Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Okara
  *****

  Hiya, Kaya. Představte si, že Váš smysl pro humor je terč. Kvůli tomu mému, se McDonagh proměnil ve vědce s nanometrem a šel s největší pečlivostí změřit, kde přesně se nachází střed. Pak popošel kousek zpět a střelil mě přímo do něj kuší, kterou celou dobu schovával v rukávu. Další věc, kterou byste si měli představit, abyste pochopili, jak moc se mi Sedm Psychopatů líbí, je následující. Máte v hlavě dvě pomyslná místa. Jedno znamená smích, to druhé dojetí. Ve většině filmů stojíte pouze na jednom, ojediněle mezi nimi sem tam přejdete. Já jsem zde mezi nimi přebíhal, co mi síly stačily. Velmi zjednodušeně se jedná o film o psaní filmu, čímž si v podstatě dali tvůrci sami neuvěřitelný prostor a omluvit by se tak dalo téměř cokoli. Hlavní negativa si tedy i může rovnou sám vytknout, a tak nám v podstatě co se týče kritiky nezbude nic, co říci. Laťka se hned úvodní scénou nastavuje kvalitativně neuvěřitelně vysoko, tarantinovské pojetí smíšeno se sázkou na originalitu dopadlo výborně. Zprvu mírně chaotický dojem vytvářený větším množstvím postav (ženských ne, ty přece nedovedou sestavit ani jednu smysluplnou větu), se postupem času mění na rozplývání se nad genialitou scénáře. Na první pohled mezery v dialozích tedy po souznění budí opačný dojem zvýšené realističnosti a záběry na detaily, z nichž se s ubíhajícími sekundami scény stává priorita sama, mne totálně odrovnaly. Děj rychle odsýpá a abnormálně vysoká koncentrace povedených hlášek v častých rozhovorech tak rozličných charakterů vyvolává častý pobyt na místě se smíchem. Nejvíce mne ale dostala právě volba všech psychopatů i vedlejších aktérů točících se kolem nich. Cholerického pacifistu majícího problémy s alkoholismem či melancholického nihilistu, co rád psychedelický kaktusy, jsem si ani zdaleka tolik neoblíbil, jako Billyho. Billyho, který se pro mne stal filmovou rolí, s níž se ze všech ostatních, co jsem kdy viděl, nejvíce osobně ztotožňuji. Ta je navíc prohloubena výkonem Sama Rockwella. Neumím si představit lepší pojetí této postavy. Mimo jiné se i dozvíme, co se stane po neuposlechnutí výkřiku Ruce vzhůru, proč je Gándhí hloupý či kolik může mít úsměv významů. Navíc po opakovaných projekcích se jedná o něco neuvěřitelného. Dialogy, které zpětně doceňuji jako jedny z nejlepších vůbec (nekoukejte na mě Tarantino a Ritchie, je to tak), si vychutnávám mnohokrát více a na povrch vyplouvají menší pointy, při prvním zhlédnutí nepochytitelné, či jiné pochopení anekdot. Opravdu s úžasem tedy s odstupem hluboce smekám a jsem skálopevně přesvědčen, že Seven Psychopaths je nejpromakanější černá komedie všech dob. A famózní výběr hudby či prohlubující emoční kontrasty scén už chválit raději nebudu, pro dnešek stačí. "It´s very, ayh, it´s very, yeah, it´s very.. moving. Moving. Moving?" "I was paying an attention.." "Moving, you were, ah, moving." P.S. na zamyšlení na závěr: Řekl to nebo neřekl Billy Martymu na oslavě? Nejlepší soundtrack z filmu 100%(27.11.2012)

