Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

SaNcHeZ_cz

Martin McDonagh strikes again! Napodruhé a opět střela přesně do černého. Sedm psychopatů, minimálně pro mně, ještě o chlup překonává tvůrcovu prvotinu. Taková dávka přesně mířeného humoru, bez cenzury a v naprosto nekompromisním tempu, obohacená o notnou dávku sebereflexe a originality tu totiž dlouho nebyla a dle mého i dlouho nebude. Skvělé herecké obsazení a překvapivě účinné tahání diváka za nos jsou jen velmi vítaným bonusem. Jen tak dál. [85%] ()

LV.Helter

Absolutny bizarný úlet. Nenápadný malý veľký film, pri ktorom som žasol nad jeho scenaristickou genialitou (thumbs up Martin McDonagh) a výborným sklubením megačiernej komedie a dramii. Herecký koncert najmä Sama Rockwalla, zaujímavého záporaka Woodyho Harrlsona a Walkena. Bohužial Farell iba dostačujuci- nebolo to zle, ale po jeho minulom výkone V Bruggách som čakal viacej. Jednoznačne največšie prekvapenie roka. PS: Za taký smiešny rozpočet je to pecka sama o sebe.(91%) ()

Alqarin

Je urážka tenhle film technicky pitvat, protože i přes tu zdánlivou humornou slupku působí hrozně moc osobně. Taková malá, vlastně bezvýznamná konfese. Ale tak pěkně zabalená a podaná. Chvilkama sem se nudil, ale nakonec do sebe všechno zapadlo skvěle. ()

Davered

Problem je uz v nazvu - onech "psychopatu" neni sedm a, striktne vzato, ani jeden z nich neni opravdovy psychopat. Samotny film pak prepina mezi ruznymi mody ("tarantinovsky" odlehcena zanrovka, buddy film, meta nahled na scenaristiku) tak neobratne, ze velmi brzy prestava byt vtipny a pak i zajimavy. Jednu hvezdu navic strhavam za to, ze zde zazni tvrzeni, ze buddhisticti mnichove se upalovali na protest proti valce ve Vietnamu. ()

Baronne

Rockwell, Walken, Harrelson parádní výkony . Farrell dá se říct jedna z jeho méně prkennejch rolí. Jinak film se mnou párkrát slušně vyj**al, takže spokojenost. 4* ()

Laxik

Výborný a zaručený zvedák nálady. Kadence vtipů možná není bůhvíjaká, zato jsem se při těch povedených řehtal jako málkokdy. A zároveň si mě to získalo i myšlenkou, svěžestí a, ano, citlivostí. ()

Jillen

Nekorektni, stavnate a ma to spoustu vrstev. Atmosfera kinosalu, kde s vami sedi hromada stejne naladenych psychopatu, neopakovatelna :-). Pres vsechna pozitiva vnimam urcitou nastrojenost a misty to opravdu susti papirem. Uvidime, zda dalsi shlednuti zafuguje na plny pocet. ()

aluna

Jojo, napsat scénář není sranda a nejednomu schizofrennímu Martinovi v tom pomáhal nejlepčí kámoš Jack Daniel's. Když dochází inspirace, stane se, že poslepujete několik husťounkejch příběhů do jednoho, kterej, ač na první pohled moc integrity nepobral, na ten druhej, když se zamilujete, už drží pohromadě. Bláznivě a možná trochu slepě samozřejmě, jak jinak, když jde o lásku. O lásku k oldskůlovkám, k devadesátkám bez přemíry akce plných starejch dobrejch nedigi triků, s jednou vydatnou přestřelkou na konci, přáním hodným miss USA (a jsme zase u těch devadesátek šedesátek devadesátek a jejich mír(U)): film bez vážnýho neodlehčenýho násilí a satiricko(-reálným) poselstvím, že alkohol zabíjí Killing Me Softly. A já myslim, že to zabili, kluci... ()

MikO_NR_1909

McDonagh pokukáva po Tarantinovi a Ritchieym viac než by sa na prvý pohľad zdalo, jeho postavy sú podľa toho aj zapracované. S približne rovnakou dĺžkou priestorovej sebarealizácie - nie v zmysle (bez)charakterových vlastností, ale v hláškových odozvách. A tie sú koľkokrát mrazivé, s humorom sa stretávajú len v určitých narážkovitých súčinnostiach. Kde sú ale potom policajti a ignorujúce okolie, keď vidíme toľko vymletých hláv konajúcich len v medziach ich IQ dispozície ? Zároveň kvitujem túto metódu rozprávania, akú nám kontroverzný autor ponúkol, vidím v tom viacej metaforickej úprimnosti než od kadejakých konvencionalistov. Sem tam mi to príde blbé, ale to by som mohol odsúdiť celý Hollywood s výnimkou starogenerečných stálic (Scorsese a spol.) a to zas nechcem. ()

