Apollo 11 (TV film)

Apollo 11

USA, 1996, 93 min

Televizní snímek o prvním letu člověka na Měsíc není nijak zvlášť výjimečný, snad jen zaujme to, jak spolu kosmonauti ještě během příprav soupeřili o to, kdo bude tím prvním z nich na měsíční půdě. Výsledek souboje už ale dnes zná snad každý.(25.7.2002)

S osvěžujícími procházkami po měsíci nemám nijak zvlášť velké zkušenosti, ale pokud souboj o vytvoření první stopy obuvi v měsíčním prachu skutečně doprovázel takový chaos, tak je s podivem, že se astronautům podařilo uplatnit zpáteční jízdenku na Zem. Pokud tedy tehdy ten „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo" vůbec někdo učinil.(2.7.2012)

• Wacoslav1

Tohle je malý krůček pro člověka... No a dál už to znáte. Nic moc film nepřicházející z ničím objevným.30%(3.3.2015)

Je to přesně to, co by člověk očekával od televizního snímku. Ale informativní hodnota pro laika je dobrá, zábavnost také. Veliká ostuda je, že se materiálu nechytila větší produkce. Chápu, Apollo 13 se psalo samo a nechcete přeci průměrného diváka zahltit informacemi. Kdyby ale nebyli scénáristé líní, mohli jsme se dočkat kvalitního snímku o dosti napínavém závodu o dobytí měsíce - highlights misí Gemini, tragédie Apolla 1, uspěchané bláznivé ruské plány a projekt nosiče N-1 etc..(13.11.2014)

Po prvním vidění jsem byl příšerně zklamaný a režiséra Barbu posílal do horoucích pekel bez zpátečního lístku..., ale až na druhý pokus člověka trkne, že ten film vlastně není zas takový propadák. Problém je, že má zoufalé plytký děj. Nastínění studené války, první jiskra, která zažehla snahu dostat se tam (myslím tím let Gagarina do vesmíru), Chruščov - Kennedy... prostě, kde nic tu nic. Místo toho se dostává vydatného prostoru uvědomělím otcům a jejich radám či vzájemnému soupeření mezi kosmonauty. Což o to, je to zajímavé, ale dějiny to netvořilo a proto je odfláklý příběh na škodu. Poslední minuty jsou trochu statické, nicméně až v nich je vidět, jak je člověk silný. To se zalíbí, i tak Vám však radím, pokud Vás tato látka zajímá, sáhněte po nějakém dokumentu, po obsahové stránce bude jistě lepší a ani s napínavostí si s tímhle pokusem příliš nezadá.(25.8.2005)