[imdb: 7.5/10] | me: Film, ktorý sa nezvládne udržať v stanovených hraniciach svojho štýlu a prejde až do nezmyselnej absurdity. Všeobecne mi vôbec takéto "crazy" vyvrcholenia nevadia, ale v tomto prípade mi to neprišlo vôbec vhodné. Chcelo by to trošku ubrať na absurdite a netlačiť až tak na pílu. Celkovo to má však zaujímavú koncepciu a vďaka hereckému obsadeniu aj vtipné drsnú atmosféru. Ja by som však v tom závere trošku ubral a nechal tak filmu vystavanú dôstojnosť. Proste ten prehnaný (už moc nezmyselný) záver ma rozladil. You didn't think I was what? Serious? You think I'm not serious just because I carry a rabbit? (19.1.2013)

• Malarkey

Tak nějak jsem si naivně myslel, že tohle bude pohodička film. Nečekal jsem, že originalita maximálně přebije nějakou stálost samotného filmu a ve výsledku já nebudu vůbec vědět, co si o filmu myslet. Sedm psychopatů je divnej film. Má plno skvělých nápadů, ale těžce se do příběhu dostává. Colin Farrell je jediná relativně normální postava ve světě sedmi psychopatů a nějak mi příjde, že se v té své roli ztrácí. Je ironií, že člověk, který se léčí z chlastu pak hraje starýho Irskýho alkoholika. Snad mu tahle nálepka nevydrží až do smrti.(25.4.2013)

S rozpočtom 15melkov bolo jasné, že takýto herecký ansámbel sa do tohto filme nehrnul kvôli vidine nejakého mega zárobku. Z tržieb sa niečo skásnuť dalo, ale tie na moje prekvapenie, podobne ako neprekonateľná pecka In Bruges, veľa vody nenamútili. Bežný divák teda buď stráca súdnosť alebo definitívne rezignoval na úroveň komerčného mainstreamu. Krízou to nebude, keďže sa zjavne držíme známeho výroku "Dajte ľuďom chlieb a hry, a budú spokojní" a lámeme rekordy v návštevnosti. Ostáva tak len dúfať, že môj čierny kôň a obľúbenec McDonagh nezanevrie na filmový priemysel a nezanevrú naňho ani štúdiá a investori. Pretože takéto potrhlé scenáristické skvosty, ktoré budú mať v budúcnosti tutovo prívlastok "kultová klasika", dnes už netočí hocikto. Veď postavy majú potenciál ako z filmov Tarantina, či Ritchieho. McDonagh má cit pre pointu a načasovanie a hlavne, no jediné, čo na čo nemá nos, je marketing a propagácia. 80%.(11.10.2013)

Žádné druhé Bruggy se rozhodně nekonají, ale to jsem ostatně ani nečekal. McDonagh vyměnil inteligentní černohumornou rozprávku o lidské povaze a cti za postkulturní necenzurovaný výplach trochu ve stylu Pulp Fiction, rozšířil ho o několik pikantních příběhových odboček a zahrnul do něj několik nezapomenutelných postav, které dokáží člověku opravdu nepěkně zatopit, když je zrovna nějak namíchnete. Sedm psychopatů má ale s Bruggami pár věcí společných. Předně je to naprosto skvělý casting, zahrnující již tradičně labilního Farrella, svérázného Sama Rockwella, jenž byl asi neplánovaně největší hvězdou snímku, psychopatického gangstera Woodyho Harrelsona, který je pro svého pejska schopen čehokoli, a mého favorita Christophera Walkena, který opět ukázal, že do starého železa ještě určitě nepatří. No a pak je to samozřejmě skvělá McDonaghova režie, která dodává každému záběru svěží nádech a nějak záhadně dokáže vnést do ryze absurdního vyprávění notnou dávku lidskosti a vzbudit u diváka jistou spoluúčast s osudy našich hrdinů. Ta poslední hvězdička nakonec unikla vinou závěru, v němž bylo jednání některých postav skutečně silně filmové a nepochopitelné (to bylo sice v Bruggách taky, ale podáno neprosto nezapomenutelným a filmařsky nápaditým způsobem). I když je pravda, že v momentě, kdy Rockwell líčil u ohně vysněnou závěrečnou přestřelku, o plném hodnocení jsem nepochyboval. Každopádně McDonagh opět výrazně zabodoval a vzhledem k tomu, že je ještě poměrně mladý, máme se od něj v budoucnu jistě ještě na co těšit. 4.5*(19.1.2013)

Trailer pěkně lže. Čekal jsem pořádnou jízdu a smršť vtipů a hlášek. A ona to byla totálně absurdní (ne ve špatném slova smyslu), skoro neakční konverzačka, která se pomalu táhne a doprovodná hudba za moc nestojí. Taková nedotažená tarantinovka, kterou drží hlavně herci. Jo, hlášky se našly („Přijedu tě zabít v úterý.“ „To by šlo. V úterý nic nemám.“), obzvlášť závěr je povedenej, ale trailer mě navnadil na něco víc. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 4 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(12.1.2013)

• - Mickey Rourke bol obsadený do úlohy Charlieho, ale po konfliktoch s režisérom ho nahradil Woody Harrelson. (rscott)

• - Prostredníctvom vietnamského kňaza (Long Nguyen) naráža film na vietnamskú dedinku My Lai, kde americké vojská spôsobili veľkú masakru počas ich vpádu do krajiny. (vander19)

• - Postava Charlieho (Woody Harrelson) si při návštěvě v nemocnici sedne do vozíčku a točí se v ní dokola. Harrelson měl stejnou scénu ve filmu Lid versus Larry Flynt (1996). (Rosaviva)