Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

cheesephobia

Špina - drsná čierna tragikomédia, adaptácia románu Irvinea Welsha "Shit", rozpráva príbeh írskeho policajného detektíva Brucea Robertsona, ktorý sa zo všetkých síl snaží získať povýšenie a zároveň má sex takmer s každou ženou, ktorá sa objaví v zábere. Druhá línia je príbehom jeho manželky (čo sa s ňou stane, sa ukáže až vo finále). Nie je tu veľa "špiny", ale veľa sexuálnych scén, vulgárnych výrazov, scén fajčenia a užívania drog. To všetko sme už videli v iných filmoch. Je tu však istá osobitosť a originalita, ktorá tento film odlišuje od ostatných. "Špina" stojí svojím spôsobom mimo rámca, pretože takéto postavy vždy boli, sú a budú v reálnom živote. Po technickej stránke je film skvele spracovaný, od montaže po špeciálne efekty. Mimochodom, práve vďaka tomu druhému chápeme, do akého stupňa šialenstva sa protagonista dostal. Napokon máme jednu z najlepších čiernych komédií s prekvapujúcim záverom, nezvyčajnými špeciálnymi efektmi a vynikajúcim Jamesom McAvoyom, herecký výkon ktorého je geniálny. 5/5, любі друзі. ()

Hombre8

Výstižná alegorie  úpadku vyspělé západní civilizace na příkladu jednoho hovada s hraniční poruchou osobnosti, již tak rozpadlé. McAvoy se role zhostil výborně. Film samotný je ale vrcholně nechutný a často zmatený víc, než by odpovídalo vykreslení psychotických stavů hlavního "hrdiny". ()

koubikus

Pecka. Jsem velkým fandou Trainspottingu a proto i tohoto filmu. Film je totální mazec. Na začátku to vypadá trochu jako fraška, takže máte dojem, že to bude komedie (což vlastně je), ale později se začínají objevovat ty kriminální části filmu. Režisérovi se, myslím (knížku jsem nečetl), povedlo dobře ji převést na filmové plátno. James McAvoy parádně ztvárnil hlavního hrdinu se všemi jeho nectnostmi (a že jich má hodně). I když to není zrovna Mirek Dušín, ale pořádnej parchant, tak ho vlastně budete milovat. No a když jsem začal Trainspottingem, tak jím i skončím. Celý film vám ho totiž bude hodně připomínat. TAKŽE DOPORUČUJU NA 200% ()

honza1

Drsný, zvrácený, zfetovaný a ujetý film se skvělým soundtrackem. Jestli se náhodou někomu nelíbil Trainspotting, měl by se téhle reklamě na Skotsko vyhnout velkým obloukem, ostatní si budou chrochtat blahem. ()

Kozzel

Jeden z nejlepších filmů roku, od začátku jsem si zamiloval postavu Jamese McAvoye a jeho trpký a drsný humor. Film si nebere servítky a je lehce rasistický a hlavně nekompromisní, postupem času se Sviňák mění na psychicky zdeptaného blázna, kterému se zjevují všelijaké obludy. Pro mě obrovské překvapení a film si zaslouží hodně vysoké hodnocení, jednou to bude kult. ()

lukasx odpad!

Trailer vôbec nezodpoveda filmu, nedajte sa oklamat. Keby som zanho v kine nezaplatil 5 e tak by som mu dal aj vyssie hodnotenie a nakolko je tu hodnotenie velmi prehnané, musel som ja dat tak malo. Myslel som ze to bude komedia, ale skor to bola parodia na Donnieho Darka.. ()

RebeccaLynn

Velké zklamání. Vulgární a oplzlé, nic to člověku nedá. Jednu hvězdičku dávám víceméně ze soucitu za výkon Jamese McAvoye a za hudbu. Chyběla mi tam hlubší rovina a něco, co si člověk z kina odnese s sebou...krom pocitu hnusu. ()

Brunetgirl

Dámy a pánové, opravdu nerozumím tomu, proč má tento film tak vysoké hodnocení..Film založený na té nejprimitivnější lidské stránce, bez skrytých konotací - kýč, nuda, rádoby psychostory. A osobně mám dojem, že u tohohle filmu se projevilo stádové chování, ve stylu "má 82%, tak je asi dobrej, asi jsem to jen nepochopil/a, tak ho taky vysoce ohodnotim!" ()

ammina

většinou to mám tak, že se mi víc líbí knižní předloha než film... U Welshových knížek mám ale problém, kromě trainspottingu, mám problém dočíst kteroukoliv dokonce, se Sviňákem jsem to zkoušela několikrát než jsem to dala. Film je čistá jízda paranoiou a postupnou sebedestrukcí skrzevá drogy, chlast a chlebíčky. ()

dragon'88

Trochu rozpacite. Chcel som formalne dvihnut hodnotenie, ale vidim, ze zrovna v tomto pripade treba vyvazovat opacnym smerom. 3.5* ()

Major776 odpad!

Dávám odpad, ale jinou volbu nemám. Za hvězdičku to nestojí. Děj je jedním slovem opravdu "hraný" a jen hlavní hrdina je ten nejpřesvědčivější swiňák.....myslím, že je lepší koukat 97 minut do akvária nežli na toto. ()

Montmorency

Kdyby se film skládal jenom z vtipných scén, kdy si McAvoy dělá prdel ze svých kolegů, šikanuje je, popichuje proti sobě a chová se jako nechutný prase, tak bych dala snad plný počet....Bohužel jsou zde i ''dramatické'' scény, kterých postupem času přibývá a dělají z parádně rozjeté jízdy nesnesitelně otravnou sentimentální sračku.... ()

PersilVanish

Strhujcí film, který jede od začátku do ---- sakra co byl ten konec ???? Nerozumím proč tak skvěle šlapajcí film šel takhle do háje. Dávám 4* a mám slzu v oku za poslední půlhodinu :/ ()

skipik12

No nevim.....ze začátku super vtipnej nářez...a pak..to nějak přestane bavit, začne se do toho všeho zamotávat...litovat...a pak jsem to vypnul...takže kdyby to v půlce skoncilo super :) ()

Lazy87

Pěkně si ten madrfakr sjíždí svou lajnu štěstí. Hudba byla skvěle vybrána, možná dějově to byly trochu piškvorky, ale já jsem se zasmál. Jestli někdo sní o sexu s hitlerem, tak jen doporučuji. ()

luxus1

Já bych tento kousek vůbec neviděl tak špatně), popravdě jsem byl příjemně překvapen "MÍSTY" bych přirovnal ke Kokainu,Strach a Hnus v LV atd.. SHRNUTO: pokud jste fanouškem feťáckých filmů musíte ho vidět))) ()