Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

neoBlast

Všichni filmoví fanoušci už dávno ví, jakou delikatesu mají ve Wesi Andersonovi. Proto je Až vyjde měsíc jenom malým dílkem ve skládačce jeho filmografie, jež se celá rozprostírá na slušně velkém stole plném laskomin. Není nejzářivějším, ani nejchutnějším. Okazalým a vstříctným možná, a pokud otevře dveře do jeho fantazie více lidem, proč ne? Ale nechtělo by to už trošičku příště pozměnit koncept? 80 % ()

uhlajz

V první řadě bych z popisku filmu vyškrtl komedie a pokud by to šlo, tak tam vepsal NUDA. Za celý film jsem se nezasmál nebo neusmál ani jednou. Pár zajímavých režisérských nápadů, ale jinak to na mě působilo přímo odpudivě a známí herci tady tak nějak spíš statovali... ()

danoo

Wes Anderson opäť poteší s láskavým, inteligentným a humorným filmom, ale tento raz to bude s temným rozprávkovým podtónom. ()

noriaki

V zásadě nepopsatelný film. Realistický, magický, dětský i dospělý. Wes Anderson točí podivnosti, ale tady si to všechno sedlo tak jak má a i přes primitivní zápletku příběh funguje. Dojem nekazí ani dětští herci, právě naopak. Schválně absurdně hrající dospělí jim nastavili vlídnou laťku, takže jejich projev nevypadá nepřirozeně, ani křečovitě. Jmenovitě Kara Hayward je úžasná. Všechno podtrhuje téměř neustále hrající melodie. Zpočátku mi to trochu vadilo, ale nakonec jsem přistoupil na pravidla hry a smířil se s nevyhnutelným. Moonrise kingdom je rodinný film doslova pro každého, pro desetileté děti, i pro kinematografické fajnšmekry, toužící debatovat o obsahu a formě. ()

Pavlínka9

Jako by tento film byl točen přímo pro mě :) Způsob natočení, herecké obsazení, styl humoru - všechno na jedničku :) Pečlivost a strohost, čímž film vyniká a bez zbytečných detailů a zbytečností - to je přesně jeden ze stylů, který u filmu miluju :) Milostný příběh mladé dvojice, z nichž jeden z nich je skaut :D :D Paráda :) Neskutečně jsem se bavila a všem bych dala největší herecké ocenění :) ()

geklon

To není bezpečná výška...čekám, že nejbližší dílo khaky scouta Wesa Andersona musí být nutně špatné, trapné, zlé a nevhodně nevkusné. Svede ho z cestí a do propasti zapomnění, kde mu žádný naoko maják nemůže být ku pomoci. poněvadž to co vše je vidět a slyšet v jeho posledním snímku je natolik autorsky a kreativně vyčerpávající, že k nabrání další síly je potřeba se podepsat na něčem takovém jako Amaizing Spidermanžel, kde hlavní roli sehraje Adam Sandler a Iveta Bartošová. Už první obraz dá vědět, že snímek Moonrise Kingdoom je audiovizuálním vyvrcholením jeho dlouhého audiovizuálního vývoje. Ani jedna CocaCola, TicTac nebo Snickers, natož Aple. I knížky hlavní hrdinky jsou naprosto fiktivní. Nekonečné množství odkazů na Wesovi již realizované snímky, mu tepny neucpává, naopak v momentech kdy se začínám trošku nudit, rozproudí krev mé zvědavosti. Nasazení mladých herců je omamné, stejně jako navždy zachránce Bruce Willise. Zkrátka asi nejobtížněji zkousnutelný film Wese Andersona pro veřejnost, jeho poezií nepolíbenou. ()

BoncheR

"Do you love each other?" "Yes, we do." "But think about what I´m saying, are you sure you are ready for this?" "Yes, we are." "Oh, they are not listening to me." Je to vážne obdivuhodné že aj v takejto pohnutej dobe sa dokáže natočiť film morálne absolútne nezávadný, bez nadávok, nahotiniek, exciplitných scén a podobných vecí, vďaka ktorým musí drahá mpaa dávať ratingy. Tu nič také nebolo. Absolútne dokonale krásny romantický film, ktorý odporučím s čistým svedomím každému. Naviac perfektná hudba a kamera. Len mi nejde do hlavy, prečo sa Akadémia uspokojila len s jedinou jednou nomináciou. (( 90% )) ()

KitFisto

Anderson musí být buď úplný šílenec nebo génius. Miluju jeho originalitu a to, že je uplně jiny než zbytek filmařů. ()

terunka003

Neobvyklé, neuvěřitelně zajímavé, osvěžující, krásné, úchylně přitažlivé. Tohle teda bylo něco. Tak osvěžující a nové až mi bylo líto, že byl konec. Děj nijak náročný, ale přeci, spoustu věcí ke sledování, dramatické pózy a vážné řešení situací. V tom bylo vše. A to herecké obsazení. Nutno podotknout, že oba mladí hlavní představitelé byli zajímací a snad je ještě uvidíme. Film, který asi spoustu lidí nepochopí. .."nechceš dát své kočce kousek ryby? Ne, ona má svoje konzervy.." ()

hanagi

Andersonova poetika, jeho způsob humoru a nezaměnitelný výtvarný rukopis není pro každého! Můžete ho milovat anebo vám přijde trapný, nudný, nepochopitelný...Je to pohled "velkého" dítěte. Myslím, že jsme všichni tu schopnost kdysi měli, ale bohužel jsme vyrostli, dospěli a zestárli. Díky bohu za to, že někomu byl tento dar zachován! ()

