliť ovciam, no jednoducho, cenzúra, vymývanie mozgov proamerickými pseudohrdinskými vojnovými filmami ako je tento, ďalej klamstvá a podvody, no to sme si už pomaly zvykli. Ako už bolo spomenuté, je to film pre naivných pubertiakov a to nemal ani toľko zaujímavej akcie ako predchádzajúci diel. Avšak od Jona Chuho sa iné asi ani čakať nedalo. Tento film porážajú dokonca Nevedomí s Tomom Cruisom. Nech mi prepáčia všetci komiksáci, že nakladám ich každoročnej dávke, ktorú potrebujú, aby nechytili "absťák", no toto sa ozaj nedalo, normálne sa začínam tešiť na ďalšieho Batmana alebo by som mal radšej prejsť k ruským superhrdinom? Nuž, možno by som mal skúsiť niečo iné, lebo s Hollywoodom to tento rok ide dole vodou, nikdy by som nečakal, že pre mňa bude dlhú dobu kraľovať rebríčku akčných, či kriminálnych filmov za rok 2013 Rýchlo a zbesilo 6 a porážať podobné filmy na celej čiare. ()

Padme_Anakin

Dunící dělovka. Drsný Dwayne determinuje delikventy dost dobře. Detaily dovedností a destrukcí dokoření dílo. Doporučuji dát drink, drobátko dutohlavu a dodané dobrodružství diletantsky dodívat. ()

corpsy

Trochu sa ubralo z megahypernerealistickej akcie a komixovosti ( je to viac vojnový snímok ako komiks ), ako v predchádzajúcom nášupe, ale rozhodne to tento akčný spektákel nepokazilo. Prítomnosť The Rocka a pána Willisa robí z filmu hviezdnu perličku, v ktorom je všetko pekne nablískané, coolové a svižné. ()

PauloZ

Rock a Willis super, akce taky, dějová linka bez problému, ale chybí tomu šťáva. Sommersův díl mě bavil víc a to hlavně díky výborným akčním scénám a celkově přestřelenému "popkornovému" přístupu. Přestřelenost je i tady, bez ní by J.I. Joe ani nemohl fungovat a akce je vlastně nonstop, ale není to ono, není to tak velké a koncepčně úplně v pořádku. Jako oživení tu máme bijce Rocka, který zvyšuje dívatelnost, ale i tak není nic pořádně cool. Celou dobu jsem čekal na nějaký boom. Ani ta lanová rubačka mě neuspokojila. V každé bitce výborná choreografie (tu si Chu vymazlil už dříve při tanečních taškařicích), ale myslím, že režisérské dovednosti na plnohodnotný akční blockbuster mu ještě schází. Mrzí mě, že to tam není. Tešil jsem se na poctivou hi-tech zábavu, jako u jedničky, ale chybí tomu ten "wow" moment, kterých měla jednička několik. Zároveň jsem toho názoru, že Tatum tomu po zbytek filmu chyběl. 3,5*. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)