GodComplex

Je to ok, Walken si to standardne dava uplne neskutecne, z nej srsi to veteranske herecke charisma 5x vic, nez, ze vsech ostatnich dohromady. Cely film na me ale pusobil jako by nekdo vyrostl na Tarantinovi a snazil se napsat neco podobneho, akorat mu to uplne nejde. 6/10 ()

zipper111

Tak měl jsem trošku strach, že film bude něco jako kříženec bulldoga a shi tzu... čili bullshit. Bál jsem se proto, protože trailer byl hodně našláplej, a nejlepší scéna z filmu se v něm již objevuje. (Walken odmítající dát ruce "nahoru" :D) Jinak je to taková absurdní fraška, komedie s prvky tvrdýho dramatu, ale nakonec odejdete s kina s pocitem, že větší ptákovinu jste dlouho neviděli. V dobrým slova smyslu.4* [projekce čsfd] P.S.- v úvodních 2-3 minutách jsem si myslel, že koukám na Boardwalk Empire :D ()

Macejko

Skvelá čierna komédia. Ultimátnej geniality V Bruggách to síce nedosahuje, ale Martin McDonagh aj napriek tomu dokazuje, že je fantastickým režisérom. Natočiť brutálnu a krvavú historku o pomstychtivom mužovi zdanlivo seriózne a vo všetkej vážnosti a ZÁROVEŇ istými jemnými náznakmi vnuknúť divákovi myšlienku, že táto historka je vlastne vo svojej podstate strašná patetická kokotina a VĎAKA TOMU vyvolať salvy smiechu... niečo takéto vyžaduje zručnosť naozaj ťažkého kalibru. Avšak predchnúť týmto feelingom takmer celý film už nie je ničím iným, než výkonom hodným skutočného majstra. ()

rarak

Je to taková malá, občas trošku brutálnější komedie. Hodně vtípků je docela povedených, bohužel je zde ale docela dost momentů, které nemají patřičý náboj a vyzní do ztracena. "Hrdinové" snímku jsou zajímavá a vetšinou zábavná individua, ale někdy se nechovají moc uvěřitelně. Můj celkový dojem z filmu je takový vlažnější. ()

Lum3n

Originální, ale jak se říká, méně je někdy více. Tvůrci se snaží přicházet po celou dobu stopáže s novými neokoukanými nápady a postupy, což je sice chválihodné, ale děje se tak na úkor tempa a struktury vyprávění. Tyto neduhy se naplno projeví v druhé polovině filmu, kdy děj začne stagnovat a přešlapovat na místě. McDonaghův scénář k Bruggám byl jednoduší, přímočarejší a o to více svěžím dojmem pak celý film působil. Seven Psychopaths obsahuje skvělé momenty, které ovšem nakonec v tom mišmaši trochu zaniknou. 70%. ()

Freemind

Nefunguje to. Vůbec. Ani trochu. To, co mělo náběh na vtipnou, alternativní frašku a hru s filmovými klišé, skončilo jako nejapná a mdlá parodie na nic. Horší než nejhorší Tarantino. ()

Alementina

3,5* spis 3*, ale za mezititulkovy zaver 4* By me zajimalo, cim se scenarista sjel, protoze je to desnej maglajz, co stezi drzi pohromade a zachranuji to ty necekany zvraty. ()

Tirion

Tento snímek irského "zvrhlíka" M. McDonagha stojí na dvou věcech. Na dokonalých hercích ve VŠECH rolích a na dokonalém scénáři. Jsem rád, že stále ještě existují režiséři, kteří si dokáží poradit i bez 3D snímání a přehršle vizuálních efektů. I proto zde máme naservírovaných 7 psychopatů tak jednoduše a dokonale. Není třeba hledat hlubších myšlenek, přestože by k tomu McDonaghovy propracované a na milimetry vypointované dialogy mohly svádět. Zkrátka, tak jak je to naservírované, konzumujme! McDonagh se neutápí v patosu vztahových problémů, ale jednoduše vytváří dokonalou iluzi přímočaré akční komedie, která přes všechny ty superlativy hledané v jednoduchosti má přesah. Originalitu jednoduše nacházíme v upřímnosti, grotesknosti a nepřibarvenosti jednotlivých dialogů. Svou kvalitou k tomu přispěli i herci Farrell, Walken, Rockwell, Harrelson a výborná role pro Željka Ivaneka. To všechno vytvořilo jakýsi obraz Tarrantinovského konceptu, který však pro mě osobně má mnohem větší cenu, než jakýkoliv Kill Bill... A hlavně jsem rád, že McDonagha teď snad začne brát i jiný, než jen ten divadelní svět. ()

SarumanKo

Príjemný film, ktorý bude navždy v tieni geniálnych Brúg, pretože príchuť takej pecky ťažko prebiť niečím silnejším. A Sedem psychopatov je proste len výborná čierna komédia, najviac vtipná vo vážne sa tváriacich momentoch. A nemožno ju nijak inak ani vnímať. To kvázi-vykonštruované strieľanie postáv a najdivokejšie scenáristické zvraty sú súčasťou naratívnej povahy príbehu - inými slovami: cítim tam istý druhý plán, akúsi hru s rozprávačskými postupmi, ktorú som pri prvej projekcii v tom návale nadneseného a nekorektného humoru celkom neidentifikoval. Silnejší emocionálny dopad na diváka, pre McDonagha taký príznačný, sa nedostavil, za ďalšiu šancu to však určite stojí. (8/10) ()

vorheese

"Gandhi was wrong!" aneb povedený mix hravosti a brutálního humoru, který doporučuji (ze zkušenosti) v kině s láhví vínka. K plné spokojenosti chybělo snad jen zasazení do pevnějšího rámce a větší angažovanost hlavního hrdiny (po většinu času se bohužel jen diví). ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)