Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Dyas

Dlouho jsem neviděl tak dobrý surový válečný film. Od počátku až po první mrtvolu se na to dobře kouká a je to napínavé a poté začíná boj o holý život, přičemž akce je povedená a film vás pohltí svým skvělým pojetím. Poslední třetina filmu je asi nejlepší. Ve filmu mě zaujal především Ben Foster, který to podle mě dobře zahrál. Rozpočet $40 miliónů ][ USA tržby $77,203,000 ][ Celosvětové tržby $ n/a ][ Otvírací víkend $37,849,910 ()

SHit4U

Peter Berg je sice očividně velký vlastenec, ale mise, kterou se rozhodl zfilmovat, se udála víceméně přesně tak, jak je zobrazena ve filmu. Tzn. američani opravdu pustili neozbrojené zajatce a podle hesla: za dobrotu, na žebrotu, nebo spíše na totální dno a ještě dál schytali poděkování přímo od samotného arcilotra Shaha, a to v podobě smrště kulek z AK samopalů ruské výroby a jako přídavek několik raketiček z RPG, téže kvalitní ruské výroby. Takže stěžovat si na to, že se film v tomhle směru snaží ukázat Amíky, jako ty nejvíc hodný chudáky, je opravdu neopodstatněné a vlastně úplně mimo. A hlavně! Berg se nebojí krve, fucků, shitů, kostí, podlitej očí, rozpáranejch obličejů a ustřelenejch prstů, cizí mu není ani rychlé tempo, které nasadil téměř od začátku, a to i v "mluvící" části. Leč hořká chuť amerického patosu se stejně dostaví. V nijak velké míře, ale dostaví. Ovšem obraz zrubaného Fostera, který si očividně vytáhl tu kratší sirku a jeho filmové tělo dostalo nakládačku takovou, že bych při pohledu na něj nevěděl, jestli mám plakat nebo blít, zanechává pocit spokojenosti po krásně krvavém, zběsilém, válečném filmu o 4 AMERICKÝCH gerojích, kteří dostanou přes hubu jako už dlouho nikdo. Víc takových vlasteneckých filmů. ()

Hadriel

Dvou hodinový sestřih skákání, padání, výbuchů RPG a svitu slunce do kamery. Směšně zobrazení "teroristé" s turbany a namalovanými stíny pod očima působí opravdu trapně. Mariňáci vydrží střelných zranění a desítek metrů dlouhých pádu daleko více než jakákoliv jiná filmová postava zobrazující skutečného člověka (navíc ve filmu podle skutečné události!). Wahlberg bohužel trochu zklamal. Postavy jsou velmi jednoduché, nejde se s nimi sžít. Dobrá kamera, střih taky ujde. Zobrazení Afgánistánu je podáno celkem věrně. Není to špatné na 3 hvězdy, ale zas ani tak dobré na 4, stejně ale dávám 4. + za závěrečné titulky ()

Prochy38

Po delší době film z podobného prostředí. Dost jsem se na to těšil a upřímně ... zklamaný jsem určitě nebyl. Když pominu takmer nedestruktivní pády ze skály, nemělo to chybu. Jak po herecké stránce - obsazení nadmíru kvalitní a dost to podpořilo celkový dojem z filmu. Všichni excelovali! Po technické stránce bylo vidět, že si tvůrci dali fakt záležet na detailech. Co se týče vybavení jednotky - paráda, práce záložního týmu a velitelství - super. A příběh? Psal ho život, co k tomu říct. Jak moc k tomu přeživší přidal pohádkovosti, to se asi nikdy nedovíme. Je to skoro neuvěřitelné a místy až moc americké, ale mně se to přesto líbilo. nezmění to ale můj názor na armádu jako takovou. Chceš tohle dělat? Nežeň se a neměj děti! Nejsi obyčejný člověk a smrti jdeš vstříc dobrovolně!! Smrtí zničíš život jim, ne sobě. ()

Lefty86

Jestli nás bůh takhle chrání, nechci ho vidět nasranýho.Výborný film. První polovina je trochu stereotypní, spadnou, zalezou, kecaj, střílej, spadnou, zalezou... ale ty držkopády a záběry jsou výborný, je dobře vidět dobrý válečný film který není z II. světové, která už je dost vyčerpaná. Po první polovině se rozjede drama o život jednoho, nečekané situace, skvělý napětí a výborný Wahlberg, nakonec dojemný hrdinský konec které mám rád. 90% ()

