Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

maty40

Film splnil přesně to, co jsem od něj čekal a chtěl. Akční, svěží s občasným pousmáním. Absurdita mě chvilkama dostávala do kolen. Co jsem nepobral, tak to byly dialogy v poslední čtvrthodině. Film byl v první polovině naprosto skvělý,ale ke konci už mu docházel dech. Ve výsledku ale dokázal zpříjemnit odpoledne. ()

xylobrno

musím říct, že na bruggy to nemá, ale to asi 99% filmů, takže pořád moc dobrý. první polovina je ale zbytečně pomalá a málo vtipná (vážně to hodně vztahuju k bruggám - stejnej autor, stejnej hlavní představitel ještě k tomu...) ale závěrečná garadce je boží, poslední přestřelka, c'mooon! a vím, že si konec sám ze sebe dělal srandu, ale stejně to bylo nějaký sladký. nejlepší scéna: odvážení do nemocnice. perfektní herecký výkony, skvělá režie. jen ten scénář, místy úzasnej, místy ne zas až tak... nicméně film má opravdový přesah a jeho myšlenka je uplatnitelná. ale jinak bych tu ani nepsala komentář... ()

unclejack

Nebyť značnej nadsázky, ktorú McDonagh funkčne zakomponoval do príbehu, nikdy by nebol porovnávaný s Tarantinom. Nadsázka však predstavuje značnú časť kúzla tohto filmu, bez nej by totiž scenár a vôbec celý príbeh vyznieval...hlúpo, je to tak. Každopádne herecké výkony Sama Rockwella, Colina Farrella a Christophera Walkena sú výnimočné a Woody Harrelson im viac než len zdatne sekunduje. Nenechajte sa zvyklať, Abbie Cornish a Tom Waits síce podali parádne výkony, ale dostali zúfalo málo priestoru a Olga Kurylenko ani nehovorím. V tomto smere slúži celá propagácia filmu ako kalkulovanie s castom. Tú jednu hviezdičku natuty treba zraziť okrem iného aj za neúmerné násilie, ktoré si McDonagh voči divákovi azda mohol odpustiť. ()

esmoke

Scenárista se zoufale snaží dokončit svůj přihlouplý scénář, ale nemá na to. Tak to udělá nesmyslné, debilní a pseudozábavné, hlavně nezapomenout přidat podivné postavy. CZ dabing Rozpočet: $15milionů, Tržby: $19,42 milionů ()

MadyDollar

Celou dobu jsem to sledoval v domnění, že sleduju další tarantinovku (nečetl jsem si popis ani informace). Po zjištění, že za tím stojí někdo jiný, mě příjemně překvapilo. Tohle bylo první McDonaghovo dílo, které se ke mně dostalo, a rozhodně ne poslední. Nezvyklý, osobitý humor propletený se špetkou krimi a ještě větší dávkou (místy neočekávané) brutality. Místy je potřeba i bedlivě sledovat, co se děje, neboť často balancujeme na hraně mezi scénářem McDonagha a Martyho. Pro mě moc hezká podívaná. Velice povedený snímek. ()

Nugat

Je to zajímavý, vtipný, dobře zahraný... moc se mi líbil Farell, Walken, Herrelson... Ale nějak tam chyběl vtip, nebo ho bylo málo... něco mi to tam chybělo, nebo bylo příliš té originality?... Ale stojí za shlédnutí, to každopádně. ()

HellsAngel

Žánrovo nezaraditeľná, formou nekonvenčná, scenáristicky inteligentne napísaná snímka, ktorá sa nebojí vyložiť karty na stôl. Škoda len, že striedanie tempa občas pôsobí mierne strojene. ()

belinko

Film to nie je zlý a - len tak mimochodom - naserte si všetci, čo to porovnávate s Tarantinom. To ako teraz, keď niekto natočí film poskladaný z nepravdepodobného príbehu takýmto štýlom, musí to byť hneď vykrádačka Tarantina? Má snáď Quentin autorské práva na tento štýl rozprávania príbehu? Podľa mňa nie, tak tu ostatní nemudrujte a nepchajte sa Quetinovi až neviem kde, nebude sa s Vami kamarátiť len preto, že ste sa mu pchali do zadku na nejakom csfd. No a teraz k filmu. Príjemná partička hercov, najviac ma bavil asi Rockwell. Farrell v tomto filme moc nehrá, ale nie že by to ako herec nevedel, len proste nemá priestor - bláznivý Rorkwell ho zatieňuje na plnej čiare. A pán Walken je ako v každom filme milý a príjemný. A btw - príbeh o Quakerovi je jeden z najlepších krátkych príbehov, aké som v poslednej dobe počul (nie len vo filmoch). Príjemné prekvapenie a užitá jazda.. 4* ()

