Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

Liznic

Jedním slovem NÁDHERA! Krásná hudba, neuvěřitelně hravá režije (tak je to Wes, že ano..), výborné herecké výkony. Andersonovi filmy mám rád, ale s vyjímkou Takové zvláštní rodinky mě nějak víc nevzaly. Teď se mi to stalo znovu a zážitek to pro mne byl na "entou". Tleskám ()

markuc

Skvele, presne splnilo me ocekavani - vyborna hudba, vyborny herci, skvele napsano, velmi dobre natoceno. Akorat me to proste tak nezasahlo jako Lisak Wese Andersona. ()

LiborGondek

No, tak je to zase něco trochu jiného. A je to dobře. U nových filmů se mi čím dál častěji stává, že už jsem něco podobného někdy předtím viděl. Tady ne, je to nové, ale to je tak vše. Děj mě příliš nechytil a co se vtipu týče, taky jsem se příliš nebavil, jako u jiných komedií. Film tedy hodnotím jako průměrný a je to škoda, hrozně jsem se na něho těšil a očekával od dvojice Norton - Willis trochu víc. 55% ()

Sokkk_y

60. léta v idylické Nové Anglii s Brucem Willisem, Edwardem Nortonem a Billem Murraym. Zní to jako lahodná oddechová komedie. Bohužel jen zní, skutečnost je jiná. WTF momenty, které jakože měly být vtipné, střídaly dlouhé a nudné scény, při nichž jsem povětšinou raději vylezl zpod teplé peřiny a utekl hledat útočiště na WC nebo do ledničky. Nebýt Kary Hayward, asi bych to ani nedokoukal (teď narážím na její herecký výkon, ne na vzhled), protože těch divných prvků tam bylo bohužel podezřele moc (kamera - shit, scénář - poloviční shit sepsaný na stehně studenta, zatímco obědval v menze, střih - eh...). Prostě totálně zbytečný jalový podprůměr, který si ode mě odnáší i zařazení do kategorie "Nepochopitelná nominace na Golden Globe". ()

Mrkvič

Jak je u Andersona zvykem, jde zase o hodně zvláštní dílko. Hned na začátku jsem prskal smíchy při představovačce khaky táborníků. Potom se nadšení sice trochu vytratilo, protože ujetost šla mírně stranou a muselo se také trochu věnovat příběhu, ale závěr byl opět famózní. Přiznám, že mám pro tohoto hračičku velkou slabost, ale žádný z filmů (až na rodinku nebo lišáka) asi nemám potřebu vidět víckrát. Ale jednou je to určitě moc fajn. ()

Johnny.ARN

Netradičný príbeh, netradičné poňatie, netradičné prostredie. Réžie skvelá, herecké obsadenie skvelé. Výkony mladých hereckých hviezdičiek sú síce na zváženie, ale zachraňovala to skvelé kamera. Príjemné, ale asi to vo mne nezanechá nejakú hlbšiu stopu. 3 z 5 ()

Kaferano

Příběhy dětí mě moc neberou, ale tohle bylo opravdu roztomile hravé. Navíc potěšila přítomnost Bruce Willise. Velmi se mi líbilo použití hudby Benjamina Brittena a následná Desplatova varianta na stejný princip přidávání nástrojů s komentářem v závěrečných titulcích. ()

Belbo

Pěkné pohádkově-postmoderní hraní o dospívání mladých i starých a malých i velkých. V současné usa produkci atypický produkt. ()

Jizni Tlapa

Šíleně zvláštní. Melancholicky chlácholivé a naprosto netradičně zajímavé. Perfektně zahradné ústřední dětskou dvojicí s obyčejným příběhem a naprosto výjimečným hudebním chorálovým doprovodem... ()

