Legenda Korry - Kniha druhá: Duchové (série)

Book Two: Spirits

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2013, 5 h 22 min

Komentáře uživatelů k sérii (1)

• Ronkar

2. KNIHA - DUCHOVÉ: Obrovské zklamání. Na druhé sérii Korry nefunguje správně téměř nic. Příběh je fádní, dialogy nudné stejně jako záporák a jeho motivace. Napětí žádné, zvraty očekávané a plno logických kiksů a nesmyslného jednání postav. Celá zápletka se najednou točí kolem něčeho zcela jiného než první série a klidně bych to tvůrcům odpustil, kdyby to bylo zajímavé, ale není. Zlatý Amon a společenská revoluce. Ta alespoň měla dějový potenciál a napětí. Za jediné klady považuji dvojdíl o prvním avatarovi, který je výtvarně nápaditý, a samotné finále s epickým soubojem... jenže cesta k němu je hektická a uspěchaná takže postrádá emoční napojení na hrdiny. Jde tedy o efektivní vizuál, avšak vnitřně prázdný. Navíc jsem moc nepochopil význam událostí, které tam nastaly, protože dle mého podkopávají původní mytologie světa. Avatar byl pro mě zajímavý nejen svými schopnostmi ovládat všechny živly, ale hlavně tím, že měl pouto se svými předchozími vtěleními, jejichž prostřednictvím se učil o sobě i světě. Tím, že toho spojení již není možné, ztrácí Korra na zajímavosti, protože ta holka sama o sobě fakt sympatická není. Člověk by řekl, že po finále 1. sezóny se její charakter někam posune, jenže Korra je furt nevycválaná agresivní a arogantní, nechá sebou snadno manipulovat a vůbec neuvažuje nad podstatou věcí. Proč je zrovna ona avatarem fakt nechápu a ještě víc nechápu, proč se autoři rozhodli pro takový druh povahy pro někoho, kdo se má snažit o duchovní vyspělost. Korra je přesným opakem toho, co má avatar představovat. Pokaždé když na někoho ječí, nebo mu dá rovnou pěstí, si se slzou v oku vzpomenu na Aanga, který se vyhýbal konfliktu dokud to šlo. Ten kluk byl i přes své dětství mnohem dál než prakticky dospělá Korra. A opět... nevadilo by to, kdyby se někam vyvíjela. Mnohem víc mi tak na postavu avatara sedí Tenzinova dcera, která sveřepé ale patřičně tupé hrdince nakonec zachrání zadek. Jinora je přátelská, odvážná a přitom milující a laskavá bytost (vlastnosti, které Koře chybí jako sůl). Korra se momentálně stala mojí nejméně oblíbenou postavou. Vedlejší linky (hlavně ta o hejbačkách) jsou debilní, zdržují vyprávění a humor v nich nefunguje. Nenesou v zásadě žádnou pořádnou pointu. A rozhodnutí ve finále nechat otevřený portál a propojit světy lidí a duchů jsem nepobral. Wan věděl, že duchové a lidé spolu nemohou žít v souladu, proč to tedy nyní měnit, když se lidská společnost není schopná dohodnout ani mezi sebou? Vzal bych ten nápad jako úplné zakončení ságy – jakýsi myšlenkový a vývojový posun světa někam dál. Takhle mám pocit, že je to vynucené scénářem a nedává to moc smysl. Pokud má avatar udržovat rovnováhu, mám pocit, že v tomhle okamžiku dělá přesný opak. Druhá kniha je prostě nefunkční průšvih, do jehož sledování jsem se musel nutit, což by mě u autorů 1. seriálu ani nenapadlo. Zůstává tak jen pěkná animace, hudba a pár fajn soubojů... Jestli to bude pokračovat v tomto duchu, nebudu mít ani chuť to dokoukat. /40%/(10.4.2018)