Fjera

"Nevrátil bych vořecha, natož shi-tzu." :D Jedna z mála opravdu dobrých hlášek. Plus jednu hvězdu dávám za herecký výkon psa :D Jinak to bylo celkem o ničem. Film jsem viděla v českém znění s imbecilním uječeným Filipem Švarcem, kterého když slyším, většinou přepínám. Ale tentokrát jsem vydržela. Scénář slabší, kamera velmi dobrá. Celkový dojem: 3 s velkým mínus. ()

LencaN

Absolutně mimo mísu. Neříkám ale, že je to vyloženě špatný film. Vidím v něm spoustu nápadů a zajímavých poznámek a postřehů. Ale vůbec to není můj šálek čaje. Celé je to podivné. Protíná se realita s vymyšlenými postavami. Anebo jsem to vůbec nepochopila, protože jsem se ztratila v těch krvavých jatkách, vyhrožování, blbých řečech, pletichaření atd. Nepostřehla jsem hlavní myšlenku filmu. To bude nejspíš způsobeno tím, že jsem se už nemohla dočkat, až to skončí. Prostě mi nesednou filmy, při kterých mám pocit, že scénárista i režisér byli celou dobu zhulení. ()

veverysiak

Úvod ako z Tarantina predznamenáva žáner a štýl ďalšieho príbehu, ale je to iná cesta a iný režisér, nejde o to porovnávať to s Quentinom, to by som sa Martina možno aj dotkol a také dačo si nezaslúži, jednoducho má svoju cestu a tá je zvláštna a pútavá, treba sa do toho ponoriť a neporovnávať, takže 65%. ()

Aquila

Kamera, herci – supr, pár vtipných scének. Ale jako proč? A psychopati ani nebyli nijak psychopatičtí, spíš jen idioti. ()

gpx

Tady se toho autoři vůbec nebojí a mafiani, masoví vrazi, ženy a jim podobní se tu vraždí jak na běžícím pásu. ()

ReactLotus

„Priateľ nenechá priateľa zomrieť. Psychopatický priateľ ale ano...“ Dobrá, možno by som povedal, že až čierna komédia (ono to asi aj je čierna komédia). Film tvorí vlastne viacero príbehov, ktoré do hlavného príbehu postupne viac a viac zapadajú a všetko tu so sebou tak nejak súvisí. Len škoda, že z tých príbehov vidíme len útržky, aj keď asi to ke vo finále aj dobre. Tieto príbehy sú dosť zaujímavo/pútavo rozprávané postavami a vlastne tým sa dostávam ku postavám. Sú to proste psychopati... Ale človek sa tu smeje práve na tom. Normálni ľudia by sa tak nechovali a to robí tie postavy vtipné. Aj keď je tu viacero pasáží, ktoré mi prišli až príliš brutálne, príliš prehnane násilné, bez nich by film bol úplne iný, takže len poviem toto: ak nemáte radi veľa krve, tak film pre Vás nie je... Herci sú všetci takí divní, čo nevadí, pretože to ich robí viac psycho, ale Woody Harrelson mi tu nesedí. Neprišiel mi ako vhodný herec do tohto filmu a to som sa na neho tešil. Musím vyzdvihnúť hudobné pozadie. Sú tu hlavne staré pesničky a teda minimálne mne sa dosť páčili a hodili sa mi tu. Vytvárali tú atmosféru yrochu viac psycho.😅 Vo finále to je trochu (viac než len trochu) smutný film aj napriek tomu, že by nám nemalo byť ľúto takých doslova chorých ľudí. Z toho, čo som doteraz naposal to asi neznie ako komédia, ale vlastne nie je to ani úplne komédia. Aspoň nie celú dobu, len miestami a divák sa smeje skôr na absurditách. Zaujímavé je, že si hlavné postavy ku koncu aj obľúbime a dokonca aj Bony alebo ako sa ten pes volá je celkom OK. "Nenáročný psycholatický film..." 😅🤣 7/10 A ako spomenul kolega v recenzií, je tu podobnosť ku Tarantinovkám aj napriek tomu, že tie sú úplne iné... ()

MathewBB

Úžasný humor a skvělá zápletka! Tento "akčňák" se mi líbí ale hlavně kvůli tomu, že není jako ostatní filmy tohoto žánru! Velice originální! ()

de-andre

FIlm dostává svého naplnění až v poslední čtvrtině. Celou dobu se tváří jako nevinná hloupost odkazující na snímky britské obhroublé školy. Průměrný snímek s pár momenty k zasmání. Teprve až s výrazným propojením děje - "reality" s filmem dochází k souznění a očarování divákova pohledu. Krásná práce s podstatou a využitím média filmu. Samotná zápletka tak zůstává v pozadí a její průběh je ne tolik podstatný. Možná přidat trochu více šílenosti a absurdity a dílo by se stalo zapamatovatelnějším. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)