Sedm psychopatů

Seven Psychopaths

Sedem psychopatov

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie, 2012, 106 min

McDonagh si hraje na Quentina Tarantina, ale ani trochu se k němu filmově nepřiblížil. Dokonce i debut Skipa Woodse Thursday se mi líbil více. SEVEN PSYCHOPATHS nemá dobrý námět, emoce, napětí ani promyšlený scénář. SEVEN PSYCHOPATHS má jen dobré herecké obsazení, ale jejich postavy nevyzařují žádný charakter. Jedinou dobrou úlohu plní Christopher Walken, který je opět výborný. Film se soustředí hlavně na velkolepý závěr, který není vůbec působivý. První pětiminutovka je skvělá (Psychopath No.1). Všechno ostatní skončilo u traileru.(12.2.2013)

• mat.ilda

Já napočítala psychopatů osm, neboť jen narušený (nebo hodně sebevědomý, což se v podstatě nevylučuje) jedinec by si mohl troufnout dát něco tak absurdního a přitom odfláknutého do oběhu, jediným vysvětlením jsou jeho vlastní, psychopaticky neuspořádané představy. Zoufale se táhnoucí pokus o kult tak zachraňují dvě kapitoly z Farrellova ujetého scénáře a herecké obsazení s u mě vedoucím psychopatem Rockwellem, který už ale také blíže konci víc otravoval, než bavil. Pro mě se druhé Bruggy nekonaly.(6.3.2013)

Od Martina McDonagha som ešte nič nevidel a po tomto filme už mi je jasné prečo. Netvrdím, že jeho filmy nie sú kvalitné (vlastne som ich nevidel), ale Sedem psychopatov ma od neho moc nebavilo. Zaujala ma predstavovačka a celkom aj príbeh. Herecký to bolo dobré obsadené a ani strih niekedy nebol zlý, ale väčšinou je s toho guláš, ktorý ako celok moc dobre nefunguje. Niektoré časti ma bavili, iné zas nudili. Siedmim psychopatom som na chuť síce neprišiel, ale ten štýl sa mi páči a zrežírované je to dobre. 65% - 3*(5.4.2013)

• Lima

Nikdo v současnosti nepíše tak blbé dialogy a tak blbé scénáře, jako Martin McDonagh. Je to ještě hloupější, absurdnější (v tom negativním slova smyslu) a bezradnější, než ´V Bruggách´. Nevím, na co si ten chlapec hraje, ale s McDonaghem asi nadobro kamarádi nebudeme. Jestli tohle má být nějaký svěží, neokoukaný směr v současné moderní kinematografii, tak já, coby divák, nechci být jeho součástí. Zlatý Tarantino…..(18.1.2013)

Opět po odmlce pálím jasnou pětku bez zaváhání. Špičkové elitní herecké obsazení, jejich herecké užívání si a crazy dramedie scénáristy Mart(y)ina, jakou jsem očekávala a dostala. Ti čtyři hráli s takovou radostnou odvázaností, že mě tím krásně nakazili a bez velké námahy skvěle pobavili. Tady jsem jak ryba ve vodě, ale jen pokud se to umí. Martin je velmi nadějný tvůrce, jen tak dál, budu se s velkou chutí těšit na jeho věci příští. U cool snímků tohoto typu si vždycky uvědomím, proč je nádherné poslání být hercem a proč miluju filmy.☺(21.1.2013)

• - Poté, kdy partu opustí Hanse (Christopher Walken), Billy (Sam Rockwell) sedí na kopečku a položí svou stříbrnou pistoli vedle sebe, avšak v následujícím záběru ji má zpátky v ruce. (G3niu5)

• - Martin McDonagh, Sam Rockwell a Colin Farrell společně vyrazil pár týdnů před natáčením na společný utužovací výlet, na kterém nacvičovali scénář a dokonce zakoupili i medvědí čepici, kterou Rockwellova postava ve filmu nosí. (Brousitch)

• - Billy (Sam Rockwell) ve filmu jezdí Buickem Skylark ročník 72, Charlieho (Woody Harrelson) auto je Cadillac Fleetwood Eldorado ročník 71. (Adrai)