Hanes88

No teda....velice silný příběh. No kdyby to nebylo podle skutečné události asi bych dal menší hodnocení, protože takových filmů je přece jen hodně. Marka Wahlberga jsem fakt moc nemusel, ale posledními filmy se jeho výkony lepší a musím říct, že na něj docela měním názor. Samozřejmě si nemůžeme být jistí jestli to bylo VŠECHNO tak, jak to přeživší vylíčil, ale každopádně to musel být hodně drsné. Pár scén (jak už tady někteří zmínili) bylo trošku přikrášleno, ale film je fakt celkem dobrý. 70%. ()

ondrula

Dost jsem se na film těšil, trailer sliboval hodně a akční filmy s talibánci já mám rád. Akční část filmu je poměrně solidní a promyšlená závěrečná gradace prostě funguje. Přesto mě nasralo několik věcí. Předně asi úvodní hodinové žvanění vojáků na základně, kde každej z nich musel sáhodlouze vyprávět, jak je jeho snoubenka úžasná a jak pro ní nemá prachy. Pak samotná akce, ve které všichni vojáci prodělají tolik průstřelů a krkolomných volných pádů, že by museli natáhnout brka hned zkraje. No a v neposlední řadě i Marky Mark, přirozeně. ()

bloodcountes

Opravdu hodně slušně natočené válečné drama. Hodně drsné, pády ze skal mi opravdu působily bolest. Snad si ani neumím dost dobře představit , co za válečné mašiny ti mariňáci jsou. Takový pády, každej mnohokrát postřelenej...je skoro neuvěřitelný, že by pořád byli schopni boje...Fakt síla. Nepochopila jsem úplně, proč tam ty lidi nepřivázali ke stromu a nepustili je až po úspěšné operaci. Celou dobu mi v podvědomí probíhalo, v jaký nádherný krajině to jsou, jak by tam bylo krásně kdyby se tam lidi nezabíjeli a užívali by si tu fantastickou přírodu. No, ale to jsem odbočila. Takže dobrej film, kvalitní herecké výkony, skvělá kamera, která se (ó konečně) obešla bez třesní a naklánění do nejnemožnějších úhlů a velmi působivá hudba. ()

lucijelucije

O tom, že je Lone Survivor dobře natočeny, není pochyb. Avšak trochu mě stíhají pochyby, jestli by po pádu z deseti metrů a po deseti kulkách v těle byl někdo ještě schopný bojovat o život. Každopádně záběry byly dost brutálně živé, a tím celý děj i napínavě produktivní. ()

J*A*M*A*L

Už je to fakt nehorázně dlouho co jsem neviděl válečnej film a už si fakt nedokážu zapamatovat, kterej válečnej film mě fakt dostal a nenudil. Jsem celkem fanda válečnejch filmů, ale nikdy mě moc nedostali, to ale nemůžu říct o tomhle. Hodně jsem se na tenhle kousek těšil a celkem mě štve, že už jsem to neviděl dřív, ale tak co už to je fuk. Jeden z mých nejlepších válečných filmů vůbec. ()

Hyb_rid odpad!

Jestli je tohle opravdu vyobrazení toho co se tehdy stalo tak nevím jestli mám dřiv zvracet nebo plakat. SEALS by se jednoznačně neměli ani zamyslet nad tím jestli propustit někoho kdo je obratem napráská kámošům, kteří jsou nažhavení odkráglovat nějakého toho imperialistu. Smrdí to náborem a to dost nevábně, to že tam byla i spousta nesmyslů už mi stejně tlak víc zvednout nemohlo... ()

dormouse

Čert vem fakt, že jsem ženská a nemusím válečné filmy. Mně nejvíc vadí, jak byli vyobrazeni američtí vojáci. Jako parta roztomilých darebů a pionýrů, kteří se pošťuchují a jsou tak sladce a bláznivě zamilovaní do nějaké kosočtverečné baby, že by jí koupili celého koně, jak jsou bezprostřední s těmi svými tanečky a oddaní a loajální, že i umírání vprostřed testosteronového kolektivu je pro ně největší odměnou. Ale líbí se mi myšlenka, že každý dobrý skutek bude člověku vrácen. Jak, to už si přeberte sami. ()

Tristaver

Místy zbytečně hollywoodské (seskoky ze skal), ale jinak úžasně syrové válečné drama, pro které tvůrci vybrali skvělé protagonisty hlavních rolí. Kdyby nic jiného, donutilo mě to přečíst si o SEALs. ()

Strandmon

Velmi slušná akčňárna, která se s tim vůbec nemaže, taky slovo fuck se zde objevuje asi každých 20 sekund. Brutální, přímočará, skvěle natočená hra o přežití, která si opravdu nebere servítky a milovníci akce si jí stopro užijí. ()

LuckyStar

Úvod a titulky na konci na hranici snesitelna, prostředek na Oscara. EDIT: Velmi mě rozesmívají (to je už na ČSFD skoro tradice) zdejší top komentáře, které se snaží blábolit moudra o tom, kolik kulek nebo pádů může nebo nemůže Navy SEAL chytit nebo kdo komu může nebo nemůže pomoci - u filmu natočeném podle skutečných událostí - takže díky za dobrý vtip do nového roku, přátelé, vaše demence zase nabrala nových hranic :) ()

ac3r

Můj první film roku 2014 a hned mě tak dostane :) Když chce člověk najít chybičky a věci co jsou lehce přehnaný určitě najde, ale tenhle snímek tak krásně pohltí atmosférou a napětím od prvních minut, že je Vám to úplně jedno. K tomu výtečná hudba a kamera, když padají ze skály, tak jako byste ty nárazy cítili taky :) Skvělý kousek, který bych nejen všem akčním nadšencům vřele doporučil. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014