sskrblik

Wes Anderson dokázal svému filmu dát nenapodobitelnou atmosféru. Nudný film o skautech, mohlo by se zdát. Skutečnost je daleko příjemnější. Máme tu opět stylovou 2D/3D kameru, příběh o lásce, libozvučný OST, dobrodružství a nezaměnitelné herecké výkony především. Všichni zúčastnění byli kouzelní a pro mě osobně nejlepší film doznívajícího léta... ()

hroubek

Mám rád filmy Wese Andersona, protože jsou jiný.A hlavně, protože si je dělá podle sebe a do každého dává hodně od sebe.Spousta lidí nemůže jeho filmy vystát, protože jim přijdou na první pohled velmi divný, ale opak je pravdou.Filmy Wese Andersona jsou naplněný zvláštní energií, která si k Vám cestu najde, ale musíte chtít.A zrovna u toho snímků Až vyjde měsíc(pro mě více lahodící anglický název Moonrise Kingdom) to platí dvojnásob.Film začíná klasickým průletem domu a všemi jeho místnosti,pak seznámení s vyprávěčem, který je tady spíše průvodcem po krajině a typické seznamování s postavami.Pokud máte rádi dlouhé záběry bez zbytečného stříhání, tak budete po celý film slintat blahem, ale hlavně ze začátku, kde je kontrola skautů jejích vedoucím.Jak už je u Andersona zvykem, tak jsou jeho filmy plné zvláštních figurek, kterým nelze nefandit.Zrovna tady jejich hodně.A nejde jen o dvojici uprchlíků, spíše o jejich pátrače v podání Bruce Willise a Edwarda Nortona.Samotní uprchlíci jsou perfektně zahraný a troufám si tvrdit, že je to nejlepší pár, jaký tento rok uvidíme na plátnech kin.Kara Hayward je v roli Suzy dokonalá a to samé platí o Jaredovi Gilmanu, kterému ty brýle a beranice padnou jako ulitý.Hodně se mi líbilo, jak precizně Anderson využívá přírodu a jak jí rámuje do záběru a nebojí se jí ukázat v její kráse.Tak jak zobrazuje barvy je parádní.Každému záběru dominuje jiná barva.Samozřejmě musím říci, že mě trochu zklamala poslední honička a nevyužitost některých herců, ale to jen malý nedostatek na jinak perfektním snímků.Na Moonrise Kingdom jsem se moc těšil a proto mě činí obrovskou radost, že mě nezklamal. ()

swe

Moje první setkání s tvorbou Wese Andersona a hned jsem uchvácen. Zážitek nepopsatelný, to se musí vidět a hlavně pocítit! (Audio) vizuálně hravý a obsahově roztomilý film se snovým hereckým obsazením a nasazením! Willis, Norton, Murray, Keitel, Swinton, McDorman… ti jsou pouze skvělí, ale mladičká Kara Hayward je naprosto božská. Herečku s takovým kouzlem jsem ještě neviděl. Magická bytost. Dokonalá famme fatale. Šílená škoda zbytečně natahovaného závěru, který narušil jinak úžasný zážitek. Pro mě film končí spuštěním lana do komína úderem 60. minuty stopáže. ()

VanTom

Neobyčejně originální záležitost. Drsné situace z dospěláckých filmů (útěk milenců před zákonem, romantická společná noc, přestřelka s pronásledovateli, vojenský drill výcvikových kempů, apokalyptické vyvrcholení) překroucené a naivně a přemoudřele prožívané 12-letými dětmi na skautském táboře. Wes Anderson si opravdu vyhrál, nejen s obsahem, ale především s aranží spousty fórků a celkovou formou, na striktně "pravoúhlé" záběrování (vše pouze z boku nebo zepředu, pohyb pouze do stran nebo k/od kamery) a mělkost scén jako v nějakém diorámatu jsem si zvykal celou dobu. :-) ()

VasaX

Wes Anderson. Toto méno definuje, a zároveň pomáhá rozklíčovat celý tenhle jeho snímek, a to na všech úrovních - stylu kamery, hereckému projevu, stylu vyprávění, výpravě, emocionálnímu zabarvení,... prostě všemu. Laicky a stručně by se tohle dalo shrnout jako "zvláštní". A pro někoho poutavé. A pokud přistoupíte na Andersonovu hru, tak se s poutavým ztotožníte stejně jak já. I přes to že má Moonrise Kingdom "jen" hodinu a půl, měl jsem pocit že je delší, a to v dobrém slova smyslu, a dobře uspořádaný, takže neustále udržoval mou pozornost, což je pro mě kriterium, které samo o sobě zakládá na tři hvězdičky. O zbytek se postaral příběh, i když ke konci trošku podivně vygradovaný, ale funkční. Stejně jako zajímavý casting. Já jsem se bavil, i když Moonrise Kingdom není úplně dokonalý, a hlavně svým specifickým stylem není pro každého. ()

Ellimere

Úžasně zvláštní, poetický a ujetý film. Vtipné ztvárnění mikrosvěta jednoho ostrova odtrhnutého od ostatních. Nikde jinde by se to nemohlo stát. Vtipné, dojmné, prostě úžasné. Ten pravý letní film a navíc, kdo by nechtěl chodit do skauta s Edem Nortonem. :) ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona