Všichni psychopati přihlašte se. Colin Farrell jich do svého scénáře, který právě píše, potřebuje rovnou sedm. A jde to ztuha. A tak mu s tím helfne jeho dobrý kámoš, libový povaleč a zloděj psů, Sam Rockwell. A trojici přátel doplní veterán Christopher Walken s pohnutým příběhem a s manželkou černé pleti na onkologii. Svérázné leporelo postav, jako protipól dotváří mafiánský boss Woody Harrelson hledající svého zaběhnutého milovaného pejska. A také tajemný maskovaný vrah říkající si "Kárový kluk" podle karty, kterou zanechává na svých obětech jako poznávací znamení. Film je tedy především o hledání inspirace pro napsání dobrého scénáře pro příští film alkoholem sužovaného scenáristy, ale paradoxně takový vypilovaný a komplexní scénář, by potřeboval také tento film. Krvavých scén je dostatek, ale příběh, který je okolo, až takové terno není. Co Martin McDonagh zapomněl do svého scénáře vložit stran kompaktnosti, doháněl svým citem pro hravou režii a originální pojetí. Na holičkách ho nenechala ani pestrá herecká parta, u které jsem slabý článek neobjevil. Drsné a současně do dojemného vyznění posazené scény, je něco, čím tenhle film vyniká asi nejvíce. A nutno dodat, že sedm psychoušů v jednom filmu, hned tak každý nerozdýchá. 60%(26.4.2013)

• mat.ilda

Já napočítala psychopatů osm, neboť jen narušený (nebo hodně sebevědomý, což se v podstatě nevylučuje) jedinec by si mohl troufnout dát něco tak absurdního a přitom odfláknutého do oběhu. Jediným vysvětlením jsou jeho vlastní, psychopaticky neuspořádané představy. Zoufale se táhnoucí pokus o kult tak zachraňují dvě kapitoly z Farrellova ujetého scénáře a herecké obsazení s u mě vedoucím psychopatem Rockwellem, který už ale také blíže konci víc otravoval, než bavil. Pro mě se druhé Bruggy nekonaly.(6.3.2013)

Žádné druhé Bruggy se rozhodně nekonají, ale to jsem ostatně ani nečekal. McDonagh vyměnil inteligentní černohumornou rozprávku o lidské povaze a cti za postkulturní necenzurovaný výplach trochu ve stylu Pulp Fiction, rozšířil ho o několik pikantních příběhových odboček a zahrnul do něj několik nezapomenutelných postav, které dokáží člověku opravdu nepěkně zatopit, když je zrovna nějak namíchnete. Sedm psychopatů má ale s Bruggami pár věcí společných. Předně je to naprosto skvělý casting, zahrnující již tradičně labilního Farrella, svérázného Sama Rockwella, jenž byl asi neplánovaně největší hvězdou snímku, psychopatického gangstera Woodyho Harrelsona, který je pro svého pejska schopen čehokoli, a mého favorita Christophera Walkena, který opět ukázal, že do starého železa ještě určitě nepatří. No a pak je to samozřejmě skvělá McDonaghova režie, která dodává každému záběru svěží nádech a nějak záhadně dokáže vnést do ryze absurdního vyprávění notnou dávku lidskosti a vzbudit u diváka jistou spoluúčast s osudy našich hrdinů. Ta poslední hvězdička nakonec unikla vinou závěru, v němž bylo jednání některých postav skutečně silně filmové a nepochopitelné (to bylo sice v Bruggách taky, ale podáno neprosto nezapomenutelným a filmařsky nápaditým způsobem). I když je pravda, že v momentě, kdy Rockwell líčil u ohně vysněnou závěrečnou přestřelku, o plném hodnocení jsem nepochyboval. Každopádně McDonagh opět výrazně zabodoval a vzhledem k tomu, že je ještě poměrně mladý, máme se od něj v budoucnu jistě ještě na co těšit. 4.5*(19.1.2013)

,,JSI POŠUK NEBO VYŠINUTÝ? NEBO TI TŘEBA JEN SVĚT NEROZUMÍ?.....“ /// Solidní rozjezd a pak, jako by ne a ne naskočit vyšší rychlost. Film o pacifistickým spisovateli, kterej se zaplete s krvežíznivejma psychopatama má bejt zřejmě ironicky černo ftipnej, určitě je i dramatickej - s lehkým důrazem na krev, ale výsledkem je pouze nutkání film dokoukat, páč tihle psychopati po čase začnou unavovat. Zvláštní film, podobně jako V Bruggách, jen to nemá ty koule. ,,SEBEVRAŽDA SEBEOBĚTOVÁNÍM. VÍC Z TOHO ASI NEVYŽDÍMÁME…“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě originální příběhy. 2.) Páč na seznamu mejch psychoušů jsou Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson dost vysoko. 3.) Protože Arnold Rothstein a Jimmy Darmody si zasloužili chcípnout už dávno! 4.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * a½ AKCE * NAPĚTÍ *(15.1.2013)

Slyšim snad někoho volat "Tarantinooooooo"? ___ Charlie, to je personifikovaná osobnost každého pejskaře. Vím to, mám jich několik v okruhu bližních. Odstřelej radši vlastní mámu, než aby někdo ublížil pejskovi! ___ Film je hbitý, ujetý, trošku roztržitý, nepravděpodobný a .. asi přestanu mít rád bílý králíky.(16.6.2013)

• - V čase 47:22 v českém dabingu ve scéně, scéně kdy Marym (Colin Farrell) čtě deník psychopata, říká: "Zase sedím a pozoruji stíny, který vrhá sousedův stožár na můj trávník. Od 7 rána do sedmi večer, celých 11 hodin." Mezi sedmou ranní a sedmou večerní však uplnye 12 hodin. (LRyuzaki)

• - V pôvodnej verzii scenáru mal byť shih-tzu zastrelený v prestrelke na konci filmu, no tvorcovia sa nakoniec rozhodli nechať ho nažive, aby nepropagovali násilie voči zvieratám. (HelenOfTroy)

• - Scéna, kdy na sebe Billy Bickle (Sam Rockwell) mluví do zrcadla, je odkazem na film Taxikář (1976). Hlavní hrdina Taxikáře se jmenoval Travis Bickle (Robert De Niro) a jeho scéna před zrcadlem patří k nejznámějším momentům kinematografie. (Itar)