bubun

Pro mě asi zatím nejpovedenější film Wese Andersona, co jsem viděla. Většinou mám s jeho filmy nějaký větší problém (Rushmore viz komentář, The Royal Tenenbaums jsem dvakrát rozkoukala a nedokázala dokoukat - štvalo mne na nich snad všechno, ale nejvíc stylizace hlavních postav, která neměla daleko k násilné křeči ve snaze o co největší "podvínskost" v dobrém slova smyslu, a myslím, že to je prvek, který se v jeho filmech opakuje pravidelně (Moonrise Kingdom není výjimkou), a Darjeeling, který se mi v kině líbil moc, se mi při opětovném zhlédnutí smrsknul na jedno podivné nic, které nedrží moc pohromadě, s pár zajímavými nápady, momenty a žertíky, které to jakžtakž vyvažují), tady mi právě až na výše zmíněnou extrémnost hlavních charakterů (je jasné, že motiv páru, který se ve své tvůrcem předložené a vykreslené odlišnosti od "ostatních" našel a vytvořil si tak nějaké pouto, ve filmech a knihách apod. byl, je a bude, ale někde je znázorněn formou, která je uvěřitelnější a právě méně křečovitá, viz. např. American Beauty, na druhou stranu by forma měla korespondovat s obsahem, a v tom případě to Anderson dělá asi dobře, protože mu tam ty postavy sednou... jen mně prostě ta forma leckdy nesedne) nevadilo réměř nic, a celkem jsem si užívala kameru, světlo, barvy i atmosféru filmu. Řekla bych, že je to asi nejvyváženější Andersonův film, dává velký prostor fantazii, ale není to jen změť barevných scén, které nijak nenavazují. Harvey Keitel plus, opěvovaný tanec na pláži minus. ()

Lachtaan

Aby se neřeklo, že nesleduju i komedie, zabruslil jsem po letech opět k tvorbě velmi osobitého režiséra. Wes Anderson je mistr hlavně na scéně stopmotion animáků, u jeho hraných filmů ale oceňuju další hromadu netradičních hrátek s kamerou. Casting je poté už naprostou jistotkou, i když veškerou pozornost na sebe samosebou strhává hlavní dětská dvojka. [viděno na Netflixu 6.5.2021] ()

lennyd

Když jedné noci ze skautského tábora zmizí jeden ze skautů, Sam (Jared Gilman), je to pěkný poprask. Ale když téhož následujícího dne zmizí i dcera váženého ostrovního občana Suzy (Kara Hayward), je jasné, že to není náhoda. Oba se totiž vydají společně prozkoumat neobydlenou část ostrova, a při té příležitosti poznávat sama sebe i toho druhého. Moc klidu si ale neužijí, neb je jim v patách celý skautský oddíl i zástupce policie v podobě místního šerifa ... Když bych měl říct jednu věc, která mne na filmu zaujala, asi bych to nedokázal. Ale film jako celek mne setsakra bavil, jednu vtipnou scénu střídala druhá a Wes Anderson se rozhodně nedržel nikterak při zemi. Už od prvních okamžiků je znát jeho rukopis, a postupem filmu se projevoval víc a víc. Trochu mne udivilo, že se do takovéhoto filmu podařilo Wesovi sehnat herecké obsazení jako je Bruce Willis, Frances McDormand, Bill Murray či Edward Norton - ale i za to získává kladné body. Až vyjde měsíc je prostě film, který sice možná nebudete milovat, ale bavit se budete každopádně... ()

ywo666

Zo začiatku som si myslel, že takýto film ma nemôže baviť. Postupne som, ale názor zmenil. Artové filmy moc nepozerám, takže musím priznať. Niečo takéto som ešte nevidel. A rozhodne nerátam nudný Darjeeling. Zaujímavé akú plejádu známych hercov sem tvorcovia dotiahli. Ústredná dvojica je zaujímavá. Hlavne tá chlapcova super čapica. Celkovo, módne doplnky sú ekskluzívne v celom filme. Nazval by som to snímok tisícov detailov. 85%. ()

venison

Hodně divňoucky natočeno, ale nijak zvlášť neurazilo.. Naopak - hudba byla podivně nádherná, ale až depresivní.. Atmoška retro filmečku famózní.. Téma khaki skautů neokoukané.. Dospělácká část hereckého obsazení samá hvězda.. Jen mi tak nějak asi ušla pointa.. Pro děti moc "dospělácké" pro dospěláky moc "dětské".. Přišlo mi to spíše točené pro efekt než pro smysl.. ()

_DAVE_

Pěkně zpracováno, velmi dobré herecké výkony, ale je to na mě prostě trochu divné. Divný, pěkný film. :) ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona