Sedm psychopatů

Seven Psychopaths

Sedem psychopatov

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie, 2012, 106 min

Trailer pěkně lže. Čekal jsem pořádnou jízdu a smršť vtipů a hlášek. A ona to byla totálně absurdní (ne ve špatném slova smyslu), skoro neakční konverzačka, která se pomalu táhne a doprovodná hudba za moc nestojí. Taková nedotažená tarantinovka, kterou drží hlavně herci. Jo, hlášky se našly („Přijedu tě zabít v úterý.“ „To by šlo. V úterý nic nemám.“), obzvlášť závěr je povedenej, ale trailer mě navnadil na něco víc. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 4 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(12.1.2013)

Martin McDonagh tady zjevně nebyl nikým, nebo ničím omezován. Stejně jako "Sucker Punch" nese tento film jasný podpis svého režiséra. Který né každý divák skousne. Bruggy byli jen začátek, tady to rozbalil naplno, a nešetřil sebe a ani herce. Některé scény byli naprosto dokonalé! Stejně jako výkon většiny herců. Za mě 88%(10.12.2012)

Martin McDonagh sa po štyroch rokoch vrátil v plnej sile. A že už veru niektorým z nás jeho neobvyklá vetva britského humoru chýbala. Tentoraz sa znovu spolčil s Colinom Farrellom, pána Gleesona zamkli doma a rozhodli sa natočiť ďalší film, v ktorom by sa mohla aspoň po väčšinu času tváriť znudene (a že mu to veru ide). Tentoraz však skôr z prozaickejších dôvodov, ktorých jednotným menovateľom je alko... No a preto na scénu vstupuje naša partia psychopatov, aby sa Marty už tak nenudil a dopísal svoj scenár. A že ich je požehnane: vrah stredných a vyšších štruktúr taliansko-americkej mafie a yakuzy, miestny šéf taliansko-americkej mafie, profesionálny únosca psov, sériový vrah so záľubou v králikoch, mierne strelená Martyho priateľka... či samotný Marty. Scenár filmu je poskladaný možno trochu komplikovane, ale je zaujímavý a ani v najmenšom nie je divný, ako sa vás niekto snaží presvedčiť. A nevadili mi ani snové scény, ktoré nie sú pre buzíkov. Howgh.(31.5.2013)

Trošku slabší tempo, ale postupně se vše zlepší. Příběh je originální a velmi zajímavý, k tomu nechybí špetka humoru. Colin Farrel v roli scénáristy neměl chybu a k tomu psychopat Sam Rockwell, který roli zahrál velmi kvalitně. Ostatní vedlejší role seděli také, takže s hereckými výkony nebyl žádný problém. Nebýt tedy utahanějšího děje, tak se není o čem bavit.. 8/10 = 83%(26.1.2013)

McDonagh si hraje na Quentina Tarantina, ale ani trochu se k němu filmově nepřiblížil. Dokonce i debut Skipa Woodse Thursday se mi líbil více. SEVEN PSYCHOPATHS nemá dobrý námět, emoce, napětí ani promyšlený scénář. SEVEN PSYCHOPATHS má jen dobré herecké obsazení, ale jejich postavy nevyzařují žádný charakter. Jedinou dobrou úlohu plní Christopher Walken, který je opět výborný. Film se soustředí hlavně na velkolepý závěr, který není vůbec působivý. První pětiminutovka je skvělá (Psychopath No.1). Všechno ostatní skončilo u traileru.(12.2.2013)

• - Carter Burwell skládal hudbu dva týdny před tím, než měl film premiéru v Cannes. (Brousitch)

• - Film měl mít původně premiéru 2. listopadu roku 2012. Nakonec bylo datum uvedení upraveno jen mírně, a to na na 12. 10. 2012. (betyn)

• - Na hrobe, za ktorým sa skrýva vrah (James Hébert) počas scény na cintoríne, je nápis "ROURKE", čo je narážka na Mickeyho Rourkea, ktorý od filmu odstúpil. (HelenOfTroy)