Nádherná historická záležitosť, ktorá mi kvalitným spracovaním pripomenula prvotriedne britské kostýmovky. Film zachytáva veľmi zaujímavé obdobie z prostredia dánskeho kráľovského dvoru, ktorý nie je schopný akceptovať pokrok a moderné osvietenské myšlienky. Do tohto politického kontextu je výborne zakomponovaná romantická línia s nádychom tragickej lásky, ktorá v očiach povrchnej šlachty nemá žiadny význam. Už len precítenú tanečnú scénu s pomalou kamerou, jemnou hudbou a vrúcnymi pohľadmi nešťastne zamilovanej dvojice považujem za jednu z najúžasnejších. Chvíľami dokonale úsečný, presný a mrazivo krutý, chvíľami zas nežný a pôvabný film, ktorý ma očaril na plnej čiare (nielen preto, že mám pre historické kostýmovky takú bytostnú slabosť). Pre mňa veľký ašpirant na Oscara a Mads Mikkelsen v úlohe slobodomyseľného doktora priam znamenitý.(31.12.2012)

Dánsko přivítalo svou novou královnu - anglickou princeznu. Král Kristián je prazvláštní patron,který přivítá vřeleji svého psa než svou královnu. Král se brzo vydává do Německa, kde se psychicky zhroutí. Musí být proto okamžitě nalezen nový lékař, který bude umět s králem jednat. Stává se jim Struensee. Z počátku jím královna opovrhuje protože je to kraluv nejen lékař ale i přítel... Ale ...situace se velmi rychle změní... Nádherný výlet do dánské historie! 100%(18.4.2013)

Každou chvilku tam člověk čekal kdy se to na ty dva provalí nebo je někdo při tom načape. Bylo docela dost hustý jak se krásně dalo s Kristiánem manipulovat. Všecho bral vážně jak divadelní hru. Rozhodně si mi to líbilo jen se našlo pár momentů, které byli takové nudnější. Však nic co by se nedalo přežít. Doufám, že toho oskara za cizojazyčný film získá!(21.2.2013)

Výborný historický snímok, dodržujúci všetky zákonitosti a tradície žánru, nás privádza do Dánska neskorého 18. storočia, v ktorom pod vplyvom vidieckeho lekára s revolučnými myšlienkami začína psychicky chorý kráľ Christian šíriť osvietenstvo. Problém však nastáva, keď sa lekár zamiluje do kráľovnej... Kvalitný scenár, zaujímavé zasadenie, precízne spracovaná ukážka vládnucej vrstvy novovekého Dánska, ktoré takmer uviazlo v stredoveku. K tomu skvelé obsadenie - Mads Mikkelsen predvádza tradičný herecký koncert, a Alicia Vikander s Mikkelom Følsgaardom mu viac než zdatne sekundujú.(28.10.2013)

Historický příběh ze země, jejíž kinematografii miluju, ale o jejích dějinách vím velký kulový. Ačkoliv neznalost může být výhodou, protože jsem skutečně netušila, jak se bude film vyvíjet a jak dopadne. Respektive některé věci jsem odhadla předem, ale řekla bych, že moje předvídavost je způsobena až příliš častým sledováním intrikářských dramat. Romantická zápletka nakonec není až tak důležitá, jak by se zdálo z popisku filmu. Její průběh i důsledky pochopitelně dokreslují tehdejší společnost, ovšem středobodem příběhu se nakonec stává boj jednotlivce proti tmářství. Mikkelsen je jako vždy bezchybný, herecky však nakonec vládne nesvéprávný král.(16.9.2013)

• - Mikkel Folsgaard získal za svou roli šíleného panovníka Kristiána VII. Stříbrného medvěda v kategorii nejlepší vedlejší herecký výkon. (Terva)

• - Při prvním setkání krále (Mikkel Boe Følsgaard) a lékaře (Mads Mikkelsen), v přibližně 24. minutě, si oba velmi porozumí při citování oblíbeného autora. Všechny vyřčené citáty pochází od Williama Shakespeara. (Ganka)

• - Švédská herečka Alicia Vikander se pro roli královny Karolíny Matyldy naučila mluvit dánsky, a aby byl i její přízvuk přesvědčivý, po několik měsíců před začátkem natáčení žila v Kodani. (ellegrey)