 • hellstruck
  ***

  První, co mě napadlo po doznění závěrečných titulků bylo "Tak tohle bylo ONO?" V hloubi duše jsem věděla moc dobře, proč se shlédnutí obávám jako čert kříže.. Je to přestylizované, překombinované, "převrstvené", přetarantinované. Srovnání s Tarantinem je bohužel skutečně na místě a to u mě znamená více otravných povzdychů a protáčení očí v sloup. Na druhou stranu.. první polovina je vážně jízda s nádechem originality, která o to víc potěší právě proto, že si dělá srandu z vyždímaných hollywoodských scénářů a zároveň sama ze sebe. Farrell je sympaťák a Abbie Cornish bylo až trestuhodně málo, zbytek obsazení mnou nijak nehnulo. Zhruba ve druhé polovině se film přehoupne do nudného kafrání v poušti, které paradoxně zdárně vystihl svou hláškou Billy - Rockwell ("No shoot-outs, no pay-offs. Just human beings talking." - "What, are we making French movies now? That sounds like the stupidest ending."). Škoda, snad kdyby se autor zaměřil více na hlavní příběh, než na linie okolo a snahu vymyslet kultovní hlášky století... (Mimochodem, ta vyšla vniveč).(22.4.2013)

 • Jordan
  *****

  Päť hviezdičiek pre Sedem psychopatov... Po siedmych samurajoch a statočných, trpaslíkoch a smrteľných hriechoch vstupuje do kinematografie ďalšia silná sedmička... tentokrát to bude trochu netradičnejšie a čiernohumornejšie, predsa len - píše a režíruje pán, ktorý má okrem In Brugges na svedomí divadelnú hru Mr. Pillowman... a koľko je tých psychopatov? Je to s nimi trošku zložitejšie - je ich naozaj sedem? Alebo len šesť? Či dokonca osem? Koľko ich napokon prežije túto šialenú jazdu za inšpiráciou?(23.1.2013)

 • Xmilden
  ****

  Filmů, které začínají číslovkou sedm je mnoho, ale teprve až tento je opravdu švihnutý :) Colin Farrell is back! Když už měl někdo provést resuscitaci této irské ikoně, tak to samozřejmě nemohl být nikdo jiný než Martin McDonagh. Že tohle jméno málokomu něco řekne? V Bruggách byl jedinečný cestopisný snímek, ve kterém si Martin nedělal z ničeho moc hlavu a chytrými dialogy, absurdními situacemi rozhodně šetřil asi tolik jako sociál sedící u automatu s mincemi. Nicméně, od Brugg již uplynul nějaký ten pátek a jen z dávné slávy, přestože i kdyby natočil jen tenhle jeden film byl by pro mě legendou, se žít nedá. A tak se stalo přesně to co nikdo nečekal, Farrell se spojil s ještě větším psychopatem Rockwellem na pomoc jim přišel již od pohledu vyšinutý Walken, který mimochodem vrací lidem psy, které nejdříve Rockwell ukrade. Jestli vám tohle nedává moc smysl? Nevadí. Protože tohle je jen začátek. Vše se točí kolem bývalého člena Vietkongu, který sedí na posteli v jednom bordelu. Ve stejný okamžik někde pobíhají dva vrahové, kteří zabíjejí vrahy lidí. K tomu se nám ještě představí Woody jako milovník psů. V tomhle by měl guláš i absolvent Karlovy Univerzity. Netřeba nic prozrazovat, stačí jen vzít břitvu, obejmout své milé a nechat se unášet skvělým filmovým zážitkem. 80%(28.1.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Velký překvápko.. Na trailer jsem nekoukal, nic o filmu jsem si předem nezjištoval, tak jsem očekávál Výtečnou Komedii plné legrace.. Mýlil jsem se jako Prase.. Tohle je Brutální Jízda, fakt zvrácený Peklo.. Gore objevující se na tom nejvyšším Levelu! Podřezané Krky, rozletěné hlavy, upálení za živa atd...celé je to originálně Natočeno! Jediné mínus snad, že se střídaly nudné pasáže se skvělými ..(15.1.2013)

 • - Po filmu V Bruggách (2008) jde o druhou spolupráci režiséra Martina McDonagha a herce Colina Farrella. (Itar)

 • - Postava Charlieho (Woody Harrelson) si při návštěvě v nemocnici sedne do vozíčku a točí se v ní dokola. Harrelson měl stejnou scénu ve filmu Lid versus Larry Flynt (1996). (Rosaviva)

 • - V pôvodnej verzii scenáru mal byť shih-tzu zastrelený v prestrelke na konci filmu, no tvorcovia sa nakoniec rozhodli nechať ho nažive, aby nepropagovali násilie voči zvieratám. (HelenOfTroy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace