Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

gicous

Drsné a sugestivní válečné drama oslavující hrdinství amerických vojáků. Berg inscenuje jednu lahůdkovou akční sekvenci za druhou. Kamera se důsledně a přehledně drží hlavních hrdinů i v těch nejkrvavějších detailech. Nejpůsobivější ze všech byl pro mě útěk nebo spíše pád ze svahu dolů, při němž jsem skřípal zuby. V těchto akčních momentech se Lone Survivor může měřit s tím nejlepším, co jsme tady za posledních několik let měli na poli válečného filmu. Z herců na mě nejlépe působil Ben Foster, jehož věrohodnost je z celé čtveřice na největší možné míře. Film má svoje slabší chvíle, kde se patosem a hrdinstvím nešetří. Čekal jsem to, ať již kvůli Bergovi či samotnému námětu založeném na skutečnosti. Patří to k americké kultůře a podobné filmy jsou toho plné. V tichosti jsem to přebolel a nechal jsem se dál unášet velice podařeným akčním filmem, který splnil mé vysoké očekáváni. 8/10 ()

borohub

Ale jo pokud zanedbám to, že prostě Američani vydrželi desítku zásahů z AK-47, pár těsných zásahů RPG a třikrát šutrem do hlavy tak musím říct že to byl dost poutavý film. Je pravda, že ze začátku jsem se nudil, ale pak ta akce byla super. Dojemný konec ten film ještě vylepšil. Prostě toto je mnohem "lepší verze" černého jestřábu sestřelen. Dávám 4 hvězdy, ikdyž téměř jsem chtěl dát tři(ale nechtěl jsem tomu dávat stejně jako již zmíněného černého jestřábu) 70% ()

Magnifuk

Night Stalkers Don't Quit. Nevím jak tomuhle filmu může někdo po odchodu z kina napálit dvě hvězdy.. Bylo to až nepříjemně realisticky natočený (jen pro upřesnění, myslím tím samozřejmě kameru, zvuky..), jinak drsný a hodně emotivní ke konci. Určitě si ho budu minimálně chvíli pamatovat. 85 % ()

Solverino

Moc pěkné gore, taktéž ukázka kulturní změkčilosti ostrých hochů, kteří nejsou ochotní ani svázat pár pasáků aby nebyly obratem odhaleni jedním z nich Talibanu. Trochu rozpačitý konec, na můj vkus až moc patosu a taky nevhodný výběr hlavního hrdiny - Wahlberga. Jinak celkem doporučeníhodné - silných 80%. ()

Vykuk

Válečné moc nemusím, k tomuhle mě přitáhl jen Wahlberg, který se mi líbí s každým dalším filmem víc, zde opět nezklamal. Film je celkem dobrý, působí relativně realisticky, mínusem je stopáž, chvílemi se to tak táhlo, že jsem zrychloval a převíjel. Subjektivně by to byly s bídou 2*, ale objektivně lepší 3*. Mám rád filmy, které vybočují z řad klasických hollywoodských stereotypů, ale tomuhle něco chybělo, aby měl na víc. ()

lucky.loo

Tak jsem si po Gravitaci dal další zážitkovku, kdy člověk trne co, že se to v tom lese skupince mariňáků o několika mužích odříznuté od základny vlastně přihodí zvlášť když nedaleko sídlí stanoviště Talibanu. Jízdu umocňuje fakt, že je vše točeno dle výpovědi jediného přeživšího, čili dle skutečnosti. Z mé strany určitě spokojenost.¨ Hodnocení: 79% ()

BlueFourOne

Dost jsem od toho očekával v obsazení Wahlberg, Foster, Bana. Hudbu od oblíbeného S. Jablonsky jsem ani nepostřehnul, nepostřehnul jsem žádné drama, akce vypadala jen jako ploché přestřelky. Zato mnoho nelogičností a nesmyslných scén, které by válečný film podle skutečných událostí, roku 2013, nejspíš neměl mít. Podle režiséra a s jeho skvělým Královstvím, mi to nejde do hlavy. Nejspíš to bude asi scénářem, který ve zmíněném filmu neměl režisér nastarost. Asi tady bude kámen úrazu. Když je řeč o kamenech, režisér s vlastním scénářem ukázal, že žádný kámen není dost tvrdý pro jeho hlavní postavy, které dle jeho scénáře, s polámanými kostmi a frakturou lebky způsobené pády na skalách, dále s tuctem střel a střepin v těle, dokáží provádět vojenské postupy bez známek zranění. Konec byl ale pěkný, ukázal, že solidaritu místní kmenoví obyvatelé ještě znají. ()

kaapaa

"..a tak jsme těch bolševikou hnali...huráááááá...čo to táram...talibancou jsme hnali..." Nebo to bylo všechno malinko jinak, co Petere? :-) ()

MeatFly_cz

Ultimátní nářez, přesně tento typ filmu mám rád. Napínavé, akční i přes dvou hodinovou stopáž jsem se ani chvilku nenudil. ()

Benzinka

Pětice skvělých herců a true based story po "americku". Musím říct, že se mi to ale líbilo. Až na pár chvilek je to autentické a velmi atmosferické. Vše podtrhuje skvélá hudba. Peter Berg si zaslouží pochvalu. Není to čístých pět, ale za Marka, Bena a ostatní těch pět dám. Zase o něco více nesnáším ty talibanské d*vky... ()

Romeroo

Samozřejmě, realita je úplně někde jinde! Obsah je někde jinde, ale to prostě americká část publika takto chce! Chce vidět jejich hrdiny, chce vidět šťastný a "poučný" konec. Jsou filmy kde to lze nebo nelze překousnout. V tomto případě jsem kousal rád. Prostřední pasáž je akční pecka, zvuk naprostá libůstka. O začátku a konci už jsem vlastně psal. Já to překousl! 79% ()

Mamlas

4 (skoro) nesmrtelní hoši. Stupidní americká propaganda typu spadni 5x ze stometrové skály, měj rozstřílené končetiny, tělo i hlavu, ale zvedni se a bojuj a vyhraj a věř, protože jsi americký voják. Rambo je v porovnání s touhle sračkou králíček Azurit. Míra stupidity 95%. ()

zla.ovce

Film, který by určitě neměl zůstat bez povšimnutí a stojí 100 % za vidění už jen proto, že se jedná o skutečný příběh Navy SEAL team 10. Pro všechny, kteří tady mluví jen o vymaštěné americké propagandě, mám jen jednu otázku. Proč jste ztráceli svůj čas a sledovali tento film, když už jste dopředu věděli, že se jedná o válečný snímek o jedné z amerických vojenských operací v Afghánistánu? Možná jste byli už od první minuty natolik zaslepení vaším opovržením ke všemu, co má nálepku USA, že jste si ani nevšimli, že vojáci se dostali do této šlamastyky jen proto,(SPOILER): že se rozhodli nezabít 2 děti + staršího muže, na které náhodou narazili v lese. Tento jejich čin protiřečí vaším názorům o vymaštěných hrdlořezech, nemyslíte? Pro mě byli všichni 3 Navy SEALs z týmu 10, kteří toho dne zemřeli v afghánském lese, hrdinové a nestydím se to říct! ()

george82

Nelíbí se mi tu většina komentářů. Je to pohodlné sedět zabořený v židli a psát si hodnocení jako by se nic nedělo? Hlavně ať je ten komentář hustej co? Je jedno jak to kdo natočil. Uvědomte si, že je to o lidech, kteří položili život a je to o cti, kterou dokáže prokázat i člověk, od kterého bychom to nečekali. Tohle není ani fantasy ani akční. Tohle je příběh, který se stal a je jedno jak ho kdo přibarvil. Tak na to koukejte z tohoto úhlu a projevte trochu úcty. ()

marek29

Celý film shrnuje text distributora: chyba, která se vojákům stane osudná. Taky mě trošku sraly věcné chyby filmu jako vojáci postřelení, skákající ze skal a přežívající jiné nesmysly a pak vypatlanost vesničky, která se nechá vyplenit kvůli ukrytí 1 Amíka v zájmu jakýhosi starýho práva.. Jako film průměr, námět skvělej a jsou tam mý oblíbení SEALs - takže za to dávám 3,5 jinak je to na průměr vinou výše zmíněných chyb :( ()

vieriX

Po Black hawk down se jedná asi o jeden z nejvíce realistických filmu, který nabízi i punc podle skutečné události. Obsazení je velice dobré a Peter Berg akční žánr umi velice dobře. Co jen nebylo jasné jestli cíl mise byl splněn to na konci nebylo moc zřejmé. ()

srncek

Drísty o propagande sú v tomto prípade úplne mimo realitu tunajších nenávidiacich všetko s prívlastkom USA,nakoľko takto sa to vážne stalo.Už mi tu od niektorých chýba iba óda na krásny chutný Taliban,ktorý sa len bráni okupácii veľkej zlej Ameriky...Bolo to intenzívne,obzvlášť pády boli neskutočne surové a dlhé a celkovo má film po prvej tretine výborné tempo,záver hodne emotívny. Perfektné. 93% ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014