,,JSI POŠUK NEBO VYŠINUTÝ? NEBO TI TŘEBA JEN SVĚT NEROZUMÍ?.....“ /// Solidní rozjezd a pak, jako by ne a ne naskočit vyšší rychlost. Film o pacifistickým spisovateli, kterej se zaplete s krvežíznivejma psychopatama má bejt zřejmě ironicky černo ftipnej, určitě je i dramatickej - s lehkým důrazem na krev, ale výsledkem je pouze nutkání film dokoukat, páč tihle psychopati po čase začnou unavovat. Zvláštní film, podobně jako V Bruggách, jen to nemá ty koule. ,,SEBEVRAŽDA SEBEOBĚTOVÁNÍM. VÍC Z TOHO ASI NEVYŽDÍMÁME…“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě originální příběhy. 2.) Páč na seznamu mejch psychoušů jsou Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson dost vysoko. 3.) Protože Arnold Rothstein a Jimmy Darmody si zasloužili chcípnout už dávno! 4.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * a½ AKCE * NAPĚTÍ *(15.1.2013)

Takže je to (alespoň u mě) oficiální. McDonagh je pro mě Tarantino, kterému rozumím (respektive, u kterého chápu, proč je populární). Seven Psychopaths přitom pro mě zpočátku bylo zklamáním, čekal jsem, že se nasměju trochu víc, ale jak film pokračoval a pokračoval tak si mě nenápadně získával na svou stranu a po skončení jsem měl takový krásný pocit, že se všechno tak nějak nenuceně propojilo a že já viděl film, který snad jednou získá kultovní status, protože by si jej zasloužil. Casting se povedl na jedničku, hlavní hvězdou překvapivě není Colin Farell ale Christopher Walken, který si ukradl zřejmě nejlepší scénu ve filmu SPOILERY! a to dokončení příběhu vietnamského vojáka. Taky musím uznat, že McDonagh má koule, když postaví propagaci filmu na (mimo jiné) Olze Kurylenko, která ve filmu stráví asi dvě minuty. KONEC SPOILERŮ! Upřímně řečeno, čekal jsem film, u kterého se smíchy potrhám. To jsem nedostal, ale dostalo se mi něčeho lepšího - filmu, na který se s chutí podívám podruhé, potřetí… a tak dále. 100 %.(31.3.2013)

Mám rád filmovou a především divadelní tvorbu Martina McDonagha a přestože je třeba uznat, že tohle byl jeden z jeho slabších kousků, tak to stále bylo příjemně (sebe)ironické, sympaticky nekorektní a žánrově a narativně podvratné (a právě proto to někomu může připadat nudné). Narozdíl od předchozího filmu nebo divadelních her, které jsem měl možnost vidět v Čineherním klubu, se mu tentokrát nepodařilo tak dokonale spojit černou komedii s emocionálně vypjatým příběhem, ale natočil "pouze" dobrou černou komedii.(27.11.2012)

Velký překvápko.. Na trailer jsem nekoukal, nic o filmu jsem si předem nezjištoval, tak jsem očekávál Výtečnou Komedii plné legrace.. Mýlil jsem se jako Prase.. Tohle je Brutální Jízda, fakt zvrácený Peklo.. Gore objevující se na tom nejvyšším Levelu! Podřezané Krky, rozletěné hlavy, upálení za živa atd...celé je to originálně Natočeno! Jediné mínus snad, že se střídaly nudné pasáže se skvělými ..(15.1.2013)

|| Scenár: Martin McDonagh | Hudba: Carter Burwell | Produkcia: Marin McDonagh, Graham Broadbent, Peter Czernin | Distribúcia: Momentum Pictures (UK), CBS Films (US) | Štúdio: Film4, British Fim Institute, HanWay Films, Blueprint Pictures | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 19,422,261 $ || Film, ktorý srší Farrellovskou divnosťou ala In Brugges. Ale tu je to na takej úrovni, že občas človek ani nevie, čo tým chcel autor povedať. Multinadhľad a výklad filmu nutný k nadpriemernej zábave. Inak sa divák trápi.(25.5.2013)

• - V pôvodnej verzii scenáru mal byť shih-tzu zastrelený v prestrelke na konci filmu, no tvorcovia sa nakoniec rozhodli nechať ho nažive, aby nepropagovali násilie voči zvieratám. (HelenOfTroy)

• - Scéna, kdy na sebe Billy Bickle (Sam Rockwell) mluví do zrcadla, je odkazem na film Taxikář (1976). Hlavní hrdina Taxikáře se jmenoval Travis Bickle (Robert De Niro) a jeho scéna před zrcadlem patří k nejznámějším momentům kinematografie. (Itar)

• - Film měl mít původně premiéru 2. listopadu roku 2012. Nakonec bylo datum uvedení upraveno jen mírně, a to na na 12. 10. 2012. (betyn)